Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 20-10-2020 16:38

Brawo za poglądy, a to chyba powinno wylądować w "dyskusje religijne" (admin może przeklei) .Piękne państwo, idą "lepsze" czasy. Trochę się zastanawiam czy PiS nie zaczyna podcinać gałęzi na której siedzi? Bo może na jednym przypadku się nie skończyć i co wtedy?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-10-2020 18:23

Nie władza prześladuje księży, tylko księża nie mogą się dogadać i w wewnętrzny konflikt sprytnie wciągnęli służby państwowe.
W sumie w dobrej sprawie, prawo równo obowiązuje wszystkich, a przepisy względem nabożeństw też są bardzo jasne i wielu uważa że niezbyt daleko idące. Pałą? Jeśli trzeba...

@caro3139
Ty masz jeden cytat z Budki, ale jest też inny:



Czyli w kwietniu wprowadzamy stan wyjątkowy na 3 miesiące, a wybory jesienią, bo epidemia już się skończy (według jego ekspertyz).


Rząd zajmował się LGBT? Jakaś nowa ustawa, jakieś rozporządzenie? Nic nie wiem, żeby coś się zadziało w tej sprawie.
Reszta racja.

@olsen*
Tak, TVP nie można traktować jako źródła informacji, a często oglądać się nie da. Mam jednak analogiczny problem z TVN, które nadaje w drugą stronę. Zwykle subtelniej, nie aż tak na bezczela i ordynarnie, ale jest to ewidentnie telewizja antyrządowa.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 20-10-2020 18:34

Horała niechaj nie będzie taki mądry.To nie Budka a Horała jest w rządzie.Szukanie winnych za obecny stan rzeczy wśród opozycji która 5 lat nie ma wpływu na nic? To szpagat dla naprawdę betonowego elektoratu.
"Ekspert" 23 września
Duda: Pandemia jest pod kontrolą. Od połowy października spodziewamy się wypłaszczenia
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... wirus.html

Można się pomylić prognozując co będzie za pół roku, ale nie można mówić takich bzdur jak epidemia zaczyna się rozkręcać co podkreślali wszyscy eksperci.
Ten sam Duda nawołujący do współpracy opozycję w czerwcu mówił że byli gorsi od koronawirusa

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-10-2020 19:19

Swego czasu Szumowski straszył poziomami, do których jednak nie doszliśmy, a teraz nowy MZ zapowiada 15-20 tys. na przyszły tydzień. Może też nie dojdziemy? Dudę pamiętam, świeża ekspertyza z GIS i teraz miało już być chyba lepiej.

Tymczasem udało się dzisiaj przegłosować PiS w Sejmie, co zbyt często się nie zdarzało. Ciekaw jestem czy ostatecznie opozycja poprze "dobrego Samarytanina" i premie jako marchewkę, ale równocześnie z kijami na medyków w tle.

Generalnie oprócz bardzo wyrazistego przekazu Konfederacji, trudno mi złapać przekaz reszty opozycji co do ograniczeń związanych z COVID, czy są zbyt surowe, czy zbyt łagodne, czy idealne.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 22-10-2020 18:18

A jednak! Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Kon-sty-tuc-ją, która gwarantuje każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Przeciągało się to kilkanaście lat, ostatecznie JarKacz bardzo sprytnie zrealizował obietnicę cudzymi rękami, odwlekając temat jak się da i unikając go na ile to możliwe. W ten sposób przynajmniej część niechęci spadnie na p. Przyłębską, której to i tak już wiele nie zaszkodzi. Trudno żeby komisarze mieli pretensje bezpośrednio do rządu, parlamentu, czy prezydenta w tej sprawie.

Zastanawiam się jak to będzie można odwracać na przyszłość, kiedy przyjdzie kolej na odbicia wahadła. Czy konieczna będzie zmiana Konstytucji? Czy TK może orzekać drugi raz w tej samej sprawie? Albo ktoś będzie próbował uznać, że wszystkie wyroki TK wydane przez kilka lat są nieważne?

