Nowy rozkład PKP

Poszukujesz transportu dla siebie lub jakiejś paczki? Jedziesz w trase i chcesz zabrać kogoś ze sobą dla towarzystwa? To doskonałe miejsce dla takich propozycji.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: zbyry » 09-10-2021 22:36

O, a mówiłem, że jest gotowy projekt na to wszystko, co sam go napisałem, ale w takich czy innych okolicznościach go zdjeto nie na szczeblu centralnym tylko lokalnym. Ktoś mi kiedyś zarzucił czemu nie napisałem projektu dla Tarnobrzega w innym wątku. Napisałem, nawet wielu po dziś dzień z nich korzysta na codzień czy publicznych czy komercyjnych. Napisałem też komunikacyjny. I? Nic :-) gdzie indziej człowiek jest z innymi ludźmi i zarobkami, ale różnie może być...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: admin » 16-10-2021 11:42

Kolejne pisma dr Zycha z PKP



Do końca tego roku będzie wiadomo więcej.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 29-11-2021 10:24

Od grudnia 2022 możliwy powrót bezpośredniego połączenia do Krakowa, z całkiem niezłym czasem przejazdu:
https://www.nakolei.pl/koleje-malopolsk ... owej-woli/

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: TSS » 29-11-2021 18:28

Wszystko fajnie tylko idąc na szynobusa można nogi połamać na tarnobrzeskim peronie, a władze miasta zamiast naciskać na PKP oraz interweniować u marszałka, wojewody i w ministerstwie infrastruktury założyły ręce na ręce i twierdzą, że nic się nie da zrobić. Bezczynność władz poraża, ile to jeszcze potrwa?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: encore » 29-11-2021 20:50

Z Tbg do Krk 2 godziny 20 minut wygląda przyzwoicie. Tylko w sumie po co tak naprawdę dorosły człowiek ma tam dojechać po godzinie 21? Powrót z Krk wygląda równie dziwnie. Odwrotnie miało by to jeszcze sens. Czyli dojazd do Krk o np 9 a wyjazd stamtąd np o 19. Mieszkańcy Podkarpacia mogli by pójść na zakupy, do kina, pozwiedzać, coś zjeść etc. A tak to pociąg na imprezę i z powrotem. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: djkynek » 30-11-2021 08:08

Miasto udaje, że w ogóle w Tarnobrzegu nie ma kolei. Nie robią nic ani w temacie infrastruktury, ani w temacie nacisków na PUM w celu poprawy oferty. Nędzne 6 par pociągów regio do Rzeszowa (od poniedziałku do piątku), bo w weekend jeszcze skromniej, to serio kompromitacja. Minimum to jest co najmniej 12 par. Likwidacja "dziur" w rozkładzie pomiedzy ósmą rano a 15. (w kierunku Rzeszowa) i między 5. rano a 12.30 z Rzeszowa do Tarnobrzega.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: TSS » 30-11-2021 17:42

djkynek myślę, że będzie dobrze bo prezydent MT obiecał przedłużenie kolejki aglomeracyjnej do TBG-u, pewnie zabiegi trwają, ale na razie na tarnobrzeskim peronie można połamać nogi i to mnie denerwuje. Mam nadzieję, że miasto będzie wymagało od PKP aby przynajmniej 1 peron był zadaszony na całości oraz wykonania całkowitego remontu dworca z poczekalnią. Poseł Weber dużo może w tej sprawie. Mi się marzy rozbudowa dworca PKP o 2 oddzielne zadaszone perony z przejściem podziemnym i całkowity remont dworca, a tam gdzie teraz przystanek MPK duże zadaszenie na autobusy i busy, ale nie mam na to wpływu, natomiast prezydent MT i radny Kamil już tak, tylko chęci.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: norweski_leśny » 30-11-2021 18:50

