Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 21-10-2020 23:27

Sorka Karaś, cenzuruję również Twój wpis z cytatem. To specyficzna cenzura, przede wszystkim na wskazanie jakich wypowiedzi nie toleruję.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Koronawirus

Post autor: karas » 22-10-2020 08:19

admin pisze:
21-10-2020 23:27
Sorka Karaś, cenzuruję również Twój wpis z cytatem. To specyficzna cenzura, przede wszystkim na wskazanie jakich wypowiedzi nie toleruję.
Słusznie.
Karaś

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-10-2020 09:25

Zamordyzm lewicy nie przestaje mnie zadziwiać.
A wszystko dzięki... PISowi :)
Nadreprezentacja lewaków w TV w jedynym celu "żeby nic na prawo od PIS nie urosło" doprowadziła do całkiem niezłego wyniku RAZEM Zandberga.
No i lewaki mają pomysł.
Tym pomysłem jest cenzura :)
Pojawi się ponownie Główny Urząd Kontroli Prasy i Internetu?
Poseł Krzysztof Śmiszek proponuje coś takiego:

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 22-10-2020 13:05

@admin ,ale wpis donBeck też chyba powinien stąd zniknąć,bo tu nie pasuje,a on takie uwagi mógł sobie wysłać prywatnie na PW . Chyba istotne kto zaczyna pyskówkę ,a wiadomo że sobie nie pozwolę, prosze to potraktować jako obronę konieczną na forum. Zresztą to nie jego pierwszy taki wpis
@karas, nikt nie kwestionuje że umierają, tylko dlaczego to wszystko wina covid,a co było 2 lata temu, inaczej było? A gdzie ta cała reszta? Odpowiedzi ze strony rządu nie usłyszymy.
Projekt ustawy dotyczy chorób zakaźnych , zatem nabiera to sensu, w ten sposób że rząd od tego roku bierze się za zdrowie Polaków i postanawia zwalczać choroby zakaźne, w tym grypę i inne choroby sezonowe stosując takie środki,co w efekcie ma przynieść radykalne zmniejszenie zachorowań i śmierci w sezonie jesienno-zimowym a nie koncentruje się na covid. Niestety retoryka i dyskusja sejmowa wcale nie wskazuje takiego kierunku, bo nadal słyszę tylko o koronawirusie ,jako sprawcy całego zła na świecie.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 22-10-2020 15:43

Wszystkie przeze mnie napisane informacje pochodzą z tego forum. Przez lata piszesz o sobie tyle rzeczy że wystarczy czytać, aby mieć pełen obraz.
Wracając do koronawirusa, którego z uśmiechem na twarzy w co drugim wpisie nazywasz świrusem.
Zdajesz sobie sprawę z tego że przekonując kogoś do swoich racji, możesz wyrządzić drugiej osobie krzywdę?
Nie masz żadnego wykształcenia medycznego, ja również, ale nie namawiam ludzi do buntowania się, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swoich wypowiedzi.
Zastanów się czasem, co się stanie jak osoba starsza natchniona Twoimi wypowiedziami złamie reżimy i opuści kwarantannę, zacznie zarażać na lewo i prawo. Pójdzie do kolegi, koleżanki, oni spotkają się ze swoimi rodzinami, a może nawet z kimś z Twojego otoczenia. Chcesz mieć na sumieniu czyjeś życie? Czy wtedy dalej będziesz szedł w zaparte, że wirusa nie ma?
Możesz pisać że Cię sprowokowałem, ja natomiast napiszę że to Ty i Twoje wypowiedzi prowokują mnie do tego, aby coś napisać.
"Wisura nie ma! Wirus nie zaraża! Wirus jest nieszkodliwy! "
Do tego szturchanie w każdym komentarzu innych, którzy mają inne zdanie, że to oni się nie znają, że są lewakami, ludźmi obłąkanymi lewacką ideologią, że się nie ruszają sprzed komputera. To jest tylko Twoje zdanie, i nikogo nie uraża? Bynajmniej!
Jako osoba przebywająca w izolacji, martwiąca się o zdrowie moje, mojej rodziny i bliskich, jako osoba odczuwająca na własnej skórze i widząca na własne oczy czym jest koronawirus, nie pozwolę zwyczajnie na to abyś sadził tutaj swoje chore poglądy i pielęgnował chore fobie.
Możesz napisać że mamy wolność słowa, ja pokazałem że nie tylko Ty możesz pluć jadem na innych ludzi i ich opinie.
Brak taktu, to najdelikatniejsze sformułowanie na to, w jako sposób nagminnie odpowiadasz innym forumowiczom.
Ale urażony pierwszy lecisz na skargę do admina.
Przepraszam Was forumowicze, że zostaliście świadkami tego spięcia. Nie ma też zamiaru przepraszać samego Andrzeja, chcę tylko aby zrozumiał to, co miałem do przekazania i co mną kieruje.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 22-10-2020 16:54

