Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 08-03-2024 13:18

szanuję za linkowanie swoich wywiadów/materiałów spod swojego imienia i nazwiska. Tak się powinno robić. A nie kłopotać np żone, np na jakąś Seriową, która będzie jednocześnie pitbulem. A wiadomo, że pidbull źle prowadzony jest niebezpieczny, zarówno dla właściciela jak i dla otoczenia

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Dawid_tbg » 08-03-2024 13:37

Odpowiedział Pan na jedno z pytań które chciałyby zadać kandydatowi na urząd prezydenta, czyli priorytetowa inwestycja drogowa na swoją kadencję. Nie ukrywam cieszy mnie że to budowa alternatywy dla wiaduktu na Sienkiewicza i liczę że tego będzie się Pan trzymał, bo obecny włodarz nic w tym temacie nie zrobił.
Natomiast drugie pytanie, czy jest w Pana zamyśle podniesienie tematu rewitalizacji granic miasta, a konkretnie strefy przemysłowej w Machowie? Jak niektórzy interesujący się tematem wiedzą i widzą, że gmina sąsiednia do której należy ponad połowa tego terenu nie robi kompletnie nic, aby podnieść standardy jej funkcjonowania. Kilkadziesiąt lat temu popełniono "zbrodnie" w postaci umiejscowienia strefy w dwóch gminach, gdzie nawet nasz rodzimy tarnobrzeski Siarkopol w dużej mierze leży w gminie Nowa Dęba. Czas najwyższy podjąć temat.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 08-03-2024 18:50

Tym razem sięgnąłem do programu Łukasza Nowaka, czyli mam zaliczone 4/7.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/03/08/ ... -tam-mamy/

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 08-03-2024 21:57

admin pisze:
08-03-2024 18:50
Tym razem sięgnąłem do programu Łukasza Nowaka, czyli mam zaliczone 4/7.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/03/08/ ... -tam-mamy/
Radny, który przez 5 lat nie upomniał się o szpital teraz nagle się nim interesuje ( pisanie przez Admina o szpitalu jako koniku M.Zych, czysta kpina), to samo dotyczy centrum komunikacyjnego- nagle dostał olśnienia, radny popierający budowę spalarni i ukrywający przed mieszkańcami plany jej budowy, to chyba ten inwestor , który miałaby wg niego "konkretną propozycję na wzbogacenie i poprawienie atrakcyjności Jeziora Tarnobrzeskiego", troszczy się o BO a sam uczestniczył w jego niszczeniu głosując tak, jak chciał prezydent w sprawie wyroków WSA, NSA dotyczących wód siarczkowych i oczywiście przeciwnik ich wykorzystania dla rozwoju miasta. Podsumowując, można zadać pytanie co radny przez 5 lat zrobił w sprawach , które są elementami jego obecnego programu wyborczego?

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 08-03-2024 22:42

Są i moje komentarze do programu Nowaka, a to znaczy że mogę w końcu przeczytać, co napisał Admin ;)

