Bezrobocie w Tarnobrzegu spadło poniżej 10%

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Bezrobocie w Tarnobrzegu spadło poniżej 10%

Post autor: admin » 08-08-2023 14:22

Co mam z tematu to wrzucam, chociażby w informacji o Raporcie:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/10/ ... ie-miasta/
Serio pisze:
08-08-2023 11:03
Jak dla mnie nie ma powodu do świętowania historycznego rekordu tj spadku o 0.3 bezrobocia w mieście.
A o gdyby przy tym liczeniu spadło o 3,3%? Prawda, że taka wartość nie robi wrażenia? A to już by był spadek o 50%! Bo jesteśmy przy tak niskich wartościach. 0,3% zmiany w stopie bezrobocia to kolejne 5% mniej w ciągu roku. Źle?

Nie wiemy czy z bezrobociem będzie dalej lepiej czy gorzej. Chyba wszyscy widzimy coraz więcej pojawiających się w Tarnobrzegu obcokrajowców i wcale nie są to Ukraińcy. Pracy wystarczy dla wszystkich.

Wiemy za to, że z przyrostem naturalnym, ilością mieszkańców, średnią wieku, będzie już tylko gorzej. Ale to nie jest nasz tarnobrzeski trend tylko ogólnoświatowy. Młodzież wyjeżdża do większych ośrodków, gdzie można lepiej zarobić lub według ich perspektywy lepiej żyć. Często za granicę. Tego nie zmienimy, chociaż wielu już obiecywało.

jamWilhelm
Posty: 1146
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Bezrobocie w Tarnobrzegu spadło poniżej 10%

Post autor: jamWilhelm » 08-08-2023 14:23

no to odpowiedz na pierwszą część. Personalnie to tylko Wy możecie atakować :)

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Bezrobocie w Tarnobrzegu spadło poniżej 10%

Post autor: zbyry » 08-08-2023 14:24

PUPIE
@jamwilhelm Ty zbereźniku :D :)
Z bezrobociem u nas jest ciekawa sprawa bo każdy zna mnóstwo ludzi, którzy nie pracują na ziemiach stricte tarnobrzeskich, tylko w sąsiednich lub po prostu w innych miastach położnych 100 km i więcej od nas, a @admin o tym pisze. Niestety i to trzeba sobie powiedzieć wprost, fluktuacja zdolnych kadr jest duża, a nawet bardzo. Jeżeli stosunkowo nie dawno pytam się kierownika produkcji, który zarzadza ciągiem linii technologicznych znanych zakładów produkcyjnych: słuchaj, jak liczysz wskaźnik OEE (Overall Equipment Effectiveness), czyli efektywność produkcji to postawił oczy i zapytał a co to jest....ręce opadły. A jak zapytałem o wskaźnik rotacji zapasów wyrażonym w dniach, to otrzymałem odpowiedź (uff), że wynosi on ok 250 dni, co w praktyce oznacza, że wyprodukowany towar zalega w magazynie właśnie te 250 dni a to akurat w tej branży to wynik arcytragiczny. Ale tenże człowiek pracuje z "polecenia", resztę historii można dopisać samemu.

ODPOWIEDZ