Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Koronawirus

Post autor: 1967 » 07-10-2020 16:06

Pracuje w dużej firmie. Pracownicy mają kontakt z setkami osób. Nie wariowaliśmy. Nie zamykaliśmy się na klucz. Pracowaliśmy prawie normalnie. Wprowadziliśmy pewne środki ostrożności zgodnie z zaleceniami i na razie nikt nie zachorował. W innych firmach czy urzędach wprowadzono duże obostrzenia, a i tak nie uniknięto przypadków zachorowania. Moim zdaniem chcąc być czynnym zawodowo, mając kilkoro dzieci w szkole - przedszkolu mamy dość ograniczone możliwości uniknięcia wcześniej czy później zakażenia. Przecież każdy dorosły w przeszłości chorował kilkakrotnie na grypę. Rząd niestety przespał okres letni i nie wypracował kompleksowo strategii działania w na okres jesienno-zimowy. Samo noszenie maseczki i zastraszanie społeczeństwa niestety nie rozwiąże problemu tym bardziej, że rządzący poprzez wcześniejsze swoje wypowiedzi i zachowania nie respektując osobiście wydanych zaleceń stali się w tej kwestii niewiarygodni. Podsumowując noszę maseczkę zgodnie z zaleceniami bo nie chce mieć z tego powodu kłopotów, ale będąc zdrowym nie widzę w tym żadnego uzasadnienia.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 07-10-2020 16:58

Już w sobotę protesty w całej Polsce, także w Rzeszowie, kto może niech jedzie!
Tutaj szczegóły
https://www.lublin24.pl/wiadomosci/w-so ... r54f3OnH7d

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-10-2020 18:45

andriu81 pisze:
07-10-2020 14:23
Ja żyję po prawej stronie gdzie każdy obywatel jest świadomy i odpowiada za siebie. U ciebie natomiast wszystko musi być zarządzane odgórnie ,a obywatele jak te barany mają pytać państwa ,czy są uznani za chorych czy zdrowych, co im wolno a co nie, jak mają żyć i jak myśleć, czyli światopogląd lewicowy. Nie dogadamy się bo ja głosuję na konfederację.
Odbieram to zupełnie inaczej, chociaż też od prawej strony. Wolności zawsze towarzyszy odpowiedzialność, a ustalane prawo jest szanowane, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Jeśli ktoś nie szanuje prawa, to jest anarchistą, a nie konserwatystą i wolnościowcem. Jak najbardziej przekonuje mnie ograniczenie szybkości rozpowszechniania się wirusa przez maseczki, dystans i dezynfekcję. Nie chodzi o całkowite zatrzymanie, bo nie jesteśmy w stanie wdrożyć metod chińskich (które okazały się skuteczne!), ale o sytuację równowagi, kiedy przechodzimy jako społeczeństwo zakażenia w tym tempie, że nie jest blokowany system opieki zdrowotnej, a wyraźnie ku temu zmierzamy.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 07-10-2020 19:24

Jeszcze nie ma takiej ustawy ,która nakazuje noszenie maseczek, są jedynie rozporządzenia, a to nie jest prawo. Przyjęło się jako standard to że jeśli ktoś nie kaszle,to nie przenosi bakterii ,wirusów i ten system zawsze działał. Jeśli dochodzi do zarażenia to zawsze w okolicznościach że inna osoba w otoczeniu była chora i kaszlała. Reszta argumentów - to już czysta polityka i tutaj żadne maski nie pomogą w zablokowaniu systemu zdrowotnego. Jedyną metodą jest zaprzestanie wykonywania testów, podawanie tego w mediach ,leczenie objawowe znanych chorób i skończenie kampanii strachu i chaosu w mediach. No i najważniejszy fakt, maseczka niczego nie ogranicza, bo ludzie oddychają i powietrze roznosi się w całym pomieszczeniu,tylko z trudem

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 07-10-2020 19:50

Rozporządzenie nie są źródłem prawa ?
Owszem są.
Rozporządzenia wnoszące obostrzenia w większości są aktami wykonawczymi do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu
zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.}