- Walka z wyludnianiem Naszego Miasta punkt ważny, ale uważam że niewykonalny przez władze miasta
- każda wydawana złotówka powinna być oglądana z każdej strony tak, brakuje mi tego (patrz: remont dobrej Konopnickiej!)
- wytypowanie potencjalnych miejsc, które można by przeznaczyć pod nowe inwestycje hmmm
- Zacieśnienie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu ok, ale trochę okrągłe słówka, plus wydaje mi się że teraz ta współpraca jest bardzo dobra
- rozbudowa infrastruktury drogowej na terenie TSSE koniecznie! zamiast jakiejś Konopnickiej...
- należy poddać analizie atrakcyjność Tarnobrzega dla potencjalnych inwestorów w porównaniu do sąsiednich gmin hmm
- zabieganie o S9 i S74 tak
- potrzeba budowy mieszkań, w tym mieszkań czynszowych jest taka potrzeba
- naprawić kondycję spółki Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapewne jest, w sumie - czy ja to widziałem już w jakimś programie?
- uzbrajać i przygotowywać tereny pod budownictwo jednorodzinne jak na moje nic tu robić nie trzeba, trzeba natomiast - pisał o tym chyba Dawidtbg, wytyczyć jakieś tereny pod nowe osiedla bloków, dobrze skomunikowane i z infrastrukturą
- podjąć działania w celu utworzenia własnej spółki komunikacyjnej "podjąć działania", oho, no zdecydowanie trzeba zadziałać
- działania związane z poprawą komunikacji z sąsiednimi miastami tu już pisałem. potrzeba nam przede wszystkim Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej
- Samorząd Tarnobrzega musi zabiegać o poprawę komunikacji kolejowej pomiędzy naszym miastem a sąsiednimi gminami, stolicą naszego województwa i dalszą częścią kraju to prawda, zgadzam się, tylko jakoś do tej pory w tym temacie pan radny aktywny nie był, przynajmniej nie kojarzę nic
- Należy uczynić wszystko, żeby zaplanowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych zabytkowy dworzec PKP w Tarnobrzegu został odrestaurowany tak
- w przyszłości podjąć działania w celu stworzenia w tamtym miejscu centrum komunikacyjnego tak, i nie "podjąć działania" tylko stworzyć
- Zadbam o czystość i estetykę miasta. Należy zagospodarować zdegradowane tereny osiedlowe, np. na osiedlu Serbinów teren między ulicą Sienkiewicza i ulicą Zwierzyniecką, na osiedlu Przywiśle Lasek Buloński i inne miejsca wskazywane przez mieszkańców. W ostatnich latach utraciliśmy wiele drzewostanu. W związku z tym ważnym punktem moich działań będą nowe nasadzenia w mieście w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Dużą uwagę będę poświęcał na dokładne sprzątanie miasta po zimie, pielęgnację zieleni w sezonie letnim, częstsze koszenie traw w pasach drogowych i na działkach gminnych. częstsze koszenie? wręcz przeciwnie, estetyka oczywiście że jest ważna i trzeba ją tu wspólnie ze spółdzielniami ogarnąć, oczywiście po partnersku
- Gospodarka śmieciowa w mieście musi ulec zmianie. Przy altanach śmietnikowych nie mogą zalegać gabaryty, stare meble, odpady budowlane i inne. Wszystkie altany śmietnikowe powinny być zabudowane co uniemożliwi swobodne migrowanie śmieci podczas wiejących wiatrów. Altany śmietnikowe muszą być estetyczne i monitorowane. W tym celu podejmę współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi. zgoda
- Remonty i naprawy w mieście muszą iść w parze z oczekiwaniami mieszkańców. Głównym zgłaszanym problemem przez mieszkańców jest stan dróg wewnętrznych na osiedlach. Będę zabiegał o pozyskanie środków zewnętrznych na ich przebudowę. Wesprę rozwój Rejonu Dróg Miejskich, co usprawni podstawowe remonty i wykonywanie małych inwestycji w mieście, których najczęściej się Państwo domagacie w okolicach miejsca swojego zamieszkania. zgoda
