Wyniki wyborów

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
jimikx
Posty: 415
Rejestracja: 21-07-2006 00:41

Wyniki wyborów

Post autor: jimikx » 26-10-2007 01:07

"[quote:9acd5c58f8="kermit"] To, że PiS rządził tylko 2 lata nie jest spowodowane złymi rządami tylko brakiem większości w sejmie.[/quote:9acd5c58f8]

PIS a raczej sam Jaro ,dzięki swej kłótliwości i nieumiejętności dialogu i kompromisu doprowadził do utraty władzy.Po 2 latach z PISem już nikt nie chce rządzić."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 01:07 przez jimikx, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Wyniki wyborów

Post autor: el_komendante » 26-10-2007 10:34

"Nico_Mindt

polityka zagraniczna: wystarczy że nie będą jej prowadzić w imieniu Polski matoły i dewianci spod znaku PiS
ludzie ograniczonych horyzontów i prostacy grający na emocjach i fobiach
ludzie szukający w histori kolejnych powodów do rozliczeń i uzurpujący sobie przez to prawo do bycia jedynymi sprawiedliwymi w europie,ludzie nie pojmujący że dyplomacja to subtelności więc poruszali się w niej jak słoń w składzie porcelany

polityka wewnętrzna:
a)kłamstwa- bezczelność że mamy najlepszy rząd od zawsze,że wszystkie wskaźniki rosną (to akurat prawda) i że jest to zasługa jaśnie oświeconego jarosława (bzdura do sześcianu)
b)ścigał polityków skorumpowanych? czy może powołana przez niego służba sama próbowała bądź korumpowała,sorry są to metody stalinowskie na maksa
zresztą jak prawdziwie mówił w clipach przedwyborczych waldek pawlak pisowi wykrywanie korupcji najlepiej wychodziło we własnych szeregach,ma to pewien wymiar co ?
wczoraj kolejnego wyniesionego do rangi ministra przez kaczyńskich aresztowano

kamiński: ta kreatura i człowiek na zlecenie,wierny piesek kaczyńskiego nie zasługuje na uwagę,choćby dlatego że jako funkcjonariusz państwa bierze udział w kampanii wyborczej swojego wodza.chcesz wierzyc w przypadki? śmiało,twoja sprawa
ja aż tak naiwny nie jestem

Porównaniem Baroszewskiego do marszałka petain sam wystawiasz sobie cenzurkę
przeczytaj ile ten wielki człowiek przeszedł w swoim życiu i wytłumacz dlaczego mamy nie brać pod uwagę słów człowieka,który w odróżnieniu od Ciebie i mnie miał inne wybory niż pepsi czy cola,człowieka którego życie to jeden wielki pomnik
należy tylko wyrazić radość i wielki szacunek że nadal swoim autorytetem wziął odpowiedzialność na swoje barki i wybrał tak jak wybrał
a nie wybrał żadnego cudu,nie wybrał rewolucji,wybrał mniejsze zło,wybrał większą normalność,wybrał Polskę bez kompleksów i Polskę proeuropejską a nie zakochaną w sobie Polske jarosława kaczyńskiego i jego ziomków politycznych sobecką i bendera

jak już zaczynamy rozliczenia Bartoszewskiego,czy tuska to wspomnijmy że wielcy wodzowie brat & brat byli przy okrągłym stole (wspominał o tym jaruś w debacie z kaczyńskim) byli też przy wałęsie,więc ile oni zrobili dla Polski ?

cóż to zresztą za patrioci skoro hymn polski śpiewają :"... z ziemii polskiej do Polski"

PiS rządził 2 lata tylko dlatego że nie zdołał podstępem,korzystając z aparatu państwowego zarżnąć politycznie leppera i wchłonąc jego partie"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 10:34 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Wyniki wyborów

Post autor: renegade » 26-10-2007 13:00

"Dzisiaj w wywiadzie dla Rzepy Kaczyński przyznał, że wyciągnięcie sprawy Sawickiej przed wyborami było zagrywką czysto polityczną, kolejne kłamstwo PiS'u wyszło na jaw.

