Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 463
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 23-03-2021 13:10

Nie będą pisał o odpowiedzialności za ten stan rzeczy bo można się samemu domyślić czyja to wina.
Jeziora na przejmą bo to jest hit! Tam nie ma zagrożenia powodziowego! Wał w tym miejscu jest niezniszczalny. A już bardziej poważnie to wyznaczono, iż jedyne miejsce jakie zostanie zalane to kanał wlewający wodę do jeziora, wraz z przyległościami. W ten sposób półwysep, stałby się wyspą.
A że ludzie nie wiedzieli, to ja sobie zdaję z tego sprawę. Natomiast ludzie ci, powinni zostać na etapie zbierania dokumentacji, zmuszeni do zrobienia operatu wodnoprawnego. To jest niezbędny załącznik przed otrzymaniem pozwolenia na budowę. Więc niech mi teraz jakiś prawnik odpowie. Czy wydane pozwolenie na budowę jest ważne, jeżeli nie zrobiono jednego z głównych dokumentów (stanowiących załącznik) przed jego wydaniem?
Co do ROD i tej "niewiedzy" to jest jedna wielka ściema. Bardzo dobrze wypowiedział się prezes zarządu ogródków działkowych (czy jakieś podobne stanowisku, dokładnie nie pamiętam), co Ci ludzie chcą (protestujący) skoro od kilku lat wiedzą, że ich działki zostaną zlikwidowane. Uczestniczyli w konsultacjach o lokalizacji obwodnicy i sami wybierali taki a nie inny wariant. Kontynuując: dobrze wiedzą, że ich działki idą do likwidacji i byli o tym wielokrotnie informowani. (To nie są słowa dosłowne ale przekaz).
Więc dla ogródkowiczów (nowe słowo właśnie powstało), którzy "nie wiedzieli" nic nie trafi. Bo oni cały czas myśleli, iż będzie tak jak było. I jeszcze ten krzyk, że nikt ich nie informował. Szkoda tylko, że nie musiał tego robić! Równie dobrze cały proces mógł wyglądać tak: wydanie decyzji ZRID z natychmiastową wykonalności. Następnego dnia zarząd ROD otrzymuje pismo o konieczności udostępnienia działek w ciągu trzech dni. Po trzech dniach (czterech od wydania ZRID) wchodzą osoby i robią dokumentację pod wyceny. Powiedzmy po 5 dniach kończą pracę. 10 dnia wjeżdżają buldożery i przejeżdżają przez działki. Tak mogło to wyglądać i byłoby zgodne z prawem!

dink00
Posty: 243
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dink00 » 23-03-2021 14:40

norweski_leśny pisze:
23-03-2021 13:10
Natomiast ludzie ci, powinni zostać na etapie zbierania dokumentacji, zmuszeni do zrobienia operatu wodnoprawnego. To jest niezbędny załącznik przed otrzymaniem pozwolenia na budowę. Więc niech mi teraz jakiś prawnik odpowie. Czy wydane pozwolenie na budowę jest ważne, jeżeli nie zrobiono jednego z głównych dokumentów (stanowiących załącznik) przed jego wydaniem?
Jeśli jest tak jak piszesz to odpowiedź powinna być jasna. A w takim przypadku podmiot prawnie odopwiedzialny za wydawanie pozwoleń na budowę, może szykować się na masę procesów (albo jeden, tyle że zbiorczy :) ). Nie widzę innej opcji dla tej, jak zakładam, niemałej grupy pokrzywdzonych osób.
Co innego nieświadomie kupić działkę, a co innego mieć budowę przerwaną w połowie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16902
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 23-03-2021 20:03

Petycja w sprawie budowy sali sportowej przy SP nr 6

Obrazek

Otrzymałem petycję podpisaną przez 12 osób, które zwracają się do Prezydenta Tarnobrzega w sprawie budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 na os. Miechocin. Cała petycja w dalszej części:

Do Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Pana Dariusza Bożka

PETYCJA w interesie publicznym dotycząca podjęcia działań w kierunku budowy sali sportowej przy szkole Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu

Szanowny Panie Prezydencie,
działając w imieniu mieszkańców, na podstawie przepisów ustawy o petycjach z dnia 11 lipca 2014
roku (Dz. U. 2014 poz. 1195) wnosimy o:
podjęcie starań i wszelakich kroków celem budowy sali sportowo – gimnastycznej przy szkole Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu na ulicy Mickiewicza, Osiedle Miechocin.