- Istniejąca infrastruktura sportowa w mieście w wielu przypadkach wymaga gruntownych remontów. Boiska osiedlowych klubów sportowych, Orliki oraz boiska wielofunkcyjne są już mocno wyeksploatowane i wymagają przebudowy, wymiany nawierzchni oraz elementów infrastruktury technicznej. Systematycznie będę zabiegał o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Wyremontowany musi być również basen kryty. Odpowiadając również na uwagi mieszkańców, podejmę działania celem zmiany sposobu uzdatniania wody w basenie z chlorowania na ozonowanie, co jest bardziej ekologiczne, mniej alergenne, bezpieczniejsze dla mieszkańców. obawiam się że to zbyt kosztowne jeśli chodzi o ozonowanie wody, proszę najpierw wydłużyć godziny otwarcia ;) a fakt, że o infrastrukturę trzeba zadbać i znaleźć model zadbania. bo niestety ale wybudować się dało a z utrzymaniem jest znacznie gorzej
- Mieszkańcy zgłaszają potrzeby powstania nowej infrastruktury sportowo rekreacyjnej. Podejmę działania w celu pozyskania środków na budowę drugiego, nowoczesnego basenu w Tarnobrzegu. W odpowiedzi na oczekiwania rodziców i ich dzieci będę poszukiwał środków na budowę tematycznych placów zabaw i parku wodnego na terenach zielonych nad Wisłą. Wielu pasjonatów biegania sygnalizowało mi potrzebę rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej w mieście. Dlatego podejmę działania w celu pozyskania środków zewnętrznych na ten cel, a lokalizacja infrastruktury będzie uzgodniona z zainteresowanymi. okej, bardzo okej
- W Tarnobrzegu mamy wiele miejsc historycznych i zabytkowych, o które należy zadbać. Część z nich wymaga gruntownej renowacji. Podejmę działania w celu pozyskania wsparcia finansowego na odtworzenie zabytków i ważnych historycznych miejsc w naszym mieście. a to jak dla mnie okrągłe słówka - nie wiem o co chodzi, brakuje konkretów
- Zadbam o tarnobrzeskie żłobki, przedszkola i szkoły. Budynki oświatowe w mieście wymagają remontów oraz dopasowania infrastruktury do obecnych nowoczesnych standardów. Nasze dzieci muszą mieć komfortowe warunki wychowania i nauki. nie jestem przekonany że to jest paląca potrzeba
- Jednym z największych problemów ostatnich lat w naszym mieście jest kondycja szpitala Wojewódzkiego. Podejmę szeroką współpracę z uczelniami medycznymi, Dyrektorem Szpitala w Tarnobrzegu oraz Zarządem Województwa Podkarpackiego celem pozyskania młodych lekarzy. Chciałbym, aby szpital i jego najlepsze oddziały stał się przyjaznym do odbywania przez studentów medycyny praktyk lekarskich, stażów podyplomowych, a następnie specjalizacji. Takie działanie daje dużą szansę na pozyskanie w przyszłości młodych lekarzy, którzy również mogliby zasilić nasze tarnobrzeskie przychodnie. Bardzo duży nacisk będę kładł na profilaktykę zdrowotną. Uważam że cykliczne świadczenia profilaktyczne, realizowane przez szpital, oraz placówki POZ, w połączeniu z aktywnością samorządu terytorialnego, prowadzącego programy polityki zdrowotnej, dadzą efekt kiedy wszystkie strony będą ze sobą dobrze współpracowały. być może program stypendialny wzorem innych samorządów, lojalki, oraz przyjazna kadra jest rozwiązaniem, dobrze że temat jest ujęty
- Szczególną troską obejmę działania zapewniające zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Będę rozbudowywał oświetlenie uliczne w miejscach przez Państwa wskazanych, a zwłaszcza w miejscach potencjalnie niebezpiecznych. W miejscach niebezpiecznych, wskazywanych przez Państwa będę rozbudowywał monitoring miejski, a straż miejska uruchomi w nich dodatkowe kontrole. proszę koniecznie o oświetlenie ścieżki rowerowej nad jezioro i Warszawskiej od Sielca do Wielowsi. dziękuję
