Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 04-02-2024 11:50

Jakub Sudoł pisze:
04-02-2024 10:03
c) teren po byłej bazie PGKIM – obecnie we władaniu FCC przy ul. Jasińskiego. FCC wyburzyło w ubiegłym roku stare budynki. Teren jest gotowy do zabudowy. Jest tylko jeden hamulec Urząd Miasta już 16 miesiąc proceduje dla tego obszaru uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Najwyższy czas podjąć uchwałę w tej sprawie,
Zwróciłem ostatnio uwagę na ten plac, jest tak obudowany, że mało kto wie o jego istnieniu, a rzeczywiście kawał marnującego się gruntu pod owocne wykorzystanie. Lokalizacja świetna.
niXSal pisze:
04-02-2024 10:32
Panie Jakubie, jako że startuje pan z listy PiS chciałbym jasnego potwierdzenia ich tezy , że pod Smoleńskiem był zamach a Tusk jest niemieckim agentem, taki test na lojalność i stan psychiczny🤔
W Tarnobrzegu nie ma listy PiS, a Łukasz Nowak, z tego co mówi, nie należy do żadnej partii. Oczywiście nic nie dzieje się przypadkiem, ale taka mamy oficjalnie sytuację. To odwrócenie trendu, bo od 10 lat jedynie PiS miał w Tarnobrzegu szyld partyjny w czasie wyborów samorządowych, a reszta chowała się w komitetach lokalnych.

Małgorzata Zych w swoim stylu, bo co szkodzi obiecać rozmowy? Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę, przecież to by wymagało nowego projektu, bo jak urządzić kilka sal w lokalach przewidzianych pod handel? Nie ma opcji. Inwestor musiałby znów zrobić nowy projekt i opóźniać wszystko o wiele miesięcy. Ale przecież brak kina nie wynika z tego, że nie chce go inwestor, tylko że żadna sieć kinowa nie była zainteresowana inwestycją. Inwestor patrzy żeby zarobić, podobnie jak sieci kin. Co tu mogą zmienić rozmowy z prezydentem?

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 04-02-2024 12:14

Admin: Małgorzata Zych w swoim stylu, bo co szkodzi obiecać rozmowy? Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę, przecież to by wymagało nowego projektu, bo jak urządzić kilka sal w lokalach przewidzianych pod handel? Nie ma opcji. Inwestor musiałby znów zrobić nowy projekt i opóźniać wszystko o wiele miesięcy. Ale przecież brak kina nie wynika z tego, że nie chce go inwestor, tylko że żadna sieć kinowa nie była zainteresowana inwestycją. Inwestor patrzy żeby zarobić, podobnie jak sieci kin. Co tu mogą zmienić rozmowy z prezydentem?

Prezydent ma narzędzia, aby wręcz wymóc budowę kina. Skąd ta tak kategoryczna pewność, że żadna siec kinowa nie była zainteresowana inwestycją? Lekka przesada. Gdzie jest na to jakiś dowód? Kina w dalszym ciągu powstają przy galeriach. Skomentuję to właściwymi słowami jakie napisał pod postem MZ znany wszystkim w Tarnobrzegu Adam Wójcik: "A ja bym ukarał tego inwestora za robienie ludzi w balona i cofnął pozwolenie na budowę za ośmieszanie Tarnobrzega". W pełni się z nim zgadzam. To ośmieszanie Tarnobrzega na co nie powinno być zgody.

Jakub Sudoł
Posty: 24
Rejestracja: 02-02-2024 17:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jakub Sudoł » 04-02-2024 13:01

Startuje z komitetu Łukasza Nowaka bo chciał mieć w otoczeniu osoby z przygotowaniem technicznym.
Poznałem Łukasza Nowaka blisko 20 lat temu. Właśnie kończyliśmy realizację sieci telewizji kablowej i Internetu w Siarkowcu. Potrzebny był pracownik, który czuwał będzie nad wykonaną siecią i prowadził podłączenia do lokali. O Łukaszu powiedział mi kierownik Osiedla Siarkowiec. W tamtym czasie Łukasz pracował w sklepie komputerowym – obecnie Komputronik w bud. Kopernika 19. Porozmawiałem z Łukaszem, wysłałem na stacje bazową do oceny Jego umiejętności przez wykonawcę robót i już wiedziałem, że takiego pracownika szukam. Nie ukrywam, że zaimponował mi tym, że studiował informatykę zaocznie bo szkoda mu było czasu na studia dzienne, a promotorem jego pracy był profesor, który wykładał w USA. Wstyd się przyznać, ale podkradłem Łukasza jak widać z korzyścią dla Spółdzielni do dnia dzisiejszego. Nasze drogi rozeszły się na ponad 15 lat, ale zawsze z zainteresowaniem śledziłem jego wystąpienia na Sesjach Rady Miasta Tarnobrzega.

