Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 22-01-2021 18:46

Nie sądziłem, że ktokolwiek na stanowisku ministra finansów będzie w stanie prześcignąć w głupich pomysłach Rostowskiego z Londynu.
A jednak!
Udało się to Kościńskiemu z Londynu ;-)
Coś nie tak z tym Londynem?


W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 23-01-2021 07:53

No proszę!
I wychodzi Unia Wolności z Dudy :-)
Mamy kolejnego w Belwederze, który mówi:

"ZMIEŃ PRACĘ, WEŹ KREDYT"

W zawodach prawniczych jest tak, że zawód prawniczy można sobie zmienić; jeżeli państwu prokuratorom jest tak bardzo źle, są inne możliwości – stwierdził w wywiadzie dla TVN24 prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do sprawy delegacji prokuratorów do odległych jednostek.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bat ... Id,5003431
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-01-2021 15:30

Może ktoś mi wyjasnić PO NAM JEST OBECNIE POTRZEBNY CAŁY RZĄD?

Przecież Niedzielski nieźle sobie radzi:
1. W ramach edukacji zarządza kiedy szkoły są otwarte a kiedy zamknięte. MEN jest obecnie potrzebny do tego, by tak dostosować pytania na wszelkich egzaminach/maturach, żeby w ogóle ktokolwiek je zdał.
2. Radzi sobie również w gospodarce. Tutaj również zarządza kto kiedy pracuje a kiedy siedzi na d...e i czeka, aż pozwolą pracować.
3. Zarządza również kulturą. Decyduje o otwarciu/zamknięciu instytucji i pozwala lub zakazuje organizacji imprez.
4. A z tym wszystkim się wiąże jego rola jako ministra spraw wewnętrznych. Decyduje kiedy i w jakich warunkach można wyjść a kiedy wyjść z bloku nie wolno.

Tak na szybko, to zastępuje pięć ministerstw łącznie ze Zdrowiem.
Rozumiem, że ma doradców w postaci krążących po wszelakich mediach prof. Simona, dr Sutkowskiego oraz prof. Horbana ale moim zdaniem złożenie tak wielkiej władzy w ręce jednego człowieka decydującego o tak wielu aspektach codzinnego życia jest zastanawiające.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 03-02-2021 22:46

W sumie nie tyle o PiS, co o Hołowni, bo właśnie zastanawiam się - skoro Polska 2050 tak obecnie przybiera w sondażach, mając raptem kilka twarzy, z tego wciąż jedną szeroko rozpoznawalną, to pewnie i lokalnie wkrótce znajdą się ludzie, którzy uznają, że to właściwy moment na wpięcie się w nową inicjatywę polityczną. Inicjatywę, która za nie więcej niż 3 lata będzie wystawiać kandydatów do Sejmu, ze sporymi szansami. Jeśli jeszcze będzie istnieć, nie zjednoczy się, ani nie rozpadnie i jak będą jeszcze jakieś wybory itd.

Przy takich okazjach (a mieliśmy ich kilka), zawsze pojawiają się całkiem nowe osoby, ale też osoby wędrujące między partiami, tam gdzie akurat jest większa szansa coś ugrać. I tak sobie myślę kto będzie pierwszy, a kto drugi. Chyba, że mamy już jakieś miejskie struktury?

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Rządy PiS

Post autor: Ania_Nowak » 04-02-2021 13:20

"Rzeczniczka MS o wsparciu dla rodzących ciężko chore dzieci: osobny pokój i możliwość wypłakania się."

Na takie choroby już nikt nie wynajdzie lekarstwa. Ja prd. co się dzieje :?:
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 04-02-2021 13:52

Niektórym pomoże też różaniec i modlitwa. Ale większości niekoniecznie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Rządy PiS

Post autor: Ania_Nowak » 04-02-2021 14:12

encore pisze:
04-02-2021 13:52
Niektórym pomoże też różaniec i modlitwa. Ale większości niekoniecznie.
Z naciskiem na niekoniecznie
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 04-02-2021 17:02

Nie rozumiem.
Pamiętam, że czytałem tekst w gazecie michnikowej, że największym problemem kobiet po poronieniach, martwych porodach, czy śmierci dziecka wkrótce po urodzeniu jest to, że wciąż leżą we wspólnych salach na oddziale ginekologiczno-położniczym, że mają kontakt ze szczęśliwymi matkami, które tulą swoje dzieci, co potęguje ich traumę. Dalej, że bardzo byłyby wskazane osobne pokoje, w których można by w lepszych warunkach przeżyć swoją żałobę. Teraz kiedy to samo mówi pani z MS, zresztą po swoich doświadczeniach z poronieniem, to jest dla kogoś dziwne?

