Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-01-2021 20:36

Utrzymywanie obecnego stanu opłaca się wielu. Jak już pisałem stworzono SYSTEM na którym niektórzy wyciągają niezłe pieniądze i są osobiście zainteresowani w utrzymaniu OBECNEGO stanu i absolutnie NIE CHCĄ ŻADNEGO "powrotu do normalności", który oznaczałby dla nich STRATY FINANSOWE.
Będziemy się więc w tym błotku jeszcze jakiś nieokreślony czas taplać.
Dla niektórych jest to KORZYSTNE.

Na drugą pensję dla medyków od listopada NFZ wypłacił 676 mln zł. Lekarz pracujący na kontrakcie, może dzięki dodatkowi covidowemu, zarabiać teraz miesięcznie nawet do 40 tys. zł. Wystarczy, że raz w miesiącu weźmie np. dyżur na oddziale ratunkowym.
https://www.politykazdrowotna.com/69423 ... a-epidemii


Ja bym się poważnie zastanowił, czy wysłać babcię na wyszczepienie:
https://t.co/qXQKZxwa9t?amp=1

I czym się różni kolejka babć i dziadków do wyszczepinia od zabawy młodych ludzi?

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

skunaskun
Posty: 132
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Koronawirus

Post autor: skunaskun » 27-01-2021 10:24

Jeden z portali podaje, że w Tarnobrzegu zawieszono zajęcia w jednej ze szkół z powodu zakażenia koronawirusem.
Ktoś wie, w której?

red
Posty: 468
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Re: Koronawirus

Post autor: red » 27-01-2021 11:27

Z miasta:
Dementujemy informację, która pojawiła się w Polsat News w dn. 26.01.2020 r., o pozytywnych wynikach testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów, a co za tym idzie zawieszeniu zajęć do 25 czerwca w jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych.
Wszystkie szkoły podstawowe w Tarnobrzegu dla których organem prowadzącym jest miasto, realizują stacjonarne zajęcia dla uczniów klas I-III, w żadnej nie potwierdzono przypadku zakażenia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 27-01-2021 17:50

Interesująca tabelka z fejsa historii Gorzyc i okolic. Zarazy w danych latach z ilością zakażonych i ofiar śmiertelnych.


dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 27-01-2021 18:38

admin pisze: Pamiętajcie: zostańcie w dom, bezpieczni....
Takie życzenia składają ludzie wytestowani na plus.
Czyżby Admin również stracił smak i węch?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 27-01-2021 19:18

Przecież to wpis gorzycki na fejsie 😏
A przykład że zarazy były zawsze i z większą śmiertelnością

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-01-2021 07:22

Śmiać się?
Płakać?
Czy też wyć z bezsilności?
Może zaczną liczyć śmierci w okresie 28 dni od podania wyszczepionki? Też mogą wyjść zaskakujące wyniki!

A u nas?
Według planu z listopada też powinna już być przynajmniej ŻÓŁTA STREFA - dzieci w szkołach, restauracje i hotele otwarte. Ale jak mówi Dworczyk "sytuacja w Polsce jest niezła ale MUSIMY PATRZEĆ JAK WYGLĄDA SYTUACJA ZA GRANICĄ".
Czyli Merkel nie pozwoliła.
I marchewka znowu się przesunęła do przodu
:-(

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 28-01-2021 08:38

Bezprawie i Niesprawiedliwość nie potrafią nawet stosować się do zasad, które sami ustalili. To już nawet żenujące nie jest.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 28-01-2021 17:41

Tak było przecież od początku. Niestosowanie się do maseczek, dystansu, ilości zgromadzonych osób, zakazów, ograniczeń w odwiedzinach i kolejności szczepień. Pewnie wszystkie ograniczenia były i są łamane przez władzę, czasem ostentacyjnie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-01-2021 23:37

No to już wiemy.

Minister rządzący wszystkim resortami, czyli nadminister i nadpremier oświadczył, co nam wolno i czego nie wolno przez najbliższe 2 tygodnie.
Narodowa Kwarantanna dobiegła końca.
Ale to w żadnym wypadku nie znaczy, że mamy koniec tej zabawy rzadzących w totalitaryzm.
I to mimo, że połowa Polaków już przeszła tego morderczego wirusa. Nauczyciele nawet tego nie zauważyli. W Newagu stosy trupów pewnie wywiozła dysząca z duszności lokomotywa:

1. Kraków. Prawie połowa nauczycieli bezwiednie przeszła zakażenie koronawirusem
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... eszla.html

2. Ponad połowa pracowników Newagu przeszła zakażenie koronawirusem
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/no ... nawirusem/

