Kolejna podwyżka cen śmieci?

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19391
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: admin » 25-09-2023 23:00

Deklaracji śmieciowych mieliśmy o jakieś 10 tys. mniej niż zameldowanych. Miasto oceniało, że należałoby doliczyć 10% na oszustów. Mieliśmy ich tropić, ale drugi rok nie było żadnego postępowania o ustalenie wysokości opłaty.

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: mensir67 » 26-09-2023 17:27

admin pisze:
25-09-2023 23:00
Deklaracji śmieciowych mieliśmy o jakieś 10 tys. mniej niż zameldowanych. Miasto oceniało, że należałoby doliczyć 10% na oszustów. Mieliśmy ich tropić, ale drugi rok nie było żadnego postępowania o ustalenie wysokości opłaty.

No właśnie optymistycznie to 10% ci uczciwi zapłacą za resztę nie ma problemu

a to nie mała suma miedzy 125 000-150 000 jeśli tylko kombinuje 4500 - 5000 obywateli przy nowej cenie 28 -pln od mieszkańca

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: pejoelka » 26-09-2023 20:17

Trochę w kontekście śmieci - Admin, rozważałeś może opcję na to by zarejestrowani i zalogowani uzytkownicy, którzy opłacą coś w rodzaju abonamentu na kawę mięli tę przyjemnośc i nie oglądali choćby 90% reklam? Sam bym zapłacił stówę rocznie za brak większości reklam. Szczególnie tych wyborczych i z sieci google. Kilku innych chętnych pewnie by też się znalazło. Teraz na pewno się nie uda ale przynajmniej przed samorządowymi żeby zdążyć. Są bowiem pewne twarze, gdzie z chęcią zapłacę a tymczasowo nie będę właczał różnych skryptów blokujących by tych twarzy nie widzieć i nie psuć Ci CPV.

Co do meritum tematu: złotego środka nie ma. Planowano weryfikację również poprzez szkoły czy przedszkola. Sondowano ustalanie opłaty po zużyciu wody. Wszystko to moim zdaniem na nic. Najuczciwsze wydaje mi się rozliczanie per capita a wspomagane przez dane z ZUSu i PUP- emerytów pobierających świadczenia, zatrudnionych, bezrobotnych i dzieci na które jest wypłacane 500+. Baza peseli i adresów rozbuduje się szybciutko. Tylko jest jeden duży minus - tak chyba nie można. Może wtedy system udało by sie uszczelnić i ilość niepłacących spadła by do statystycznie nieistotnego 1%? Ponad to np. działkowcy powinni płacić określoną opłatę nie na rzecz RODów a miasta, ale miasto by było w obowiązku podstawiać kontenery na odpady zielone. Widzimy bowiem co się dzieje w altanach śmietnikowych, działek, które sąsiadują z blokowiskami. Np. na św. Barbary działkowcy wpierniczają wszystko co się da. Oprócz niesegregowanych to także zieleninę różnego kalibru.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19391
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: admin » 26-09-2023 20:34

pejoelka pisze:
26-09-2023 20:17
Trochę w kontekście śmieci - Admin, rozważałeś może opcję na to by zarejestrowani i zalogowani uzytkownicy, którzy opłacą coś w rodzaju abonamentu na kawę mięli tę przyjemnośc i nie oglądali choćby 90% reklam? Sam bym zapłacił stówę rocznie za brak większości reklam. Szczególnie tych wyborczych i z sieci google.
Reklamy to niestety obecnie konieczność. Finansowo z Tinfo jest słabo, a zajmuje mi to trochę czasu, którego mam coraz mniej.
Kampanie wyborcze są okazją na delikatną poprawę sytuacji. Samorządowa szczególnie. Jestem oczywiście otwarty na wszystkie opcje, nie przebieram w ofertach, biorę co jest.
Stałych reklamodawców nie przybywa, ale faktem jest, że nigdy ich aktywnie nie szukałem. Z Google jest gorzej niż kiedykolwiek, ale to najprostsza opcja żeby mieć cokolwiek. Teksty sponsorowane - jest słabo.

