Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 24-02-2024 19:17

Mastalerz czarnym koniem, z resztą w obecnej sytuacji politycznej możemy tylko zyskać, a gród aborygena zostanie odcięty od kroplówek matousza krzywoustego

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 24-02-2024 19:41

Mastalerz na razie jest absolutnie bez szans na drugą turę. Nie wiem skąd te peany. W tym momencie wg mnie druga tura Bożek 40% - Nowak 25%

djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: djkynek » 24-02-2024 19:52

PiS sie sypie, logo pisu lub jego wyparcie nie wiele pomoże, mogą być jaja, że nawet w sejmiku pisiory nie uzyskają większosci

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 24-02-2024 20:00

Bartłomiej Tomczyk pisze:
24-02-2024 18:06
Radny Nowak nie chce powiedzieć kto będzie jego zastępcą. Wszyscy to wiemy ale on nie chce tego ujawniać bo by stracił. Wszem jest wiadomo ze zastępcami będą Pan Kalinka i Pani Pekar.
Niby jak? Nie ma opcji.
Tak to PiS mógłby sobie rządzić, gdyby miał nie tylko prezydenta, ale i bezwzględną większość w Radzie Miasta, a na to nie widzę najmniejszej szansy. Gdyby miał prezydenta i kilku radnych to, żeby prezydent miał stabilną większość w radzie, bierze sobie wiceprezydenta z innych członów koalicji.
To chyba standard? W rządzie Tuska też mamy wicepremierów z Trzeciej Drogi i Lewicy.
Tak mieliśmy chociażby z prezydentem Kiełbem. Za poparcie w drugiej turze i większość w radzie podzielił się władzą wykonawczą z PiSem. A radni "osiedlowi" pomogą, bo lepiej dla osiedla być po stronie władzy.
pejoelka pisze:
24-02-2024 18:52
Jak kojarzę postać Tadeusza Zycha (nauczyciela, wykładowcy i późniejszego dyrektora muzeum) to od początku był związany bądź był zwolennikiem początkowo Unii Wolności a później Platformy Obywatelskiej. Zasług w polityce może i nie ma albo o nich nie słychać jednak jakikolwiek zarzut o spadochroniarstwo czy skoczka z przypadku byłby na pewno strzałem kulą w płot.
Można sięgnąć chyba nawet do Unii Demokratycznej. A co do polityki - był wiceprezydentem i przewodniczącym Rady Miasta. Ale to było dawno temu i nie pamiętam wiele z jego działalności.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 24-02-2024 20:03

admin pisze:
23-02-2024 20:55

A rozmowę z kandydatem Nowakiem jak najbardziej można podlinkować. Będzie co porównywać.
1. Czy kandydat mówiąc "jednej ze spółdzielni" ma na myśli Siarkowiec? Nie wiem na jakiej podstawie podaje te dane. Zakładam, że chodzi o tzw. deklaracje śmieciowe. Co ma się nie do końca wprost ze stanem faktycznym jak wiemy. Migracje do osiedli podmiejskich z pewnościa są, jednak10 lat to na pewno nie jest ubytek rzeszywiście 40% mieszkańców bloków. 15-25% pewnie tak, ludzie już przestali chcieć mieszkać wielopokoleniowo w 2-4 pokojach na 45-100 metrach w formacie 1-2 dziadków + 2 rodziców + dziecko lub dzieci. Jestem jednak ciekawy jaka tendencja była w drugiej spółdzielni. Jestem pewny, że ma możliwości by takie dane pozyskać.

2. Znam sporo osób, które przez kilka lat przemieszkały w hotelach robotniczych czy małometrażowych mieszkaniach komunalnych by w końcu albo kupić własne porządne mieszkanie albo wybudować dom. Prawda jest taka, że jest pewna ilość mieszkań tego typu, które są pustostanami i nie mam informacji na temat przyczyn takiego stanu rzeczy. Więc albo to miasto blokuje tanie wynajmy albo ludzie nie chcą nawet tymczasowo mieszkać w klitkach. Rację ma na pewno w tym, że rozsądnych mieszkań brak. Bo każdy by chciał mieszkać w godnych warunkach.

3. Komunikacja - bez wątpienia potrzeba czegoś co faktycznie trzeba zrobić. Choć z drugiej strony samemu korzystając z obecnych autobusów wiem ile osób faktycznie się nią porusza. Pamiętać trzeba jednak o tym, że w przypadku budowy rozsądnej komunikacji miejskiej i pozamiejskiej trzeba będzie nieco przystopować prywatną inicjatywę (firmy transportowe) cenami za korzystanie z miejskich przystanków? Tak, żeby możliwie miastu się koszty spinały i nie podrzynało gałęzi na której samo siedzi? Tu trzeba szukać rozsądnych kompromisów jeszcze zanim zaczniemy myśleć o planach uruchomienia linii do np. Mielca, Stalowej Woli czy Nowej Dęby.