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 07-10-2020 21:14

andriu81 pisze:
07-10-2020 19:24
.Przyjęło się jako standard to że jeśli ktoś nie kaszle,to nie przenosi bakterii ,wirusów i ten system zawsze działał. Jeśli dochodzi do zarażenia to zawsze w okolicznościach że inna osoba w otoczeniu była chora i kaszlała. Reszta argumentów - to już czysta polityka i tutaj żadne maski nie pomogą w zablokowaniu systemu zdrowotnego.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 07-10-2020 22:21

caro3139 pisze:
07-10-2020 19:50
Rozporządzenie nie są źródłem prawa ?
Owszem są.
Rozporządzenia wnoszące obostrzenia w większości są aktami wykonawczymi do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu
zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.}
Trzeba jednak wiedzieć, że rozporządzenie może jedynie precyzować ustawę. Nie ma możliwości by rozporządzenie zaostrzało zapisy ustawy. Jeśli ustawa mówi, że trzeba A, B, C to rozporządzenie nie może mówić o karze za D ani dodawać że trzeba D.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-10-2020 22:36

W sumie i tak przeciwnicy przymusu noszenia masek odwołują się często bezpośrednio do praw zapisanych w Konstytucji, zatem wielu nie przekona różnica między zapisami ustawy, a rozporządzenia.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 07-10-2020 22:48

Widzę że caro rozpoczęła akcje "nawracania" forumowiczów na covidianizm. Według nowych wierzeń ,od tego roku wszyscy od wszystkich się zarażamy na potęgę ,nieważne czy chorzy czy zdrowi, wystarczy że są bliżej niż 2 metry, to już pozamiatane. Mam prywatne pytanie, na ilu grupach antycovidowych jesteś zarejestrowana i jak efekty? Najlepsze jest to że podczas gdy my przedstawiamy dowody naukowe ,wyniki, badania, wnioski,konkluzje, wy bronicie sie jedynie ideologią, wierzeniami oraz tym że ktoś coś powiedział i umieścił to w mediach.
Jeśli polityka oraz ideologia zaczyna się wdzierać drzwiami i oknami do domu i do miejsca pracy obywatela,to znaczy że idziemy w kierunku totalitaryzmu i naszym obowiązkiem jest bronic wolności.
Oczywiście dzisiejsza debata sejmowa dotyczyła w większości zupełnie innych spraw, jednak spraw wywołanych ogromnym kryzysem i chaosem w kraju z powyższego powodu a to oddzielny temat.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-10-2020 22:50

Aktualny cennik przy zajobie:
wykonanie testu 280 zł
gotowość do transportu przez 1 osobę 960zł/doba
gotowość do transportu przez 2osoby 1920zł/doba
transport przez 1osobe 120zł/wyjazd
przez 2 osoby 150zł/wyjazd
gotowość do udzielania świadczeń 135zł/doba za dostępność łóżka 100zł/doba
za dostępność respiratora 200zł/doba od każdego respiratora
pobyt w szpitalu związany z zakażeniem 185zł/doba
pobyt związany z leczeniem 430zł/doba
leczenie+respirator 1054zł/doba

Szpitale się zapchają.
No ale skoro z NFZ płacą kase to będą wystawiać leżących na korytarz ;-)
I każdemu na wejściu będą wręczać do podpisania deklarację że ma COVIDA
Z tego jest $$$

Szpitale mają $$$
Lekarze mają $$$
Sanepid ma $$$
I fabryka szmatek ma $$$
Na respiratorach też było $$$
I wielki samolot też był związany z $$$
A jak ktoś spróbuje protestować na ulicy to też będzie $$$
Machina jest pięknie nasmarowana $$$
Oj, my się z tego wirusa tak szybko nie uwolnimy ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1061
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 08-10-2020 19:28

Trzeba demaskować takie czy inne zjawiska. Powiem tak, jak to się stało, że jedna z największych sieci GSM w Polsce i nie tylko, dostarczyła na miesiąc przed koronacją komputery all-in-one do pracy zdalnej? Były konkretne zamówienia pod konkretne stanowiska, ze szczególnym uwzględnieniem call center na zasadzie outsourcingu. Menedżerowie średniego i wysokiego szczebla oczywiście nie przyznają się nigdy, że coś wiedzieli, ale jednak taki proces miał miejsce. Czy aby nie lepiej powiedzieć ludziom nafaszerowanym od dziecka antybiotykami, że i tak umrą wcześniej czy później i ja również, a źródła energetyczne się skończą za 200 - 300 lat i trzeba wyhamować INDUSTRY, lub przewartościować na odzyskiwanie i reprodukcję na zasadzie INDUSTRY 5.0? Może filmem, który dotarłby do ludzi miał być Insterstellar? A może się mylę i rzeczywiście chodzi o NWO? Procesy niby są złożone, a czasem wydają się niesamowicie proste.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 08-10-2020 19:44

Powiem krótko:
Nowe prawo obowiązuje na podstawie konferecji w tv.
Przy okazji ponad 100 mld deficytu w budżecie.