Nie postrzegam ludzi w kategoriach politycznych. Podejmując pracę w nowej firmie nie roztrząsamy przecież do jakiej opcji politycznej, czy jakiego wyznania będą nasi szefowie czy współpracownicy. W pracy się pracuje, nikt nie każe nam się kochać. Tu też w komitecie mamy zadanie do wykonania - dołożyć maksymalnie starań by mieszkańcy wybrali Łukasza Nowaka na Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Nie przeszkadza mi zatem, że w komitecie są osoby z PiS czy innych partii.
Co do moich preferencji politycznych to nie należę i nie należałem do żadnej partii politycznej. Z racji przedwojennego stylu wychowania (miałem starszego ojca), zamiłowania do rolnictwa, ogrodnictwa bliżej mi do partii konserwatywnych. Głosuje różnie, czasami na PiS, czasami na PSL, popieram niektóre poglądy Konfederacji, ale głosowałem również na Pana Mastalerza bo uważam, że jak nikt w Tarnobrzegu ma najlepsze kwalifikacje do pracy w samorządzie, choć jak każdy z nas ma swoje wady. Staram się zawsze głosować na ludzi, a nie na partie.
Dużą polityką się nie zajmuje, szanuje swoje zdrowie.

niXSal
Posty: 14
Rejestracja: 24-09-2022 05:57

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: niXSal » 04-02-2024 14:37

To jest odpowiedź?

djkynek
Posty: 156
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 04-02-2024 18:11

Jakub Sudoł pisze:
04-02-2024 13:01
Startuje z komitetu Łukasza Nowaka bo chciał mieć w otoczeniu osoby z przygotowaniem technicznym.
Poznałem Łukasza Nowaka blisko 20 lat temu. Właśnie kończyliśmy realizację sieci telewizji kablowej i Internetu w Siarkowcu. Potrzebny był pracownik, który czuwał będzie nad wykonaną siecią i prowadził podłączenia do lokali. O Łukaszu powiedział mi kierownik Osiedla Siarkowiec. W tamtym czasie Łukasz pracował w sklepie komputerowym – obecnie Komputronik w bud. Kopernika 19. Porozmawiałem z Łukaszem, wysłałem na stacje bazową do oceny Jego umiejętności przez wykonawcę robót i już wiedziałem, że takiego pracownika szukam. Nie ukrywam, że zaimponował mi tym, że studiował informatykę zaocznie bo szkoda mu było czasu na studia dzienne, a promotorem jego pracy był profesor, który wykładał w USA. Wstyd się przyznać, ale podkradłem Łukasza jak widać z korzyścią dla Spółdzielni do dnia dzisiejszego. Nasze drogi rozeszły się na ponad 15 lat, ale zawsze z zainteresowaniem śledziłem jego wystąpienia na Sesjach Rady Miasta Tarnobrzega.