Uzasadnienie:

- Szkoła Podstawowa w Miechocinie jest szkołą, której można przypisać rozwój naszego miasta od końca XIX wieku. Wykształciła szerokie grono mieszkańców miasta a szczególnie osiedli Miechocin, Siedleszczany, Nagnajów oraz Ocice.

- Szkoła Podstawowa w swojej długoletniej historii borykała się niedogodnościami lokalowymi (stary budynek, do którego uczęszczało wiele pokoleń mieszkańców naszego miasta), w 2002 roku po 7 latach budowy doczekała się nowego budynku.
W roku 2012 szkole podstawowej groziła likwidacja, jednak Radni Miejscy oraz mieszkańcy osiedli od zawsze związanych ze szkoła obronili pomysły w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 w Miechocinie.

- W ostatnich 5 latach szkoła Podstawowa nr 6 w Miechocinie dzięki dobremu zarządzaniu przez Panią Dyrektor Wilhelminę Kropornicką oraz bardzo doświadczonemu gronu pedagogów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko osiedli podmiejskich (Miechocin, Ocice, Nagnajów, Siedleszczany), ale także innych części naszego miasta oraz powiatu, co tylko świadczy o wysokim poziomie nauczania , rodzinnej atmosferze i kameralności, a to jak widać jest magnesem dla nowych uczniów, a szczególności ich rodziców, którzy decydują się na wybór szkoły Podstawowej nr 6 w Miechocinie .

Pomimo wszelakich walorów edukacyjnych Szkoła Podstawowa nr 6 nie posiada sali sportowo – gimnastycznej, o którą w petycji wnioskujemy.
Sport w życiu człowieka odgrywa niesamowitą rolę, kształtuje charakter i nadaje predyspozycji rozwoju, uczy dyscypliny i samozaparcia. Sport pozwala młodemu człowiekowi marzyć, że dzięki treningowi może zdobywać trofea z wielu dyscyplin na arenach Polski i świata, a jednocześnie
przynosić radość swoim kibicom. Oczywiście to sport zawodowy, sport dorosłych, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie sport w wieku szkolnym. Sport, który w tym okresie scala i tworzy przyjaźnie ludzkie i pozwala na prawidłowy rozwój zdrowia młodego człowieka, co teraz szczególnie w dobie rozwoju techniki cyfrowej jest i będzie szczególnie ważne.

Dlatego postulujemy o podjęcie wszelakich starań i kroków celem podjęcia budowy sali gimnastyczno – sportowej przy szkole nr 6 w Tarnobrzegu – Miechocinie.
Postulujemy o złożenie wniosku o dotacje do programu Sportowa Polska stworzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu celem rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2021 roku.

Dodatkowo prosimy o kształtowanie polityki budżetowej miasta w następnych latach celem zabezpieczenia kapitału potrzebnego na wkład własny, jeżeli szansa pozyskania dotacji z Programu Sportowa Polska byłaby decyzją pozytywną.

Wierzymy, że także w programie Nowy Ład i nowych perspektywach funduszy unijnych będzie możliwość pozyskania środków na tego typu inwestycje, więc liczymy na wykorzystanie wszelakich narzędzi, dzięki którym będzie możliwość wybudowania sali gimnastyczno – sportowej.

Ze swojej strony jesteśmy w stanie założyć Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej i przez działania promocyjne oraz szukanie dofinansowania i wszelakiej pomocy instytucji doprowadzić oraz pomóc w budowie sali gimnastycznej. Wierzymy, że jeśli pokoleniu naszych rodziców, którzy w 1995
roku podjęli decyzję o utworzeniu Społecznego Komitetu Budowy obecnego budynku szkoły się udało, nam także dla dobra naszych dzieci i przyszłych pokoleń uda się doprowadzić koncepcję do fazy realizacji.

W związku z sytuacją pandemiczną i mniejszymi kontaktami międzyludzkimi kolejne listy z poparciem inicjatywy oraz podpisami rodziców będziemy dostarczać w najbliższych tygodniach.

