Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 27-11-2020 16:38

To chyba dobowy rekord. I tak jak pisałem, że jesteśmy promilem Rzeczypospolitej (bo ostatnio zwykle bywaliśmy), tak teraz mamy wyraźną nadreprezentację potwierdzonych zakażeń, co widać chociażby w kolorze na mapce.

Ale z kolejnej strony, skoro mamy prawie 60 przypadków, a według różnych szacunków zakażonych jest nawet 10 razy więcej, to znaczy, że fala idzie szybko, że wielu z nas zupełnie nieświadomie jest już po.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-11-2020 08:58

Mam nadzieję, że nie będą nam spawać drzwi w blokach :-)

A tymczasem kolejny Naukowiec przez duż "N" zaryzykował swą karierę i oficjalnie zabrał głos w dyskusji. To nie jest celebryta koronowy z Wirtualnej Polski :-)

I jeszcze jedno. Jakiś czas temu rozmawiałem z jedną osobą dłuższy czas. Później okazało się, że była "pozytywna" :-) I co najdziwniejsze okazało się, że ten wirus NIE SKACZE jak jakiś critters na 20m ledwo kogoś zobaczy. Wyszedłem bez szwanku. I biorąc pod uwagę STWIERDZANYCH w Tarnobrzegu KILKADZIESIĄT ZARAŻEŃ DZIENNIE nie była to jedyna osoba "pozytywna" z którą miałem "kontakt" :-)



13 listopada w ratuszu kanadyjskiego miasta Edmonton (prowincja Alberta) odbyło się formalne spotkanie w sprawie przedłużenia regulaminu obowiązkowego zasłaniania nosa i ust, który obowiązuje w mieście do grudnia. Niespodziewanie do telekonferencji dołączył dr Roger Hodkinson, który telefonicznie połączył się z zebranymi ostro krytykując obostrzenia i panikę związaną z wirusem SarsCov-2.

Dr Hodkinson to:
- absolwent Uniwersytetu w Cambridge,
- przewodniczący komitetu Koledżu Królewskiego Lekarzy and Chirurgów w Ottawie,
- dyrektor generalny dużego prywatnego laboratorium medycznego w Edmonton
- oraz prezes amerykańskiej firmy zajmującej się biotechnologią medyczną i sprzedającą testy na Covid-19 z siedzibą w stanie Karolina Północna.

„(...)Moja narracja będzie odmienna, ale nie myślcie od razu, że jestem szarlatanem(...). Sedno sprawy jest takie, że jest to całkowicie nieuzasadniona histeria napędzana przez media i polityków. To oburzające, mamy do czynienia z największa mistyfikacją w historii, jaką popełniono na nieświadomej niczego ludności. Absolutnie nic nie można zrobić, aby powstrzymać tego wirusa oprócz ochrony starszych, bardziej osłabionych osób. To nic innego jak ciężki sezon grypowy. To nie jest Ebola ani SARS [wirus wykryty w 2003 roku-red.]. To polityka bawiąca się medycynę i jest to bardzo niebezpieczna gra. Nie dzieje się nic innego w porównaniu z poprzednim rokiem, gdzie w przypadku kiedy poczuliśmy się źle zostawaliśmy w domu, piliśmy rosół, nie szliśmy w odwiedziny do babci i sami decydowaliśmy, kiedy wracamy do pracy. Nie potrzebowaliśmy nikogo, kto by nam na to zezwolił”.

"Maseczki są zupełnie bezużyteczne. Nie ma żadnych dowodów na to, że one w ogóle pomagają. Maski z papieru i tkaniny to po prostu afiszowanie się, przez większość czasu nie są nawet poprawnie noszone. To absurdalne oglądać tych nieszczęsnych, niedouczonych ludzi chodzących wokoło jak lemingi, podstosowujących się i zakładających maski na twarz. Dystans społeczny również jest bezużyteczny, ponieważ Covid jest przenoszony przez aerozole, które lecą nawet 30 metrów zanim opadną na ziemię. Zamknięcie wszystkiego też ma straszne konsekwencje, to powinno być otwarte natychmiast, tak jak to uwzględniono w Deklaracji z Great Barrington, która była w obiegu już przed tym spotkaniem".

