Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 11-11-2020 21:41

Kiedyś o tym pisałem w mediach społecznościowych. Z czego niby ma być finansowana podwyżka, nie wiem, chyba z sufitu. Według Pulsu Medycyny na 500 szpitali połowa jest zadłużona, ponad połowa...Niektóre szpitale straty + zobowiązania mają większe jak przychody. Co wymyślili urzędnicy? Zrobili przetarg na jedną firmę, która wykona plan naprawczy dla szpitali, czytaj służby zdrowia. Plany nic nie dały, a obecne aneksy do nich mają pokryć dług długiem z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pomysł po prostu "genialny". Szacuje się, że polska służba zdrowia to bankrut o zadłużeniu ok 16-17 mld zł. W globalnym ujęciu to już w ogóle. Diagnoz jest wiele, ale nikt z tym porządku nie zrobił. Pierwszy z brzegu - anestezjolog. Brakuje ich i czemu ich brakuje? System o nich zapomniał, bo ile kardiolog, chirurg, pediatra może założyć indywidualną praktykę lekarską, anestezjolog no niby też może, tylko co prywatnego otworzy? Gabinet usypiania hipnozą? Więc mamy braki.

Od stycznia ma wejść nowy rachunek kosztów dla szpitali tylko co to da, jak znowu w ujęciu scalonym i scentralizowanym, a nie indywidualnym. Jest cała masa problemów i braku systemowych i indywidualnych rozwiązań. TN pisze, ze grabarze się nie wyrabiają, a jak mają, skoro nie za bardzo idzie dostać się do specjalisty? Rosnące lawinowo koszty spowodowały to, co teraz widzimy. Ale wyjście możemy sami znaleźć wokół siebie na tyle, ile się da, bo po naszej stronie a nie służby zdrowia zaniedbań jest wiele, można schudnąć, sportu zażyć, rzucić palenie itd itd. Nie dość, że odciążymy służbę zdrowia, to jeszcze sami na tym dobrze wyjdziemy a wiem coś o tym. Ponadto lekarz nie może mieć płatne 100% od wizyty, tylko 20-30% za podjęcie leczenia, a 70-80% za wyleczenie lub zaleczenie również na tyle, ile się da. Tak to funkcjonowało w Chinach setki lat temu, tak jest w Singapurze, płaci się od success fee. Przemodelowanie jest koniecznie i zmiana podejścia samych lekarzy również, bo się zabarykadowali i teraz coś weź z tym zrób? Może w kamasze i rozkaz wojskowy? To naprawdę nie jest śmieszne a sytuacja poważna.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 11-11-2020 22:52

Kiedyś o tym pisałem w mediach społecznościowych. Z czego niby ma być finansowana podwyżka, nie wiem, chyba z sufitu

I to mnie zastanawia.
W ciągu ostatnich miesięcy dopisaliśmy do naszego długu 200 miliardów. Czy nie lepiej / prościej byłoby za połowe z tych pieniędzy zrobić rzeczywistą reformę naszego systemu zdrowia?
No bo skoro wirus w czasie pokoju potrafi wyłożyć system zdrowia i rzucic go na kolana doprowadzając do skrajnej niedrożności, to jakikolwiek konflikt zbrojny w naszym wykonaniu oznacza skazanie na śmierć rannych w tym konflikcie, co stawia pod dużym znakiem zapytania zasadność wydatkowania jakichkolwiek sum na armię.

BTW
Nasza Klinika Narodowa.
Bez Narodu, czyli pusta :)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-11-2020 07:14

Minęły dwa dni i na podstawie oficjalnych wskazań nie można już powiedzieć, że mamy kilka razy więcej niż Niemcy.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4852385
Co oczywiście nie jest żadną pociechą, a metodyka może mocno wpływać na oficjalne dane.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 13-11-2020 08:07

Jeśli kraj 83 milionowy ma tyle samo zakażeń co kraj 38 milionowy tzn dokładnie 2 razy mniej zakażeń przeliczeniu na liczbę mieszkańców.Gdyby przyjąć porównanie kraju do kraju bez uwzględnienia liczby mieszkańców to mamy 10 razy więcej zakażeń niż Słowacja.
Jeśli w Niemczech sytuacja jest ciężka to teraz proszę zauważyć jak ciężka jest u nas:
Według danych unijnego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób w Niemczech liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni wynosi 290,8 (w Polsce - 825,2). Liczba zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców w 14 dni wynosi 1,9 (w Polsce - 9,9).