Fot: strona SP6

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1308
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 24-03-2021 00:18

dink00 pisze:
23-03-2021 14:40
Jeśli jest tak jak piszesz to odpowiedź powinna być jasna. A w takim przypadku podmiot prawnie odpowiedzialny za wydawanie pozwoleń na budowę, może szykować się na masę procesów (albo jeden, tyle że zbiorczy :) ). Nie widzę innej opcji dla tej, jak zakładam, niemałej grupy pokrzywdzonych osób.
Co innego nieświadomie kupić działkę, a co innego mieć budowę przerwaną w połowie.
To chyba nie jest do końca wina miasta. Miasto może wydać WZ czy PNB na podstawie opinii Wody Polskie. W ubiegłym roku WP wydawały pozytywne opinie z zapisem, że "teren nie znajduje się w obszarze szczególnie zagrożonym powodzią". Kiedy WP wydawały pozytywną opinię, to WZ były wydawane normalnie.

Dlatego dziwi mnie co się nagle zmieniło? Może @norweski_leśny ma racje i WP się zabrały za to bardziej. Bo mapy istniały i na terenach o których mowa tak jaki pisał norweski wiele się pewnie nie zmieniło.
Ktoś patrzył w przepisy co się zmieniło?
Karaś

1967
Posty: 174
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 24-03-2021 08:27

Miałem działkę w Zakrzowie przy ul. Ceglanej. Niedawno w 2019 roku, przed sprzedażą wystąpiłem o WZ. Nie ukrywam, że trochę się zdziwiłem jak Wody Polskie oszacowaly teren o stopniu ryzyka wystąpienia powodzi bodajże 1 albo 2%. Na mojej działce już stoi dom. Tak więc kupujący nie będzie miał kłopotu ale czy może spać spokojnie. Moja działka była ładna, duża. Kilkanaście lat temu przed planowaną budowa domu rozważałem tam budowę. Jednak poradziłem się starych projektantów, którzy mnie uświadomili, że lokalizację działki pod kątem zagrożenia powodziowego analizuje się w okresie 200 lat wstecz, a sam wał niczego nie gwarantuje. Dlatego wybudowalem się gdzie indziej i śpię spokojnie. Moim zdaniem tereny przy wale nie powinny być zabudowywane. Nie dość że niebezpieczne to jeszcze zabudowywane są bardzo dobre ziemie , a piachu wzdłuż ul. Warszawskiej w Zakzowie i Sielcu stoją puste.

dino
Posty: 1533
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 24-03-2021 08:39

1967 pisze:
24-03-2021 08:27
Miałem działkę w Zakrzowie przy ul. Ceglanej. Niedawno w 2019 roku, przed sprzedażą wystąpiłem o WZ. Nie ukrywam, że trochę się zdziwiłem jak Wody Polskie oszacowaly teren o stopniu ryzyka wystąpienia powodzi bodajże 1 albo 2%. Na mojej działce już stoi dom. Tak więc kupujący nie będzie miał kłopotu ale czy może spać spokojnie. Moja działka była ładna, duża. Kilkanaście lat temu przed planowaną budowa domu rozważałem tam budowę. Jednak poradziłem się starych projektantów, którzy mnie uświadomili, że lokalizację działki pod kątem zagrożenia powodziowego analizuje się w okresie 200 lat wstecz, a sam wał niczego nie gwarantuje. Dlatego wybudowalem się gdzie indziej i śpię spokojnie. Moim zdaniem tereny przy wale nie powinny być zabudowywane. Nie dość że niebezpieczne to jeszcze zabudowywane są bardzo dobre ziemie , a piachu wzdłuż ul. Warszawskiej w Zakzowie i Sielcu stoją puste.
Czyli tak:
1. miałem ładną działkę,
2. chciałem się na niej budować,
3. ze względu na możliwość powodzi jednak ją sprzedałem
4. na działce pobudował się ktoś inny
4. dlatego wybudowalem się gdzie indziej i śpię spokojnie. ;-)

A ja wciąż widzę oferty sprzedaży działek na terenach zalewowych. Brać i budować się ;-)
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