Przecież to już powinno dawno być robione, aby połączyć dworzec PKP z funkcją dworca autobusowego/bus/MKS. Jedna poczekalnia i jedna kasa na całość w środku. Na zewnątrz, tylko perony gdzie czeka się na sam odjazd albo przyjazd. Tak jak powyżej napisano, proste perony i zadaszone.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: TSS » 30-11-2021 20:14

norweski_leśny myślę, że w tej kwestii coś się dzieje, tylko nie informują nas, oby nie było dziadostwa jak w kwestii dróg w mieście. Mam też zastrzeżenia do dróg które są ujęte w Ładzie, aby nie były zwężane, a jak już muszą być zwężane to muszą mieć odpowiednio długie zjazdy kierunkowe (zobacz np. na Sikorskiego w kierunku Kopernika) , bo długa zatoczka w niczym nie pomoże. Można to jeszcze przerobić przed realizacją, chyba, że chcecie zakorkować to miasto.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 02-12-2021 12:05

Został rozstrzygnięty przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 25 na odcinku Mielec - Padew Narodowa. Która jest częściej większego odcinka Dębica - Mielec - Tarnobrzeg. W ramach projektu będzie też budowany jeden wiadukt nad torami w Mielcu, dodam jeszcze że z innego projektu Mielec (tak wykluczony kolejowo od wielu lat Mielec) buduje też przejście podziemne pod torami, oraz odnawia budynek dworca.
Dobrze że sąsiednie miasta mają parcie na ten sposób komunikacji, bo pośrednio i my korzystamy.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 03-12-2021 23:13

Przepraszam że post pod postem, ale ... Wypromuje trochę portal mielecki
https://hej.mielec.pl/pl/19_wiadomosci_ ... zenia.html
Polecam do przeczytania szczególnie zarządzającym u nas, jak się robi kolej dla miasta. Paradoksalnie wspomniane jest tam nawet o remoncie dworca w Tarnobrzegu.
No i druga kwestia, zróbmy w końcu coś z nazewnictwem teraz są Ocice, Sobów, jako osobne jednostki administracyjne. A powinno być Tarnobrzeg-Ocice, Tarnobrzeg-Sobów.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 04-12-2021 00:24

Dawid,
Połączenia Mielec-Dębica, z tego co rozmawiałem z korzystającym z nich, są bardzo popularne. Spory hejt wylał się w kolejowych częściach internetu na tę modernizację, że ogrom pieniędzy wydano na kilka pociągów dziennie, na 30-kilometrowej trasie. Ale nikt tam nie patrzył na to bardziej dalekosiężnie. Tarnobrzeg musi skorzystać na tych remontach w okolicy. Gdybyśmy jeszcze mieli linię do CPK, bylibyśmy sporym hubem przesiadkowym. Niestety, w tym temacie możemy liczyć raczej tylko na połączenia do Stalowej Woli i Ostrowca.

A o drugiej kwestii rozmawialiśmy o tym 4 miesiące temu, wrzucałem tam też linki do rezultatów studium wykonalności.
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewt ... 88#p209588

Zaczynam zerkać w to teraz. Jest mowa o budowie (nie remoncie) następujących przystanków:
Tarnobrzeg Sobów
Tarnobrzeg Ocice
Tarnobrzeg Olszynka

Gdzież ta Olszynka?! Przeszukałem przez moment google'a, nie ma nic. Nawet na SSC. Chyba trzeba się zagłębić w te tony dokumentacji, postaram się w końcu za to zabrać ;)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: encore » 04-12-2021 08:51

https://www.onet.pl/styl-zycia/whitemad ... l-otwarty/

Pomiechówek, wieś licząca niecały 1000 mieszkańców. PKP zainwestowało w dworzec prawie 12 milionów złotych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: megi68 » 04-12-2021 10:29

Podczas konferencji prasowej z udziałem wiceministrów infrastruktury Marcina Horały i Rafała Webera podpisana została umowa na prace przygotowawcze dla nowej linii kolejowej, powstającej w ramach Programu Centralny Port Komunikacyjny.
Ponad 40-kilometrowy odcinek nowej linii kolejowej Łętownia – Rzeszów to kolejowy łącznik prowadzący od strony Stalowej Woli w kierunku stolicy Podkarpacia. Składają się na niego planowane linie kolejowe: nr 58 od stacji Łętownia do Rzeszowa i nr 632 do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Trasa powstanie w ramach tzw. szprychy nr 6, która połączy Warszawę i CPK z Radomiem, Ostrowcem Świętokrzyskim, Stalową Wolą i Rzeszowem, a docelowo z Sanokiem.