[i:2641262a76]J. Kaczyński przyznaje też, że PiS zaszkodziła sprawa Beaty Sawickiej.
- Trzeba było dać sobie z tym spokój. Ale Mariusz Kamiński sądził, że jeśli ujawni kulisy akcji CBA już po wyborach, to nikt tego nie usłyszy.[/i:2641262a76]"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 13:00 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 13:30

"A jak Panowie czujecie się z zapowiedziami PO, że obniżenia składki rentownej o 4% nie będzie a środki te pójdą między innymi na podwyżki dla nauczycieli. Ktoś gdzieś przed wyborami mówił o obniżaniu podatków, ale z tego co widzę to ten socjalistyczny PiS to tylko zrobił. Bo po pierwsze dzięki uldze na dzieci większość podatników nie zapłaci wcale podatku i dzięki obniżeniu składki rentownej wszyscy odczują znaczący wzrost pensji. Ale możemy już o tym zapomnieć bo przecież mamy pseudo liberalnego Tuska u władzy. I jak się z tym czujecie? Bo ja czułbym się okropnie, że poprzez postawienie durnego krzyżyka przy liście PO straciłem kilkaset, kilkadziesiąt złotych pensji."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 13:30 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Wyniki wyborów

Post autor: Tosi » 26-10-2007 13:31

"T.U.S.K.
Twardym Uderzeniem Skopiemy Kaczki

Coś optymistycznego w ten pochmurny dzień :)"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 13:31 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 13:35

"T.U.S.K.
Teraz uderzą Stare Komuchy

Tutaj coś mniej optymistycznego w ten słoneczny poranek"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 13:35 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów

Post autor: admin » 26-10-2007 13:46

"Niestety rzeczywiście wygląda na to, że drugiej obniżki składki nie dostaniemy. A już się z niej szczerze cieszyłem, zyskałbym kolejne parędziesiąt złotych co miesiąc. Chodzi niby o troskę o najbiedniejszych.
Jednocześnie zapowiadana jest likwidacja podatku Belki. Ale: ile musiałbym mieć oszczędności, żebym na zniesieniu ulgi w składce rentowej i likwidacji podatku Belki wyszedł na zero? Z pobieżnych wyliczeń wyszło mi, że powienienem mieć stale kilkanaście tysięcy zł oszczędności na koncie.

Czy więc zmiany rzeczywiście są skierowane na najuboższych? Od kiedy to najbiedniejsi mają duże oszczędności?

I sprawa, która wydaje się oczywista, ale nie dla wszystkich: jeśli to MOJA SKŁADKA RENTOWA może być obniżona, to co mają do niej np. pensje nauczycieli, na które ma być przeznaczona? :shock:
Od kiedy to finansuje się pensje budżetówki ze zbyt wysokich (jak wyliczyła Zyta) składek rentowych?"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 13:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Wyniki wyborów

Post autor: renegade » 26-10-2007 14:09

"Spokojnie Kermit, to że nie będzie obniżenia składki rentowej nie znaczy, że nie będzie żadnych zmian w sferze podatków. Zobaczymy co będzie za rok-dwa, teraz jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie na jakiekolwiek oceny, przecież wciąż jeszcze formalnie rządzi PiS, a Ty już rozliczasz PO."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 14:09 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Wyniki wyborów

Post autor: el_komendante » 26-10-2007 14:09

"jeśli to jest cena za to ze nie reprezentuje Polski kaczyński fotyga i inne tego typu kreatury to z przyjemnością będe ponosił tego koszty
a co?
ma się ten gest :D"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 14:09 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Wyniki wyborów

Post autor: Tosi » 26-10-2007 14:23

"no na Tuska dużo można mówić, ale to że kumuchem jest to już przesada ..."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 14:23 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 15:25

"A co powiecie na podatek liniowy? Niech mi ktoś powie kto na tym podatku zyska? My wszyscy obywatele którzy wskakujemy w 3 próg podatkowy? Nie wydaje mi się, że większość użytkowników tego forum do tych osób się zalicza.
A może zyskają Ci mali przedsiębiorcy i młodzi ludzie którzy chcą rozpocząć działalność gospodarcza? Nie zyskają, bo podatek liniowy już od dawna dla nich funkcjonuje. Z tego co widzę to wszelkie pomysły PO są skierowane dla najbogatszej części społeczeństwa. Cudem Tuska było przekonanie przeciętnego szarego Polaka, że to co jest dobre dla najbogatszych będzie i dobre dla niego. No ale przecież mamy premiera cudotwórcę :)
Renegade ja nie bedę czekał rok czy dwa. Ja miałem mieć obniżony podatek od nowego roku i gówno z tego dostanę. Mam czekać na kolejne jego cuda? Może moje dochody z giełdy nie będą opodatkowane? I tak nie były bo nie inwestowałem tam. Z głupimi pomysłami trzeba walczyć zanim one wejdą w życie a nie po fakcie, czekając na kolejne debilne pomysły.