- Polityka senioralna w mieście będzie zawsze oparta o opinie i oczekiwania osób bezpośrednio zainteresowanych. To Państwo będziecie zgłaszać mi swoje potrzeby a moim zadaniem w miarę możliwości finansowych miasta, będzie ich realizacja. W przypadku większych projektów we wszystkich możliwych miejscach będę zabiegał o środki zewnętrzne na realizację Państwa potrzeb. i znowu, ja uważam że polityka senioralna była do tej pory traktowana po linii najmniejszego oporu, zdecydowanie nie była pomijana, ale pomoc bardziej na pokaz niż realna. Miasto potrzebuje stawić czoła seniorom potrzebującym całodobowej opieki, a nie tylko "przedszkoli"
- Osoby niepełnosprawne muszą być włączone w proces konsultacji rozbudowy i remontów infrastruktury w mieście. Miasto musi być przyjazne dla wszystkich mieszkańców. Osoby niepełnosprawne wiedzą najlepiej jak można ułatwić im funkcjonowanie w Tarnobrzegu, aby nikt nie czuł się wykluczony w swoim miejscu zamieszkania. okrągłe słówka
- Jako mieszkańcy stoimy przed dużym wyzwaniem jakim jest transformacja energetyczna. Podejmę działania celem optymalnego wykorzystania środków zewnętrznych dedykowanych na transformacje energetyczną. Chciałbym się skupić nie tylko na gospodarstwach jednorodzinnych, ale również na mieszkańcach bloków, należących do zasobów miasta, TTBS i spółdzielni mieszkaniowych. W tym celu należy podjąć współpracę, aby maksymalnie wykorzystywać środki z dostępnych programów, aby ograniczyć koszty życia, podgrzewu wody i centralnego ogrzewania co dziś jest dużym obciążeniem dla mieszkańców i wyzwaniem na przyszłość. Tylko w ostatnim roku ciepło systemowe w mieszkaniach podrożało o 180%. nie wiem co tu może zrobić miasto oprócz uczestniczenia w programach, mamy panele fotowoltaiczne na/przy szkołach.
- Jezioro Tarnobrzeskie musi nie tylko na siebie zarabiać ale przynosić dochody do budżetu miasta. Należy rozbudowywać infrastrukturę nad jeziorem, ale należy w tej kwestii podjąć współpracę z przedsiębiorcami, którzy mają konkretną propozycję na wzbogacenie i poprawienie atrakcyjności Jeziora Tarnobrzeskiego. Należy podjąć współpracę z gminą Nowa Dęba i podjąć zdecydowane działania w celu budowy długo oczekiwanej drogi opaskowej. tak
- Budżet Obywatelski to idea która wpisuje się w koncepcję społeczeństwa obywatelskiego. To bardzo ważne aby mieszkańcy mieli wpływ na rozwój swojego miasta. W ostatnich latach idea Budżetu Obywatelskiego została w naszym mieście bardzo zaburzona. Chcę przywrócić mieszkańcom wiarę w Budżet Obywatelski oraz w konsultacje społeczne. Miasto musi być przyjazne dla swoich mieszkańców. tak
- Podejmę zdecydowane działania w kwestii przywrócenia w Tarnobrzegu stałego punktu poboru krwi. W ostatnich latach wiele środowisk w mieście zaangażowało się w tej sprawie. Najwyższy czas połączyć siły i podjąć zdecydowane działania. Po pierwsze, należy wskazać miejsce usytuowania stałego punktu poboru krwi. Najlepszym miejscem wskazywanym przez krwiodawców byłby szpital w Tarnobrzegu. Należy rozpocząć rozmowy z nowym dyrektorem szpitala w tej sprawie, wcześniej szpital był otwarty na taką propozycję. Po drugie, jako samorząd Tarnobrzega należy podjąć konkretne rozmowy z sąsiednimi gminami i władzami powiatowymi w celu zabezpieczenia środków na zakup niezbędnego sprzętu. Po trzecie, wszystkie zaangażowane środowiska muszą pokazać determinację i wykazać jak wielu ludziom w Tarnobrzegu i okolicy zależy na ponownym uruchomieniu takiego punktu. Należy poprzez stowarzyszenia i Kluby Honorowych Dawców Krwi rozpocząć publiczną zbiórkę podpisów poparcia pod petycją do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, co udowodni jak bardzo stały punkt w Tarnobrzegu jest potrzebny. Po czwarte, należy szukać sojuszników poparcia naszej wspólnej sprawy. Zabiegać o wsparcie władz rządowych, parlamentarzystów, władz samorządu województwa podkarpackiego. Działając wspólnie i wykazując dużą determinację zdecydowanie zwiększymy szanse na realizację naszego wspólnego celu. tak, chociaż nie jest to paląca potrzeba wg mnie, jeśli jest cykliczna, stała i pewna ekipa poboru (przydałaby się w czwartek ;))