Nie postrzegam ludzi w kategoriach politycznych. Podejmując pracę w nowej firmie nie roztrząsamy przecież do jakiej opcji politycznej, czy jakiego wyznania będą nasi szefowie czy współpracownicy. W pracy się pracuje, nikt nie każe nam się kochać. Tu też w komitecie mamy zadanie do wykonania - dołożyć maksymalnie starań by mieszkańcy wybrali Łukasza Nowaka na Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Nie przeszkadza mi zatem, że w komitecie są osoby z PiS czy innych partii.
Co do moich preferencji politycznych to nie należę i nie należałem do żadnej partii politycznej. Z racji przedwojennego stylu wychowania (miałem starszego ojca), zamiłowania do rolnictwa, ogrodnictwa bliżej mi do partii konserwatywnych. Głosuje różnie, czasami na PiS, czasami na PSL, popieram niektóre poglądy Konfederacji, ale głosowałem również na Pana Mastalerza bo uważam, że jak nikt w Tarnobrzegu ma najlepsze kwalifikacje do pracy w samorządzie, choć jak każdy z nas ma swoje wady. Staram się zawsze głosować na ludzi, a nie na partie.
Dużą polityką się nie zajmuje, szanuje swoje zdrowie.
tak wspaniale zrobiliście te swoją sieć CTV i internet, że wszystko było po taniości, nieprofesjonalnie, skręcone drutem i taśma samoprzylepną, po paru tygodniach wszystko sie zatkało, bo sieć była źle zaprojektowana, internet był totalnie zatkany, infrastruktura zrobiona po amatorsku na sprzecie, który mogł obsłużyć siec, ale w jednym bloku, a nie w całym mieście

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 04-02-2024 19:55

Kolejna kandydatka została tiktokerką.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/02/04/ ... a-tiktoku/

Jakub Sudoł
Posty: 24
Rejestracja: 02-02-2024 17:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jakub Sudoł » 04-02-2024 20:28

djkynek pisze
tak wspaniale zrobiliście te swoją sieć CTV i internet, że wszystko było po taniości, nieprofesjonalnie, skręcone drutem i taśma samoprzylepną, po paru tygodniach wszystko sie zatkało, bo sieć była źle zaprojektowana, internet był totalnie zatkany, infrastruktura zrobiona po amatorsku na sprzecie, który mogł obsłużyć siec, ale w jednym bloku, a nie w całym mieście.

Internet szerokopasmowy dziś i 20 lat temu dzieli jedno pokolenie - to istna przepaść. Podejmując decyzje o budowie sieci telewizji kablowej i Internetu koncentrowaliśmy się na wyeliminowaniu dotychczasowego operatora zewnętrznego dostarczającego telewizję kablową do zasobów spółdzielni. Internet miał być dodatkiem. W owym czasie, wśród operatorów telewizji kablowej opinie o inwestowaniu w Internet były jeszcze podzielone. Podstawowym problemem był brak doprowadzonej do Tarnobrzega sieci światłowodowej. Dysponowaliśmy na całą spółdzielnie (118 budynków z 3 tysiącami lokali) jedynie dwoma złączami DSL o prędkości 2 Mb/s. Jaką prędkość z tych 4 Mb/s i do ilu lokali można było dostarczyć????. Projekt przewidywał przyłączenie ok. 200 lokali z prędkością przesyłu 64 kb/s. Ruszyliśmy z prędkością 128 kb/s. Dzisiaj to brzmi śmiesznie.
Układany światłowód miał zaledwie 4 nitki i był położony jedynie pomiędzy stacją bazową w budynku Kopernika 20 , a jednym złączem optycznym na osiedli Bogdanówka i jednym złączem optycznym na osiedlu Przywiśle. Reszta sieci to przewód koncentryczny i stopniowane wzmacniacze. Urządzeń do spawania światłowodu było kilka może kilkanaście w kraju. Najbliżej miał Rzeszów. Osobiście inwestycję uważam za bardzo udaną. Bardzo szybko wyeliminowaliśmy dotychczasowego operatora telewizji kablowej i od tej pory mogliśmy samodzielnie kształtować ofertę programową i cenę dostawy telewizji dla naszych mieszkańców. Inwestycja realizowana była w trudnym czasie gdy spółdzielnia była mocno zadłużona w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, w Tarnobrzegu z tytułu opłat za ogrzewanie. Udało nam się maksymalnie zminimalizować koszty robót. Dzięki uprzejmości i przychylności Zarządu PEC udało nam się przyłączyć szybko wszystkie budynki bez wykonywania, dokumentacji projektowej sieci przesyłowej, uzyskiwania pozwolenia na budowę- w tym zgód właścicieli nieruchomości , kosztownych robót ziemnych (po za nielicznymi wyjątkami) . Poprowadziliśmy sieci w kanałach ciepłowniczych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz własnych.
Na tamten czas instalacja była nowoczesna. Na ile została ona zmodernizowana nie wiem bo w 2008 roku odszedłem ze Spółdzielni Siarkowiec, a obecnie w domu prywatnym mam telewizję kablową i Internet z TSM, z których jestem bardzo zadowolony.