Temat oczywiście będzie nadal będzie wykorzystywany politycznie. Symptomatyczne, że jedni mówią tylko o dzieciach bez głowy, a drudzy tylko o dzieciach z zespołem Downa lub drobniejszymi wadami genetycznymi. W tej sytuacji proliferzy powinni odtrąbić sukces i na dłuższy czas okopać się na zajmowanych pozycjach. Ale kto wie? Może będą chcieli pójść za ciosem?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olsen* » 22-10-2020 22:02

Jakoś mnie to nie dziwi w dzisiejszym rozdaniu politycznym!

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Re: Rządy PiS

Post autor: jazet » 27-10-2020 18:51

Niestety zaczęła się chyba paskudna walka o władzę.
Jedna z posłanek użyła nawet słowa "wojna" !

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 27-10-2020 19:29

Kto oglądał orędzie naczelnika, jest na to jakaś jednostka chorobowa? Czegoś tak obrzydliwego dawno nie widziałem.

13 grudnia zbliża się wielkimi krokami.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-10-2020 20:10

Czytałem fragmenty, ewidentnie idzie na konfrontację.
Podobnie jak dzisiaj ogłoszone postulaty protestujących.
Będzie kryterium uliczne?

I znów czytam sprzeczne opinie, jaki to znów JarKacz ma genialny plan i że wszyscy pięknie odgrywają wyznaczone przez niego role, a z drugiej strony podejrzenia, że po raz kolejny przegrzał i przypalił. Ale powrotu już nie będzie.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Rządy PiS

Post autor: leonardo » 27-10-2020 21:15

Oczywiście, że idzie na konfrontację, bo co ten obłąkany dziad ma do stracenia?

Nic. Nie ma dzieci, nie ma wnuków, nie ma nikogo bliskiego.

Zostawi po sobie zgliszcza.

Otoczony bandą klakierów, którzy go nienawidzą najbardziej, bo on nikogo nie szanuje i bawi się tymi pacynkami, dlatego one najbardziej się ucieszą, gdy skończy swój marny żywot.

Polityczny lub ziemski.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 27-10-2020 21:20

Czytałem fragmenty, ewidentnie idzie na konfrontację.
To należy do gatunku "klasyk", to trzeba zobaczyć, długo nie trwa. Olsen w wątku o koronie napisał nie tak dawno, że nawet wirus na podzielił, a to orędzie podział zaognia i wskazany w nim jest winowajca - my sami.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 27-10-2020 21:47

jednego mi tylko brak w postulatach. ku memu ubolewaniu nikt nie chce by to kaczor wypierdolił. To rozwiązało by kwestię wszystkich innych postulatów. Nikt nie wie, że to rozwiązało by wszystkie problemy protestujących. Nie rozumiem dlaczego tak jest.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-10-2020 22:14

Rzeczywiście. Ale tym w końcu zajmie się matka natura, nic bowiem nie trwa wiecznie.
Nie można przy tym wykluczyć, że za ileś lat człowiek powie - za tego schyłkowego PiSu, to wcale nie było jeszcze najgorzej.
Nie mam nadziei na raj na ziemi.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 27-10-2020 22:48

Grupa 70-parolatków - Kaczyński, Piotrowicz, Pawłowicz, Terlecki - próbuje urządzać życie całemu pokoleniu od kilkunastolatków do 30-parolatków.

https://pbs.twimg.com/media/DFh3ouFXsAA ... me=900x900
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 28-10-2020 06:34

Już mamy.
Już sami się przyznają.
Nie znamy jeszcze poziomu: czy dzieci będą ćwierćinteligentami czy półinteligentami. Ale skutki będą.
Czyli spadamy z poziomu: pokoloruj drwala na poziom zaznacz pokolorowanego drwala :)
A może po prostu należy wydać zarządzenie, że wszyscy mają zdaną maturę?
Taki dekret :)
Jak to jest, że za PiSu trzeba kombinować ze sztuczną promocją: mieliśmy maturzystów Gierytycha teraz będziemy mieli maturzystów Czarnka.