Boston
Posty: 4
Rejestracja: 27-01-2021 13:55

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Boston » 24-03-2021 11:31

Boston pisze:
27-01-2021 15:16
Dawid_tbg pisze:
27-01-2021 15:04
Ta informacją pewnie jest tak samo potwierdzona i wiarygodna jak i termin otwarcia tego parku na stronie inwestora (pierwszy kwartał 2021). Poza tym osoba która to napisała zarejestrowała się dziś na forum, i jest to jej pierwszy post w karierze tego portalu.
Praktycznie od momentu wstępnego ogłoszenia pierwszych najemców nie ma żadnej oficjalnej informacji. Nie zmienia to faktu że w Urzędzie Miasta jest wniosek z pozwoleniem na budowę i zapewne w lutym takie pozwolenie będzie wydane. Co dalej wie tylko inwestor, w obecnej sytuacji globalnej każda wydawana złotówka oglądana jest trzy razy.
Leroy Merlin będzie w Tarnobrzeg na 99%.
Musiałoby się stać coś ważnego w gospodarce, żeby ten projekt wstrzymać.
Dopóki nie rozpocznie się budowa i rekrutacja nikt tego oficjalnie nie potwierdzi, bo firmy budujące Galerie podkupują sobie często różne projekty lub współwłaścicieli w zależności kto da więcej za daną lokalizację.
Konto założyłem bo do starego zapomniałem hasła :)
Jednak będzie Leroy.
https://tyna.info.pl/leroy-merlin-w-tar ... tora-roku/

Dawid_tbg
Posty: 327
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 24-03-2021 11:47

Boston pisze:
24-03-2021 11:31
Boston pisze:
27-01-2021 15:16
Dawid_tbg pisze:
27-01-2021 15:04
Ta informacją pewnie jest tak samo potwierdzona i wiarygodna jak i termin otwarcia tego parku na stronie inwestora (pierwszy kwartał 2021). Poza tym osoba która to napisała zarejestrowała się dziś na forum, i jest to jej pierwszy post w karierze tego portalu.
Praktycznie od momentu wstępnego ogłoszenia pierwszych najemców nie ma żadnej oficjalnej informacji. Nie zmienia to faktu że w Urzędzie Miasta jest wniosek z pozwoleniem na budowę i zapewne w lutym takie pozwolenie będzie wydane. Co dalej wie tylko inwestor, w obecnej sytuacji globalnej każda wydawana złotówka oglądana jest trzy razy.
Leroy Merlin będzie w Tarnobrzeg na 99%.
Musiałoby się stać coś ważnego w gospodarce, żeby ten projekt wstrzymać.
Dopóki nie rozpocznie się budowa i rekrutacja nikt tego oficjalnie nie potwierdzi, bo firmy budujące Galerie podkupują sobie często różne projekty lub współwłaścicieli w zależności kto da więcej za daną lokalizację.
Konto założyłem bo do starego zapomniałem hasła :)
Jednak będzie Leroy.
https://tyna.info.pl/leroy-merlin-w-tar ... tora-roku/
I oby tak było, obecnie trwają w tym miejscu wyburzenia i równanie terenu. Więc budowa parku zacznie się pewnie w wakacje, natomiast LM piszą o rozpoczęcie budowy w 2022. Oby to ruszyło bo 8 tys M2 to już spora przestrzeń, na znalezienie tego co się potrzebuje w takim sklepie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 463
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 24-03-2021 14:32

karas pisze:
24-03-2021 00:18
dink00 pisze:
23-03-2021 14:40
Jeśli jest tak jak piszesz to odpowiedź powinna być jasna. A w takim przypadku podmiot prawnie odpowiedzialny za wydawanie pozwoleń na budowę, może szykować się na masę procesów (albo jeden, tyle że zbiorczy :) ). Nie widzę innej opcji dla tej, jak zakładam, niemałej grupy pokrzywdzonych osób.
Co innego nieświadomie kupić działkę, a co innego mieć budowę przerwaną w połowie.
To chyba nie jest do końca wina miasta. Miasto może wydać WZ czy PNB na podstawie opinii Wody Polskie. W ubiegłym roku WP wydawały pozytywne opinie z zapisem, że "teren nie znajduje się w obszarze szczególnie zagrożonym powodzią". Kiedy WP wydawały pozytywną opinię, to WZ były wydawane normalnie.

Dlatego dziwi mnie co się nagle zmieniło? Może @norweski_leśny ma racje i WP się zabrały za to bardziej. Bo mapy istniały i na terenach o których mowa tak jaki pisał norweski wiele się pewnie nie zmieniło.
Ktoś patrzył w przepisy co się zmieniło?
Nic się nie zmieniło w przepisach. I na tym cała rzecz polega. Jedynie podejście Wód Polskich jest całkowicie inne. Nawet jakby chciał szukać jakiś przepisów przejściowych itd. to wszystkie one kończyły się wcześniej. A o przyczynie zmiany podejścia pisałem już wcześniej. Mapy dla Tarnobrzega ostatecznie zostały zatwierdzone w roku 2019. Więc już od tego momentu powinny obowiązywać operaty wodnoprawne i decyzje Wód Polskich.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16902
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 24-03-2021 17:06

Klub Seniora w Tarnobrzegu

Obrazek

Prezydent Tarnobrzega przekazał seniorom wygodny, zlokalizowany na parterze lokal w samym centrum miasta. Będzie to miejsce spotkań, rozwijania pasji, wymiany doświadczeń, ale także wzajemnego motywowania się do poprawy jakości seniorskiego życia.