Program jest zdecydowanie najlepszy i pełny, chociaż powiedzieć muszę, że nie czytało mi się go lekko. Osobiście uważam radnego Nowaka za najbardziej kompetentnego na przestrzeni ostatnich kilku kadencji (niedawno chwaliłem również MŁC). Listy współpracowników jednak są dużo słabsze, widzę sporo miernych PiSowców. Trochę razi jakiś stresik kandydata, nieznany wcześniej przy publicznych wystąpieniach - tak jakby ta kandydatura nie była do końca dopracowana. Tyle ode mnie! Następna w kolejce - moja ulubienica Małgosia ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 08-03-2024 22:58

@Serio

Większa radość z jednego nawróconego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych, nie?
Czyta kpina - nie rozumiem.

Co do realizacji pomysłów, nie wystarczy mieć prezydenta, ale i większość w radzie, która to klepnie. Przy 7 komitetach, można założyć, że nikt nie będzie miał samodzielnej większości. Może to już czas, żeby myśleć z kim będzie się współpracować za miesiąc? Norbert Mastalerz to widzi, warto żeby dostrzegł każdy. Kto byłby dobrym partnerem dla prezydent Małgorzaty Zych i jej radnych?

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 08-03-2024 22:59

Będziesz miał mniej roboty, bo jej program jest konkretny, nie tak jak te elaboraty jej kontrkandydatów.

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 08-03-2024 23:17

admin pisze:
08-03-2024 22:58
@Serio

Większa radość z jednego nawróconego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych, nie?
Czyta kpina - nie rozumiem.

Co do realizacji pomysłów, nie wystarczy mieć prezydenta, ale i większość w radzie, która to klepnie. Przy 7 komitetach, można założyć, że nikt nie będzie miał samodzielnej większości. Może to już czas, żeby myśleć z kim będzie się współpracować za miesiąc? Norbert Mastalerz to widzi, warto dostrzec każdemu. Kto byłby dobrym partnerem dla prezydent Małgorzaty Zych i jej kandydatów w RM?
Radny przynajmniej może napisać interpelacje w danej sprawie. Czy radny Nowak pisał w sprawie szpitala, centrum komunikacyjnego, czy też spalarni? Było wręcz przeciwnie pełna współpraca z prezydentem i realizacja jego polityki. Najbardziej razi domaganie się przejrzystość i konsultacji. Czyżby radny miał na myśli spalarnię? Na wiarygodność trzeba pracować. Nowak czy Bożek to żadna zmiana dla miasta. Kpina , bo jak można pisać prześmiewczo o koniku M. Zych skoro to tak poważna sprawa, której poświęciła tak wiele czasu i co najważniejsze jej odważne działania przynoszą skutek. Co zrobili ci, którzy w swoich programach szafują tą sprawą, a przez lata siedzieli jak myszy pod miotłą. W przypadku radnego Nowaka, to dopiero jest kpina, bo szpital był niszczony rękami decydentów pisowskich.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 08-03-2024 23:23

Serio pisze:
08-03-2024 23:17
Kpina , bo jak można pisać prześmiewczo o koniku M. Zych skoro to tak poważna sprawa, której poświęciła tak wiele czasu
Zacytuję WSJP PAN
konik - ulubiony przedmiot zainteresowań jakiejś osoby, któremu poświęca ona dużo czasu i który jest częstym tematem jej rozmów.
Co tu jest niby prześmiewczego? Przecież powyższa wypowiedź, to praktycznie cytat z definicji "konika".