To nie są MOJE poglądy, tylko obraz rzeczywistości i wnioski tysięcy innych osób i znanych profesorów, naukowców .Świrusem nazywam(y) walkę z konkretnym jedynym na tej planecie wirusem a resztę przemilczmy. To jest świrusowe podejście do tematu. Ustawa nad którą trwają pracę prawdopodobnie ma za zadanie zwalczanie ogólnie epidemii wielu wirusów które od lat powodują to co na czym w tym roku wszyscy skoncentrowali swoją uwagę i się tym zajęli. Czy dobrze, nie wiem, ale jeśli to cokolwiek przyczyni się do zdrowia osób starszych ,to świetnie i brawo dla rządu ,ale nie "po trupach do celu".
Mam wrażenie że pierwszy raz w życiu jesteś na zwolnieniu i pierwszy raz chorujesz na grypę, ale tym razem twierdzisz że na koronawirus, co jest bardzo mało prawdopodobne, gdyż ten procentowo zajmuje niewielki udział wśród występujących wirusów wywołujących objawy, o czym było pisane mnóstwo razy w tym wątku i były podawane statystyki. Nigdy nie napisałem że wirusów nie ma, że są niegroźne, że mamy się nie chronić, że nie ma ryzyka. Jest I BYŁO ZAWSZE, a nie tylko w tym roku, w tym sezonie. Jak sięgam pamięcią , co roku o tej porze wisiało tyle samo klepsydr na tablicach ,umierali starsi ludzie, ale nikt nie zastanawiał się DLACZEGO, ano mówiło się że ze starości. Teraz jest inaczej ,wszyscy o tym mówią.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 22-10-2020 17:30

DonBeck -czego nie rozumiesz ?

Potrafisz tak biegle interpretować wpisy, potrafisz zadać pytanie i sam sobie na nie odpowiedzieć, ucz się od andriu póki na wolności.

Lem jednak miał racje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 22-10-2020 18:07

@andriu81
W mojej prywatnej opinii piszesz w tym wątku wiele szkodliwych bzdur, ale że mam szerokie granice tolerancji, to wypowiedzi nie blokuję, ani nie cenzuruję. Mogę sobie pozwolić na podejście do tego z dystansem i obserwację interesującego zjawiska. W sumie jak zaglądam w TV czy główne kanały Internetu, to jest tylko straszenie koronawirusem, ale na fejsie czy na forum większość informacji które widzę to jednak nakręcony bunt. Na nekrologach uśmieszki, na profesjonalistów hejt. Oceniam oczywiście, często reagować nie warto, ale na pewno jest co obserwować i wyciągać wnioski.

Reakcja wynikała z prostego i bezpośredniego ataku na innego użytkownika i była w mojej ocenie bardzo delikatna. Wielu uzna, że zbyt delikatna.

Wracając do koronawirusa, mamy dziś w Tarnobrzegu 5 potwierdzonych przypadków, czyli chwilowy spadek. Mamy za to potwierdzone przypadki w szkole, co było oczywiście kwestią czasu. Pewnie właśnie trafilibyśmy do czerwonej strefy, zatem nie ma dla nas znaczenia objęcie czerwienią całej Polski. Zdrowia!