Od kilku dni w środowiskach tarnobrzeskich seniorów trwa gorączkowe omawianie planów odnośnie zagospodarowania lokalu, który seniorzy otrzymali od prezydenta miasta. Całe 134 metry kwadratowe w ścisłym centrum miasta, przy Pl. B. Głowackiego, a co najważniejsze, na parterze. – Takie nasi drodzy seniorzy mieli oczekiwania, by był to lokal na parterze, bez schodów, które dla wielu są barierą nie do pokonania. Długo w zasobach gminy nie mieliśmy do dyspozycji żadnego spełniającego ten jakże ważny wymóg, aż do czasu zwolnienia lokalu przez jeden z punktów handlowych. Seniorzy będą mieli swoje miejsce w sąsiedztwie Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu, co jest na pewno dodatkowym plusem tej lokalizacji – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega. – Wiem, jak takie miejsce, które mogłoby integrować seniorów, jest im potrzebne. Co równie ważne, będzie to nareszcie tylko „ich miejsce”, będą tam u siebie, na swoim, mogą śmiało realizować swoje pomysły.

Zadowolenia z przekazanego lokalu nie kryją sami zainteresowani. – To lokal wprost wymarzony. Nie dość, że jest na parterze, do tylnego wyjścia będzie można zdobić podjazd, to jest w centrum miasta, jesteśmy zachwyceni – mówi Józefa Biernacka, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega. Podkreśla, że starania o lokal na potrzeby tarnobrzeskich seniorów podjęto już jakiś czas temu, bowiem jedyne miejsce, jakim dysponują, jest biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Uczelni Zawodowej. – Tam jednak, pomimo życzliwości uczelni, są pewne ograniczenia, nie ma możliwości, by powstało coś więcej niż siedziba UTW. Teraz śmiało snujemy plany o powstaniu Klubu Seniora – dodaje przewodnicząca Rady Seniorów.

Mała salka gimnastyczna, gdzie będzie można zadbać o kondycję wzajemnie się motywując, kącik kawiarniany do spotkań w swoim gronie, ale i spotkań międzypokoleniowych, miejsce, gdzie bez skrępowania seniorzy będą mogli, w trosce o jak najlepszą sprawność intelektualną, oddawać się pasjom – robótkom ręcznym, grze w szachy, w scrabble. Takie są plany odnośnie zagospodarowania lokalu, w którym ma powstać Klub Seniora z prawdziwego zdarzenia.

– Remont, czyli odświeżenie pomieszczeń, dostosowanie toalety, na pewno trochę potrwa, ale lokal jest w na tyle dobrym stanie, że pierwsze działania możemy podejmować niemal od razu. Zaczynamy w nowym lokalu od bezpłatnego kursu komputerowego dla seniorów – mówi Krystyna Frąszczak, prezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. Jak podkreśla, obsługa komputera, umiejętność korzystania z Internetu, szczególnie teraz, w czasach pandemii, jest niemal taką samą koniecznością jak umiejętność czytania. – Komputer daje nie tylko możliwość komunikowania się, zobaczenia z bliskimi, ale pozwala też bezpiecznie, bez narażenia na zakażenie płacić rachunki, załatwiać sprawy urzędowe. Chcemy przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu seniorów – dodaje Krystyna Frąszczak. Tarnobrzeski UTW, któremu szefuje, ma na koncie szereg ciekawych projektów, na realizację których pozyskał fundusze zewnętrzne. Mając teraz większe możliwości, jakie daje przekazany przez miasto lokal, planuje składać kolejne wnioski dotacyjne, a pomysłów na działania nie brakuje. Seniorzy będą mieli w czym wybierać.

Info/fot.: UM

I jeszcze materiał z TVL


gbur
Posty: 42
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: gbur » 24-03-2021 17:38

Mam nadzieję, że seniorzy nie pójdą śladem radnego zajmującego się Centrum wolontariatu i nie zaczną parkować na chodniku przed nową siedzibą na zakazie. Radny ma najwidoczniej immunitet, straż miejska omija pojazd z daleka :( Idea godna poparcia. Jednak, czy to miejsce jest odpowiednie? Osobiście, na ten cel szukał bym miejsca bardziej spokojnego, miejsca gdzie można w lecie siąść na ławeczce, zagrać w te przysłowiowe szachy na świeżym powietrzu. Nie wiem jak to wygląda od tyłu, być może jest tam jakiś ogródek do zagospodarowania.

