Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 01-10-2007 18:46

"No nie wiem czy zmiażdżony będzie Kwaśniewski... On jest mimo wszystko dobrym mówcą. Może nie mieć lekkiej przeprawy ze względu na błędy jakie popełnił jako prezydent i osoba publiczna ale jestem pewien że Kaczyński tez lekko mieć nie będzie bo ja nie uważam go za osobę medialną."
Ostatnio zmieniony 01-10-2007 18:46 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Kotlet » 01-10-2007 19:25

"[quote:9dbb1e5955="el_komendante"]
problem polega na tym że Polska tą a nie inną drogę wybrała już dawno temu i wydała mase kasy na dokumentację,jeśli teraz sie ją przerwie to pójdzie kolejna kupa kasy by przygotować nowy projekt i znowu zejdzie z jego realizacją
nie dziwne że mieszkańcy Augustowa patrzą bardzo krótkowzrocznie bo w końcu chca mieć świety spokój,ale myśląc długofalowo to jednak lepiej poczekać tą chwilę w dziejach naszej planety i zostawić coś tak pięknego i unikalnego[/quote:9dbb1e5955]

zgadza się, przykre jest to że Polska tą źle zaplanowaną obwodnicę buduje w 100% za pieniądze podatników, więc to co wydała a to co jeszcze wyda to mały pikuś. Nie licząc milionowych kar jakie możemy dostać za łamanie unijnego prawa.

Dlaczego inne miasta budują obwodnice finansowane w dużej mierze za pieniądze UE? może dlatego że budują je zgodnie w unijnym prawem? ja się nie zgadzam aby marnować moje pieniądze dodatkowo niszcząc unikalną w skali Europy przyrodę.

Więc PO, PiS, Samoobrona i LPR(wszyscy opowiadają się za budową obwodnicy łamiąc unijne prawo) nie mają co liczyć na mój głos, nie interesuje mnie partia która ma daleko gdzieś ochronę unikalnej polskiej przyrody. Niewiele już jej zostało a i tak rządzący i drogowcy nie potrafią zaplanować drogi nie niszcząc jej."
Ostatnio zmieniony 01-10-2007 19:25 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

klinton
Posty: 732
Rejestracja: 09-01-2007 13:20

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: klinton » 01-10-2007 19:56

Ostatnio zmieniony 01-10-2007 19:56 przez klinton, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 02-10-2007 01:23

"zapewne sztaby jednego i drugiego obwołają swojego guru zwycięzcą absolutnym i ogłoszą jego hegemonie nad reszta polityków
nic bardziej mylnego
kaczyński ogólnie wybrał dobrą metodę bo jego język był bardziej wyrazisty i przypuszczał skuteczniejsze ataki na kwaśniewskiego
ironią losu jednak jest to że bartoszewskiego czy nawet rząd buzka broni były pezetperowiec jak nazwał go obecny premier który ewidentnie kłamał mówiąc że to wszystko i tak by się stało (wszystko tj wejście do nato,ue i tak dalej) . stosując taką logikę można powiedzieć że gdyby kolumb nie dopłyną do san salvador to i tak ktoś amerykę i tak by odkrył,tylko co to ma do rzeczy?