4. Polityka - napisałem gdzieś powyżej. Ta kandydatura jest o kadencję spóźniona. PiS szedł dotąd w zaparte, jednak teraz się obudził. Wg. wszelkich prognoz wielkiej nadziei na finansowania rządowe nie ma. Po prostu tak jak było tak i będzie w tej kwestii status quo i tyle w temacie.

5. Infrastruktura. Wodę i ścieki mamy rzeczywiście drogie. Jednak w budżetach mieszkańców obydwu spółdzielni i części TBS większym obciążeniem jest ciepło, które też jest droższe niż w porównywalnych do naszego miastach. O tym akurat kandydat nie mówi. Ugrupowanie które dotąd wspiera nie realizowało pomysłów innych niż dopłaty rządowe dla ciepłowni w tym temacie. Nic a nic o KPO. Pełna prawda o braku analiz czy konsultacji projektów związanych z infrastrukturą drogową. Jednak rażą mnie sformułowania "kapnął się" zamiast np. "zorientował"czy "kwiatków"zamiast "błędów". nawet zasztregając po tym o użytych kolokwializmach. Moim zdaniem to o ile dopuszczalne dla dwukrotnego radnego w wystąpieniu na sesji RM ale w umówionych audycjach już niekoniecznie.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 24-02-2024 20:03

pejoelka pisze:
24-02-2024 18:52
Serio pisze:
24-02-2024 18:36
Nie od razu Kraków zbudowano. Nie sądzę, aby dyrektor muzeum był jedynką z PO, byłoby to bardzo dziwne. Czyżby nie było działaczy z partii, którzy na to zasłużyli swoją działalnością?
Jak kojarzę postać Tadeusza Zycha (nauczyciela, wykładowcy i późniejszego dyrektora muzeum) to od początku był związany bądź był zwolennikiem początkowo Unii Wolności a później Platformy Obywatelskiej. Zasług w polityce może i nie ma albo o nich nie słychać jednak jakikolwiek zarzut o spadochroniarstwo czy skoczka z przypadku byłby na pewno strzałem kulą w płot. Moim zdaniem jeśli przecieki o jego kandydowaniu i czołowym miejscu się potwierdzą to ma ogromne szanse na mandat.
PiS też milczy. Degradacja K. Kalinki ( start tylko na radnego), kompletnie nielogiczne( zmarnowana kampania do sejmu), ale w obecnej sytuacji PiSu konkurencja jest wielka. Pytanie kto ma większe od niego przebicie w PiS? Według mnie tą osobą może być W. Stasiak?
Ostatnio zmieniony 24-02-2024 20:12 przez Serio, łącznie zmieniany 1 raz.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 24-02-2024 20:09

admin pisze:
24-02-2024 20:00
Można sięgnąć chyba nawet do Unii Demokratycznej. A co do polityki - był wiceprezydentem i przewodniczącym Rady Miasta. Ale to było dawno temu i nie pamiętam wiele z jego działalności.
Faktycznie! Nawet troszkę dawniejsze czasy Unii Demokratycznej. Akurat samorząd miejski nie jest dla mnie miejscem do uprawiania jakiejkolwiek polityki, ale już sejmik z pewnością tak. Samorząd lokalny, miejski na pewno jest uzależniony od polityki tak wojewódzkiej bo to głównie marszałek dzieli środki jak i polityki rządowej, bo tu też jak wiemy de facto są dodatkowe punkty za prezydenta czy burmistrza w zależnościach partyjnych.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 24-02-2024 20:15

Serio pisze:
24-02-2024 20:03
PiS też milczy. Degradacja K. Kalinki ( start tylko na radnego), kompletnie nielogiczne, ale w obecnej sytuacji PiSu konkurencja jest wielka. Pytanie kto ma większe od niego przebicie w PiS? Według mnie tą osobą może być W. Stasiak?
Wiktor Stasiak zaraz po jak się spodziewam aspirującym do reelekcji Janie Dziubińskim wydaje się naturalnym kandydatem. Bo nawet wyborcy PiS wiedzą, że medialnie nie przebiły się akcje (jeśli je prowadził) tego ostatniego w obronie funkcjonowania naszego szpitala w pełnej okazałości.

