Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: calineczka » 15-10-2021 11:33

norweski_leśny dziękuję za odpowiedź, moje myśli szły w podobnym kierunku :) .

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 15-10-2021 12:19

Wrzucę tutaj bo finanse miasta są powiązane z inwestycjami. Zatem według danych ministerstwa, Tarnobrzeg na zmianach w podatkach ma "zarobić" 2 921 661 zł. Ta suma robi jakieś wrażenie. Będzie akurat na wkłady własne do inwestycji.
https://samorzad.pap.pl/kategoria/finan ... r-dokument

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-10-2021 16:54

O, dzięki!
Widzę też (ale to oczywiście żadna satysfakcja), że Stalowa Wola czy Nowa Dęba tracą?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 15-10-2021 23:35

Tracą, ale jednocześnie dostają wyrównanie na zero. Przy czym w kolejnych latach wyrównania może już nie być.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-10-2021 21:38

Ciekawostka z rozmowy z KK w TVL:
Szacowaliśmy, że odszkodowania za wywłaszczenia na potrzeby obwodnicy wyniosą 4 mln zł. Ostatecznie na odszkodowania wydamy... 18 mln zł!
Gdyby nie dodatkowe 12 mln zł to byłoby ciężko. Przy okazji - jest szansa na pozyskanie dodatkowych środków na obwodnicę w przyszłym roku.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 17-10-2021 09:49

Bo to totalna głupota była wprowadzać tą drogę w miasto. Nie pamiętam czy o tym pisałem, czy były robione kalkulacje ile by kosztowało pociągnięcie drogi przy torach do Jadachów, a ile wpuszczenie jej w wąskie gardło plus odszkodowania.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 17-10-2021 10:46

Ciekawe to dla mnie jest to, skąd taką kwotę znaleźli? Bo na dobrą sprawę wyburzono jedynie jeden dom (albo dwa wliczając ten przy dworcu PKP), szereg działek oraz wycięto lasy. Jakoś nie widzę tego aby uzbierać aż taką kwotę za takie tereny. Najwidoczniej ktoś sporo sobie na tym zarobił.
Tak na szybko licząc to mamy:
1. Dom - 900 tys.
2. Działki - niech będzie 25 tys. za jedną. Ile ich tam weszło? 80? Policzmy 100. Zatem łącznie 2,5 mln
3. Teren obok PKP - 500 tys.
4. Tereny leśne - to tak 30 tys. za każdy fragment działki. Działek pewnie minimum 50. To mamy 1,5 mln.
5. Pozostałe tereny, nie należące do miasta - niech będzie łącznie 3 mln.
To łącznie mamy ok. 8,4 mln. Biorąc pod uwagę niedokładność szacowania, wzrost cen i inne możliwe okoliczności to wychodzi ok. 10 mln. To gdzie "znika" kolejne 8 mln?
Czy podczas budowy obwodnicy płacimy za działki leśne jak za budowlane? Czy płacimy za ogródki działkowe jak za działki budowlane?

Chciałbym aby dokumenty z wycenami były publicznie dostępne bo tutaj mocno coś śmierdzi. Bo nikt nie płaci za 12 arów lasu obok Zwierzyńca 120 tys. Gdyż to jest teren leśny i jako taki ma pozostać. Nawet ostatnio widziałem przetarg w mieście na tego typu teren o niemal tej samej powierzchni i poszło to za ok. 30 tys. (Dokładnie nie pamiętam ale rząd wielkości był taki). Chyba że tutaj nagle wykup dotyczył całych działek a nie fragmentów jak np. na ogródkach.
Tu naprawdę pojawia się szereg pytań skąd tak ogromna kwota. Gdzie pierwotnie mówiło się że wykupy pochłoną 4-6 mln. A nagle mamy 4 x zakładany budżet!
Mocno coś jest nie tak z taką różnicą.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 17-10-2021 22:07

Poczekam cierpliwie na kontrolę z NIK.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 18-10-2021 15:37

Trafiłem dzisiaj po prawie miesiącu na wywiad z prezesem RDM-u w TVL. Tinfo został w nim wspomniany ;)
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem deklarowanej otwartości pana prezesa, i podobnego spojrzenia na bezpieczeństwo ruchu drogowego w mieście. W sprawie barier na Wisłostradzie interpelowała już prawie 2 lata temu radna Łagowska-Cebula, z mojej inspiracji.
Co do poprawy płynności, doprawdy denerwujące jest skrzyżowanie Kopernika x Sikorskiego x Wyspiańskiego, tam coś jest chyba nie tak z ustawieniem świateł - na skrętach w godzinach późnowieczornych potrafi się ustawić niemały rządek samochodów.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 18-10-2021 15:50

@olekko... Stary forumowicz (nie mam zamysłu pejoratywnego) i Ty w to wierzysz, co napisałeś?