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Innn » 04-02-2024 21:11

Jeszcze w związku z protestami przeciwko elektrowni atomowej nad jeziorem - po ok. 1 godzinie rozmowy zaczyna się o SMR-ach, krótko mówiąc, że ich rentowność nie została poznana i że raczej nigdy nie powstaną. Cała rozmowa warta wysłuchania zresztą

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 05-02-2024 14:49

Trasa po mieście w wykonaniu Małgorzaty Zych jako pasażerki. Wniosek mniej więcej taki, jak w paru moich tygodniówkach. Tak, pod urzędem jest więcej wolnych miejsc, ale wszystko dzieje się jakimś kosztem, których to kosztów część komentujących zdaje się nie dostrzegać.

Taką aktywność kampanijną odbieram bardzo pozytywnie. Jest obserwacja na żywo efektów wprowadzenia strefy płatnego parkowania w centrum, komentarze mieszkańców.
Zgodnie z obietnicami! Pod urzędem są wolne miejsca. Ale gdzie indziej nie ma.

Sprytnie wycięty przejazd przez zakazu ruchu. No chyba, że samochód prowadził urzędnik, albo strażnik miejski.
Z samą Sonatą mocno naciągane - hotel otworzył się duży zaraz obok, restauracje nowe też się pojawiły.

Tekst mój:
https://www.tarnobrzeg.info/2024/02/05/ ... arkowania/

Video kandydatki:


jamWilhelm
Posty: 1146
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 05-02-2024 17:09

Nie jestem zwolennikiem stref płatnego parkowania ale czy Pani Zych na prawdę twierdzi,że sonata się zawinęła przez strefy płatnego parkowania? Przecież poprzedni właściciel opchnął ją jakiemuś włochowi już wcześniej. No a żeby mieć klientów trzeba mieć też jakość... Tym bardziej, że takie lokale najwięcej klientów mają w godzinach wieczornych lub na łikendach, kiedy to strefa nie obowiązuje. Zwykły populizm jak i z kinem. Pojęcie biznesowe zerowe.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 05-02-2024 17:20

W dodatku mieli swój parking. O czym zresztą pisę w tekście. Jakoś hotel i restauracja na sąsiedniej ulicy działają.

Jakub Sudoł
Posty: 24
Rejestracja: 02-02-2024 17:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jakub Sudoł » 05-02-2024 18:02

Chciałbym poruszyć temat utworzenia gminnej spółdzielni socjalnej.
Spółdzielnię taką mogą założyć gminne osoby prawne którymi są gmina, Rejon Dróg Miejskich Sp. z o.o. czy Tarnobrzeskie Wodociągi sp. z o.o. Od dawna, chodzi mi taki pomysł po głowie. W swojej wieloletniej pracy zawodowej, w trakcie spotkań z zadłużonymi mieszkańcami zasobów spółdzielczych lub komunalnych odczuwałem bezradność wobec ich sytuacji życiowej w jakiej się znaleźli, często nie z własnej winy. Mówimy tu o twz. grupie defaworyzowanej obejmującej grupy znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, przez co wyjątkowo zagrożone ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Do grup defaworyzowanych należą: kobiety, osoby do 25 roku życia, osoby po 50 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby niepełnosprawne.
W przyjętej przez Miasto Tarnobrzeg Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2023-2027 czytamy, że na koniec 2022 roku w Powiecie Tarnobrzeskim było 607 długotrwale bezrobotnych. Przyczyny udzielania świadczeń z pomocy społecznej wg danych MOPR w 2022 roku to:
– bezdomność 77 ,
- ubóstwo 354 ,
– bezrobocie 250 ,
- niepełnosprawność 346.

Dla większości tych osób rozwiązaniem ich trudnej sytuacji byłoby podjęcie pracy.
W Budżecie Miasta Tarnobrzega na 2024r. rezerwuje się kwotę blisko 31 000 000 zł na pomoc społeczną, pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej oraz przeciwdziałanie alkoholizmowi. Prawie 1/6 budżetu. O ile mielibyśmy mniejsze wydatki socjalne gdybyśmy zapewnili części z wyżej wymienionych osób pracę w spółdzielni socjalnej ????.