Krystian2015
Posty: 44
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 25-03-2021 11:52

A co z galerią w centrum dalej cisza ???

lenifel
Posty: 12
Rejestracja: 20-04-2011 22:53

Działkowiec z ROD Kamionka

Post autor: lenifel » 26-03-2021 09:25

Nie zabierałem wcześniej głosu, ale po tym co mnie spotkało chce się Wam wszystkim się wyżalić i przekazać moje i innych działkowców wielkie oburzenie.
Kolejny raz potraktowano nas lekceważąco.
W dniu wyceny okazało się, że rzeczoznawca będzie wyceniał wyłącznie, to co jest w pasie drogowym.
Wszystkich działkowców, którzy zmierzyli się z zaistniałą sytuacją ogarnęła wielka frustracja.
Rzeczoznawca przekazał ludziom, że nie do niego należy kierować (delikatnie mówiąc) uwagi.
Ja to akurat rozumiem, bo taka osoba działa na zlecenie i robi to co ma nakreślone w umowie.
Takiej osobie też się należy spokój, bo zamiast robić wycenę nasłucha się "mocnych słów", a swój cenny czas traci na głupoty.

Każdy dobrze wie jakich rozmiarów są takie działki.
Wyobraźcie sobie, że ja mam mieć zapłacone za około pół terenu na którym stoi moja działka.
Zabierają mi m. in. sporych rozmiarów altankę.
Ktoś inny, kto szerzy anonimowo hejt w internecie teraz powie - cieszcie się człowieku, że zapłacą ci za najbardziej wartościową część działki.
Wszystko się zgadza choć tak naprawdę tego jeszcze nie wiem, bo wartość wyceny zostanie dopiero mi przekazana w odleglejszym terminie jak teren zostanie wyczyszczony.
Co ja mam zrobić z tym skrawkiem ziemi, który mi został, gdzie mam trzymać narzędzia.
Może mam postawić sobie altankę za pieniądze, które otrzymam z rekompensaty, na terenie który mi pozostał.
Gdzie ja wtedy będę cokolwiek sadził. Zabraknie mi już zwyczajnie miejsca. W dodatku zaraz przy drodze, to śmieszne.
Miejsca zostanie mi tyle, żeby sobie zapalić papierosa przed altanką, których z resztą nie palę i nie namawiam nikogo.
Z resztą wystarczą mi wówczas spaliny z przelatujących przed nosem samochodów.

Wyobraźcie sobie inną sytuację analizowałem mapkę całej tej inwestycji i wyszło, że są również i takie działki, którym zabiera się większość uprawianego terenu.
Zostają natomiast z nieoszacowaną altanką. Do czego im taka altanka. Mają z niej pobierać opłaty za przejazd "obwodnicą"? Czy może sprzedawać z niej świeże bułeczki?

Dużo w internecie ludzi, którzy podchodzą nie wrażliwie do starszych ludzi.
Bo ogrody to głównie starsi ludzie, choć wierzcie mi, że nie tylko. Zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach.
Widać tak ich rodzice wychowali i teraz się mszczą - przykre to jest.

Ja może nieliczny z działkowców i nie których pewnie zaskoczę - nie jestem hamulcowym budowy tej drogi, choć też jestem zdania, że jej przebieg powinien być trochę inny, ale to jak mnie potraktowano uderza w moją godność.

Może teraz odpowiedzą władze miasta, że to nie nasza winna tylko wojewody.
Tyle tylko, że mieszkańcy to ludzie którzy są nie jako pod opieką Prezydenta.
To Prezydent powinien chronić swoich mieszkańców i zapobiec takiej sytuacji.

Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Jak się domyślam zawsze chodzi o pieniądze. Miasto liczy na oszczędności.
Inwestycja taka jest zawsze robiona dla dobra ogółu, ale gdzie jest poszanowanie mniejszości.
Chodzi o słupki w kolejnych wyborach, żeby się było czym pochwalić.

Prezydent nie dawno docenił wkład swoich poprzedników w budowę tej drogi, ale chwali, że to on doprowadził do przysłowiowego wbicia pierwszej łopaty. Tyle tylko, że na to, że poprzednia firma splajtowała nikt nie miał już wpływu.

