Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 12-02-2021 06:46

Nie mam pojęcia dino, w Rzeszowie czy Mielcu w miarę normalnie się rejestrujesz i idzie. Ale to też zależy do kogo, w przypadku medycyny pracy nie ma raczej problemu ani u Nas, ani w Rzeszowie czy Mielcu.

@alek maseczkę noszę prawidłowo, a i trudno jest mnie posadzić o brak kondycji. Lekarze noszą, owszem, tylko w ich przypadku trochę inaczej wygląda zmiana, charakter pracy ale też i masz rację, psychika. Ja się w tym nie za specjalnie czuje i odczuwam obciążenie po stronie oddechu, a jak ją ściągnę, to za specjalnie ona "nie pachnie".

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 12-02-2021 08:10

zbyry pisze:
12-02-2021 06:46

@alek maseczkę noszę prawidłowo, a i trudno jest mnie posadzić o brak kondycji. Lekarze noszą, owszem, tylko w ich przypadku trochę inaczej wygląda zmiana, charakter pracy ale też i masz rację, psychika. Ja się w tym nie za specjalnie czuje i odczuwam obciążenie po stronie oddechu, a jak ją ściągnę, to za specjalnie ona "nie pachnie".
Często ludzie, którzy na co dzień nie noszą maseczek (jak to jest w przypadku lekarzy czy np. budowlańców zajmujących się gładziami) odczuwają właśnie obciążenie oddechu i to jest właśnie efekt psychologiczny. Powoduje ono płytszy i szybszy oddech , często przez usta zamiast przez nos a w konsekwencji niedotlenienie i uczucie zmęczenia. Maseczka sama w sobie nie odgranicza dostępu powietrza.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 12-02-2021 11:02

@alek zależy które, ale ok, niech i tak będzie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 13-02-2021 23:27

Już tak mniej więcej 30 procent społeczeństwa ma gdzieś rozporządzenia Mateusza w sprawie "epidemii" i oficjalnie obok szczekaczki chodzi bez szmatki na twarzy.
A będzie tylko lepiej!

A rząd?
Rząd coraz bardziej rozpaczliwie walczy ze społeczeństwem w obronie epidemii wykorzystując do tego wszelkie "służby" ;)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-02-2021 23:48

A tymczasem wczoraj mieliśmy w Tarnobrzegu potwierdzone 30 nowych zakażeń. Dość gwałtowne wybicie. To dalej efekt przesiewowego testowania nauczycieli?

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: XYZ » 14-02-2021 08:41

To jest ten stan epidemii czy go nie ma? Bo były przypadki że przedsiębiorcy chcieli zawiesić raty pożyczek i kredytów z powodu epidemii i spadku obrotów a banki twierdziły że jest to niemożliwe bo nie ma żadnej epidemii bo jak by była to rząd wprowadziłby stan nadzwyczajny tak jak np.na Słowacji i w Czechach. Znajomy tam prowadzi działalność i dostaje 1300 euro miesięcznie rekompensaty do interesu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-02-2021 10:05

W Czechach podobno rząd mniejszościowy nie był w stanie przegłosować utrzymania stanu wyjątkowego, w związku z czym od jutra znikają ograniczenia. Jednocześnie na Słowacji są zaostrzane - większa kontrola graniczna, kwarantanna itd. Możemy oglądać efekty i wyciągać wnioski. Już wiemy, że masowe testowanie wszystkich mieszkańców, bez odpowiedniej reakcji (jak na Słowacji) nie daje nic oprócz chwilowej informacji.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Koronawirus

Post autor: karas » 14-02-2021 12:41

admin pisze:
13-02-2021 23:48
A tymczasem wczoraj mieliśmy w Tarnobrzegu potwierdzone 30 nowych zakażeń. Dość gwałtowne wybicie. To dalej efekt przesiewowego testowania nauczycieli?
Nauczycieli dodatnich mamy podobno dwóch (sp 3 i sp 10). Trzy klasy na kwarantannie do 21 lutego.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-02-2021 14:22

Na którejś liście była jeszcze chyba SP dwujęzyczna społeczna.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 17-02-2021 07:46

Nie jest tak źle.
Wciąż jesteśmy jako powiat w żółtej strefie.
https://public.tableau.com/profile/piot ... anapowiaty

Bo plan przedstawiony przez Premiera Rzeczpospolitej Polskiej dnia 21 listopada 2020 roku był następujący:

tzw. etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

Od planu na 100 dni minęło już ponad 80 dni. A Premier Rzeczpospolitej Polskiej mówi wytrzymajmy jeszcze kilka tygodni... a może kilka miesięcy...

Światło w tunelu?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 17-02-2021 20:46

Już nas przygotowują, że Świąt Wielkiej Nocy w tym roku też NIE BĘDZIE.