Dane z wczoraj

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... siecy.html

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Koronawirus

Post autor: Innn » 14-11-2020 16:24

To jeszcze trochę statystyki - w rozbiciu na powiaty
https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobi ... m,2b83378a

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 18-11-2020 11:02

Porównanie do innego naszego sąsiada.Dane z dzisiaj:
Rosja -ludność 144 mln
Polska -ludność 38 mln
Nowe zakażenia dzisiaj
Rosja- +20,985
Polska- +19,883
Zgony dzisiaj
Rosja- +456
Polska- +603
Aktualnie chorzy/aktywne przypadki/
Rosja-456,528
Polska- 418,489

Testy na milion mieszkańców
Rosja- 479
Polska- 152
Jak to się stało że w ciągu kilku miesięcy staliśmy się jednym z najbardziej skażonych krajów świata?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 18-11-2020 15:25

Ja już nawet przestałem wierzyć w garbate aniołki! co dzień jakieś problemy!,jak się słucha to z jednej strony piękna ta Polska cała, radzimy sobie dobrze z drugiej strony, zapaść w służbie zdrowia, monstrualne problemy!,chyba pójdę pozbierać orzechy! będę tłukł na wieczór jak leci,może mi ulży!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 18-11-2020 22:29

Orzechy już powinny być wysuszone, a nie dopiero zbierane :)
Rozpiętość dostępnych informacji jest tak duża, że każdy codziennie znajdzie to co mu odpowiada. Można też nawet w tym samym zakresie informacji znaleźć dane z których można się cieszyć, albo które smucą i odpowiednio je wybrać. Dzisiaj można dać nagłówki:
- Krzywa zakażeń wyraźnie się wypłaszcza
- Mamy o xxx zakażeń więcej niż xxx (nazwa kraju)
- Mamy o xxx mniej zakażeń niż jeszcze tydzień temu
- Zrobiliśmy o xxx razy mniej testów niż xxx (nazwa kraju)
- Ilość zajętych respiratorów przestała wzrastać
- W październiku najwięcej zgonów od wojny
- Znacząco spadła ilość zajętych łóżek w szpitalach
- Dziś rekordowa ilość ofiar śmiertelnych
- Wciąż bardzo wysoki odsetek pozytywnych testów
- Znacząco spadł odsetek pozytywnych testów

I z tych tytułów media rządowe zawsze wybiorą nieparzyste, a media antyrządowe parzyste.

janiu
Posty: 37
Rejestracja: 22-11-2015 18:44

Re: Koronawirus

Post autor: janiu » 19-11-2020 14:58

https://echodnia.eu/podkarpackie/korona ... 1-15300987

korona dotarła do naszych seniorów :(

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 21-11-2020 23:09

Nieszczęśliwie w tym wątku.
Chociaż być może lepiej byłoby założyć wątek "Idiotyzmy lewicowców" na wzrór idiotyzmów ich kolegów z Brukseli...

Jak widać poniżej każdy powód jest dobry.
Gdzieś tam w głowie pomiędzy dwiema lub trzema komórkami wypełniającymi całą objętość mózgoczaszki zrodził się iście diabelski pomysł:

Restytujmy Główny Urząd Kontroli Publikacji, Prasy, Telewizji i Internetu.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 21-11-2020 23:40

Zakładam, że to nie przejdzie. Ale kto wie? Lewica z lewicą może się w wielu sprawach dogadać.

Staram się nie nakręcać za bardzo atmosfery zagrożenia, stąd rzadko wrzucam bieżące informacje, nawet z lokalnego podwórka, czy kolejne zasady, o których piszą wszędzie. Ale jest i ciekawostka z dzisiejszej konferencji, otóż m.in. na Podkarpaciu mają ruszyć badania przesiewowe z użyciem szybkich testów antygenowych, czyli badamy nie tylko objawowych, którzy się zgłoszą. Ciekawe jak to będzie wyglądać w praktyce.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-11-2020 10:31

admin pisze:
21-11-2020 23:40
Zakładam, że to nie przejdzie. Ale kto wie? Lewica z lewicą może się w wielu sprawach dogadać.