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 08-03-2024 23:37

admin pisze:
08-03-2024 23:23
Serio pisze:
08-03-2024 23:17
Kpina , bo jak można pisać prześmiewczo o koniku M. Zych skoro to tak poważna sprawa, której poświęciła tak wiele czasu
Zacytuję WSJP PAN
konik - ulubiony przedmiot zainteresowań jakiejś osoby, któremu poświęca ona dużo czasu i który jest częstym tematem jej rozmów.
Co tu jest niby prześmiewczego? Przecież powyższa wypowiedź, to praktycznie cytat z definicji "konika".
To nie hobby, czy też ulubiony jej przedmiot zainteresowań, ale poważna walka o istotną sprawę dla mieszkańców i robi to z poczucia obowiązku a nie dla przyjemności.

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: skunaskun » 09-03-2024 00:14

@Serio, czy ty naprawdę nie widzisz, że robisz kandydatce niedźwiedzią przysługę takimi wpisami?
Gdybym się wahał, a waham się, na którego kandydata oddać swój głos, to na pewno po twoich licznych wystąpieniach na tym forum pani Zych tego głosu nie otrzyma.

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 09-03-2024 00:22

skunaskun pisze:
09-03-2024 00:14
@Serio, czy ty naprawdę nie widzisz, że robisz kandydatce niedźwiedzią przysługę takimi wpisami?
Gdybym się wahał, a waham się, na którego kandydata oddać swój głos, to na pewno po twoich licznych wystąpieniach na tym forum pani Zych tego głosu nie otrzyma.
Jak nie rozumiesz tego co piszę, to i tak by od ciebie nie otrzymała.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 229
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Zielony » 09-03-2024 01:00

Serio pisze:
09-03-2024 00:22
Jak nie rozumiesz tego co piszę, to i tak by od ciebie nie otrzymała.

Najgorsze w tym wszystkim, że Ty nie rozumiesz drugiej strony. Twoja racja nad wszystkimi tutaj jest największa i tylko Ty masz rację. Tak właśnie działa Bożek, zastanów się nad tym.

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 09-03-2024 08:01

Zielony pisze:
09-03-2024 01:00
Serio pisze:
09-03-2024 00:22
Jak nie rozumiesz tego co piszę, to i tak by od ciebie nie otrzymała.

Najgorsze w tym wszystkim, że Ty nie rozumiesz drugiej strony. Twoja racja nad wszystkimi tutaj jest największa i tylko Ty masz rację. Tak właśnie działa Bożek, zastanów się nad tym.
Ja tylko podejmuję polemikę z innymi poglądami przedstawiając swój punki widzenia na sprawy i staram się go bronić. Być może wygląda to tak, jak ty to odbierasz, że moja racja jest najważniejsza, ale na tym polega istota retorycznej polemiki. To są tylko słowa i porównanie do Bożka, który sprawuje władzę wykonawczą nie jest w tym wypadku właściwe. Za jego słowami stoją konkretne działania.

skunaskun
Posty: 137
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: skunaskun » 09-03-2024 13:47

Serio pisze:
09-03-2024 00:22
Jak nie rozumiesz tego co piszę, to i tak by od ciebie nie otrzymała.
Dalej nie rozumiesz.
Nie chodzi o to, co piszesz, ale JAK PISZESZ.

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 09-03-2024 13:50

Widzę na profilu My tarnobrzeżanie, że ulotka poprawiona. Co się mówi? :D :D :D

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 09-03-2024 14:00

olekko pisze:
09-03-2024 13:50
Widzę na profilu My tarnobrzeżanie, że ulotka poprawiona. Co się mówi? :D :D :D
To nie ja, ale mogę napisać dziękuję za wnikliwość w czytaniu ulotki KWW Małgorzaty Zych MY TARNOBRZEŻANIE. Przez brak "ch" ta ulotka merytorycznie nic nie traci. Jak tam recenzja programu? Czyżby jest tak dobry, że nie ma uwag? Może zbyt krótki i nie ma się do czego przyczepić? Z niecierpliwością czekam w nadziei na merytoryczną polemikę.

Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 09-03-2024 14:13

skunaskun pisze:
09-03-2024 13:47
Serio pisze:
09-03-2024 00:22
Jak nie rozumiesz tego co piszę, to i tak by od ciebie nie otrzymała.
Dalej nie rozumiesz.
Nie chodzi o to, co piszesz, ale JAK PISZESZ.
Musisz być chyba polonistą skoro mój styl literacki ci nie odpowiada.

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: dino » 10-03-2024 12:03

tomasz_stróż pisze:
07-03-2024 21:51
dino pisze:
07-03-2024 20:53
Pytania szczególnie do tych kandydatów, którzy mieszkają w DOMACH i ubiegają się o głosy mieszkających w BLOKACH:

Reasumując problem dziadostwa na "placu Pigal" na Serbinowie:
1. Jaki jest plan na rozwiązanie kwestii wyprowadzania psów że znacznej części osiedla na ten teren ❓
2. Jaki jest plan na rozwiązanie kwestii parkowania samochodów na chodnikach i na trawie ❓
Z racji tego, że 35 lat mieszkałem na Serbinowie w bliskim sąsiedztwie tego placu to mogę jak najbardziej w tym temacie się wypowiedzieć. Przede wszystkim trzeba zacząć od rozwiązania problemu własnościowego. Teren w części należy do spółdzielni mieszkaniowej oraz Miasta Tarnobrzega. Należy przejąć ten plac nieodpłatnie od spółdzielni mieszkaniowej.

W moim programie jest punkt dotyczący uporządkowania przestrzeni miejskiej oraz zagospodarowanie terenów zaniedbanych i zdegradowanych. Ten punkt dotyczy miedzy innymi tego właśnie terenu.

Co do wyprowadzania psów rozumiem, że chodzi bardziej o niesprzątanie po swoich pupilach. Jednym z rozwiązań jest umieszczenie pojemników dedykowanych na psie odchody, które wyposażone są w specjalne woreczki do zbierania odchodów. Takich pojemników w mieście nie ma w ogóle. W rozmowach ze mną mieszkańcy skarżą się, że dużo zwykłych koszy na śmieci zostało zlikwidowanych. Jeżeli jednak jest mowa o całkowitym zakazie wyprowadzania psów na ten teren to jest to pod względem prawnym niemożliwe. W regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tarnobrzega jest zapis, że do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy:
a)zapewnienie ochrony dla otoczenia przed zagrożeniem ze strony zwierzęcia poprzez sprawowanie należytej opieki i nie pozostawianie zwierząt bez dozoru,
b) usuwanie, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe, w obiektach i terenach przeznaczonych do wspólnego użytku publicznego.

Co do rozwiązania kwestii parkowania to problem wynika z tego, że samochody parkują na terenie spółdzielni czyli terenie prywatnym, zarówno Straż Miejska i Policja mają ograniczone możliwości interwencji. Tak jak wcześniej napisałem, najpierw przejęcie terenu od spółdzielni, później odpowiednie jego zagospodarowanie, oczywiście po konsultacjach z mieszkańcami.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Rozwiązania sa następujące:
1. Budowa parkingu,
2. Egzekwowanie utrzymania czystości od właścicieli psów
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Jasiek » 10-03-2024 15:55

Jakby ktoś miał wątpliwości co do osób stojących za Mastalerzem. Tak przypadkiem trafiłem na stary artykuł to wrzuciłem. Można tylko zaśpiewać: "Ale to już było ..." Mam nadzieję ;)

https://echodnia.eu/podkarpackie/likwid ... c3-8048449

ODPOWIEDZ