Przykładowe zadania jakie może realizować gminna spółdzielnia socjalna:
- prowadzenie świetlicy osiedlowej
- obsługa oddziału przedszkolnego w zakresie przewidzianym dla pomocy nauczyciela,
- obsługa obiektu sportowego Orlik,
- prowadzenie dziennego domu „SENIOR+”
- usuwanie śmieci z koszy na terenie gminy,
- prowadzenie stołówek szkolnych,
- usługi konserwatorskie dla szkół,
- utrzymanie porządku na terenie miasta,
Część z tych zadań gmina może zlecać w trybie bezprzetargowym.
Dla zobrazowania w Budżecie Miasta Tarnobrzega na 2024r. rezerwuje się kwotę 5 140 000 zł na pokrycie kosztów oczyszczania miasta i utrzymania zieleni w mieście. O realizację część tych zadań mogła by aplikować gminna spółdzielnia socjalna.

Korzyści z powołania przez gminę spółdzielni socjalnej są wielostronne:
Oprócz w/w wymieniowych to:
- usługi wykonywane są przez osoby mieszkające na jej obszarze. Część podatku pozostaje w gminie,
- możliwość pozyskiwania zewnętrznych środków na rozwój gminy. Najpopularniejsze środki zewnętrzne w przypadku spółdzielni socjalnej to dotacja i wsparcie pomostowe z Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Są to środki na stworzone miejsce pracy, zaś wsparcie pomostowe to maksymalnie kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę na osobę na miesiąc, (wsparcie takie przeznaczone jest na pokrycie bieżących kosztów i może trwać do 12 miesięcy od utworzenia stanowiska pracy).
- budowa wizerunku społecznie odpowiedzialnego samorządu

George_WW
Posty: 70
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: George_WW » 05-02-2024 19:19

Panie Jakubie tutaj jak widać Pan może nam prezentować swój program niczym wykłady akademickie. Ja nadal powtórzę swoje pytanie. Tym bardziej że ma Pan odwagę startować PIS a to partia ogólnopolska więc proszę się nie zasłaniać i nie uciekać od odpowiedzi.
Jakie ma Pan zdanie nt Pana Donalda Tuska ? Proszę o odpowiedź ?

Bartłomiej Tomczyk
Posty: 6
Rejestracja: 18-01-2024 18:41

Do Pana Nowaka

Post autor: Bartłomiej Tomczyk » 05-02-2024 20:00

Panie Łukaszu Nowak. Jeśli chce Pan wygrać te wybory to proszę pogonić leśnych dziadków ze swojej ekipy. Wizerunkowo tragedia. Zero pomyślunku, fatalnie ubrani, bez żadnych pomysłów. Chyba że ma Pan ich narzuconych. Dość już ludzi, którzy niczego nie wniosą a jedynie zainteresowani są stołkami, na których będą jedynie trwać. Prochu już nie wymyślą. Podobnie z Panem KK. Ten niewybieralny człowiek jedynie na dno Pana pociągnie. Chyba ze od razu wiadomo że będzie Pan jedynie figurantem, a ktoś inny będzie sterował zza Pana pleców. Szkoda Pana na coś takiego. Pozdrawiam

Jakub Sudoł
Posty: 24
Rejestracja: 02-02-2024 17:09

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jakub Sudoł » 05-02-2024 21:11

Nie oceniałem P. Morawieckiego i nie mam zamiaru oceniać P. Tuska. Społeczeństwo wybrało PiS i należało to uszanować. Teraz społeczeństwo wybrało Koalicję Obywatelską i należy też to uszanować. Ja nie wierzę politykom więc nie wierzyłem we wszystko co mówíł P. Morawiecki i nie wierzę w to co mówi P. Tusk. Tak jak mówiłem jestem konserwatystą. W ostatnich wyborach głosowałem na PiS na osobę z Tarnobrzega P. Kalinkę. Niestety od czasu Pana Stępnia nadal nie mamy swojego posła. Nie przeszkadzało by mi z jakiej byłby partii. Ważne żeby był nasz tarnobrzeski miejski lub powiatowy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Do Pana Nowaka