nie lubię kwaśniewskiego,zdaję sobie doskonale z niedociągnięć i błędów 3 rp też kilka rzeczy zrobiłbym inaczej ale może warto patrząc na inne dyktatury spojrzeć na nie i przekonać się że mimo wszystko w Polsce choć można było zrobić więcej to jednak w takiej hiszpanii do dziś mają problem z rozliczeniem okresu franco,że do dziś nie udało się zrehabilitować jego ofiar że ten proces 30 lat po śmierci generała napoczął jako pierwszy przerywając tabu rząd zapatero
rozumiem żal kaczyńskiego że w Polsce też pewne rzeczy się nie wydarzyły, że nomenklatura się uwłaszczyła
tylko niech zna umiar i bezczelnie nie zakłamuje rzeczywistości niech nie kłamie o polskiej historii najnowszej niech nie umniejsza poszczególnym ludziom o dużo większym wymiarze moralnym i intelektualnym jak bartoszewski bo samo stawianie się z nim w jednym szeregu to świętokradztwo i chyba wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę
kwaśniewski mimo wszystkich swoich wad robił za wyluzowanego światowca i zachował się bardzo godnie i dość skromne ale wyglądało to blado przy ostrym języku kaczyńskiego a szkoda bo ja pamiętam dobrze mimo że są tu starsi ode mnie i myślę że potwierdzą moje zdanie że naprawdę dobrze się poczuliśmy gdy bill clinton przyjechał do warszawy i wstępowaliśmy do nato,że kaczyński zdaje się nie pamiętać o wypowiedziach admistracji rosyjskiej w tamtych czasach,że wejście do unii było sukcesem Polski,zapytajcie swoich rodziców czy wam nie zazdroszczą czerwonego paszportu,stypendiów za granicą,otwartych granic i brak rewizji co granica,zapytajcie o to
kaczyński we wszystkim widzi jakieś "ale" tylko że to jest niestety człowiek mocno zaściankowy i taki też ma w większości elektorat i musi o niego dbać,musi też pamiętać że od czasów wejścia do unii mamy obowiązek i przywilej tworzyć tą idee jakkolwiek jest kulawa wg. wielu,ale tworzyć idee europy i nadawać jej kształt,czasami rezygnując z naszych interesów kosztem całej tej idei i dla dobra całego kontynentu vulgo Polski.tylko że tam gdzie inni widzą kompromis i rezygnacje z własnego zacietrzewienia kaczyński nazywa bez ogródek zdradą
to jest problem dziś w Polsce i to mnie w pisie i kaczyńskim odstręcza najbardziej sposób prowadzenia społecznej debaty,jesteś z nami albo z nomenklatury jesteś za cba albo za korupcją etc.
pogląd że ojcem sukcesu gospodarczego do którego gwoli ścisłości naprawdę nam daleko jest pis i jego rząd jest taką kompletną bzdurą że aż trudno o tym słuchać i łyknąć mogą to tylko ludzie kompletnie nie zdający sobie z tego sprawy,prawdą jest natomiast to że rząd pisu jest beneficjentem poprzednich rządów i ich małych kroczków jak choćby obniżka citu

to tyle tak na gorąco"
Ostatnio zmieniony 02-10-2007 01:23 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

hardnheavy
Posty: 348
Rejestracja: 17-04-2007 09:51

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: hardnheavy » 02-10-2007 15:40

"Wczorajsza debata była przede wszystkim (a nie wszystkiem jak mówił premier) po prostu nudna. Przypominała rozmowę dwóch starych znajomych, mających wspólne korzenie polityczne, którzy kiedyś się o coś pokłocili ale nie zamierzają sobie niczego udowadniać, bo jeden o drugim zbyt wiele wie z dawnych czasów. Panowie sie po prostu siebie bali i poza ogólnikami w stylu premier: "III RP to okres korupcji i oligarchii", prezydent: "okres po 89 r. to największy skok cywilizacyjny w historii Polski", nie było nic. Zero emocji, uczuć czy walki. Żaden z tych panów nie nadaje sie na lidera a raczej należałoby powiedzieć zgodnie z duchem czasu na fightera, który jest w stanie pociągnąć za sobą ludzi. Dawny polot prezydenta ulotnił się a zastąpił go duch lenistwa. Co do premiera to między nim a prezydentem jest różnica podobna do tej jaka była między dwoma posłami za czasów woj. tarnobrzeskiego jeden był mężem stanu a drugi trybunem ludowym."
Ostatnio zmieniony 02-10-2007 15:40 przez hardnheavy, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesko
Posty: 2727
Rejestracja: 22-04-2005 14:13

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Grzesko » 02-10-2007 22:29

"[quote:5c33b95c0f="hard'n'heavy"]Co do premiera to między nim a prezydentem jest różnica podobna do tej jaka była między dwoma posłami za czasów woj. tarnobrzeskiego jeden był mężem stanu a drugi trybunem ludowym.[/quote:5c33b95c0f]

Uściślij swoją wypowiedź ;> Co do debaty: mało konkretów, dużo ideologicznej paplaniny (zwłaszcza Pana Premiera). Szkoda, że poszatkowanie rozmowy na trzy części sprawiło, iż dyskusja nie była, aż tak bardzo merytoryczna (np. część gospodarcza - zero konkretnych planów). Wszystko jak przewidzieli komentatorzy sprowadzone zostało do debaty nad różnicami między III a IV RP. Jak zwykle była mowa o fikcyjnym układzie do którego w końcu trafiają osoby z rządu Premiera Kaczyńskiego (sic!) - brawo. Innych debat już może nie być ..."
Ostatnio zmieniony 02-10-2007 22:29 przez Grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 03-10-2007 00:24

"Ale co fakt musisz przyznać, że to właśnie premier wyszedł zwycięsko z tej debaty. Wystarczy zobaczyć wszelkie artukuły w prasie internetowej i komentarze. A ja podzielam te komentarze :)"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 00:24 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: marcin85tbg » 03-10-2007 00:46