Przyznam szczerze, że liczyłem na te kawy, bo według mnie byłby to idealny sposób finansowania działalności mediów. Był rzeczywiście zryw na nowy bas, za co jestem bardzo wdzięczny. A później spadek. Ostatnie 3 tygodnie bardzo słabo.
Wiem, że mam czytelników. W dodatku stałych i często zadowolonych. Za tygodniówkę zbieram bardzo dobre opinie, a jest ich niemało. Nie jestem przesadnie skromny i sam jestem zadowolony z ich poziomu :) Tym bardziej, że nie ma nic tego typu.
Liczyłem na kawę od 3% czytelników. Byłoby super. To niestety nie działa. Rozumiem. Sam rzadko kupuję komuś kawkę, chociaż czytam.

Co ciekawe, kiedyś była opcja wyłączania reklam. Osoby zalogowane mogły sobie wybrać skórkę bez reklam.
Pomyślę. Czas się przymierzyć do aktualizacji forum. Pewnie będzie opcja wyboru różnych skórek. Pewnie dałoby się ustawić, że zarejestrowani i zalogowani mogliby sobie przestawić skórkę na bezreklamową. Może do samorządowych się uda.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19391
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: admin » 06-11-2023 19:27

Dziwne zamieszanie zrobiło się w postępowaniu na obsługę PSZOKu, a wszystko przez przesuwanie centrum miasta i omyłkowo błędną odpowiedź.
Ktoś się pewnie bardziej zna na przetargach - o co właściwie chodziło?

https://www.tarnobrzeg.info/2023/11/06/ ... odpowiedz/

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: alek » 07-11-2023 14:17

admin pisze:
06-11-2023 19:27
Dziwne zamieszanie zrobiło się w postępowaniu na obsługę PSZOKu, a wszystko przez przesuwanie centrum miasta i omyłkowo błędną odpowiedź.
Ktoś się pewnie bardziej zna na przetargach - o co właściwie chodziło?

https://www.tarnobrzeg.info/2023/11/06/ ... odpowiedz/
Nie wczytywałem się za bardzo , ale w odpowiedzi na pytanie kto powinien ponosić koszty transportu odpadów z PSZOK-u do FCC w Machowie miasto odpowiedziało , że wykonawca . Zapis ten powinien być usunięty z SWZ bo we wcześniejszym przetargu do dużej umowy śmieciowej, odbiór ten został wpisany do kosztów po stronie wykonawcy a umowa obowiązuje do końca 2024 r. Wyszło na to , że dwóch wykonawców w dwóch umowach będzie mieć koszty transportu odpadów z PSZOKU do Machowa i nie wiadomo kto będzie miał odbierać i ponosić koszty.

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: kuna » 07-11-2023 17:04

to by wychodziło, że miasto miało zamiar płacić dwa razy za to samo?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19391
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: admin » 07-11-2023 17:28

Przy czym unieważnienie było z powodu I.2, czyli czynników środowiskowych (wg miasta odległość PSZOKa od centrum).

W pytaniu o transport na Strefowá była odpowiedź:

Pkt. III 1. I. 2. 2) SWZ w opisie przedmiotu zamówienia otrzymuje brzmienie:
Wszystkie formalności związane z organizacją punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, leżą po stronie Wykonawcy. Koszt przewozu odpadów do instalacji firmy FCC na ul. Strefowej 8 leży po stronie Wykonawcy.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: alek » 07-11-2023 19:26

Odległość PSZOK-u chyba była tylko jako kryterium punktowe oceny ofert. Nie było wymogu , że PSZOK musi być maksymalnie w promieniu 1km od centrum. Dlatego w tym przypadku nie ma podstaw do unieważnienia. Punkt I.2 opisu zamówienia SWZ dotyczy m.in. tego kto kto ponosi koszty transportu z punktu do instalacji i tu jest możliwe unieważnienie. Być może w decyzji o unieważnieniu nie wpisano pełnego Pkt. III 1. I. 2. 2) tak jak zrobiono to w pytaniu?