Ktoś czytał wywiad w TN?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 22-10-2020 21:39

Zgadzam się ,łagodna, ale donBeck mógł się jednak odnieść do treści, a nie do osoby, kilka postów w wyżej. Nie wiem o które bzdury chodzi i jeśli tak było, to chętnie porozmawiam o konkretach i odniosę się lub poprawię konkretną wypowiedź, a chyba warto rozmawiać o szczegółach, a nie tylko atakować na oślep? Nie wiem co jest szkodliwe, a co nie, a co niekompletne, ale wydaje mi się że nie ma nic bardziej szkodliwego od tego co wyprawia telewizja i niektóre portale internetowe.
Wracając do koronawirusa, mam informacje z drugiej ręki że od poniedziałku wchodzimy do czerwonej strefy, a niektóre lub wszystkie szkoły podstawowe przechodzą w tryb hyrbydowy lub zdalny.
A swoją drogą ,dlaczego pod awatarem nie pokazuje się status ostrzeżeń, tak jak kiedyś? To powinno być widoczne

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 22-10-2020 22:01

Wyluzujcie panowie, bądź panie, chyba koronawirus pętli nam w płucach, a nie w mózgach? kiedyś miałem okazję odpisać jednemu wyrywnemu jegomościowi,uznałem że się z tym prześpię i wyszło na moje! nie dajcie się zwariować, trzeba myśleć na zdrowo, bo kiedy przyjdzie czas choroby co będziecie pisać?,tutaj każdy jest fachowcem, lekarzem,profesorem, etc...ale w rzeczywistości opieramy się na doniesieniach medialnych i innych stronach, które poniekąd zawodzą! szanujmy się! (aby nie było nie sprzyjam żadnej partii politycznej ,wierzę w to co robię i z czym mam do czynienia)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-10-2020 22:20

Ktoś się z tym spotkał?

Starsza osoba wybrała się do stomatologa na NFZ. Tam padło pytanie "czy boli". Na razie nie boli, gdyż dopiero co wypadła plomba,
Odpowiedź jak padła mnie osobiście doprowadziłaby do szewskiej pasji.
Stomatolog miał stwierdzić, że według "zaleceń rządowych" na NFZ obecnie przyjmuje się tylko z bólem.

Obecnie na NFZ nie ma leczenia zębów. Przynajmniej dla starszych ludzi.

Ktoś miał podobny przypadek?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Koronawirus

Post autor: 1967 » 22-10-2020 22:26

Szukałem dziś możliwości zarejestrowania się na wizytę do specjalisty znalazłem termin za 410 dni . Nieco się przeraziłem. Ale i tak się było tak źle bo widziałem przy innych schorzeniach terminy dłuższe. Ostatecznie znalazłem termin wizyty prywatnej za 30 dni. Co prawda kawałek trzeba podjechać 100 km. Dla mnie dojazd i pieniądze to nie problem ale co z innymi schorowanymi ludźmi z najniższymi emeryturami. W jakim kierunku to wszystko idzie i jak się skończy??????????.

artrel72
Posty: 29
Rejestracja: 21-10-2016 17:24

Re: Koronawirus

Post autor: artrel72 » 22-10-2020 22:31

Wirus istnieje i jest wokół Nas. Dzisiaj osoba z mojej w sumie bliskiej rodziny dostała pozytywny wynik testu i od razu wszyscy jej bliscy i osoby z pracy poszły na kwarantannę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-10-2020 23:55

Aż wstałem, żeby się pochwalić newsem.
Kaczyński z Terleckim i Pawłowiczową będzą chodzili tylko na zakupy i do lekarza.
Ta zarządzi Mateusz :)

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-no ... 987318976a

Mądrość etapu wciąż podnosi poprzeczkę wyżej i wyżej:

1. a co ci szkodzi założyć maseczkę na te 10 minut w sklepie,
2. a co ci szkodzi chodzić po targu z maseczką
3. a co ci szkodzi nasić maseczkę jak wychodzisz z domu
4. a co ci szkodzi siedzieć w betonach

pozostało jeszcze:

5. a co ci szkodzi jak ci zaspawają drzwi żeby nie wychodzić.

W zasadzie po co starzy ludzie mają się szwendać po lekarzach skoro na NFZ stomatolog przyjmuje tylko z bólem a do przychodni tylko z kijem?

Totalitaryzm i faszyzm rodzi się na moich oczach...