Jak to się ma do naszej lokalnej gospodarki?
1. Fregata nad Wisłą pewnie padnie do końca. Nabyta z myślą o weekendowych imprezach pewnie przynosi straty.
2. I Skowron nie wstrzelił się w biznes. Hotel zamkniety, kuchnia promuje się w lokalnej TV posiłkami na wywóz. Ale cały feler polega na tym, że w lokalach z klasą zwyczajnie się bywa i one z teo żyją. Teraz nie zyją.
3. Co u Konara i w barach PSS? Konar nie osługuje imprez, bo ich nie ma a w barach też pewnie już nie ma tylu klientów.
4. Jak w tym świetle wyglądają kwestie inwestowania w bazę wypoczynkową na zalewem?
5. Jak rozumiem państwowy hotel w Mokrzyszowie ma zapewnione finansowanie.
6. Nie ma wesel, to chyba i lokale weselne leżą. Imprez komunijnych pewnie też nie będzie.
7. Nie żywi się dzieci w szkołach.
8. W takim razie chyba mamy za dużo kucharzy i kucharek?
9. Nie ma chyba treningów karate?
10. W społecznych LO też w tym roku mają obnizony poziom matur? :-)

itd. itp.
Dostajemy rykoszetem w kazdym wymiarze.
Rezultaty:
1. więcej lokali sprzedam / wynajmę,
2. wzrost bezrobocia
3. obniżenie poziomu aktywności gospodarczej w mieście
4. coraz głupsze pokolenie dzieci
5. czyli regresja

Oj, cofamy się...
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 31-01-2021 08:38

I pojawiła się długo oczekiwana wiadomość.
Okazuje się, że wyszczepionka Fejzera plus jej Service Pack 1 wstrzykiwany po dwóch tygodniach to za mało do prawidłowego działania mRNA.
Efektywność działania wyszczepionki w stosunku do wariant South Africa ładnie spada do 50-60 procent.
Będzie więc potrzebny Service Pack. I zapowiada go CEO Fejzera 2 :-)

Pfizer CEO vows to speed up vaccine development to under 100 days to combat the 'high likelihood' that current COVID-19 shots will need upgrades to stay effective
https://www.businessinsider.com/pfizer- ... 021-1?IR=T

Z kolei niemiecki MERCK rezygnuje z dalszych badań nad wyszczepionką. Okazuje się, że wyszczepionka jest ZA MAŁO skuteczna :-) Dużo skuteczniej jest PRZECHOROWAĆ.

Vaccine manufacturer Merck has abandoned development of two coronavirus vaccines, saying that after extensive research it was concluded that the shots offered less protection than just contracting the virus itself and developing antibodies.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Merck_(ni ... 9biorstwo)
https://summit.news/2021/01/26/merck-sc ... nd-recover

Wyszczepionka za to staje się bliska polskim dzieciom w Rzeszowie. Jesteśmy pionierami w skali tego najpiękniejszego ze światów. Ciekawe, czy to za zgodą rodziców czy też wpadli do jakiegoś domu dziecka?

Szczepionka na COVID również dla dzieci. W Rzeszowie już trwają badania kliniczne
Badania kliniczne tzw. trzeciej fazy odbywają się w grupie nastolatków w wieku powyżej 11. roku życia. Dodatkowo obejmie najmłodsze dzieci w wieku powyżej trzech miesięcy. Na razie nie możemy podać bliższych szczegółów ze względu na poufny charakter projektu - mówi Wirtualnej Polsce dr Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa i organizator szczepień na terenie województwa podkarpackiego.
https://wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na ... 988079136a

A tak to wygląda w praktyce. Sama nazwa PRZYCHODNIA powoduje, że wirus zawraca w podskokach i wraca polować na siłowni, w restauracji i na stoku. Dobrze, że tam pozamykane!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 03-02-2021 07:48

Merkel już zapowiedziała, że dopóki niewielka ilość ludzi jest zaszczepiona nie ma szans na żadne poluzowanie ograniczeń.
Instrukcje już poszły ;-)

https://pbs.twimg.com/media/EtPCAx3XcAA ... name=large
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 03-02-2021 23:59

A nie mówiłem!
Jeszcze tylko kilka tygodni.
Albo kilka miesięcy!
A powód jest jeden - cesarzowa Europy nie pozwoliła!



I to wszystko pomimo tego, że 1/3 Polski jest w strefie ZIELONEJ ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-02-2021 00:05

Tegoroczny Bal Maturalny polskiej młodzieży.
W Baranowiczach.
Czyli na Białorusi.
Czyli pod reżimem jak twierdzi Polskie Radio Program 1 od kilku miesięcy nadając "Audycję dla Białorusi" o 6:40.
U nas nie ma reżimu.
No.....może jest......ale to tylko REŻIM sanitarny ;-)
I wcale nie jest dokuczliwy, ten nasz reżim ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 11-02-2021 19:39

Dziś obchodzimy rocznicę bardzo ważnego wydarzenia:

oficjalnego nadania wirusowi dotychczas nazywanemu niewinnie "2019-nCov" nazwy "Sars-Cov-2", oraz obdarzenia wywoływanej przez niego infekcji grypopodobnej osobnej nazwy "COVID-19". To były kluczowe decyzje dla narracji.