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: pejoelka » 08-11-2023 20:29

KIO temat z pewnością oceni.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19391
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: admin » 30-01-2024 23:00

Nie zdecydowaliśmy się na opracowanie analizy systemu śmieciowego, bo oferty były zbyt wysokie. Prezydent zdecydował, że w tej sytuacji to urzędnicy mają podjąć próbę opracowania pogłębionej analizy, a wszelkie optymalizacje systemu będą możliwe dopiero po jej opracowaniu.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/01/30/ ... mi-silami/

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: Serio » 31-01-2024 17:33

admin pisze:
30-01-2024 23:00
Nie zdecydowaliśmy się na opracowanie analizy systemu śmieciowego, bo oferty były zbyt wysokie. Prezydent zdecydował, że w tej sytuacji to urzędnicy mają podjąć próbę opracowania pogłębionej analizy, a wszelkie optymalizacje systemu będą możliwe dopiero po jej opracowaniu.

https://www.tarnobrzeg.info/2024/01/30/ ... mi-silami/
To oczywiste, prezydent ciągle stawia na spalarnię. Już niedługo pojawią się nowe informacje w tej sprawie.

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: kuna » 31-01-2024 18:01

Ciekawe czy ktoś sprawdził jak wygląda teraz płacenie za wożenie śmieci z pszok - był ten temat gdzieś poruszany.
Chodziło chyba mniej więcej o to, że najpierw nowy przetarg organizowany w 2023r. na sam pszok został unieważniony ( i nie było wcale w mieście działającego pszoku) potem przywrócony, chyba chodziło o jakiś problem z płaceniem dwa razy za to samo. I chyba ostatecznie wszystko wróciło do punktu wyjścia, bo pszok działa czyli raz miasto płaci za wożenie odpadów z pszok z nowej umowy na pszok, a drugi raz z dużej umowy przetargowej na śmiecie,..bardzo to jest wszystko ciekawe..a żeby było lepiej wykonawcą jednej i drugiej umowy jest...ten sam wykonawca...Takie rzeczy tylko w Tbg. Czy z wydawaniem publicznych pieniędzy jest wszystko ok?

Inna sprawa - co to za miasto , które nie potrafi zrobić i urządzić swojego pszoku z prawdziwego zdarzenia - wszystkie miejscowości okoliczne mają, tylko Tarnobrzeg to przerasta. Co tu analizować? Pieniądze na pszoki były i są do wzięcia z różnych funduszy, żeby to wszystko miało ręce i nogi.
A u nas raz jest 3 pszoki, za chwilę nie ma żadnego, co oczywiście tez jest niezgodne z przepisami. Tu nie trzeba analizy tylko kontroli.

Rokitnik
Posty: 2
Rejestracja: 12-03-2024 19:54

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: Rokitnik » 12-03-2024 21:05

Wywóz śmieci powinien być wykonywany przez spółki miasta lub gminy. Na śmieciach można robić dużą kasę o czym przekonywuje nas włoska śmieciowa mafia. Co za problem dla miasta kupić 1-2 śmieciarki, teren do budowy selektowni też by się znalazł na terenie Machowa. A wysypiska są te same. Ale jeśli nie wiadomo o co chodzi o to, że FFC ma dobrze płatne fuchy dla znajomych króliczka. Miałem do czynienia z jednym z tych królików, który chciał mi wcisnąć, że papier z warstwa wosku to nie może być makulaturą- to co to jest gruz? Nowy prezydent powinien założyć spółkę gminną ( też należało by kontrolwać co tam się dzieje jak mówi Szlachcic komorowski)) i pogonić to FFC w cholerę. Niech sobie dalej zwłoki wozi jak ktoś się na to zgodzi
Ostatnio zmieniony 14-03-2024 18:46 przez Rokitnik, łącznie zmieniany 1 raz.

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Kolejna podwyżka cen śmieci?

Post autor: TSS » 12-03-2024 21:26

Śmieciarki i waga powinny być kupione ze środków KPO, zobaczycie, że liczba ton śmieci w mieście spadnie. Jeżeli KPO nie wypali, to można zawsze kupić używki. Wcześniej MZK Stalowa Wola teraz FCC robi co chce, kto ich kontroluje? UM? :D a podobno transport najdroższy i to jest rozwiązanie na spadek ceny.

ODPOWIEDZ