Post autor: admin » 05-02-2024 22:59

Bartłomiej Tomczyk pisze:
05-02-2024 20:00
Panie Łukaszu Nowak. Jeśli chce Pan wygrać te wybory to proszę pogonić leśnych dziadków ze swojej ekipy. Wizerunkowo tragedia. Zero pomyślunku, fatalnie ubrani, bez żadnych pomysłów. Chyba że ma Pan ich narzuconych. Dość już ludzi, którzy niczego nie wniosą a jedynie zainteresowani są stołkami, na których będą jedynie trwać. Prochu już nie wymyślą. Podobnie z Panem KK. Ten niewybieralny człowiek jedynie na dno Pana pociągnie.
Wystarczy spojrzeć na wyniki ostatnich wyborów samorządowych.
Kamil Kalinka - 5 miejsce w mieście i 530 głosów
Marian Zioło - 10 miejsce w mieście i 381 głosów

KK to ma być kandydat niewybieralny? :)
To dwustuprocentowy pewniak, ciągnący za sobą resztę listy, podobnie zresztą jak kandydaci osiedlowi.
Stołek radnego w Tarnobrzegu, to obecnie wyjątkowo kiepska fucha. Dieta nie podnoszona od 20 lat. Były w tej kadencji dwie próby, ale nieskuteczne. Zakładam, że radni na koniec kadencji coś z tym zrobią, bo nie będzie lepszego momentu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 06-02-2024 19:53

I jest już trzeci tarnobrzeski komitet, KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega - jak widać, nazwa bez zmian. Bo to w ogóle jest kontynuacja. Główna zmiana to pewnie odejście od poparcia partyjnego.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/02/06/ ... wyborczym/

pewnyswego
Posty: 145
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pewnyswego » 06-02-2024 22:08

Ten pełnonocnik wyborczy to czasem nie wziął się na początkiem z nikąd? Tzn gdzieś tam był w tej partii nowoczesnej i gdy ona gasła zdążył popierając ówczesnego kandydata Bożka poprzeć w wyborach na prezydenta a ten je wygrywając podarował w podzięce chyba najpierw prokurenta a potem zwał jak zwał prezesa ttbs. Ten sam człowiek widząc już że nowoczesna w tbg się skończyła to chciał uciec? startując na przewodniczącego PO w Tarnobrzegu ale się nie udało bo Mastalerz go wyprzedził i chyba wygonił?z tej partii. To już prezydenta tak potężnie wyludniającego się miasta nie stać na porządnego, doświadczonego pełnomocnika tylko wybiera takiego jakiego wybiera? A może nikt poważny nie chce już się bawić z obecną władzą bo widać że szans już nie ma żadnych? Ja życzę sobie aby żadna następna władza nie zgadzała sie na przegrupowanie ludzi z obecnej panującej do nowo wybranej. I OCZEKUJE GŁÓWNIE OD PO CZY KO jak zwał tak zwał DEKLARACJI że po A wywali wszystkich byłych ( mam nadzieję) decydentów w różnych spółkach takich właśnie jak ttbs i tym podobne i po B nie bedzie wchodzić w żadną koalicję z tymi obednie panującymi. Jednym słowem czekam aż KO, PO totalnie odetnie się od wszystkich ludzi z nadania prezydenta i jego zastępcy!!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 06-02-2024 22:40

Znalazłem właśnie w necie chyba pierwszą lokalną reklamę wyborczą ;)
Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Miejsca jeszcze trochę się znajdzie, a później może być różnie.

reklama-wyorcza.jpg
reklama-wyorcza.jpg (277.82 KiB) Przejrzano 559 razy

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 06-02-2024 22:52

Bardzo dobrze, że powolutku się rusza. Byle nie za dużo tego tak w necie jak i w realu. Będzie ciepło w pewnych momentach i będzie urzędowo trzeba pewne materiały usuwać. Wierzę w rozsądek poszczególnych komitetów w tym temacie. Oby tylko każdy z kandydatów na poszczególne szczeble przeznaczył 2 razy więcej niż na swoją kampanię na wsparcie lokalnych inicjatyw nie bezpośrednio wyborczych .

Do takiego challengu (po polsku: wyzwania) zachęcam i czekam na pierwszą deklarację. :)

ODPOWIEDZ