Dobrze Wam tak (piszę o tych, którzy karnie noszą maski i "karcili" tych bez masek).

Pokazaliście, że można z Wami zrobić wszystko :)
Najbardziej mnie rozbawiło jego "patrzcie na Amerykę, też chorują".
Owieczki.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 09-10-2020 11:19

Polecam maski z firanki, są widoczne i spełniają wymagania ,a nie powodują problemów z oddychaniem. Produkcja już rusza. Maski polecane dla osób zdrowych,nie kaszlących czyli tych które nie roznoszą zarazków. A gdyby nie chcieli kogoś wpuścić do sklepu, to taki jest taki patent
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ni-absurd/

A tutaj ciekawostka, lekarz twierdzi że mamy do czenienia z chorobą KTÓREJ NIE BYŁO WCALE!!!
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-ma ... 468664864a
I nagle się pojawiła i zabiła 50 mln ludzi! Skąd oni biorą tych lekarzy, skoro wszystkie dane naukowe są dokładnie odwrotne?

Tu są dane dla pana lekarza
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/wplyw ... ki-zgonow/

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Koronawirus

Post autor: jamWilhelm » 09-10-2020 12:17

Wg mnie, to jednak TY andriu masz jakaś obsesję z tym koronawirusem, nic tylko szukasz artykułów potwierdzających twój pogląd i nie mówię tu czy słuszny czy nie słuszny. Obłęd. Też bym z chęcią nie zakładał maski jednak nie robię z tego problemu, bosz ta maska do kury nędzy nie waży 10 kilo, nie ciśnie mnie w uszy i akceptuje to bez zbędnego pie..lenia w kółko. Z chęcią też bym chodził na waleta w lecie, bo ucisk gumki w gaciach też obniża komfort a może i ma wpływ na ciśnienie czy tam co innego, jednak zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma ochotę patrzeć na moje przyrodzenie to raz a dwa bym dostał minimum mandat :)
Nie siedź, nie szukaj, tylko idź na spacer pooddychać ostatni dzień świeżym powietrzem.
A skoro jesteś taki wolontaryjny to
"- PILNE!!! Nowy Sącz - covid przedostał się do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych - 38 osób ma wynik dodatni, ul. Nawojowska 159. Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! Nr telefonu bezpośrednio do Nowego Sącza - 184439304 lub s.Tymka 513781145. Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma.... nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu - napisała na FB siostra Tymoteusza."

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 09-10-2020 12:58

Wirus nie wybiera , atakuje wszystkich
W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu o życie walczy dwoje tzw. antycovidowców. Są zakażeni koronawirusem. - To osoby, które jeszcze chwilę temu bardzo aktywnie nas obrażały, przekonywały że Covidu nie ma, że to są jakieś spiski - mówi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego przy Koszarowej. - Dziś jedna z tych osób jest na granicy śmierci a druga może nie umrze – nie ukrywa Simon.
Zapytany, co obecnie mówią o epidemii, prof. Simon odpowiada: - Jeden z nich już nic nie może mówić, w tak złym jest stanie. A drugi już nie zaprzecza istnieniu epidemii.
https://gazetawroclawska.pl/dwaj-antyco ... 1-15224696

Chciałbym bardzo się mylić ale mam wrażenie że rząd PiSu jest od kilkunastu dni w panice i nie był kompletnie przygotowany na obecną sytuację.
Od kwietnia zajmował się wszystkim tylko nie przygotowaniem do jesiennej fali.Najpierw cały wysiłek skierowany na szybkie wybory aby tylko Dudę przepchnąć, później wzajemne fochy i przepychanki w koalicji.Nie słuchali specjalistów którzy mówili że najgorsze dopiero przed nami.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-10-2020 21:16