Mi się podoba wiele cech jakie posiada obecny Prezydent, których poprzednicy nie mieli.
Przede wszystkim ten wewnętrzny spokój i wyważanie słów, a także uporządkowanie pewnych spraw tj. choćby opłacenie ZUS
Natomiast posiady wady, których jego poprzednicy nie mieli.
Chodzi głównie o przekaz do mieszkańców. Woli nie wspominać o czymś, żeby jak to niektórzy mówią nie zapeszać.
Niestety jak widać nie ma ludzi doskonałych.

To całe informowanie działkowców na ostatnią chwilę.
Po co to wszystko, to każdy wie - władzę boją się protestów i odciągania inwestycji w czasie.
No, ale po tej niekompletnej wycenie ogarnęła mnie złość.

Wyobraźcie sobie, że już teraz chodzą obcy ludzie i przyglądają się naszym działką, tym które zostają zabierane pod inwestycje, żeby sobie coś z nich „ukraść” wykopać, zabrać płytki, coś zdemontować itp.
Tylko nie wszyscy wiedzą, że jak mam znak x na altance, to że nie zabierają mi całej działki. Reszta dalej stanowi - wedle tych nie zrozumiałych decyzji - naszą własność.
Wychodzi na to, że władze miasta przyczyniają się pośrednio do utraty mienia swoich mieszkańców.
Pracownicy firmy, która będzie prowadzić inwestycje jak zobaczą, że działka została zlikwidowana, nie będą w cale uważać i zwyczajnie zadepcze resztę terenu.

Liczę na wsparcie innych działkowców w tej sprawie oraz radnych, którym leży na sercu dobro starszych ludzi.
Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych, dużo zdrowia. Niech ta epidemia stanie się w końcu historią.
Wyrażam również wyrazy współczucia wszystkim mieszkańcom, którzy z powodu tej epidemii utracili swoich bliskich lub cierpią z powodu jej powikłań.
Jednoczmy się wszyscy w trudnych chwilach i zachowujmy dystans społeczny.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 463
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 26-03-2021 10:11

Sposób robienia wycen jest narzucony odgórnie, czyli przez Marszałka. Miasto do tego nie ma nic. Jeżeli marszałek stwierdził: róbcie po kosztach, równo z pasem drogowym, to tak jest to robione. Całkowicie nielogiczne ale wiem, iż zadziwiająco często stosowane przy inwestycjach w całym kraju. Tutaj znów się odniosę, do zarządu ogródków działkowych. To on stanowi stronę postępowania. To na niego wpływ powinni mieć działkowcy. Zatem jeżeli zarząd nie walczył o to aby całość działek była wykupywana, to może pora zmienić ten zarząd? Bo naprawdę, należy zrozumieć, iż pojedynczy działkowiec nie ma nic do powiedzenia, tylko i wyłącznie zarząd ogródków ma taką możliwość. Inna sprawa, że są jakieś składki roczne itd. na rzecz władz ogródków. Więc może pora aby władze ogródków ze środków "własnych" kupowały takie resztki działek i sadziły tam drzewa, która w przyszłości stanowić będą naturalną osłonę? Ale to trzeba chcieć, trzeba się zaangażować, trzeba walczyć ... a nie tylko trwać na stanowisku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16902
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 26-03-2021 20:05

Rozumiem Lenifel Twoje wzburzenie i innych poszkodowanych również. Do głowy by mi nie przyszło, że można wywłaszczać częściowo, skoro przecież traci się całość, bo co nam po krzewach na ukośnie ściętym fragmencie działki? Tym bardziej, że wciąż nie ma ich gdzie przenieść.

W sumie też nie bardzo mnie zaskakuje szaber tego co zostało, pewnie w dużej mierze przez bliższych i dalszych sąsiadów.

Z innej beczki: materiał TVL o petycji i ewentualnej hali sportowej przy SP nr 6


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16902
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-03-2021 08:26

Od poniedziałku utrudnienia w ruchu związane z budową obwodnicy

Od najbliższego poniedziałku, 29 marca br., w związku z przystąpieniem wykonawcy budowy obwodnicy Tarnobrzega do głównych prac inwestycyjnych kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami. Publikujemy mapy miejsc, które objęte zostaną czasową organizacją ruchu.

Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje utrudnienia w kilku punktach wzdłuż planowanego przebiegu obwodnicy. Tymczasowa organizacja ruchu, w przedstawionym poniżej zakresie, obowiązywać będzie od najbliższego poniedziałku aż do czasu zakończenia inwestycji. Harmonogram prac zakłada wprowadzenie kolejnych zmian (ul. Sikorskiego i Bema) w późniejszym terminie, o czym z wyprzedzeniem poinformujemy. Wykonawca przeprasza za wszystkie niedogodności, które jednak wpisane są w niemal każdą drogową inwestycję, jednocześnie prosi kierowców o przestrzeganie przyjętej na czas budowy obwodnicy organizacji ruchu i ostrożną jazdę.

Z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy od najbliższego poniedziałku? Wszystkie tymczasowe oznakowania dróg przedstawione są na załączonych mapach. Zgodnie z przyjętym planem czasowej organizacji ruchu nieprzejezdnych będzie kilka dróg. Zamknięta zostanie droga łącząca ul. Porucznika Sarny oraz ul. Przyjaźni (rys. 2.1.), podobnie odcinek ul. Przyjaźni, Gruntowej i Stanisława Orła (rys. 2.2.).
Projekt przewiduje zamknięcie dróg wewnętrznych na terenie ogrodów działkowych (rys. 2.3.), zamknięcie odcinka ul. Stanisława Orła oraz drogi prowadzącej do garaży na Kamionce – dojazd i wyjazd możliwy będzie od ul. 12-go Października (rys. 2.4.), zamknięcie odcinka ul. Dworcowej – dojazd możliwy będzie od ul. Kopernika (rys. 2.5.).
Zamknięte zostaną również drogi przy stawach (rys. 2.6.), odcinek ul. Marii Skłodowskiej-Curie oraz wyjazd z garaży (rys. 2.7.).
Dalej przewidziano zamknięcie odcinka ul. Zakrzowskiej oraz wyjazdu ze Zwierzyńca (rys. 2.8.), a także zamknięcie odcinka drogi łączącej się z budowaną drogą wojewódzką – przy rondzie w Zakrzowie (rys. 2.11.)

Info/fot. UM

A zdjęcia tutaj:
https://www.tarnobrzeg.info/2021/03/27/ ... obwodnicy/

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 463
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 27-03-2021 14:22

Przepraszam, że w tym wątku ale nie chcę zakładać nowego a po uzyskaniu odpowiedzi proszę o usunięcie. Chodzi mi o tajemnicze fundamenty na skarpie nad jeziorem. Mają dolny poziom i górny w postaci płyty. Do tego pozostała część gdzie tylko zachowały się ściany boczne. Polozone praktycznie na wprost sztucznej wyspy. Widać, że pochodzą zapewne z okresu międzywojennego? Chyba nawet kiedyś jakiś post o tym był. Proszę o informację czym są i kiedy powstały.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1308
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 27-03-2021 17:17

Wklej pinezkę z Google maps albo koordynaty gps.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16902
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-03-2021 17:36

Rzeczywiście pamiętam że to już kiedyś było na forum, ktoś przekonująco wyjaśnił co to było, ale nie pamiętam rozwiązania zagadki.
Kojarzy mi się jednak, że to były czasy już siarkowe, a nie przedwojenne.

O! To to?
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewt ... =4&t=10518

szylwester
Posty: 45
Rejestracja: 02-02-2017 21:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: szylwester » 27-03-2021 19:13

„Przed samą wojną, w roku 1939, rozpoczęto budowę gazowni w Machowie, na pograniczu ze wsią Chmielów. Miała ona wytwarzać gaz z węgla kamiennego dla całego okręgu przemysłowego w naszej okolicy. Węgiel miał być sprowadzany galarami wiślanymi z Górnego Śląska i magazynowany w wielkich ilościach w dolinie nadwiślańskiej między Machowem a Skalną Górą. Żeby nie kruszał, miał być zalany wodą z Wisły. Do gazowni byłby transportowany kolejką linową zawieszoną na wysokich słupach. Plany te przekreśliło rozpoczęcie drugiej wojny światowej” – zanotował historyk i regionalista Wojciech Rawski w swojej książce „Miechocin – Historia wsi”.

– Ślady fundamentów gazowni istnieją do dziś. To tak zwane bunkry na terenach dawnej kopalni siarki w Machowie – zdradza Andrzej Biernat.


Bardzo ciekawy artykuł
https://tyna.info.pl/tarnobrzeg-nie-zda ... rtaz-2018/

ODPOWIEDZ