Minister Czarnek: Mniejszy zakres egzaminów maturalnych i ósmoklasisty
https://www.tvp.info/50526605/minister- ... wiedzialne
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Rządy PiS

Post autor: 1967 » 28-10-2020 11:36

Ja bym nie wieszczył czarnych scenariuszy. Różnice w poziomie nauczania zawsze były ogromne. Pamiętam jak w pierwszej klasie technikum chłopak z małej miejscowości nie umiał sprowadzić ułamków do wspólnego mianownika. Po pięciu tatach dostał się na politechnikę w Rzeszowie . Czy ją skończył nie wiem. Podobnie u córki w liceum. Jak matematyczka zrobiła na początku klasie test kompetencji to z całej klasy zaliczyło go 3 osoby. Liceum wszyscy skończyli. Są obecnie lekarzami, większość ukończyła studia. Szkoła nie jest dla jednostek wybitnych ale dla osób wytrwałych i pilnych. Jeżeli koś będzie chciał się uczyć to pokona wszelkie przeszkody. A może to będzie miało pozytywny skutek. W końcu tych mgr różnej maści mamy obecnie przesyt. Każdy wie, że dzisiaj zatrudnienie dobrego fachowca graniczy z cudem. Od 9 miesięcy chcę zatrudnić elektryka. Zgłosił się jeden dałem mu najwyższą stawkę w firmie. Na trzy dni przed przyjściem zrezygnował. Podkupiło go PGE. Szukam również blacharza-dekarza. Miałem trzech dwóch przeszło na emeryturę. O dobrym spawaczu gazowym nie wspomnę też zostałem o jednym.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-11-2020 16:53

Rzeczywiście PiS ma się nad czym zastanawiać. I wcale nie trzeba jechać na Białoruś....



W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-11-2020 19:09

Ten od 15 kul też tylko robił zdjęcia? Cały "pluton egzekucyjny" wymierzył akurat w niewinnego przechodnia?
Policja powinna surowo reagować na publiczne łamanie prawa, a wszelki atak na policjanta powinien być niezwłocznie surowo karany.
I dotyczy to wszystkich po równo, obojętne czy idą pod flagą polską, czy tęczową.

A teraz niekoniecznie o rządach PiS, ale generalnie o polityce współczesnej.
Z facebooka odgórną decyzją usunięto najpopularniejszy w Polsce profil popularnego od 30 lat polityka. 800.000 obserwujących nie przekonuje osoby, która podjęła decyzję o tej cenzurze, że polityk ten ma prawo wypowiadać się na ich platformie. Wiadomo, że to nie jedyny przypadek. Niedawno Twitter decydował czy i z jakim komentarzem pokazać wypowiedź urzędującego prezydenta wciąż największego mocarstwa na świecie. Wiadomo również, że wpisy pojawiają się nam według określonego klucza i że reakcja na niewłaściwe wpisy budzi wątpliwości. Jakieś 2-3 razy w życiu próbowałem zgłosić skrajne przegięcia na fejsie i ani razu moich zgłoszeń nie uwzględniono jako łamiących politykę serwisu.

Odchodzimy zatem od gazet i telewizji, a wchodzimy w Internet, w którym trudno stworzyć jakąś alternatywę dla FB, TT i YT. Każdy z tych serwisów może decydować kogo promować, a kogo wyciąć i zwykle działa to w jedną stronę. Niedawno YT usunął rozmowę Moniki Jaruzelskiej z Rafałem Ziemkiewiczem, a kolejną rozmowę na ten temat co prawda zostawił, ale... wyłączył jej monetyzację.

Tak, to nowy piękny świat.
Piszcie póki można i póki jest gdzie ;)
Naprawdę na wiele pozwalam.
Chociaż i ja mam ograniczoną cierpliwość o czym przekonali się chociażby rav, ptasiorr, orange czy globoo, a dwaj z nich nawet w paru wcieleniach.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 13-11-2020 19:18

A propos, andriu tez? Nie to ze tesknie tylko sie gdzies zapodzial.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 14-11-2020 04:56

Ja się pytam, gdzie jest orange? :D chłopisko dostarczało nieraz tyle danych z rana, że GUS-u nie trzeba było przeglądać. Prasówka zawsze z rana była tu zrobiona :-)

ODPOWIEDZ