Szaleństwo wydaje się trafiło w wielu miejscach na sprzyjający grunt:

1. W Argentynie już 200 dni Lockdownu. A mimo to nie zwalczyli wirusa.
Rezultat: rośnie ilość znajdywanych osób z wirusem i zwiększa się bieda.
To tyle na temat skuteczności siedzenia w betonach na 40 metrach kwadratowych :)
Prof. Steve Hanke
@steve_hanke
16 wrz
Even though #Argentina, the world's biggest deadbeat, remains locked down, infection and death rates continue to climb. @alferdez's ill-advised #Lockdown is now forcing millions into poverty with nothing to show for it.
https://jordanschachtel.substack.com/p/ ... 3gGemU8opk

2. Lockdown ZABIJA!
Najważniejsze:
- We have clear evidence that the Lockdown regime has caused, and will continue to cause, ill health and death.
- We also know that it is likely that SARS-CoV-2 had already spread around the world before any lockdowns were initiated.
- We also know that the virus lay virtually dormant and only decided to cause statistically significant mortality after the lockdowns began.!!!
https://www.ukcolumn.org/article/lockdo ... vid-deaths

3. Duch w "narodzie" nie ginie :) Tylko skąd tyle NIENAWIŚCI? Natura ormowca drzemie jak widać w niejednym.W Tarnobrzegu było 500 donosicieli :) Teraz widać jak duża była to skala. Dać im sprzyjające okoliczności to będą kablować z prędkością światła. Wszyscy co wątpią, że tacy ludzie jak szmalcownicy czy kablujący na sąsiada, że słucha"Wolnej Europy" istnieli - niech czytają

Anna W.
@Anna_W71
Wezwałam konduktorkę, gościu został wyproszony z przedziału. Przyszedł kierownik. 2000 kary, zatrzymanie pociągu i przymusowe skierowanie do sanepidu podziałały. Konduktor dał jemu maseczkę, a facet już nie wrócił do naszego przedziału, uff.
Mina z poczuciem ulgi P.S. Nikt inny nie zaaregował. 2/2

3. I w oparciu o zamknietych w POZ lekarzy do których wali się laga stworzono histerię. I za 3 godziny umiera WOLNOŚĆ.
𝓡𝓸𝓼𝓼 𝓜𝓓
Flaga Polski

@medmarros
3 paź
Wiecie jak to działa?
A - rodzinni zlecają coraz więcej testów
B - szpitale zapełniają się wymazanymi dodatnio
C - eksperci biją w dzwony - ludzie są nieodpowiedzialni!
D - wprowadzane są kolejne ograniczenia, w aresztach domowych setki tysięcy
E - więcej testów
Perpetuum mobile.


Wolność...
w betonach i domach bez możliwości wyjścia siedzi .... 190 tysięcy Polaków.
We wszystkich więzieniach... 70 tysięcy....

Wolność...
Skąd tyle NIENAWIŚCI?
Do własnego Narodu.
Własnego?
.......
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 09-10-2020 21:45

caro3139 pisze:
09-10-2020 12:58
Chciałbym bardzo się mylić ale mam wrażenie że rząd PiSu jest od kilkunastu dni w panice i nie był kompletnie przygotowany na obecną sytuację.
Od kwietnia zajmował się wszystkim tylko nie przygotowaniem do jesiennej fali.Najpierw cały wysiłek skierowany na szybkie wybory aby tylko Dudę przepchnąć, później wzajemne fochy i przepychanki w koalicji.Nie słuchali specjalistów którzy mówili że najgorsze dopiero przed nami.
Jakaś różnica jest. Nie słyszałem żeby ktoś się skarżył, że brakuje środków ochrony - przyłbic, kombinezonów, maseczek dla personelu. Pewnie najprędzej zabraknie właśnie personelu, ale do tego ciężko się było jakoś przygotować w pół roku. I to żadna pociecha, że gdzie indziej jest gorzej, a mało gdzie jest wyraźnie lepiej.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 09-10-2020 21:50

Tak sobie na wieczór to czytam -już chyba nic nie napiszę w tym temacie, bo jestem nikim, sami fachowcy, nic mi do tego-pozwólcie że tylko będę wam życzył spokojnej i ciepłej nocy,oraz zdrowia, pozdrawiam was! kiedyś zrozumiecie, że słowa to tylko słowa, niejednokroć puste! dobrej nocy i jutrzejszego żółtego dnia!