Staram się nie nakręcać za bardzo atmosfery zagrożenia, stąd rzadko wrzucam bieżące informacje, nawet z lokalnego podwórka, czy kolejne zasady, o których piszą wszędzie. Ale jest i ciekawostka z dzisiejszej konferencji, otóż m.in. na Podkarpaciu mają ruszyć badania przesiewowe z użyciem szybkich testów antygenowych, czyli badamy nie tylko objawowych, którzy się zgłoszą. Ciekawe jak to będzie wyglądać w praktyce.
1. "Lewica z lewicą" :-)
Czarzasty marszałkiem Sejmu głosami PiS więc może i to zagadnienie podlega pod zakres współpracy obu partii lewicowych :-)

2. Dwa razy przeszedłem wirusówkę w tym roku. Kto wie - może jedna z nich to był i koronawirus? I wcale się nie chwaliłem na fejsie... a jedna z nich też mnie nieźle przeciągnęła... uważajcie na siebie!
Odkurzajcie dywany i sprzątajcie klocki po dzieciach, bo możecie bleśnie odczuć stąpnięcie na Lego!
Uważajcie na siebie!

Tylko z drugiej strony jeżeli mieliby dawać kwarantannę "dodatnim" to ja dziękuję, postoję.

3. BTW.
Jakub Kulesza w PolsatNews przed chwilą wspomniał o naszej Przychodni nr 3 i sławnym kiju w Tarnobrzegu :-)
Widzę, że przeszliśmy do historii.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 22-11-2020 11:11

Mentzen też podawał przykład naszego kija parę dni temu w programie zbiorowym.

Tak, PiS podobnie jak większość klasy politycznej patrzy na temat zarządzania państwem w sposób lewicowy. Nie możecie mówić nieprawdy (a cóż to jest prawda?) o wirusie, bo pójdziecie do więzienia. Kopernikowi, czy Bruno mówiono to samo: nie wolno ci głosić teorii sprzecznych z wiedzą naukową! Jeszcze trochę i negacjoniści trafią do więzienia za "kłamstwo klimatyczne", albo coś w tym stylu.

To samo podejście widzimy w każdej dziedzinie zależnej od państwa. Teraz jest minister Czarnek, to będziemy uczyć o JP2 i Dekutowskim, a przyjdzie minister Zawisza i będzie obowiązkowa edukacja panseksualna, wycofanie JP2 i nauka o patriotycznym pacyfizmie. Tak jakby to rodzice, albo każda szkoła nie mogły decydować czego akurat tam uczą.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 22-11-2020 13:21

Dobry komentarz Warzechy, nie tak dawno chwalącego rządy PIS
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... l,79cfc278

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 22-11-2020 14:38

W pewnym zakresie zgadzam się z tekstem, ale tylko w pewnym.
Po komentarzu spodziewałbym się jeszcze nie tylko wskazania co jest źle, ale również jak byłoby dobrze.
Czy po tekście można wnioskować, że szkoły powinny być niezwłocznie i bez ograniczeń otwarte, podobnie jak wszystkie sklepy, urzędy, placówki kultury, gastronomia, siłownie, miejsca noclegów, kultu i wypoczynku?

Co do siłowni, restauracji itp. to powoływano się wczoraj na badania uniwersytetu Stanforda na podstawie danych lokalizacji z komórek 98 mln amerykanów, w powiązaniu z ilością przypadków COVID19. Publikacja z "Nature" to jakieś wskazania naukowe. Tym bardziej jak nie mamy innych.

https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 6608a.html

dexul
Posty: 5
Rejestracja: 24-10-2020 12:02

Re: Koronawirus

Post autor: dexul » 22-11-2020 14:54

admin pisze:
22-11-2020 11:11
Mentzen też podawał przykład naszego kija parę dni temu w programie zbiorowym.