"Teraz słowo o testach. Chcę podkreślić, że zajmuję się biznesem związanym z testowaniem na Covid. Całe to testowanie powinno być wstrzymane, dopóki ktoś nie trafi do szpitala mając problemy z układem oddechowym. To co powinno być zrobione, to ochrona osób słabszych. Tym w domach opieki należy dawać od 3000 do 5000 IU [75mg-125mg] witaminy D każdego dnia, co radykalnie zmniejsza ryzyko zakażenia. Przypominam wam wszystkim, że bazując na statystykach z całej prowincji [Alberty], prawdopodobieństwo śmierci w grupie wiekowej poniżej 65 roku życia to 1 na 300 tysięcy. Musicie to pojąć!".

"Skala reakcji jaka została podjęta bez żadnych dowodów, jest całkowicie absurdalna, to konsekwencje działania w sposób, który proponujecie. Te wszystkie samobójstwa, zamykanie biznesów, pogrzeby, wesela i tak dalej. To jest po prostu oburzające! To jest kolejna cięższa grypa i należy się z tym pogodzić. Pozwólcie ludziom decydować, wy powinniście być z dala od spraw medycznych. Podążacie za Urzędnikiem ds. Zdrowia i jesteście omamieni. Jestem oburzony, że to osiągnęło taki poziom. To wszystko powinno się skończyć już jutro. Dziękuję bardzo” - zakończył dr Hodkinson.

https://poloniawcalgary.com/dr-roger-ho ... uzyteczne/

https://www.cda.pl/video/61927580a
Ostatnio zmieniony 28-11-2020 11:25 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 28-11-2020 11:08

Ograniczanie kontaktów, dystans i maseczki mają wpływ na transmisję, co widzimy na całym świecie w ciągu paru tygodni po ogłoszeniu kolejnych lockdownów. Trudno temu zaprzeczać. Ale oceniamy to na podstawie testów, a przecież nie każdy pozytywny test świadczy że ktoś jest chory.

Tak, na pewno spotykamy na ulicach bardzo dużo zakażonych osób. Dziś mamy w Tarnobrzegu potwierdzone 29, realne znów kilkaset NOWYCH, przypadków na dzień. To jest 1/4 do 1/3 Tarnobrzega na miesiąc. Jeśli w założeniach nie mamy rażących błędów, to wkrótce powinno być po wszystkim. A może mamy błędy?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-11-2020 11:29

admin pisze:
28-11-2020 11:08
Tak, na pewno spotykamy na ulicach bardzo dużo zakażonych osób. Dziś mamy w Tarnobrzegu potwierdzone 29, realne znów kilkaset NOWYCH, przypadków na dzień. To jest 1/4 do 1/3 Tarnobrzega na miesiąc. Jeśli w założeniach nie mamy rażących błędów, to wkrótce powinno być po wszystkim. A może mamy błędy?
Skoro celebryta w kitlu z nazwiskiem na G. twierdzi, że wyłapujemy jedynie 20 procent, to liczbę osób, które przeszły ten rodzaj grypy należy w Tarnobrzegu liczyć w tysiącach.

I w moim życiu były "te straszne, pamiętne trzy dni, gdy nie rozpoznawałem zapachu ACE ani AJAKSA i ani czekolada ani ketchup nie miały smaku" :-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-11-2020 20:41

Skąd oni takich "piiip" biorą?
Kto będzie to kontrolował?
A paragon skorzytania z WC wystarczy?


To Rząd oficjalny, system totalitarny, Rząd oficjalny system totalitarny!
To Rząd oficjalny, system totalitarny, Rząd oficjalny on ZAWSZE totalitarny!





Mało tego.
Mamy kolejny poziom dokręcania śruby:
Od soboty obowiązkowa maseczka w pracy. Nawet w kuchni i na stołówce
A ciekawe czy w pracy zdalnej w domu również?

https://praca.money.pl/wiadomosci/od-so ... 3776a.html

Nieśmiało przypomnę, że zaczęło się od tego:
"CO CI SZKODZI FOLIARZU ZAŁOŻYĆ MASECZKĘ NA 5 MINUT DO SKLEPU?????!!! CHCESZ MIEĆ TU DRUGIE WŁOCHY?!!!"

I od tego momentu "nowa rzeczywistość" wchodzi coraz głębiej. I zatrzymać sie nie chce.
Jedynie Braun twardo trzyma się swoich przekonań.