Decyzje podjęła WHO, wyciągając wnioski z fiaska pandemii świńskiej grypy - na słowo "grypa" ludzie wzruszają ramionami, dlatego potrzebne było wprowadzenie nowej, tajemniczej, a przez to złowrogiej nazwy i dodanie "19" żeby podkreślić że to zupełnie nowa, nieznana choroba.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 11-02-2021 22:02

Odświeżę temat. I taka mała diagnoza po samym sobie. Badania okresowe w medycynie pracy ale nie u nas. 3 godziny w tej cholernej maseczce ale za to u dobrej doktor orzecznik medycyny pracy. No to wiadomo, okulista, badania itd, wszędzie z maseczką. Przyszło do badania ciśnienia, wywalilo 155 na 115, puls 100. Pani doktor mówi tak, proszę podejść do okna, zdjąć maseczkę, pooddychać świeżym powietrzem przez minute, dwie. Po ok 2 minutach ciśnienie 125 na 79, puls 78, czyli książkowo. Pani doktor stwierdziła jasno, każdy kto przychodzi tak u mnie robi, i Pan i państwo, którzy do mnie przychodzicie jesteście przykładem niedotlenienia, dusicie się. Jeśli Pan nie musi, niech Pan tego nie nosi. Kobieta z tytułem dr n med. Sorki za delikatny off ale może coś to komuś da do myślenia, może pomoże.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 11-02-2021 22:19

Jutro rozpoczyna się eksperyment na nauczycielach. Zostaną zaszczepieni pierwszą dawką Astry Zenka.Firma Astra Zeneka rekomenduje szczepienie osób w przedziale 18-55lat natomiast u nas będzie to do 60 roku życia. Czyli zaszczepienie osób w wieku 55-60 to spora loteria. Pomijając w ogóle skuteczność tego specyfiku. Wygląda na to że kupiono kiepskiej jakości szczepionkę i trzeba się tego pozbyć.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Śnieg

Post autor: dino » 11-02-2021 23:14

Przyszło do badania ciśnienia, wywalilo 155 na 115, puls 100. Pani doktor mówi tak, proszę podejść do okna, zdjąć maseczkę, pooddychać świeżym powietrzem przez minute, dwie. Po ok 2 minutach ciśnienie 125 na 79, puls 78, czyli książkowo.

W zasadzie od kilku miesięcy noszę szmatkę na brodzie. I sądzę, że jestem "po" chociaż oficjalnej bumagi na to nie mam. Inni z rodziny mają i śmieją się z tego.
Są dużo gorsze choroby i dużo większe nieszczęścia niż fluktujący sezonowo wirus ;-)
Ostatnio zmieniony 11-02-2021 23:32 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 11-02-2021 23:16

nikto pisze:
11-02-2021 22:19
Jutro rozpoczyna się eksperyment na nauczycielach. Zostaną zaszczepieni pierwszą dawką Astry Zenka.Firma Astra Zeneka rekomenduje szczepienie osób w przedziale 18-55lat natomiast u nas będzie to do 60 roku życia. Czyli zaszczepienie osób w wieku 55-60 to spora loteria. Pomijając w ogóle skuteczność tego specyfiku. Wygląda na to że kupiono kiepskiej jakości szczepionkę i trzeba się tego pozbyć.
Szczepionka Astra Zeneka to szczepionka starego typu (nie oparta na rna) i taką też ma skuteczność. Większość dotychczas stosowanych szczepionek tego typu np. na gruźlicę, grypę itp ma podobną a nawet niższą skuteczność. Przez producenta rekomendowana jest dla wszystkich 18 + . Jednak że względu na zbyt mały udział w testach osób w wieku 60 + ( ok. 10 % a dla porównania u Pfizera było to ok 40%), niektóre kraje rekomendują ją dla osób do 55-65 lat. Chyba tylko w trzech krajach jest rekomendowana dla osób do 55 lat , u nas do 60 a w większości krajów jest to 65 lat. W Anglii nie ma maksymalnego ograniczenia wiekowego.
Co do maseczek to niedotlenienie przy noszeniu maseczki jest następstwem nieprawidłowego oddychania , które może mieć kilka przyczyn przy czym najczęstszą jest efekt psychologiczny i brak kondycji. Lekarze o specjalnościach "operacyjnych" często przy zabiegach mają maskę założoną nawet kilka godzin i nie cierpią na niedotlenienie. Maska w żaden sposób nie ogranicza przepływu powietrza.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-02-2021 23:26

Jak rozumiem do mojego lekarza już nie trzeba będzie walić w parapet?
I folię z drzwi też ściągną?
I w końcu może mnie zbada naocznie a nie przez telefon?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