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 18-10-2021 16:30

Tak! Brzmi to wszystko profesjonalnie. Jeśli chcesz mnie wyprowadzić z błędu, a nie chcesz o tym pisać publicznie, zapraszam na PW :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-10-2021 06:53

Mamy ogłoszony przetarg:
Prezydent Miasta Tarnobrzega ogłasza postępowanie w trybie podstawowym pn. Przebudowa dróg powiatowych: ul. Kwiatkowskiego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Zwierzynieckiej, ul. Moniuszki w Tarnobrzegu.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 19-10-2021 09:10

To największa rewolucja szykuje się na Kwiatkowskiego.
Od strony ronda Zwierzyniecka/Kazimierza po prawej stronie (czyli od strony stawów) aż do wysokości sklepu DAO, pojawią się miejsca parkingowe (parkowanie równoległe). Sam wjazd do DAO będzie przez wysepkę (skręt w lewo jadąc w stronę targu). Potem Wydzielony lewoskręt w ulicę Skłodowskiej. Od tego skrętu, już do samego końca (czyli ronda na Sienkiewicza) pojawi się wysepka z kostki. Likwidowane jest obecne przejście dla pieszych na targ, na przedłużeniu ulicy Garażowej. Przejście to zostanie przeniesione w stronę zatoki autobusowej (w pobliżu obecnego wjazdu na parking Biedronki) i wyposażone ma być w sygnalizację świetlną.

marektbg
Posty: 171
Rejestracja: 13-04-2011 00:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marektbg » 19-10-2021 09:46

Przecież w innych planach miało powstać rondo przy zjezdzie w ul. Skłodowskiej, to juz go nie będzie ? Jak ruszy obwodnica i zjazd z niej koło stawów to będzie porażka z stamtąd wyjechać.

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: djkynek » 19-10-2021 10:01

olekko pisze:
18-10-2021 15:37
Trafiłem dzisiaj po prawie miesiącu na wywiad z prezesem RDM-u w TVL. Tinfo został w nim wspomniany ;)
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem deklarowanej otwartości pana prezesa, i podobnego spojrzenia na bezpieczeństwo ruchu drogowego w mieście. W sprawie barier na Wisłostradzie interpelowała już prawie 2 lata temu radna Łagowska-Cebula, z mojej inspiracji.
Co do poprawy płynności, doprawdy denerwujące jest skrzyżowanie Kopernika x Sikorskiego x Wyspiańskiego, tam coś jest chyba nie tak z ustawieniem świateł - na skrętach w godzinach późnowieczornych potrafi się ustawić niemały rządek samochodów.
Albo cos ze źle osadzonymi pętlami indukcyjnymi. Fakt, że działają źle. Podjeżdzam o godz 5:40 Wyspiańskiego - kierunek na wprost w Kopernika. Nigdzie nic nie jedzie. Po chwili jedzie auto Sikorskiego od S-rza w kierunku Wisłostrady - zapala sie mu zielone - nawet sie nie musi zatrzymywac. Ja stoje i czekam. Zapala sie zielone z Wyspianskiego w prawo na Sikorskiego, choć nikt nie stoi na prawoskręcie, ani nikt nie stoi na lewoskęcie z Sikorskiego w Wyspiańskiego. Podjeżdza kolejne auto (od S-rza, jak poprzednio) - zapala sie zielone i pali sie około minuty. Ja stoję, mineło 2,5 minuty, w końcu zapala sie moje zielone - sytuacja powtarza sie za kązdym razem.

Awatar użytkownika
OCZYma2
Posty: 45
Rejestracja: 03-03-2018 19:16

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: OCZYma2 » 19-10-2021 17:36

Kiedy remont ul. 12 Pazdziernika. Ta ulica nigdy remontu nie miala. Powstala z odpadow. Pseldoprzewodniczacy i bezradny Miechocina, gdzie jestes?
Nie masz wstydu. Ta dzielnica zapomniana przez miasto. NAWET ZADNA LINIA MKS NIE KURSUJE. Nie licze tej na Ocice,bo dojscie z ulicy budowlanycch czy robotnicej na przystanek pod kosciolem.....to jak przejscie z dworca pks na pl.B.glowac. WSTYD

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-10-2021 18:16

12 października pojawia się regularnie na wszystkich zebraniach osiedlowych i rzeczywiście to nie tylko ulica dla mieszkańców, ale też działkowiczów, właścicieli garaży, czy zmierzających na Kamionkę. Jest bardzo źle.