Tak, to powinna być oczywistość, niezależnie od tego czy pisze to michnikowa gazeta czy ziobrystka. Nie zdziwiłby mnie również taki postulat ze strony Strajku Kobiet. Co w tym śmiesznego, czy niestosownego?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 04-02-2021 17:49

Problem jest jeden , bezsprzecznie dla kobiety donoszenie ciąży z pełną świadomością ze urodzi ciężko kalekie dziecko które po narodzinach czeka śmierć lub męczarnie jest czynem heroicznym.Czy można zmuszać kogokolwiek do czynów heroicznych ponad jego siły?
No i po drugie ot o rzut beretem na Słowacji są i powstają prywatne kliniki skierowane do Polek które oferują aborcje łącznie z transportem.Tylko kasę trzeba mieć.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-02-2021 18:32

Wrzucam w rządach PiS, bo akurat rządzą, ale zakładam że ta patologia funkcjonuje od dawna i pewnie prędko nie zniknie.
Trafiłem dziś na newsa z Baranowa Sandomierskiego, który otworzył mi oczy, sypiąc w nie jednocześnie piaskiem.
oug_kielce_-_materialy_inf-edu,nXaKrKmimmiWrsCYZZk.png
oug_kielce_-_materialy_inf-edu,nXaKrKmimmiWrsCYZZk.png (151.21 KiB) Przejrzano 5477 razy
Nie wydobywaj bez koncesji!

Nielegalna eksploatacja kopalin w ostatnich latach stała się przedmiotem wielu postępowań, które w większości kończyły się ustalaniem opłaty podwyższonej, stanowiącej zgodnie z prawem aż czterdziestokrotność opłaty eksploatacyjnej.

Zgodnie z art. 4 ust 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze, możliwe jest wydobywanie bez koncesji piasków i żwirów, przeznaczonych dla zaspokojenia potrzeb własnych osoby fizycznej z nieruchomości stanowiących przedmiot jej prawa własności (użytkowanie wieczyste), jeżeli jednocześnie wydobycie będzie wykonywane bez użycia środków strzałowych, nie przekroczy 10m3 w roku kalendarzowym i nie naruszy przeznaczenia nieruchomości.

Warto wspomnieć, że warunkiem legalności takiej działalności jest jej zgłoszenie z 7-dniowym wyprzedzeniem na piśmie do Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach.

Każda inna działalność wydobywcza wymaga uzyskania koncesji starosty, marszałka lub ministra właściwego do spraw środowiska.
http://www.baranowsandomierski.pl/o-gmi ... ,2364.html

Podsumowując: jeśli chcę sobie np. zabetonować parę słupków i wykorzystać do tego piasek z własnej działki (do 10m3 rocznie, bo więcej to już wielka eksploatacja), to muszę o tym poinformować urzędnika wojewódzkiego z OUG z 7-dniowym wyprzedzeniem na piśmie. W ustawie jest dodatkowo zaznaczone "bez prawa rozporządzania wydobytą kopaliną". Chorość!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-02-2021 19:28

Spokojnie, pisiory zaraz zaczną pobierać podatek za oddychanie. Bo już chyba nikogo nie dziwi pobieranie opłat za deszcz padający na działkę. Gotowanie żaby.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 08-02-2021 21:00

encore pisze:
08-02-2021 19:28
Spokojnie, pisiory zaraz zaczną pobierać podatek za oddychanie. Bo już chyba nikogo nie dziwi pobieranie opłat za deszcz padający na działkę. Gotowanie żaby.
No przecież już jest!
Za swobodne oddychanie na polu 500 zł.
Pewnie chodzi o zmniejszenie emisji CO2.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-02-2021 18:40

No ciekawą mamy sytuację. Gdybym spytał czy i dlaczego PiS kojarzy się z Hitlerem, to pewnie bym uzyskał różne odpowiedzi. Mi kojarzy się z tego, że otwiera wiele frontów jednocześnie :) , aż do momentu kiedy to będzie zbyt wiele. Ruszyło ostro po wyborach od piątki dla zwierząt, później podtrzymywanie sporu o aborcję, wybiórcze i niejasne blokady niektórych branż, teraz podatek od największych redakcji, cały czas przy konfliktach wewnętrznych z Ziobrą i Gowinem.

Stanowisko mam jasne, wyrażane tutaj od kilkunastu lat, jestem skrajnym gospodarczym liberałem. Kolejne podatki przerzucane są na konsumenta, a efekt zwykle nie spełnia oczekiwań. Ale czy większym problemem nie jest oszustwo z "tymczasową" podwyżką VAT, z zamrożeniem kwoty wolnej, manipulacje przy wieku emerytalnym, zgromadzonych oszczędnościach emerytalnych, galopujący deficyt, podatek cukrowy, małpkowy, akcyzy na paliwo, alkohol czy wyroby tytoniowe?