"kermit gdyby kaczyński sie nawet słowem nie odezwał to dla Ciebie i tak wyszedłby zwycięsko z tej debaty... dziwne to ale niewielka część z wielu moich znajomych tez bedzie głosować na PiS i prezentują podobną postawe do Ciebie. Bezgraniczne zaufanie dla kogoś kto na nie w najmniejszym stopniu nie zasługuje..."
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 00:46 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Ball
Posty: 97
Rejestracja: 08-07-2007 19:18

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Ball » 03-10-2007 00:56

"moim zdaniem Kaczyński wypadł słabo natomiast Kwasniewski którego wczesniej mialem za człowieka ktory umie sie ustawic " jak rasowy bokser" przyjąc serie i zaatakowac--- to w debacie TOTALNE ZERO szkoda wiecej jakichkolwiek słow a pieprzenie Olejniczaka ze to jego "guru" wyszedł zwycięsko stawia go jednoznacznie w pozycji totalnego sługusa i niestety jednostronnego obserwatora- manipulatora"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 00:56 przez Ball, łącznie zmieniany 1 raz.

Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 03-10-2007 09:00

"[quote:13bf2e292c="marcin85tbg"]kermit gdyby kaczyński sie nawet słowem nie odezwał to dla Ciebie i tak wyszedłby zwycięsko z tej debaty... dziwne to ale niewielka część z wielu moich znajomych tez bedzie głosować na PiS i prezentują podobną postawe do Ciebie. Bezgraniczne zaufanie dla kogoś kto na nie w najmniejszym stopniu nie zasługuje...[/quote:13bf2e292c]

Heh... Macin85tbg ma racje, Kermit Ty ślepo wierzysz w tego człowieka. Czemu nie wypowiedzialeś się wcześniej na moje posty?! Nie chcialeś czy nie wiedzialeś co powiedzieć?! Ja ponawaiam pytania bo w ten sposob może sprawię że odpowiesz albo przestaniesz się odzywać na temat tego jaki to Premier jest dobry dla Polski i Nas wszystkich... A Twoje milczenie będzie nie jako dla mnie pewnym suksesem w walce z kłamstwem, hipokryzja jaką przedstawia swoją osobą Premier... Wypowiedz się albo zamilknij!

Oto pytania:

-“Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki.”
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

-“My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju.”
Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3

A na koniec rodzynek!

-"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także.”
Jarosław Kaczyński, “Życie Warszawy”, 10 lipca 2006"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 09:00 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 03-10-2007 10:11

"Premier wygrał tylko sondaże pokazują co innego :)
typowa pisowska interpretacja
wszak 46% ludzi którzy wskazali na zwycięstwo kwaśniewskiego to właśnie ten mityczny układ
choć owszem premier używał ostrzejszego jezyka,ale reakcja badanych wskazuje ze być może Polacy maja dość pieniactwa i wysłuchiwania bzdur i mitów o gospodarczych i dyplomatycznych sukcesach jarka z kotem

po kompromitujących wypowiedziach pani minister fotygi rząd polski zaprosił OBWE do obserwacji wyborów
to napewno pocieszające choć mały smrodek zostaje ale taka jets cena polityki "nie na kolanach""
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 10:11 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 03-10-2007 11:15

"Noah nie wypowiadałem się wcześniej na Twoje posty bo są po prostu śmieszne i głupie. Sam dobrze wiesz jakich koalicjantów miał PiS a jakiś musiał mieć. Równie dobrze mogę powiedzieć.. a co z jednoczeniem się PO z postkomunistycznym LiDem? O mało nie brakowało a ludzie z otoczenia Wałęsy wystartowali by do parlamentu z list LiDu.. to jest dopiero paranoja.
A co z obietnicami Tuska, że dolar i benzyna będzie po 5 czy 6 zł? Dobrze, że wyznawcy PO nie polecieli do kantorów kupować walutę :) I Noah wyluzuj trochę :) Ty tak właściwie masz już prawo wyborcze?
A co z ostatnią wpadką jednej pani z PO? Bo o fałszowaniu podpisów kandydata z PiSu było pare postów. Czekam na kolejne w tej sprawie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 11:15 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

doktor
Posty: 140
Rejestracja: 15-05-2004 20:28

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: doktor » 03-10-2007 11:23

"[quote:208d3474de="kermit"]Ludzie nie głodują, a jeśli są tacy to i głodowali za rządów SLD czy AWS.[/quote:208d3474de]

Przed wyborami dwa lata temu jedno z haseł sztabu PiS głosiło, iż "zajmą się nieuczciwie zdobytymi fortunami a zawłaszaczone pieniądze przeznaczą na dożywianie dzieci".
Do dziś dnia w Polsce co trzecie dziecko jest nie dożywione a pieniądze na ich dożywianie daje Polsat i Danone.