Z przecieków wynika, że podczas zaostrzania restrykcji na pierwszy ogień pójdą stoki narciarskie – wszystko wskazuje na to, że będzie można z nich korzystać tylko do 28 lutego 2021 roku.
Spokojniejsi może być branża hotelarska: na razie nie mówi się jeszcze o potrzebie jej zamykania. Jeśli jednak dane dotyczące wzrostu zachorowań będą bardzo złe, nie można wykluczyć powrotu restrykcji w najostrzejszej dotychczasowej formie.

https://biznes.radiozet.pl/News/Zaostrz ... cAdWrxzOoA

Znaczy sie Głowa Państwa już będzie po feriach?

Klaudiusz Slezak
🚴‍♂️
@KlaudiuszSlezak
📌
jak dowiedziałem się nieoficjalnie Prezydent @AndrzejDuda
pojechał na narty do Wisły.
https://twitter.com/KlaudiuszSlezak/sta ... 4256351244

Obrazek

A oto dlaczego nie będzie. Prosze DOBRZE dodać. Jaki będzie wynik?
Tak tylko jeszcze wkleję: 4742 – według policyjnych danych tyle osób od stycznia do listopada targnęło się na życie.
Daje do myślenia?

Obrazek



To jako to było?
Nie odwiedzaj babci i dziadka. Pozwól im żyć! To nic, że kolejny raz może już nie być szansy zobaczenia się z babcią i dziadkiem. Mogą już nie mieć siły podnieść kija i walić w nim w parapet. Mogą skończyć wożeni pomiędzy szpitalami. Moga się wykończyć w szptalu do którego nie wolno wejść z odwiedzinami. Mogą umrzeć na dziesiątki sposóbów.
Ale nie odwiadzaj ich!
Ocal babcię i dziadka!

Aha.
I jeszcze jedno.
Niech dzieci siedzą w domu! Niech będa głupie jak ameby! Na Covid zmarło ich 5.
Słownie PIĘĆ.
107 polskich nastolatków odebrało sobie życie w zeszłym roku – wynika z policyjnych statystyk.
Ale to COVID morduje.

LOCK DOWN!
Natychmiast!
Bez końca!
I szmata na twarz!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 17-02-2021 21:21

Ale co się dziwić ludziom że sie załamują. Raz otwierają potem zamykają. Przecież to droga do nikąd. Lepiej już jakby jednym ciągiem wszystko bylo zamknięte ( wszystko to co jest zbędne w funkcjonowaniu) człowiek się przyzwyczai a najgorsze jak zamykają a potem nadzieję robią i otwierają. Wtedy huśtawka nastrojów jest olbrzymia i człowiek głupieje. Jedno pewne pan minister straszy jak czarownica a i widać gołym okiem że rząd błądzi w swoich poczynaniach. Zero jednej linii myślenia tylko w koło jest mniej zakażeń otwierają a gdy więcej zamykają. Przecież takie coś to by " wymyślił" nawet człowiek po podstawówce. Oczywiście nie uwłaczając!. A mamy doczynienia niby z wykształconymi osobami którzy jak twierdzą znają się na swej profesji. Wydaje się że to i w tym roku się nie skończy bo dostawcy szczepionek lecą jawnie w kulki delikatnie mówiąc. Daleko jestem od bajkopisarstwa ale śmierdzi to wszystko jakimś nazwie to układem. Bo tak na zdrowy rozum to już się to wszystkiego kupy nie trzyma.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 19-02-2021 10:17

Tresura NEXT LEVEL.
Jak to było rok temu?

To tylko na dwa tygodnie!
To tylko na chwilę do sklepu.
Jedna szmatka przecież cię nic nie kosztuje!
Zrób to dla babci!


Prof. Horban przyznał, iż ma nadzieję, że dzisiaj minister zdrowia wyda rozporządzenie dotyczące maseczek.

Chodzi o to, żeby używać porządnych masek. Przynajmniej maska tak zwana chirurgiczna, nie mówiąc już o tych maskach z filtrem – tłumaczył. – Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie to jest apel do państwa, żeby do tego rozporządzenia byli uprzejmi się stosować ;-) ;-) ;-), bo pan minister może sobie wydawać, a jeżeli państwo tego nie zrobią, to w tym momencie cała zabawa na nic – dodał.



https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/1 ... n=autoload
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Koronawirus

Post autor: Ania_Nowak » 19-02-2021 11:30

To niech zasponsorują obywatelom maseczki z filtrem (tylko nie od instruktora narciarstwa). Rząd nakazuje, rząd niech kupi i wyśle PP tak jak pakiety wyborcze :-)
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 20-02-2021 21:39

A mówiłem, że Wielkanocy w tym roku tez nie będzie?
Wielkanoc w tym roku przypada... 4 kwietnia...
Scenariusz już maja rozpisany.
Przyszedł z Berlina ;-)
Z kancelarii cesarzowej Europy ;-)