Tak, PiS podobnie jak większość klasy politycznej patrzy na temat zarządzania państwem w sposób lewicowy. Nie możecie mówić nieprawdy (a cóż to jest prawda?) o wirusie, bo pójdziecie do więzienia. Kopernikowi, czy Bruno mówiono to samo: nie wolno ci głosić teorii sprzecznych z wiedzą naukową! Jeszcze trochę i negacjoniści trafią do więzienia za "kłamstwo klimatyczne", albo coś w tym stylu.

To samo podejście widzimy w każdej dziedzinie zależnej od państwa. Teraz jest minister Czarnek, to będziemy uczyć o JP2 i Dekutowskim, a przyjdzie minister Zawisza i będzie obowiązkowa edukacja panseksualna, wycofanie JP2 i nauka o patriotycznym pacyfizmie. Tak jakby to rodzice, albo każda szkoła nie mogły decydować czego akurat tam uczą.
Z tym Kopernikiem to trochę przegięcie... Ludzie patrzyli na świat w danym czasie na tyle na ile poznawały im zdolności poznawcze (poziom technologiczny). W raz z postępem technologicznym okazywało się że świat nie jest taki jak się ludziom wtedy wydawało. Nauka zmienia się wraz z postępem technologicznym (posiadając lepsze narzędzia jesteśmy w stanie więcej dostrzec/obliczyć/stworzyć). Więc jak ktoś neguje zmiany klimatu i jego przyczyny to jest po prostu głupi :) Głupków nie trzeba zamykać w więzieniach. Co innego jak tą głupotę się szerzy.

Jeżeli chodzi o edukację to niestety co minister to inaczej miesza w kotle. Niestety to wynika z poziomu (a raczej jego braku) naszej "klasy" politycznej. A niestety ta klasa polityczna jest odzwierciedleniem poziomu społeczeństwa.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 22-11-2020 15:18

@dexul skoro mowa o technologiach, to na jakim według Ciebie, jesteśmy poziomie technologicznym? Industry 1.0.,2.0, 3.0, 4.0, 5.0 lub wyżej?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 22-11-2020 15:26

Zmianę klimatu obserwujemy wszyscy, dyskusja dotyczy raczej tego w jakim stopniu jest antropogeniczna, a w jakim naturalna.
Wspominam sobie zatem ostatnie kilkadziesiąt lat i w czasach liceum mówiło się tylko o dziurze ozonowej, w czasie studiów już o efekcie cieplarnianym, a obecnie o globalnym ociepleniu. Niby jedno zagrożenie przegrzaniem, ale od różnych stron. Nie wiadomo o czym będziemy mówić w tym samym temacie za 30-50 lat. Problem emisji gazów z paliw kopalnych miał się przecież według wiedzy naukowej rozwiązać sam, bo miało ich po prostu już zabraknąć. Znamy od dziesięcioleci kolejne wskazania "peak oil" i też wyznaczają je naukowcy, którzy jak się okazuje po czasie nie wiedzą wszystkiego.

Uczono mnie w szkole o innej liczbie planet w układzie słonecznym niż uczą teraz moje dzieci, albo o tym, że homoseksualizm to zboczenie seksualne, a nie orientacja seksualna. Czy w międzyczasie zmieniła się ilość planet w układzie słonecznym, o homoseksualizmie nie wspominając?
Kopernik to skrajny przykład, ale współcześnie, mimo postępu nauki, wciąż mamy podobne wątpliwości.

Wspomniane w projekcie "procedury zapewniające ochronę przed zakażeniem" przecież wciąż są dyskusyjne. Samo WHO jeszcze pół roku odradzało powszechne noszenie maseczek i wciąż wielu naukowców kwestionuje ich skuteczność. Noszę maseczkę i oczekuję tego od innych, ale uważam, że wygłaszanie odmiennych poglądów nie powinno być karane grzywną czy ograniczeniem wolności.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 24-11-2020 16:39

No i od dziś nie dowiemy się ile nowych zakażeń w mieście , powiecie .Ile zgonów również.
zgodnie z wytyczną GIS od dziś wojewódzkie i powiatowe stacje mają zaprzestać publikowania tych informacji. Raporty będą jedynie scentralizowane
.

https://tyna.info.pl/koronawirus-od-dzi ... wiatowymi/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 24-11-2020 16:44

nie będzie dziewiętnastolatek PiSowi wstydu przynosił.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