Bez komentarza...

PS. Skoro Kaczyńskiego nie wybrała żądna kobieta, dlaczego mam go wybrać ja?"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 11:23 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 03-10-2007 11:36

"problem w tym że z postkomunistami z lid celińskiemu czy frasyniukowi bliżej niż z wielkimi bohaterami solidarności kaczyńskimi

mężydło,borusewicz czy tak zacna persona jak sikorski też woleli inne towarzystwo niż skrajnych fanatyków co bender,sobecka czy miernoty jak gosiewski czy fotyga

znamienne zresztą że komorowski w sejmie do pisu powiedział takie słowa: z nami dziś jest antek mężydło a z wami sędzia kryże
sedzia kryże o ile dobrze pamiętam w czasie stanu wojennego skazał komorowskiego za działalnosć wywrotową
ironia losu? czy może bezczelne kłamstwo kaczyńskiego który innych zasługi neguje podczas gdy sam jest człowiekiem naprawdę małego rozmiaru ?

niektórzy zdają się tego nie dostrzegać :)

o ile można w jakimś sensie obciążyć po faktem iż do wielkiej i spodziewanej koalicj popis nie doszło o tyle nie da się ich obciążyć faktem iż pragnienie władzy było tak w pisie i u samego jarka silne że zupełnie nie ważne stały się wcześniejsze deklaracje i plany
wcześniejsze wybory też są tego wynikiem
lepiej było je zrobić teraz gdy uwiedzionych bredniami pisu jest wielu i nadal rządzić,bądź być bardzo mocną opozycją bo za rok za dwa mogłoby nie być już tak kolorowo,o odrzuconym sprawozdaniu wyborczym przez pkwu nie wspominając
fakt faktem w grze kaczyński jarosław przewyższa wszystkich rywali o głowe.a można było skończyć pis w prosty sposób i pisałem tu o tym,nie przerywać kadencji,powołać rząd wielkiej zgody przeciw pis do wiosny,powołać 2 komisje śledcze i skończyć tak z kaczyńskim jak i z ziobrą,tusk oczywiście jest na to za głupi.
zresztą tuska kaczyński zjada na śniadanie stąd nie wiem skąd takie pragnienie bezpośredniego starcia w debacie u lidera po.

p.s. nie wypowiadam się na posty powyższej żaby bo koleżka jest na tym forum dla rządów kaczyńskiego tym kim był urban dla generała jaruzelskiego
ale to skuteczne i pis działa tak od dawna
brednia powtarzana setki razy w końcu zaczyna funkcjonować jako prawda

p.s.2. nie znam obietnic tuska o dolarze i benzynie,ale nie śledzę za bardzo tego co ten pan gada,nie jest dla mnie autorytetem
dziwne natomiast jest to że ktokolwiek do sukcesów rządu dodaje politykę monetarną która jest efektem polityki NBPu jako instytucji bądź co bądź niezależniej i nadal wypełniającej swoja misję tak jak nakreślił to balcerowicz
wszak gdyby rząd mógł zajmować się polityką monetarną w zakresie w jakim pewnie by chciał to ekperci typu fotyga czy gosiewski pewnikiem zapewniliby nam osłabienie złotówki względem dolara a ceny ropy w konsekwencji poszybowałaby na wysokość wspomianą przez przedmówce"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 11:36 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: admin » 03-10-2007 11:46

"[quote:56d8b6fbe6="el_komendante"]o odrzuconym sprawozdaniu wyborczym przez pkwu nie wspominając[/quote:56d8b6fbe6] I słusznie nie wspominając bo była to dęta afera. Sąd Najwyższy stwierdził, że nieprawidłowości nie było, rzekome wpłaty od niepolskich obywateli pochodziły od Polaków, tylko o obcobrzmiących nazwiskach, czego PKW nie sprawdziła. Sąd Najwyższy potwierdził jednak nieprawidłowości w zeznaniu SLD, które to nieprawidłowo rozliczyło sprzedaż partyjnych samochodów...
Jeśli więc wybory nie zostałyby rozpisane PiS nadal miałby dostęp do finansowania z budżetu, a SLD zostałoby na lodzie.