Dzięki Bogu, że mamy takiego posła z Podkarpacia!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 29-11-2020 15:40

Tymczasem zmieniły się przepisy, tradycyjnie w taki pokrętny sposób, że przeszedł niezauważony:
Od soboty, 28 listopada, w zakładach pracy wszyscy pracownicy będą musieli chodzić w maseczkach. Nowe obostrzenia nakazują bowiem zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Oznacza to konieczność zakładania maseczek nie tylko w pokojach, ale także w pomieszczeniach typu open space, czy kuchnia. Wyjątków nie ma.
Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/czy-i-kiedy- ... 04824.html

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 29-11-2020 18:33

Już było kilka takich durnych rozporządzeń. Było takie które nakazywało przewożenie maksymalnie 4 osób w samochodzie do przewozu od 7 do 9 osób i przez to policją musiała łamać prawo , bo zapomnieli wpisać wyjątki. Można za to przewozić w minivanie np. w cmax- ie 7osob :) Mamy ograniczenia na wigilię , ale nikt ich nie będzie kontrolował bo nakazowe zalecenie :) . Doprowadzają do tego ,że ludzie będą traktować ich rozporządzenia jak dobry kawał.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 30-11-2020 18:15

Jeśli Morawiecki mówi po raz kolejny że wygrywamy to oznacza że będą kłopoty
Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa przynoszą zamierzony skutek, wygrywamy z epidemią, liczba zakażeń spada - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 4,79cfc278

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 30-11-2020 19:03

Chyba wszystkich zaskoczyły dzisiejsze dane.
Nawet nie chodzi o małą liczbę zakażeń, testów i zgonów, która pewnie wynika tradycyjnie z weekendu i opóźnień, ale mocno zmieniła się też proporcja pozytywnych testów do wszystkich wykonanych. Jeśli było 25 tys. testów i 5,7 tys. wyników pozytywnych tzn. że mamy raptem 23% pozytywnych. Jeszcze niedawno były to okolice 50%. To zaskakująco niski wynik przy podejściu że testujemy głównie objawowych. Tzn, że ponad 3/4 "objawowych" jednak nie miała zakażenia wirusem!
Chyba że to kwestia opóźnień i przesunięć.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 30-11-2020 19:14

Prawie 6 tyś. zakażeń to dużo.Przyzwyczailiśmy się do tak dużych przyrostów a spadki nastąpiły wszędzie.
Czechy +1,409
Ukraina +9 946
Słowacja +196 !! Tylko
Białoruś +1 639

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 30-11-2020 19:35

Święta idą. Tydzień po świętach 10000+ w górę. Dziwić powinna relacja diagnozowanych przypadków do śmierci. Tu krzywa jakoś nie chce spadać bo wypłaszczyła się na poziomie 10x większym niż 2 miesiące temu. Liczba zdiagnozowanych przypadków w momencie położenia łapy przez rząd na raportowaniu przestała mieć jakiekolwiek znaczenie inne niż propagandowe. Tym bardziej, że w ostatnim kwartale znacząco wzrosła "szara liczba", tj. osób z rzeczywistymi objawami, którzy w żadnej statystyce się nie pojawili. Liczbą zgonów nieco trudniej zdalnie z pozycji Nowogrodzkiej sterować.

Swoją drogą pamiętacie ogólny strach (sam bardzo mocno się bałem) w marcu, kwietniu? Kiedy umierało po kilkanaście osób dziennie? Dzisiaj liczby typu 300 nie robią już na nas żadnego wrażenia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 01-12-2020 07:49

Prawdziwy obraz epidemii jest poniżej a nie w manipulacjach danymi przez rząd
Od 36. do 48. tygodnia tego roku (czyli od poniedziałku 31 sierpnia do 29 listopada) umarło 141 tys. Polaków. Rok temu w analogicznym okresie umarło 98 tys. Polaków. Różnica to 43 tys. Tymczasem w tym okresie Ministerstwo Zdrowia zaraportowało dokładnie 14,9 tys. zgonów z powodu COVID-19 i chorób współistniejących
.
Niedoszacowanie wynika przede wszystkim z tego, że nie testuje się osób zmarłych. Zgon osoby, u której nie stwierdzono COVID-19 za życia, nigdy nie będzie figurował w oficjalnych statystykach jako zgon związany z tą chorobą - wyjaśnia Czerwiński.
https://www.money.pl/gospodarka/kolejki ... 1680a.html