Błąd poprawiony- dedykacja dla renegade"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 15:25 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Wyniki wyborów

Post autor: el_komendante » 26-10-2007 16:20

"ja akurat jestem przeciwnikiem podatku liniowego dla osób fizycznych,uważam go za skrajnie niesprawiedliwy

a do tego jest zdaje się niemożliwy do wprowadzenia,bo państwo pewne wydatki musi w ten sposób finansować,nie przeskoczymy nagle tych wszytskich straconych lat,nie zostawimy rzeczy emerytów i rencistów na lodzie,mimo że ich los i tak nie jest godny pozazdroszczenia
niewyZyta bedąc w PO co chwile bredziła o podatku liniowym a będąc w rządzie od razu roziwała możliwości: to niemożliwe :)

choć on de facto tuncjonuje właśnie jako podatek dla prowadzących działalność gospodarczą

w sumie jestem zwolennikiem modelu szwedzkiego czyli wysokie podatki i wszelkich odpisów
z tym że na dziś w Polsce chyba jednak jest to niemożliwe"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 16:20 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Wyniki wyborów

Post autor: renegade » 26-10-2007 16:23

"[quote:97e025d003="kermit"]Z głupimi pomysłami czeba[/size:97e025d003] walczyć zanim one wejdą w życie a nie po fakcie, czekając na kolejne debilne pomysły.[/quote:97e025d003]

Widocznie PO uznała, że obniżenie składki rentowej jest głupim pomysłem i widocznie ma lepszy pomysł na podatki. Pożyjemy zobaczymy. Daj im trochę czasu bo na razie nie masz podstaw do krytykowania, ile razy mam Ci powtarzać, że Platforma nawet jeszcze nie rządzi?"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 16:23 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Wyniki wyborów

Post autor: el_komendante » 26-10-2007 16:35

"fakty i mity cudu gospodarczego a'la pisuar : http://www.finanse.wp.pl/POD,21_,wid,93 ... caid=14b56"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 16:35 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Wyniki wyborów

Post autor: marcin85tbg » 26-10-2007 16:52

"[quote:b96cc4368f]PS. A marcin jak zwykle wyczerpujący (chyba umysłowo), elokwentny, merytoryczny komentarz[/quote:b96cc4368f]

Oho odezwał sie ten elokwentny. Baw sie dalej kermicie w swoją marną i śmieszną opozycje, a to gdzie mam Twoje komentarze i Ciebie w zasadzie też to już powinieneś sie sam domyśleć..."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 16:52 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 17:35

"Marcinie nie bardzo mnie to interesuje gdzie mnie masz, wiec daruj sobie.

Renegade: ale skoro ma lepszy pomysł to niech go przedstawi. Boi sie tego? Ukrywa? A może nie ma pomysłu? Jakiś powód jest dla którego nic nie mówi. Przecież wyborcy powinni wiedzieć co partia planuje jeszcze przed wyborami. A może oddaliście głos na partię bez programu? Albo nie znając go? O zgrozo."
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 17:35 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Wyniki wyborów

Post autor: Tosi » 26-10-2007 17:43

"Kilka rzeczy wartych zapamiętania po syfie
1. Spieprzaj dziadu.
2. Wykształciuchy.
3. Nadaję Ci imię "jaszczomp" (aka."jasczomb")
4. Nadużycie semantyczne.
5. Małpa w czerwonym.
6. Cieniasy.
7. Irasiad.
8. Z ziemii polskiej do Wolski.
9. My stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie ZOMO.
10. Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
11. Dziennikarze są nałaźliwi (z L. Dorna).
12. Oczywista oczywistość.
13. Mordo Ty moja!
14. Moher.
15. Teletubiś.
16. Jeżeli mój brat zostanie prezydentem, to ja na pewno nie będę premierem.
17. Jak można zgwałcić prostytutkę, hehehe?
18. PO to jedna wielka "ciamciaramcia".
19. Peron Włoszczowa.
20. Taśmy prawdy.
21. Dlaczego Pan kłamał, pośle Kurski.
22 Z dumom i godnościom osobistom.
23. Ty czarownico Ty.
24. To marihuana jest z konopi?
25. Obiat.
26. Ciebie zabić to jak splunąć.
27. Będę k*rwa ostry jak brzytwa.
28. Układ, układ i jeszcze raz UKŁAD
29. Do zobaczenia o 6:00 w areszcie CBA.
30.Złej młodzieży nie wpuszczamy do szkół
31.Zero tolerancji!
32.wierni zasadom
33.Nie będzie koalicji z Samoobroną!"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 17:43 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 17:57