Obrazek

Aha.
Narracja odnośnie szpitali też się rozjeżdża.
Szpitale w Polsce są na luzie.
Inaczej nie przyjmowalibyśmy chorych ze Słowacji, prawda?
A i inne mutacje nam nie straszne:

Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II Marek Wierzba wyjaśnił, że jeżeli będzie taka konieczność, to placówka jest w stanie w ciągu najdalej 72 godzin od decyzji uruchomić łóżka dla pacjentów ze Słowacji.
https://dorzeczy.pl/swiat/173273/szpita ... kiego.html

Za to jakby ktoś chciał samodzielnie jechać za granice to juz nie będzie mógł:

PAP
@PAPinformacje
W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 20-02-2021 23:02

Handel negatywnymi wynikami testów już kwitnie 8-)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 21-02-2021 12:30

No dobra.
Informacje Polskiego Radia Programu 1 po godzinie 12 w południe:

"Mamy wzrost zakażeń na koronaworusa. Ostatniej doby wykryto ponad 7 tysięcy przypadków".

A prawda jest taka:
czwartek: 9073
piątek: 8777 infekcji
sobota: 7038 nowych przypadkach zakażenia

No nic.
Przecież rośnie ;-)
I dlatego zalezy zaostrzyć noże.
Znaczy się zaostrzyć obostrzenia.

A tymczasem wciąż mamy w Tarnobrzegu żółtą strefę.
W stalowowolskim i niżańskim nawet zieloną.
I dlatego należy zacisąć mocniej szmate na twarzy ;-)

https://public.tableau.com/profile/piot ... -19wPolsce
Ostatnio zmieniony 21-02-2021 12:36 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 21-02-2021 12:35

Od przedwczoraj minister liczy trendy tydzień do tygodnia. I rzeczywiście ostatnie niedziele to było (z głowy) 2,5-4 tys., względem czego 7tys. to wyraźny wzrost.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-02-2021 21:46

admin pisze:
21-02-2021 12:35
Od przedwczoraj minister liczy trendy tydzień do tygodnia. I rzeczywiście ostatnie niedziele to było (z głowy) 2,5-4 tys., względem czego 7tys. to wyraźny wzrost.
Aha.
Czyli zmieniamy metodologię żeby pasowała do założonej tezy.
Też kiedyś na na uniwerku zrobiłem taki numer w prac zaliczeniowej.
W rezultacie musiałem zaliczać drugi raz ;-)

Ale wyliczanka dalej niekorzystna:
czwartek: 9073
piątek: 8777 infekcji
sobota: 7038 nowych przypadkach zakażenia
niedziela: 3 900

A w międzyczasie okazało się, że Dworczyk nam zachorzał.
Co nie zagrało:
Dezynfekcja
Dystans
czy może Maseczka do kitu?

I jak zwykle: dbajmy o siebie!

No nic.
Najważniejsze, że po roku ustalili, że szmaciane maseczki są nic nie warte!
I akurat Seba - ten od Kluczyków - otworzył sobie fabryczkę maseczek :-)
Certyfikowanych!

Ale to nic.
Jak dostaną tłumaczenie, to przeczytają w Nejczer, że jedna maseczka nie wystarcza!
Trzeba chodzić w trzech!
Sprawa w tym względzie jest rozwojowa ;-)
Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-02-2021 16:39

A nie mówiłem, że traktują nas jak zwierzęta. I pisałem, że ta marchewka będzie wciąż wciąż uciekała. A jak przypadkiem ją złapiemy, to zaraz pojawi się kij. I oto mamy. Rzecznik Ministerstwa Koronawirusa, bo niczym innym w tym tzw. zdrowi chyba się nie zajmują:

- Była marchewka - odparł rzecznik resortu zdrowia. - Widzieliśmy tę marchewkę na Krupówkach i w Mielnie - dodał.
- Ludzie przekombinowali z tą marchewką troszeczkę i teraz niestety musimy mieć kij, a nie marchewkę - oświadczył.

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... c-kij.html

A tutaj celebryta kowidowy. Ma swoje pięć minut.
I przykaz: siedź na dupie na Wielkanoc, żeby w Boże Narodzenie było można się spotkać w rodzinnym gronie.
Zaraz, zaraz.
To już chyba było?

Wielkanoc będzie wyglądała tak, jak ostatnie Boże Narodzenie i Wielkanoc rok temu. Musimy przygotować się na kolejne święta, które będą spędzane raczej w izolacji – ocenił podkreślając zarazem, że spotkania w większym gronie będą mogły odbywać się tylko w tych rodzinach, gdzie są osoby zaszczepione.
https://www.wprost.pl/kraj/10425079/wie ... ntuje.html

I drugi:

Obrazek

No i ten trzeci:

Obrazek

To jak to było?

1. byle do wypłaszczenia krzywej,
2. byle nie zajechać służby zdrowia ;-)
3. byle obniżyć ilość przypadków
4. byle do szczepionki

I rok życia w plecy.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