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 01-12-2020 12:56

Mam wrażenie że ktoś mówiąc językiem potocznym ucznia -nas dyma! i nie wiem jaki jest cel tego?,i nie chodzi tutaj o weekend ale o ogół wartości dodanych bądź odjętych,może to kiedyś zdążę pojąć!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 02-12-2020 20:58

https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 4304a.html

Warto mieć pod rozwagą przy rzucaniu wszelkich ocen i ewentualnemu entuzjazmowi, że dziadostwo się kończy.

Przy optymistycznych wyliczeniach przechorowało to mniej niż 10% naszego kraju.

Jakieś świeże wieści ze Szpitala Narodowego ktoś ma, jak tam z obłożeniem itd? Bo mimo, że szukałem w ciągu ostatnich 2-3 dni informacji to ciągle cisza.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 02-12-2020 22:01

encore pisze:
02-12-2020 20:58

Przy optymistycznych wyliczeniach przechorowało to mniej niż 10% naszego kraju.

Jakieś świeże wieści ze Szpitala Narodowego ktoś ma, jak tam z obłożeniem itd? Bo mimo, że szukałem w ciągu ostatnich 2-3 dni informacji to ciągle cisza.
MZ szacuje , że przechorowalo ok. 16% społeczeństwa (dane nieoficjalnie) .
Na Narodowym przedwczoraj mieli 100% obłożenie tj 56 chorych. Od początku funkcjonowania wyleczyli 121 chorych . Koszt funkcjonowania ponad 20 mln.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 02-12-2020 22:25

Czyli licząc do końca grudnia będzie to ok. 25% społeczeństwa.

ZUS dzięki temu też wyjdzie na plus.Może mniej problemów będą robić przy orzeczeniach?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 02-12-2020 22:51

Spodziewałem się, że to już raczej 20-30%.
Poznań próbował badania na przypadkowych osobach i na próbie 1500 osób wyszło... 1,67% przechorowanych. Nie wiem jak takie wyniki tłumaczą szanowni naukowcy, ale to bardziej badania psychologiczne niż epidemiologiczne. Przecież to mniejszy procent niż ten 1 milion potwierdzonych przypadków w skali kraju!

https://tvn24.pl/poznan/koronawirus-w-p ... wo-4766136

Ale jeśli to ochotnicy, to raczej nie zgłosiły się osoby, które przeszły objawowo, a pewnie i wiele osób, które zakażenie podejrzewały. Raczej zgłosiły się osoby, które dmuchają na zimne i chciały się dodatkowo sprawdzić. Mimo wszystko poziom bardzo niski, chyba że jakoś testów bardzo niska.

Mają być niebawem badania przesiewowe m.in. na Podkarpaciu, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Raczej nie pójdę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-12-2020 07:30

No proszę! Dla Szwajcarów szczepionki Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna są zbyt mało udokumentowane, by dopuścić je do stosowania:

Switzerland’s medical regulator Swissmedic says it lacks the necessary information to sign off on three different coronavirus vaccines ordered by the government.
The regulator said important data on safety, efficacy and quality are still missing. It has reached out to the manufacturers, who provided data from their studies.
We lack data on the effectiveness of the clinical trials and on the important subgroups that participated in these large studies,” said Claus Bolte, head of the authorisation division at Swissmedic, at a press briefing on Tuesday organised by the Federal Office of Public Health.
https://www.swissinfo.ch/eng/society/in ... BxYOAs0EaU

To jak to było?
Miały być maseczki na 5 minut w sklepie.
Później cały dzień na polu / dworzu.
Później w pracy.
A teraz również w domu???
A później również w czasie snu?
https://www.o2.pl/informacje/who-apeluj ... spWykop_o2
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 05-12-2020 07:58

Akurat rozmawiałem wczoraj z kilkoma osobami o szczepieniach, różne pokolenia, starsi i młodsi ode mnie. Zaskoczyło mnie bardzo sceptyczne podejście. Tak, jak ma się zaszczepić 60%, to niech się zaszczepi te pozostałe 60%, ale nie my.
Z drugiej strony przysłowiowi "młodzi, wykształceni, z dużych ośrodków" wyraźnie czekają na szczepionkę i skorzystają jak tylko będzie dostępna.

