Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 14-01-2021 20:47

Jeżeli testujemy przesiewowo, ale nie jest to ognisko wirusa, to zawsze stosunek testów pozytywnych do ilości wykonanych będzie spadał. Pokazało to testowanie na Słowacji. Testujemy ludzi zdrowych ,bez kontaktu z zakażonym. Mamy przykład , że to nic nie daje i robimy to samo. Lepiej by było gdyby każdy kto czuje ,że coś jest nie tak lub podejrzewa, że miał kontakt z osobą zakażoną, mógł pójść do punktu pobierania wymazów i zrobić test bez żadnego skierowania.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 14-01-2021 21:07

Myślę, że już nie tyle czas na wymazywanie co na przesiewowe badania to na przeciwciała. Postawił bym stówkę, że większość populacji, także Tarnobrzega Covid przechorowała.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-01-2021 21:24

Chyba przyjąłbym zakład. Na pewno wielokrotnie więcej niż oficjalnie, ale obstawiam, że wciąż mniej niż połowa.
Tymczasem nie mamy jak tego zweryfikować.

Swoją drogą pamiętacie, że rząd obiecywał testy przesiewowe na Podkarpaciu i w Małopolsce, ale zanim się do tego zabrali, to okazaliśmy się najmniej kłopotliwymi województwami, a wskazania przesunęły się mocno na północ?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 14-01-2021 21:41

Wbrew pozorom wcale tak dużo osób nie chorowało na covid. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Ilu naszych znajomych , ile osób w rodzinie bliższej czy dalszej przeszło zakażenie? Znajomego żona miała wszystkie objawy , on nie miał żadnych. Śpią razem i był pewien , że był bezobjawowym. Zrobił test bo pracuje w służbie zdrowia i zastanawiał się nad szczepieniem. Test nie wykazał przeciwciał. Ona nie robiła ,ale prawdopodobnie była to zwykła grypa. Takich przypadków znam kilka. Część objawowych nie potwierdzonych testem to zwykła grypa. Ona nie zniknęła. Nie ma nowych danych szacunkowych ,ale biorąc pod uwagę wcześniejsze dane ,,to na dzisiaj chorowało nie więcej niż 8 mln ludzi . Ilu z nich ma jeszcze przeciwciała?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 14-01-2021 22:44

admin pisze:
14-01-2021 21:24
Swoją drogą pamiętacie, że rząd obiecywał testy przesiewowe na Podkarpaciu i w Małopolsce, ale zanim się do tego zabrali, to okazaliśmy się najmniej kłopotliwymi województwami, a wskazania przesunęły się mocno na północ?
Rząd obiecywał wiele różnych rzeczy. Kto wierzy w zapewnienia rządu to jest nie tyle naiwny co głupi.

Miał być z powrotem podział na strefy zielone, żółte czerwone przy spadkach w danych regionach. I co? Nadal wszystkim każą zapierdzielać w maskach na ustach (pod brodą raczej). Co z tych deklaracji wyszło? Kupa na rzadko.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 15-01-2021 17:43

No to leci seryjnie. Kary nakładane przez SANEPID są masowo uchylane:
12 stycznia tylko jeden skład sędziowski Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie unieważnił sześć decyzji sanepidu o karach.
13 stycznia kolejni sędziowie przystąpili do "obrabiania" spraw z sanepidów, unieważniając 9 kar. 1
14 stycznia sześć rozstrzygnięć WSA było korzystnych dla ukaranych wcześniej obywateli.
https://wiadomosci.wp.pl/rezim-sanitarn ... 238577120a

A do tego Go-Win na dziesiejszej konferencji na pytanie odnośnie podstaw prawnych wprowadzanych zakazów stwierdził:
Rozwiązania, które wprowadzamy w Polsce obowiązują również w innych krajach i te działania WYDAJĄ SIĘ w pełni wpisywać w porzadek prawny zarówno Polski jak i Unii Europejskiej.
:-)
:-)
:-)
W Junii tak robiom ;-)
Szczerze?
Zaczyna mi ich być żal.
Trafili na społeczeństwo jeb...e przez 123 lata zaborów, dwie wojny światowe, 10 lat przez żydokomunę i kolejne lata przez karieriowiczów.
I myślą, że sobie ot tak mogą robić co chcą bo w Junii tak robiom?
:-)

Powiem tak:
Było: Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce!
Jest: Musi to Morawiecki słuchać Makrelę w Brukseli a w Polsce jest jak kto chce!