Minusem WS może być jednak to, że to tak naprawdę jego rządzanie szpitalem było zarzewiem obecnej sytuacji. Czy zostawił szpital w dobrej kondycji zmieniając stołek do spółki Skarbu Państwa? Przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 24-02-2024 20:23

pejoelka pisze:
24-02-2024 20:15
Serio pisze:
24-02-2024 20:03
PiS też milczy. Degradacja K. Kalinki ( start tylko na radnego), kompletnie nielogiczne, ale w obecnej sytuacji PiSu konkurencja jest wielka. Pytanie kto ma większe od niego przebicie w PiS? Według mnie tą osobą może być W. Stasiak?
Wiktor Stasiak zaraz po jak się spodziewam aspirującym do reelekcji Janie Dziubińskim wydaje się naturalnym kandydatem. Bo nawet wyborcy PiS wiedzą, że medialnie nie przebiły się akcje (jeśli je prowadził) tego ostatniego w obronie funkcjonowania naszego szpitala w pełnej okazałości.

Minusem WS może być jednak to, że to tak naprawdę jego rządzanie szpitalem było zarzewiem obecnej sytuacji. Czy zostawił szpital w dobrej kondycji zmieniając stołek do spółki Skarbu Państwa? Przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.
Właśnie dlatego uważam brak startu K. Kamilki do sejmiku za jego całkowitą marginalizację. Dziwię się, że ustąpił Nowakowi, a tu jeszcze jak będzie W. Stasiak to może nie będzie radnego pisowskiego z naszego miasta. Co do tej wieszczonej porażki PiS w sejmiku to kompletnie nierealny scenariusz.

szikaka
Posty: 102
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: szikaka » 24-02-2024 21:14

djkynek pisze:
24-02-2024 19:17
Mastalerz czarnym koniem, z resztą w obecnej sytuacji politycznej możemy tylko zyskać, a gród aborygena zostanie odcięty od kroplówek matousza krzywoustego
Boczek? Nie przypominam sobie jakoś wielkiego rozwoju za jego prezydentury. Mimo że rządził w czasach PO. Za to pamiętam jak wszystko kisiło się i stało bo było blokowane przez tego osobnika.
Jak po nim Kiełb dostał prezydenturę, nagle wszystkie inwestycje i budowy ruszyły.

Zastanawiam się po co on kandyduje? Już ma dość stróżowania na domkach nad jeziorem?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 685
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: norweski_leśny » 24-02-2024 23:32

szikaka pisze:
24-02-2024 21:14
djkynek pisze:
24-02-2024 19:17
Mastalerz czarnym koniem, z resztą w obecnej sytuacji politycznej możemy tylko zyskać, a gród aborygena zostanie odcięty od kroplówek matousza krzywoustego
Boczek? Nie przypominam sobie jakoś wielkiego rozwoju za jego prezydentury. Mimo że rządził w czasach PO. Za to pamiętam jak wszystko kisiło się i stało bo było blokowane przez tego osobnika.
Jak po nim Kiełb dostał prezydenturę, nagle wszystkie inwestycje i budowy ruszyły.

Zastanawiam się po co on kandyduje? Już ma dość stróżowania na domkach nad jeziorem?
Po to kandyduje żeby mu nikt nie zepsuł jego terenów nad jeziorem. Trzeba pilnować aby nie straciły na wartości, jednocześnie blokując wszelkie inwestycje stanowiące konkurencję bądź kontrowersję.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 25-02-2024 08:29

norweski_leśny pisze:
24-02-2024 23:32
szikaka pisze:
24-02-2024 21:14
djkynek pisze:
24-02-2024 19:17
Mastalerz czarnym koniem, z resztą w obecnej sytuacji politycznej możemy tylko zyskać, a gród aborygena zostanie odcięty od kroplówek matousza krzywoustego
Boczek? Nie przypominam sobie jakoś wielkiego rozwoju za jego prezydentury. Mimo że rządził w czasach PO. Za to pamiętam jak wszystko kisiło się i stało bo było blokowane przez tego osobnika.
Jak po nim Kiełb dostał prezydenturę, nagle wszystkie inwestycje i budowy ruszyły.