https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/n ... -kolejowa/

Atenea
Posty: 3
Rejestracja: 12-08-2021 21:06

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Atenea » 04-12-2021 12:23

Mam takie pytanie, może ktoś mi pomoże i odpowie na nie:
czy z Tarnobrzega jest jakiś pociąg do Warszawy? - jeśli tak, to kiedy?
W razie czego mam jeszcze pytanie dodatkowe:
czy ktos zna i może podać numer telefonu do informacji PKP?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. :)

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: BritneyKiller » 04-12-2021 13:55

Od przyszłej niedzieli pawie codziennie o 5:08. Prawie, bo w terminie 11-17.01.2022 pojedzie na kołach jako ZKA do Rozwadowa i tam przesiadka na pociąg.

https://portalpasazera.pl/

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: djkynek » 04-12-2021 14:08

megi68 pisze:
04-12-2021 10:29
Podczas konferencji prasowej z udziałem wiceministrów infrastruktury Marcina Horały i Rafała Webera podpisana została umowa na prace przygotowawcze dla nowej linii kolejowej, powstającej w ramach Programu Centralny Port Komunikacyjny.
Ponad 40-kilometrowy odcinek nowej linii kolejowej Łętownia – Rzeszów to kolejowy łącznik prowadzący od strony Stalowej Woli w kierunku stolicy Podkarpacia. Składają się na niego planowane linie kolejowe: nr 58 od stacji Łętownia do Rzeszowa i nr 632 do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Trasa powstanie w ramach tzw. szprychy nr 6, która połączy Warszawę i CPK z Radomiem, Ostrowcem Świętokrzyskim, Stalową Wolą i Rzeszowem, a docelowo z Sanokiem.

https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/n ... -kolejowa/
nie powstanie ani kilometr tej linii, anie żaden CPK. To wszystko fejkowe "inwestycje". Jak słomiany miś.
- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: BritneyKiller » 04-12-2021 14:16

Już to kiedyś pisałem - 70 kilometrów torów PLK remontuje przez 10 lat a oni chcą wybudować 1600 km nowych linii kolejowych do 2034 roku. To jest totalna kiełbasa wyborcza, która nie ma absolutnie żadnego realnego pokrycia z panującą w tym kraju rzeczywistością. Trzeba raz na zawsze głośno powiedzieć - nie będzie żadnego CPK i nie będzie żadnych szprych kolejowych. Przez te mrzonki, fantazje o kolejowej potędze Europy, kolejny raz przesunęła się modernizacja Ocice - Sandomierz/Rozwadów o dobre kilka lat. Zamknięcia w harmonogramie PLK, przeznaczone na rewitalizację linii, zaplanowane były od marca br., a MI projekt powiązało z budową szprychy Rozwadów - Zalesie Gorzyckie.

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: megi68 » 04-12-2021 15:48

12 grudnia na przebiegającą przez powiat konecki linię kolejową nr 25 wrócą pociągi. Podróżni skorzystają z wyremontowanego peronu na dworcu w Końskich.
https://konskie.naszemiasto.pl/tak-wygl ... 16-8530445
A jak wiadomo będzie to cześć szprychy.

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: BritneyKiller » 04-12-2021 16:08

Nie ma tu żadnego związku ze szprychą. Jest to odcinek LK 25 Łódź Kaliska - Dębica, który był otwarty w roku 1885. Przewozy pasażerskie zostały tam zawieszone w roku 2009 - na odcinku Skarżysko Kamienna - Tomaszów Mazowiecki. Łódzkie w 2012 reaktywowało połączenia z Tomaszowa Mazowieckiego do Opoczna i od tego też momentu było polityczne parcie na rewitalizację linii i reaktywację przewozów pasażerskich, od Opoczna przez Końskie do Skarżyska. Podążając tym tokiem rozumowania to każdą modernizację linii kolejowych można podciągnąć pod ewentualną szprychę. Budowa CPK miała gwarantować budowę nowych linii o długości 1600 km.

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?d ... o=przebieg

ODPOWIEDZ