WSZYSTKIE TE ZAKAZY SĄ NIEWAŻNE!!!
WSZYSTKIE TE ZAKAZY SĄ NIEWAŻNE!!!
WSZYSTKIE TE ZAKAZY SĄ NIEWAŻNE!!!

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

horse
Posty: 61
Rejestracja: 02-09-2012 22:40

Re: Koronawirus

Post autor: horse » 15-01-2021 22:29

Ciekawe czy na czas zamknięcia szkół przykrecono kaloryfery żeby oszczędzić na ogrzewaniu?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 16-01-2021 08:26

Rozważałem to nawet w innym wątku. Zakładam, że tak i że ogólnie koszty edukacji w tym roku były niższe. Nie pracowały stołówki, ograniczono sprzątanie, nie zużywano prądu, wody, a koszt ogrzewania budynków też powinien być wyraźnie niższy, bo minęło pół sezonu grzewczego, w którym raczej nikt nie grzał na full, ale na podtrzymanie.

W dyskusjach nad powrotem dzieci i nauczycieli do szkół pojawiają się różne argumenty, a mam wrażenie, że ZNP i część dyskutantów zapomniała, że część kadry, i to część która ma najbliższy kontakt, czyli nauczyciele nauczania przedszkolnego, od wielu miesięcy normalnie pracuje. Przy klasach I-III, jeśli do dyspozycji będzie cały budynek szkoły, na pewno da się zachować mniejszy kontakt i wymieszanie niż w przedszkolach.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: XYZ » 17-01-2021 10:21

Inflacja najwyższa w Eurolandzie,oprocentowanie depozytów najniższe w Eurolandzie,prąd najdroższy w Europie, wywóz śmieci najdroższy w Europie, siła nabywcza pieniądza jedna z najniższych w Europie, śmiertelność najwyższa od II wojny światowej z powodu braku dostępu do służby zdrowia, Europa obniża podatki a Polska podatki podnosi (i jeszcze doszły kolejne) łamanie praw konstytucyjnych (obywatelskich) na masową skalę - brak stanu wyjątkowego, najszybsza laicyzacja społeczeństwa w Europie, największy w Europie przyrost imigrantów. Po upadku PRL pis rządzi najdłużej ale oczywiście ”winni” całej sytuacji są antypolacy, wrogowie kościoła i ojczyzny, Tusk i cała opozycja.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 17-01-2021 11:11

A może na wesoło?
Chociaż na obecnym etapie to może już czarny humor?

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 18-01-2021 19:23

I mamy dalszy ciąg conspiracy theory:

Vaccination Credential Initiative dowodzona przez Małomiękkiego prowadzi rozmowy z rządami, liniami lotniczymi i koncernami o „cyfrowym paszporcie szczepienia” dla podróżnych, bo zaświadczenie papierowe łatwo sfałszować.
Poszczególne kraje będą miały prawo wyboru szczepionki i zasad stosowania.
W Albionie czakają na wyniki badań transmisji wirusa wśród "wyszczepionych", tym niemniej dali kasę na program pilotażowy :-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Koronawirus

Post autor: Ania_Nowak » 19-01-2021 10:18

Tak się zastanawiałam po co są GODZINY DLA SENIORÓW, skoro w tych godzinach prawie nie ma nikogo w sklepach spożywczych/drogeriach/aptekach/pocztach. Jednakże przed tymi GODZINAMI i po tych GODZINACH jest masa 60+
I nurtuje mnie takie pytanie (może ktoś sprawdził?): jeśli wejdę do sklepu spożywczego/drogerii/apteki/poczty o 9:55, to będę mogła dokończyć zakupy, czy mnie o 10:00 wyproszą i każą wrócić o 12:00???
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 20-01-2021 10:48

Siostra zapytała w kaufie o to i usłyszała, że klienci, którzy weszli przed godziną dla seniorów mają pełne prawo do kontynuowania zakupów, jeżeli nie zdążyli wyjść przed 10:00.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 20-01-2021 18:34

Bońcie chore babcie i chorych dziadków przed "wyszczepianiem"!