Ale odnośnie inwestycji, również transportowych, w okolicach Miechocina - jest nowa ul. Mickiewicza ze ścieżkami, jest nowa ul. Orląt Lwowskich z chodnikiem, tereny wokół Jeziora, teraz Długosza, wjazd na 12 października i początek obwodnicy.

Czy to znaczy że jest dobrze?
No ani trochę! Ale w tej sytuacji radni z innych osiedli przeliczają kolejne miliony które ostatnio "poszły na Miechocin" i domagają się podobnych wydatków u siebie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-10-2021 18:36

W postępowaniu na projekt zagospodarowania terenów zielonych na Przywiślu wpłynęła jedna oferta na wartość 724.470,00 zł.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Zielony » 19-10-2021 19:05

OCZYma2 pisze:
19-10-2021 17:36
Kiedy remont ul. 12 Pazdziernika. Ta ulica nigdy remontu nie miala. Powstala z odpadow. Pseldoprzewodniczacy i bezradny Miechocina, gdzie jestes?
Nie masz wstydu. Ta dzielnica zapomniana przez miasto. NAWET ZADNA LINIA MKS NIE KURSUJE. Nie licze tej na Ocice,bo dojscie z ulicy budowlanycch czy robotnicej na przystanek pod kosciolem.....to jak przejscie z dworca pks na pl.B.glowac. WSTYD
Również mnie to ciekawi dlaczego nic się nie robi z tą ulicą. Można było zrobić zjazd z obwodnicy na 12 Października w miejscu gdzie oby dwie ulice są bardzo blisko siebie. Sam zjazd dużo by pomógł. Po drugiej stronie jezdni na obwodnicy są obniżenia krawężnika i nabite paliki, wyglądające na wykonanie zjazdów chyba na prywatne działki, więc dlaczego nie zrobiono zjazdu z drugiej strony i to chociaż dla jadących tylko od strony Orlenu, bo wiadomo z oby dwóch kierunków się nie da bo musiało by powstać skrzyżowanie, co mogło by być niebezpieczne.
Dodam też że w tym roku, ulica 12 Października była łatana po zimie w dwóch etapach, które znajdowały się tylko na początku ulicy przy domach. Niestety RDM trzeci raz przyjechał dopiero około miesiąca temu, czyli całe lato trzeba było jeździć po dziurach.
Podobno za prezydenta Kiełba, były wsadzone tam pieniądze na projekt czy coś takiego, ale nastała cisza do dnia dzisiejszego. W tamtym roku na antenie radia Leliwa prosiłem obecnego prezydenta PDB aby podesłał jakąś maszynę z RDM-u aby odepchnęła ziemię z poboczy, ponieważ asfalt zwłaszcza w drugiej połowie ulicy jest miejscami zasypany nawet ponad pół metra, przez co droga jest bardzo wąska a woda po opadach nie spływa bo pobocza są jak wały przeciwpowodziowe. Prezydent na antenie powiedział że zadziała i d.pa :!: Do dzisiaj nic nie zostało zrobione w tym temacie, ale mało tego, część asfaltu właśnie przy obwodnicy, została uszkodzona przez ciężki sprzęt oraz walec z krzywkami.
OBW.jpg
OBW.jpg (329.08 KiB) Przejrzano 5218 razy

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 19-10-2021 20:11

norweski_leśny pisze:
19-10-2021 09:10
To największa rewolucja szykuje się na Kwiatkowskiego.
Od strony ronda Zwierzyniecka/Kazimierza po prawej stronie (czyli od strony stawów) aż do wysokości sklepu DAO, pojawią się miejsca parkingowe (parkowanie równoległe). Sam wjazd do DAO będzie przez wysepkę (skręt w lewo jadąc w stronę targu). Potem Wydzielony lewoskręt w ulicę Skłodowskiej. Od tego skrętu, już do samego końca (czyli ronda na Sienkiewicza) pojawi się wysepka z kostki. Likwidowane jest obecne przejście dla pieszych na targ, na przedłużeniu ulicy Garażowej. Przejście to zostanie przeniesione w stronę zatoki autobusowej (w pobliżu obecnego wjazdu na parking Biedronki) i wyposażone ma być w sygnalizację świetlną.
zwężanie kosztem przepustowości głównej drogi w mieście, bezmózgowie!!!! Kto robi takie bezmyślności??? Czy ktoś w ogóle analizował ten projekt??? WSTYD

ODPOWIEDZ