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 09-10-2020 22:38

Takie przypomnienie , w tym roku nagrodę nobla z dziedziny medycyny dostali Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice.
Po raz kolejny nie dostali -Zieba ,Socha i Czerniak , może w następnym roku bezie lepiej.

Sezon grypowy (zależny od wielu czynników ,w tym geograficzny) występuje miedzy 44 a 22 tygodniem. Wysłuchałem dzisiaj audycji w której wystąpili lekarze i epidemiolodzy, był poruszany temat badan brytyjskich naukowców który ukarze się w najbliższym czasie drukiem w periodyku naukowym , na obecna chwile jest zamieszczony na stronie internetowej.

Naukowcy przeprowadzili badania w UK ,pod koniec sezonu grypowego i początkiem ataku covi19 dlatego nie ma jeszcze dokładnych wyliczeń (prognoz na ten sezon grypowy) i grupa badanych była mała i nie można określić grup ryzyka zawodowego lub obarczenia chorobami utajonymi czy przewlekłymi.
Przebadano 19256 osób , w tej grupie były osoby chore na grypę oraz na covid19, 0,3 procent czyli 58 osób było jednocześnie chorych na grypę (a,b) oraz wirusa covid19.
Wyniki - masz dwukrotnie większe szanse na kopniecie w kalendarz będąc zarażony 2 wirusami.
Jeżeli znajdziesz się na intensywnej terapii masz 6 krotnie większe szanse na pożegnanie się z życiem.

W większości były to osoby starsze, od około 60 lat.
Z grupy 58 osób zarażonych oboma wirusami zmarło ponad ........40 procent.
Większość wymagała hospitalizacji.

Mam rade dla foliarzy pokroju dino i andriu, powraca hasło z początku roku -Kryj Ryj.
To w jaki sposób , kiedy i gdzie odejdzie z tego lez padołu przeciętny foliarz tego forum mało mnie interesuje. Teorie ze jak nie kaszle to nie zarażam i nakaz maseczek uwłacza mojej wolności obywatelskiej ,możecie sobie głęboko wsadzić.
My nie jesteśmy w żółtej strefie , jesteśmy w czarnej dupie.

Grupa cwokow pokroju przeciętnego amerykańskiego wyborcy, będzie nabijać swoja głupota szpitale i mordować z premedytacja osoby w podeszłym wieku , w tym naszych dziadków.

Sa osoby zdrowe bez przewlekłych chorób , którzy zwykła grypę ciężko przechodzą, co się stanie gdy dostana covid19,bedzie 40 procent czy wiecej.


Tak, czekam na zgłoszenie o bana.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-10-2020 22:46

Mam ratująca życie propozycję - do kompletu ze szmatką na twarzy polecam nosić czapeczke ze sreberka na głowie. Będzie zabezpieczenie i od wirusa i od 5G.

A skoro powołujemy się na naukowców i w dalszym ciągu za mało, to proszę:

Nearly 6,000 experts, including dozens from the UK, say the approach is having a devastating impact on physical and mental health as well as society. They are calling for protection to be focused on the vulnerable, while healthy people get on with their lives. As immunity builds in the population, the risk of infection to all - including the vulnerable - falls, they say.

And this would be a much more "compassionate" approach.

The declaration recommends a number of measures to protect the vulnerable, including regular testing of care-home workers, with a move as far as possible towards using staff who have acquired immunity. Retired people living at home should have groceries and other essentials delivered, it says. And when possible, they should meet family members outside rather than inside. Simple hygiene measures, such as hand washing and staying home when sick, should be practised by everyone.

But:

young low-risk individuals should be allowed to work normally
schools and universities should be open for in-person teaching
sports and cultural activities could resume and restaurants reopen

https://www.bbc.com/news/health-54442386

I jeszcze po polsku:

1, wirusa mamy od dziesiątków lat - Powiem wprost: w podręczniku chorób zakaźnych, który mam z lat 70., czyli z czasów, kiedy byłem studentem medycyny - 50 lat temu, opisywano dokładnie tę samą chorobę i te same koronawirusy. Nic się przez 50 lat w tej kwestii nie zmieniło.