Oj, niepokorne społeczeństwo nie słucha waaaaadzy i roznosi wirusa...
Usadźmy więc społeczeństwo na dupie i niech siedzi i sie nie rusza.

Pragnę tylko zauwazyć, że MIMO zwiększania presji i dokręcania śruby społeczeństwu wirus wcale nie chce się wycofać.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 23-10-2020 08:53

Istnieją wirusy w okół nas a nie jeden wirus(jak donoszą media). Wirusy mogą się przyczynić do lekkich lub ciężkich stanów chorobowych, w tym do zapalenia płuc z powikłaniami,a objawy są podobne zaleznie od wielu czynników . @artrel72 ,jakże nieodpowiedzialne jest wysyłanie całej rodziny na kwarantannę, a co jeśli to osoby młode ,zdrowe ,czynne zawowode, wychowujące dzieci i nagle ktoś ich zamyka w domu, bo mają wirusy ? To jest szkodliwe działanie mediów które wrzucają do jednego worka 2 rózne rzeczy: ryzyko chorób z powikłaniami osób starszych oraz przenoszenie wirusów przed ludzi i tworzenie lockdownu. A lockdown to setki dodatkowych śmierci i chorób z zupełnie innych powodów na przykład przemoc domowa, samobójstwa, brak opieki medycznej(bo lekarze na kwarantannie).
Ustawa MUSI te sprawy oddzielić i zająć się osobami narażonymi na działanie wirusów.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Koronawirus

Post autor: kermit » 23-10-2020 12:08

dino pisze:
22-10-2020 23:55
Aż wstałem, żeby się pochwalić newsem.
Kaczyński z Terleckim i Pawłowiczową będzą chodzili tylko na zakupy i do lekarza.
Ta zarządzi Mateusz :)
Fajnie, tylko powtarzasz rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Jesteśmy już po konferencji i nikt nikogo nie zmusił do siedzenia w 4 ścianach. Jest to tylko zalecenie.
Robisz aferę bo jakiś redaktor napisał, że mają jakieś niepotwierdzone informację.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Koronawirus

Post autor: norweski_leśny » 23-10-2020 12:32

Za zamknięcie lokali, uj im w upe.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 23-10-2020 16:22

W TVL wywiad z ozdrowieńcem.



W Tarnobrzegu 16 nowych potwierdzonych przypadków, zakażenie potwierdzono też u prezydenta Stalowej Woli. Mówi że czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Jakie są teraz właściwie wskazania do testu? Prywatnie, skierowanie bez objawów, czy wyjątkowe zasady? Zakażony jest też marszałek Podkarpacia.

artrel72
Posty: 29
Rejestracja: 21-10-2016 17:24

Re: Koronawirus

Post autor: artrel72 » 23-10-2020 16:44

andriu81 - Wybacz, ale nie zgadzam się z twoją argumentacją.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 23-10-2020 22:53

Zastanawiam się jaką gratyfikację otrzymał uzdrowieniec za udzielony wywiad w TN i TVL i próbę przekonania niewiernych covidowi? Zamykanie restauracji i barów gdzie chodzą ludzie MŁODZI , zamykanie szkół gdzie także chodzą dzieci, które nie chorują i nic im nie grozi, gdzie tu sens. A co z osobami chorymi, które rozsiewają zarazki?Oni są na równi z całą resztą zdrowych?Że ludzie przenoszą wirusy-to wiem, ale nie ma takiej siły na świecie która zmieni ten fakt i będą przenosić nadal w taki lub inny sposób. Do końca zimy i wiosny będą wzrosty zachorowań na przeziębienia,grypę, zamknięcie gospodarki nie zmnieni tego faktu.
Tak było 2 lata temu, teraz ,będzie za rok i za 10 lat i będą ludzie chorować, chyba że zaczną się szczepić na wszyskie możliwe choroby zakaźne i wirusy jakie są w sezonie. A jest ich bardzo dużo ,nie mam pojęcia jak zamierzają z tym wszystkim walczyć. Współczuję właścicielom restauracji i innych usług że zaufali tak głupiemu rządowi i uczciwie planowali prowadzić interes i na tym zarabiać.

ODPOWIEDZ