Celebryta od kowida i jego pokrętna logika:
Jak chora na serce babcia zdiagnozowana na "pozytywną" umrze, to umarła na kowida i jest liczona do ofiar kowida.
I ROBIMY LOKDAŁN ŻEBY CHRONIĆ BABCIĘ!
Jak chora na serce babcia umrze po "wyszczepieniu", to umrze na serce, bo serce nie wytrzymało szczepionki.
I to jest to ryzyko, które celebryta jak widać poniżej jest w stanie zaakceptować.
Moim zdaniem skoro "wyszczepienie" w pewnych sytuacjach powoduje przedwczesną śmierć, to nie należy w żadnym razie dopuszczać do tych "pewnych sytuacji" i badać przed szczepieniem.
Rezultat jest ten sam: ZUS to lubi :-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 21-01-2021 07:05

Oj, chyba ten lokdałn tak szybko się nie skończy.
Właśnie zostały rozesłane instrukcje ;-)
Ktokolwiek ma jeszcze choć cień wątpliwości KTO RZĄDZI w UNII?

"(..)liczymy na partnerską współpracę z sąsiadami, ale gdyby te kraje miały podążać innymi drogami, czego w tej chwili nie dostrzegam,to musimy być przygotowani na ostateczność i powiedzieć: musimy przywrócić kontrole graniczne"

Tłumacząc:
1. mamy ROBIĆ TO CO ROBIĄ NIEMCY w ramach PARTNERSKIEJ WSPÓŁPRACY :-)
2. a bardziej dosadnie: "otwórzcie gospodarkę a zamkniemy granice"
3. kolejne instrukcje w przygotowaniu ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-01-2021 07:02

Ktoś coś z tego rozumie?
Niedzielski pilnie potrzebuje lekarzy i ostatnio dał uprawnienia do pracy w Polsce 5 medykom z przyjacielskiej Ukrainy i wrogiej Białorusi. A jednocześnie wysyła 200 medyków z pomocą Słowacji.
Czyli jak rozumiem w medycynie mamy luzik i brak 200 pracowników w zasadzie niczego nie zmienia.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Słowacja niedawno się cała przetestowała i wyszło, że w zasadzie nie jest źle.
Więc na wszelki wypadek zrobili sobie totalny lokdołn.
A wydawało mi się, że Słowacja to nie nasza piaskownica i nie nasze zabawki.
Aha.
Szoł mast goł on.

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-01-2021 18:15

Może to wygląda tak, że ze wschodu bierzemy lekarzy, a na Słowację wysyłamy innych "medyków"? Mowa jest o pobieraniu testów, co nie wymaga przecież lekarzy. Testowanie na Słowacji nie bardzo przyniosło jakieś efekty, być może nie potrafili tego wykorzystać, bo ilość zakażeń po tym wzrosła.

Ale generalnie chodzi pewnie o to, żeby wykorzystać pandemię jako pretekst do ułatwień w ściąganiu lekarzy ze wschodu, co wcale nie wydaje mi się złym rozwiązaniem, skoro nasi wyjeżdżają na zachód.