I rzeczywiście pewnie koronawirus i informacje medyczne wcale nie mają tu decydującego znaczenia. Istotne jest zaufanie do rządów i koncernów, którego u nas za wiele nie ma, a w dużych miastach czy choćby we wspomnianych Niemczech jest go znacznie więcej. Pewnie jak będą mapy szczepień, to pokryją się tradycyjnie z zaborami i wyborami.

Chociaż siedzi we mnie głęboko od mniej więcej prapradziada chłop, który zaufania do systemu nie ma za grosz, to pewnie się zaszczepię. Bo chociaż cała procedura zakupu i dystrybucji szczepionek jest zupełnie nierynkowa, to jednak przygotowały ją firmy rynkowe, motywując się dużym zyskiem i ogromnie ryzykując reputacją. I ich księgowi już przeliczyli, że ryzyko utraty reputacji i ogromnych odszkodowań jest małe. Chyba że przyjmiemy spiskowo, że koncerny farmaceutyczne nie kierują się zyskiem, tylko realizują politykę rządu światowego zmierzającą do depopulacji, na zasadzie co nas wirus nie zabije, to trzeba efekt wzmocnić szczepionką ;)
A jakieś większe testowanie będziemy mieli. Lada dzień przetestują dla nas szczepionkę Anglicy, później seniorzy i służby na całym świecie, jak do nas dojdzie, to będą znane ewentualne bliskie powikłania. A o dalszych dowiemy się po latach.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-12-2020 08:22

admin pisze:
05-12-2020 07:58

Bo chociaż cała procedura zakupu i dystrybucji szczepionek jest zupełnie nierynkowa, to jednak przygotowały ją firmy rynkowe, motywując się dużym zyskiem i ogromnie ryzykując reputacją. I ich księgowi już przeliczyli, że ryzyko utraty reputacji i ogromnych odszkodowań jest małe.
:-)
:-)
:-)

1. Skandal z NEUROTINEM - 945 milionów USD
A less deadly version of this dynamic underpinned a string of scandals that saw Pfizer settle four separate illegal marketing cases between 2002 and 2009, and GSK pay a record $3bn in 2011. In one of the worst examples, Warner-Lambert (later bought by Pfizer) made $2bn annually marketing the epilepsy drug Neurontin for uses that were not approved and not medically effective. The company eventually paid $945m in settlements, but critics point out that it came out ahead.
https://www.ft.com/content/7cf7b242-a6e ... c8325aaa04

2. Użycie BEXTRY jako środka przeciwbólowego - 1 miliard 195 milionów dolarów
Pfizer subsidiary Pharmacia & Upjohn pleaded guilty to a felony violation for promoting off-label uses of Bextra, such as for pain relief after knee replacement surgery. As part of the settlement, Pfizer PFE will pay a criminal fine of $1.195 billion, the largest criminal fine ever imposed in the USA for any matter, according to the Justice Department.
https://abcnews.go.com/Business/pfizer- ... id=8477617

3. Skandal z TROVANEM - 175 tysięcy dolarów odszkodowania dla każdej rodziny
Pfizer was sued after 11 children died in a clinical trial when the northern state of Kano was hit by Africa's worst ever meningitis epidemic in 1996. A hundred children were given an experimental oral antibiotic called Trovan, while a further hundred received ceftriaxone, the "gold-standard" treatment of modern medicine.

Co ciekawe - 94 procent dzieci leczonych TROVANEM przeżyło i wyzdrowiało. 95 powtarza się przy szczepionce. Problemem jet to, by nie trafić do tych kilku procent. Podobnie jak przy koronce - ponad 90 procent przechodzi w miarę - problemem jest by nie trafić do tych kilku procent - ryzyko jest więc niemal takie samo :-)

The company also said that Trovan had first been tested in 5,000 Americans and Europeans. Pfizer said Trovan saved lives in Nigeria, because 94 percent of the Nigerian children who received the drug survived — more than normally do if no medicine is administered.

https://www.nytimes.com/2011/08/12/worl ... geria.html
https://www.theguardian.com/world/2011/ ... mpensation
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