Zastanawiam się po co on kandyduje? Już ma dość stróżowania na domkach nad jeziorem?
Po to kandyduje żeby mu nikt nie zepsuł jego terenów nad jeziorem. Trzeba pilnować aby nie straciły na wartości, jednocześnie blokując wszelkie inwestycje stanowiące konkurencję bądź kontrowersję.
Startuje, bo jest szefem partii w Tarnobrzegu i to jest uczciwe, a nie tak jak Nowak ukrywający się pod szyldem PiS.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 25-02-2024 10:03

Serio pisze:
25-02-2024 08:29
a nie tak jak Nowak ukrywający się pod szyldem PiS.
Chyba na odwrót? To PiS ukrywa się pod szyldem Nowaka.
To bardzo częsta sytuacja, że nie startuje lider partii. W ostatnich wyborach też ścierał się Trzaskowski (wcześniej Kidawa-Błońska) i Duda, a nie Tusk i Kaczyński. Startującym szefem partii był chyba tylko Kosiniak-Kamysz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 25-02-2024 11:18

Tym razem przejrzałem program wyborczy Tomasza Stróża, porównując go głównie z tym co w programie Dariusza Bożka. Co ciekawe, już po moich komentarzach, program Dariusza Bożka uległ zmianie! O tym też w poniższym tekście:

https://www.tarnobrzeg.info/2024/02/25/ ... -tam-mamy/

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 25-02-2024 11:40

admin pisze:
25-02-2024 10:03
Serio pisze:
25-02-2024 08:29
a nie tak jak Nowak ukrywający się pod szyldem PiS.
Chyba na odwrót? To PiS ukrywa się pod szyldem Nowaka.
To bardzo częsta sytuacja, że nie startuje lider partii. W ostatnich wyborach też ścierał się Trzaskowski (wcześniej Kidawa-Błońska) i Duda, a nie Tusk i Kaczyński. Startującym szefem partii był chyba tylko Kosiniak-Kamysz.
Ukrywa się, bo ma dokładnie ich poglądy i jest im bezwzględnie wierny, a opinii publicznej przedstawia się jako niezależny działacz społeczny. Można wręcz napisać, że w ten sposób manipuluje opinią publiczną. Nowak nie ma szyldu to koniunkturalna osoba. Trzeba mieć odwagę jednoznacznie głosić swoje poglądy, a nie być marionetką. Wyborcy PiSu powinni wyciągnąć lekcję z ostatniej kampanii , kiedy to Bożek wybrany głosami anty PiS rządził z PiS. Teraz w przypadku Nowaka może być tak samo. Jak wygra głosami PiS to rządził będzie z PO. Tak działa ten układ w mieście. To moim zdaniem nie jest uczciwe. Bożek i Nowak to żadna zmiana dla Tarnobrzega.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 25-02-2024 12:26

Ukrywa się, bo ma dokładnie ich poglądy i jest im bezwzględnie wierny, a opinii publicznej przedstawia się jako niezależny działacz społeczny
Każdy wie, że w jakiś sposób jest związany z PiS. No i? Wolę już tego typu sytuację, aniżeli skakanie z kwiatka na kwiatek. Nie specjalnie przepadam za polityczną prosty....ą, jak i prosty...ą w ogóle.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 25-02-2024 13:09

zbyry pisze:
25-02-2024 12:26
Ukrywa się, bo ma dokładnie ich poglądy i jest im bezwzględnie wierny, a opinii publicznej przedstawia się jako niezależny działacz społeczny
Każdy wie, że w jakiś sposób jest związany z PiS. No i? Wolę już tego typu sytuację, aniżeli skakanie z kwiatka na kwiatek. Nie specjalnie przepadam za polityczną prosty....ą, jak i prosty...ą w ogóle.
Kogo masz na myśli? Pisz wprost a nie zachowuj się jak polityczny żigolak.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: zbyry » 25-02-2024 14:46

Polityczny żigolak. To już lepiej jakbyś mi powiedział/powiedziała ty Ch...u. Kogo? Misia gogo. To moja subiektywna wypowiedź i nic Ci do tego, kogo mam na myśli. Może kogoś z parlamentu?

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 25-02-2024 15:35

zbyry pisze:
25-02-2024 14:46
Polityczny żigolak. To już lepiej jakbyś mi powiedział/powiedziała ty Ch...u. Kogo? Misia gogo. To moja subiektywna wypowiedź i nic Ci do tego, kogo mam na myśli. Może kogoś z parlamentu?
"Kto wiatr sieje, zbiera burzę"

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: jamWilhelm » 25-02-2024 16:47

niXSal pisze:
24-02-2024 09:36
T. Zych z PO
Raczej marne szanse. Tak jak kiedyś, dzięki zbieżności nazwisk, do RM wślizgnął się inny o tym nazwisku, tak teraz może to zadziałać w drugą stronę

ODPOWIEDZ