Mamy w końcu rozsądne badania z Polski, chociaż próba niewielka.
Na zlecenie radnych miejskich z klubu Przyjazny Kraków w sześciu placówkach oświatowych w Krakowie przeprowadzania badania serologiczne na próbie 100 nauczycieli. Jak wynika z testów, niemal 50 procent nauczycieli bezwiednie przeszło zakażenie koronawirusem.
....
najniższy wynik w placówce to 26 proc. nauczycieli, którzy mieli przeciwciała, świadczące o przejściu choroby, a najwyższy - to 72 proc.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5008569

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 25-01-2021 18:25

admin pisze:
25-01-2021 18:15
Ale generalnie chodzi pewnie o to, żeby wykorzystać pandemię jako pretekst do ułatwień w ściąganiu lekarzy ze wschodu, co wcale nie wydaje mi się złym rozwiązaniem, skoro nasi wyjeżdżają na zachód.
Jestem w szoku. Miałem Cię za prawicowego patriotę, patrzącego przez interes narodu i ogólnie przeciętnego Polaka. Rozumiem wolny rynek, otwarte granice i hasło, że kapitał nie ma narodowości. Ale nie rozumiem zachwytu nad importem imigrantów w postaci służb medycznych. Emigracja Polskich lekarzy świadczy raczej o niemocy Polskiego państwa w zapewnieniu im godnych warunków pracy i odpowiedniej w związku z tym płacy. W sumie bardzo dobrze, bo to nie państwo powinno odpowiadać za stan zdrowia i opiekę medyczną. Spodziewałem się bardziej apelu o uwolnienie służby zdrowia spod państwowego buta i z garnuszka. Bardziej w stronę prywatnej opieki medycznej opłacanej z kwoty zaoszczędzonej z obniżenia haraczy na ZUS i NFZ. A jedziesz z tematem a'la "róbta co chceta". ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-01-2021 18:50

Zachwyt? No nie, oczywiście wolałbym, żeby nasi zostali. Zresztą nie tylko lekarze. Ale jak patrzyłem kiedyś chociażby w zeznania majątkowe naszych radnych - lekarzy, to wydawało mi się, że tragedii nie ma. Ale patriotycznie nie mam nic przeciwko żeby leczył mnie Ukrainiec czy Hindus, jeśli będę miał do niego zaufanie i jakiś wybór.

Chyba już kiedyś wspominałem gdzie według mnie leży problem. Problem jest taki, że chętnych na studiowanie medycyny mamy wcale nie mało, bo wciąż jest to kilkadziesiąt osób na jedno miejsce! Jeśli zamiast odrzucić 40 osób, które chcą zostać lekarzami (bo przecież to nie są tumany, ani osoby nieodpowiedzialne), wzięlibyśmy chociażby połowę z nich, to na roczniku mielibyśmy 20 razy więcej lekarzy niż obecnie! Nawet jeśli z nich połowa wyjedzie, to wciąż będziemy mieć 10 razy więcej lekarzy młodych lekarzy za kilka lat.

W czym zatem jest problem? Czy to minister ogranicza odgórnie ilość lekarzy którzy mogą się rocznie kształcić, czy samo środowisko medyczne, bo leży to w jego interesie? Gdzie jest granica i kto ją narzuca? Zlikwidować limity i za parę lat będzie lepiej, zupełnie niezależnie od tego, czy służba zdrowia będzie prywatna czy państwowa.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 25-01-2021 19:08

Stomatolodzy raczej nie wyjeżdżają za granicę, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Podobnie ci z pokrewnym wykształceniem - weterynarze. Prywatna służbą zdrowia ma się całkiem nieźle, szczególnie patrząc na udział porodów w prywatnych szpitalach, gdzie nie ma nic "na NFZ".

W Polsce jest ten problem, ze koszt wykształcenia lekarza plus specjalizacje etc to bardzo duży koszt. Odsetek lekarzy wykształconych io doświadczonych którzy jadą za lepszym chlebem za granicę jest spory. Można by było ich przywiązać do pracy na rzecz kraju np. koniecznością odpracowania np. 10 lat w kraju aby spłacić koszty nauki. Ale to już byłby zbyt daleko idący pomysł. No chyba, że nie ograniczalibyśmy się tylko do lekarzy ale ogólnie potraktowali "darmowe" kształcenie wyższe w kategorii kredytu studenckiego zaciągniętego u społeczeństwa.Uwolnić by to mogło naprawdę duże pieniądze które można by było spożytkować na np R&D.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