Tarnobrzeg w województwie sandomierskim? Taka jest propozycja Instytutu Sobieskiego

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19390
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg w województwie sandomierskim? Taka jest propozycja Instytutu Sobieskiego

Post autor: admin » 28-09-2023 22:39

Obrazek

Zaskoczenie? Dla mnie tak. O ile przyłączenie galicyjskiej części Sandomierza do Tarnobrzega i Podkarpacia by mnie nie zaskoczyło, o tyle przydzielanie Tarnobrzega za Wisłę, do województwa niby sandomierskiego, ale realnie Kielecko-Radomskiego, to już inna bajka.
Czy tylko bajka?

Info w tekście:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/09/28/ ... bieskiego/

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Tarnobrzeg w województwie sandomierskim? Taka jest propozycja Instytutu Sobieskiego

Post autor: olekko » 28-09-2023 22:56

Komunikacyjnie - szybciej będziemy lepiej drogowo połączeni z Kielcami niż z Rzeszowem. Podobnie, gdybyśmy byli pod zarządem kieleckim, może udałoby sie uruchomić rozsądną ofertą pociągów na linii Tarnobrzeg-Kielce. I przez Staszów, i przez Sandomierz.

Osobiście, po przekroczeniu Wisły, szczególnie promem, czuję się jak w innym kraju. Ponad sto lat po zaborach. Dobrze mi ze stolicą województwa na południu :)

A może - pojawią się jakieś głosy odłączenia Tarnobrzega od Podkarpacia, np. przez to jak ten zły Marszałek traktuje nasz szpital? I doczekalibyśmy się mostu do Ciszycy?!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19390
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg w województwie sandomierskim? Taka jest propozycja Instytutu Sobieskiego

Post autor: admin » 01-10-2023 11:39

Pojawiła się informacja, że zgodnie z sugestiami wspomnianego raportu już w listopadzie do sejmu zostanie skierowany projekt ustawy o podziale województwa mazowieckiego na dwa mniejsze i jest to zapowiadane jako pierwszy krok. Tak że nic jeszcze nie wiadomo, być może rzeczywiście pójdziemy w kierunku wskazanym w raporcie Instytutu Sobieskiego. Pewnie zależy to mocno od składu nowej kadencji sejmu.

Przy okazji ciekawostka:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30 ... iecej.html
Mamy najmniej wolnych pieniędzy, ale też najniższe koszty. Po uwzględnieniu jednego i drugiego przechodzimy z ostatniego miejsca o parę pozycji w górę.

ODPOWIEDZ