"[quote:994076ac6d]Liberalna PO podnosi podatki

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza ustami Zbigniewa Chlebowskiego obwieściła, że PO jeszcze w tym roku podniesie podatki. Nie wierząc w aż tak szybkie (niespełna tydzień) sprzeniewierzenie się obietnicom wyborczym sprawdziłem to w innych mediach. No i niestety prawda. Wystarczyło, że kilka tysięcy nauczycieli wyszło na ulice, by PO ogłosiła, że nie będziemy jak chciał poprzedni rząd płacić średnio około 50 zł mniej na składkę rentową tylko zrzucimy się jak jeden mąż na demonstrujących pedagogów.

Nowy rząd wycofa się również z obniżki składki rentowej dla pracodawców, co w sposób oczywisty podniesie koszty pracy. Pan Z. Chlebowski osładzał to informacją, że młodzi i bardzo ubodzy nadal będą płacić niższą składkę ale fakty są bezlitosne - rząd chce nam zabrać z kieszeni ok. 10 miliardów złotych, by nasycić nimi jedną z grup nacisku i to wcale nie tę najsilniejszą. Prędzej bym się spodziewał, że LPR zagłosuje za aborcją na żądanie, a PSL za likwidacją KRUS, niż że PO wytnie swoim wyborcom taki numer na dzień dobry. Aż strach pomyśleć ile zedrze z nas fiskus jak na ulice znowu wyjdą pielęgniarki i górnicy.

Pierwsze ostrzeżenie pojawiło się, gdy PO podpisała pakt ze związkowcami z PGNIG, w którym zobowiązała się podarować im z naszych portfeli akcje za 4 miliardy złotych. Można było się uspokajać, że to tylko kiełbasa wyborcza. Ale teraz kolejne 10 miliardów dostaną nauczyciele. Ni mniej ni więcej w 3 tygodnie Platforma wydała 14 miliardów złotych. Jak nie zwolni tempa rozdawnictwa będzie nas ono kosztować rocznie jakieś 280 mld złotych. W sumie nie powinno to dziwić - pamiętam jak dziś, jak działacze KLD, dawnej partii D. Tuska rano udawali się na spotkania z przedsiębiorcami, przekonywali ich do podatku liniowego i gospodarki liberalnej, by po południu przegłosowywać w sejmie podwyżki podatków wniesione przez gabinet Hanny Suchockiej. Ale co z tego zrozumie przeciętny Polak? Z jednej strony wieszający psy na liberaliźmie Jarosław Kaczyński obniża podatki, z drugiej przekonujący do liberalnego cudu gospodarczego D. Tusk je podnosi? Po prostu kompletne poplątanie pojęć. [/quote:994076ac6d]"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 17:57 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

doktor
Posty: 140
Rejestracja: 15-05-2004 20:28

Wyniki wyborów

Post autor: doktor » 26-10-2007 20:24

"Do kermita:

Jedno proste pytanie. Skoro Twój idol aż do znudzenia powtarzał, że mamy najlepszy od 17 lat rząd, to dlaczego zostały ogłoszone przedterminowe wybory i ten 'wspaniały' rząd te wybory przegrał?"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 20:24 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wyniki wyborów

Post autor: kermit » 26-10-2007 21:44

"Ten rząd zdobył więcej głosów i więcej mandatów niż w ostatnich wyborach. A jak mi to wytłumaczysz? Druga jest sprawa taka, że nie miał większości więc jak miał rządzić? Rząd rzeczywiście był najlepszy od 17 lat, lecz koalicjanci i opozycja najgorszą od 17 lat. Szkoda, że teraz ta właśnie opozycja będzie wprowadzać w życie swoje chore pomysły.
Nie mogę się tylko doczekać wprowadzenia płatnych studiów :) To będzie prawdziwe podziękowanie dla swojego elektoratu :)"
Ostatnio zmieniony 26-10-2007 21:44 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