Teraz miał być podatek od facebooka i google, ale ci jakoś dzisiaj nie protestują. Protestują za to największe redakcje, z których usług często korzystam i jest to dla mnie odczuwalne. Nie sposób protestu nie zauważyć. Ale to też biznes, a nie typowo protest w kwestii wolności słowa.
Odbieram to jednak jako konsument, a nie po linii branżowej, bo nie mogę powiedzieć, że coś mnie łączy branżowo z Agorą, TVN, Polsatem czy Axel Springer. Zatem z jednej strony odczuwam to jako odbiorca informacji z mediów (od których jestem uzależniony), ale również konsument usług, które końcowo mogą podrożeć. Faktem jest, że radia i telewizje kojarzą mi się głównie z reklamami z których na szczęście nie muszę korzystać, ale odbiłoby się pewnie na wszystkich.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 10-02-2021 20:08

Przy perfidii rządzącej partii można spodziewać się wszelkich wybiegów.

Najlepszym przykładem może być:
1. słynna danina solidarnościowa - PiS stworzył najpierw dodatkowy, specjalny próg podatkowy w podatku od "bogatych". Pieniądze z tego tytułu miały trafiać na wspomniany specjalny fundusz celowy i być wydatkowane na potrzeby osób niepełnosprawnych. Co wkrótce potem zrobił rząd PiS? Oskubał fundusz na przedwyborcze łapówki w postaci trzynastej i czternastej emerytury. Oczywiście, takie posunięcie było w pełni legalne. Ustawodawca czyli klub PiS na Wiejskiej może w końcu zmienić przeznaczenie funduszu celowego zgodnie ze swoim widzimisię.

2. Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Bardzo podobnie wygląda kwestia operowania Funduszem Sprawiedliwości przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Środki te powinny być wydatkowane na pomoc ofiarom przestępstw. Przepisy jednak pozwalają ministrowi wydawać je właściwie na co tylko przyjdzie mu do głowy. Nic więc dziwnego, że fundusz sprawiedliwości stał się ministerialną skarbonką na drobne wydatki.

Składka z tytułu reklamy zawiera dokładnie ten sam mechanizm w postaci Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.
Nowy fundusz najprawdopodobniej ma służyć legalnemu dotowaniu politycznych klientów PiS
Ostatnio zmieniony 10-02-2021 20:31 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-02-2021 20:25

Zmieniamy skalę, ale skoro o PiS i mediach, to ciekawostka od sąsiadów ze wschodu. Są też komentarze sugerujące że to nie wszystko, że można też działać niebezpośrednio.


dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 10-02-2021 22:45

A co mnie obchodzi na co Delfin wydaje kasę?

Tu jest problem:

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 11-02-2021 23:08

Czytam sobie dzisiaj, że rząd szuka jak by tu podnieść składkę zdrowotną, bo że podnieść, to już wiadomo:
https://biznes.interia.pl/praca/news-sk ... Id,5043104

W sumie obiecali rezydentom, że będą podnosić nakłady na służbę zdrowia do tych unijnych iluś procent, to trzeba skądś to wziąć. Ale opozycja obiecuje jeszcze większe nakłady na służbę zdrowia, czyli pewnie jeszcze wyższe składki. I media sobie mogą poprotestować, a składkowicze?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 12-02-2021 16:30

admin pisze:
11-02-2021 23:08
Czytam sobie dzisiaj, że rząd szuka jak by tu podnieść składkę zdrowotną, bo że podnieść, to już wiadomo:
https://biznes.interia.pl/praca/news-sk ... Id,5043104
I cóż na to można odpowiedzieć:

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Rządy PiS

Post autor: Ania_Nowak » 18-02-2021 22:44

„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 27-02-2021 07:35

Super manager!
Człowiek roku!
Kandydat na Nowego Premiera!
A zysk netto PKN ORLEN leci na pysk!

Wynik netto PKN Orlen w latach 2008 - 2020

2008 r. – minus 2,52 mld zł (prezesem zostaje Jacek Krawiec)
2009 r. – 1,3 mld zł
2010 r. – 2,45 mld zł
2011 r. – 2,01 mld zł
2012 r. – 2,12 mld zł
2013 r. – 90 mln zł
2014 r. – minus 5,92 mld zł
2015 r. – 3,23 mld zł (15 grudnia tego roku prezesem zostaje Wojciech Jasiński)
2016 r. – 5,74 mld zł
2017 r. – 7,17 mld zł - najwyższy wynik ORLENU w historii
2018 r. – 5,60 mld zł (prezesem zostaje Daniel Obajtek)
2019 r. – 4,29 mld zł
2020 r. – 3,38 mld zł
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