[i:56d8b6fbe6]Oczywiście zła jest sama zasada finansowania partii z pieniędzy podatników, obojętnie komu się one trafiają[/i:56d8b6fbe6] :)"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 11:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 03-10-2007 12:07

"Admin: Masz rację, że ta zasada finansowania partii jest zła. Mam do Ciebie pytanie jakie wg Ciebie najlepsze byłoby rozwiązanie? Ja obawiam się, że finansowanie partii z innych źródeł spowodowałoby uzależnienie się polityków od biznesu i ludzi biznesu, czyli sponsorów kampanii i działalności politycznej.

I mam jeszcze jedno pytanie. Jak wg naszej ordynacji wygląda przeliczanie głosów na mandaty. Przyznam się szczerze, że nie wszystko jest dla mnie jasne. Może ktoś mógłby napisać taki prosty schemacik :) Widzę, że to jest temat nie tak oczywisty jak się wydaję, bo widzę, że dużo osób się w tym temacie spiera. Może Grześko by mi odpowiedział, gdyż ma chyba największe doświadczenie w tym temacie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 12:07 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

hardnheavy
Posty: 348
Rejestracja: 17-04-2007 09:51

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: hardnheavy » 03-10-2007 12:47

"Zgodnie z art. 166 i 167 ordynacji wyborczej do Sejmu (proporcjonalnej) wygląda to następująco:

1) liczbę głosów ważnych oddanych na każdą z tych list w okręgu wyborczym dzieli się kolejno przez: 1; 2; 3; 4 i dalsze kolejne liczby aż do chwili, gdy z otrzymanych w ten sposób ilorazów da się uszeregować tyle kolejno największych liczb, ile wynosi liczba mandatów do rozdzielenia między te listy,

2) każdej liście przyznaje się tyle mandatów, ile spośród ustalonego w powyższy sposób szeregu ilorazów przypada jej liczb kolejno największych.

2. Jeżeli kilka list uzyskało ilorazy równe ostatniej liczbie z liczb uszeregowanych w podany sposób, a list tych jest więcej niż mandatów do rozdzielenia, pierwszeństwo mają listy w kolejności ogólnej liczby oddanych na nie głosów. Gdyby na dwie lub więcej list oddano równą liczbę głosów, o pierwszeństwie rozstrzyga liczba obwodów głosowania, w których na daną listę oddano większą liczbę głosów.


1. Mandaty przypadające danej liście okręgowej uzyskują kandydaci w kolejności otrzymanej liczby głosów.

2. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzymało równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu z danej listy, o pierwszeństwie rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów uzyskał więcej głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa, o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez przewodniczącego okręgowej komisji wyborczej w obecności członków komisji oraz zainteresowanych osób zgłaszających listy; nieobecność osoby zgłaszającej listę nie wstrzymuje losowania. Przebieg losowania uwzględnia się w protokole wyników wyborów.

Do Senatu (ordynacja większościowa) wybrani zostają kandydaci z największą liczbą głosów."
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 12:47 przez hardnheavy, łącznie zmieniany 1 raz.

Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Kotlet » 03-10-2007 13:25

"Co do finansowania kampanii wyborczej, to denerwuje(to delikatne słowo)mnie to z jaką łatwością partię polityczne wydają ogromną kasę na spoty reklamowe w TV, to jest jakiś obłęd jak widzę jak PO, które wytyka błędy Pisu i odwrotnie, o co chodzi? każda emisja takiej reklamy to ogromne pieniądze. Kto płaci za ten cyrk?"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 13:25 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 03-10-2007 13:31

"No jak to kto Kotlet :) My :) Tak samo jak płacimy za reklamę każdego produktu, proszku, mydła, podpaski. Ale tego, że my za to płacimy nie odczuwamy :) Myślę, że fajnym rozwiązaniem byłoby - telewizja dostała koncesje, więc w czasie kampanii musi przeznaczyć 30 minut czasu antenowego dziennie na reklamy partii bezpłatnie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 13:31 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Kotlet » 03-10-2007 13:50

"Ja się nie zgadzam na marnowanie moich pieniędzy na durne, mydlące oczy reklamy w TV.
I tu tkwi problem, jeśli partie finansują się za pieniądze podatników to trwonią kasę ile można, a jeśli będą się finansować z pieniędzy "z innych źródeł" to uzależnią się od nich :) Jedno i drugie jest złe.

Może czas zacząć rozliczyć zmarnowane pieniądze na kampanie wyborczą ?"
Ostatnio zmieniony 03-10-2007 13:50 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