2. z wirusa są zadowolone media - Zatraciliśmy jakikolwiek rozsądek. Rozmawiałem z dziennikarzem jednej z wiodących stacji telewizyjnych, który prowadzi programy informacyjne, mówił mi o ogromnym wzroście oglądalności programów informacyjnych, z którego są niesłychanie zadowoleni.

3. Płuca nie są zwapnione - pojawiły się informacje, że jeśli ktoś przejdzie COVID-19, to pozostają u takiej osoby trwałe zmiany w płucach. Brzmi dość groźnie, przyzna pan profesorze? To nieprawda. Po pierwsze opisane przypadki COVID-19 są z grudnia ubiegłego roku, w związku z tym maksymalny okres obserwacji mógł trwać 10 miesięcy. I, rzeczywiście, z tego okresu obserwacji wynika, że u pewnej niskiej liczby chorych mogą się utrzymywać zmiany włókniste w płucach, dotyczy to jednak pojedynczych osób - mniej niż kilku na stu zakażonych. Zmiany te, stopniowo, same się wycofują. Jest kilka publikacji na ten temat: wszystkie pokazały, że w ciągu sześciu miesięcy te zmiany ustąpiły całkowicie.

4. Palacze dymków - ale nie elektrycznych - są bezpieczni - osoby, które palą papierosy chorują na COVID-19 tak samo często, jak osoby, które nie palą papierosów, czyli ryzyko zarażenia jest podobne. Natomiast, jeśli dojdzie do zarażenia, to ryzyko, że osoba, która pali będzie miała ciężki przebieg choroby i umrze jest od kilku do kilkunastu razy wyższe niż u osoby, która nie jest palaczem.

5. Jak się chwalił premier - uratowaliśmy 20 tysięcy żyć. Kosztem 200 miliardów złotych - tymczasem smog w Polsce powoduje co roku 50 tysięcy przedwczesnych zgonów. Ile wydamy, by uratować te 50 tysięcy? Należałoby wydać odpowiednio 500 miliardów?

6. W zasadzie sam COVIS jest mało szkodliwy. Dopiero we współpracy z innymi chorobami potrafi poważnie zaszkodzić. Tymczasem te "inne choroby" zeszły na drugi albo i trzeci plan - Wie pani, jest piękna praca profesora patomorfologii z Hamburga, oczywiście opublikowana - on zrobił sekcje zwłok u ponad 100 osób zmarłych na COVID-19 i podsumował to tak: na sto sekcji zwłok chorych, którzy zmarli na COVID-19, ani jedna osoba nie zmarła w wyniku infekcji. One wszystkie umarły z powodu chorób podstawowych. Podkreślam, trzeba unikać (w tych przypadkach) COVID za wszelką cenę. Nie możemy zaniedbywać naszych pacjentów, należy dobrze leczyć nadciśnienie, choroby płuc, cukrzyce itd. I bardzo pilnować pacjentów, żeby nie przestali brać leków, żeby nie popadli w lęki i obsesje.

7. W zasadzie, to WSZYSCY nieustannie jesteśmy nosicielami wirusów - dodatni wynik na zarażenie wirusem SARS-Cov-2 nie mówi o tym, że ktoś jest chory na COVID-19. Gdybyśmy dzisiaj zrobili wymazy Polakom, to oświadczam pani, że 95 procent Polaków ma gronkowca w nosie i gardle. Czy to znaczy, że oni chorują na gronkowcowe zapalenie płuc? Nie, część z nich zapadnie na gronkowcowe zapalenie płuc, jasne, ale kto zapadnie? Ci, którzy mają słabą odporność, ci, którzy są schorowani, ci, którzy są w grupie ryzyka, pozostali będą tego gronkowca nosić i nie zachorują. Mamy ludzi, którzy mają w nosie i gardle wirusa SARS-COV2 i nie wywołuje u nich choroby

7. I maseczki :) Nosić maseczki, oczywiście nie z materiału, ale przynajmniej takie chirurgiczne, a najlepiej profesjonalne, czyli maseczki FP2, albo N95 - takie mają oznaczenia. Jeśli mamy nosić maseczki z materiału, to możemy ich nie nosić, bo one są bezwartościowe.

https://polskatimes.pl/prof-kuna-samotn ... 5-15222604
Czyli:

Żyjmy normalnie! Cieszmy się WOLNOŚCIĄ!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