Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Serio
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Serio » 02-07-2023 09:02

TSS pisze:
01-07-2023 20:59
Wąskość myślenia i tyle. Ktoś oszczędza nie tam gdzie trzeba.
To nic innego jak tylko realizowanie przez władze Tarnobrzega utopijnej agendy ONZ i WHO. Czego innego można było się spodziewać po prezydencie naszego miasta? To ten sam sposób myślenia, jak np. prezydenta Trzaskowskiego. Ile jeszcze ulic" zniszczą" nam te władze? Kiedy mieszkańcy zrozumieją, że te działania szkodzą naszemu miastu. Problemów komunikacyjnych w mieście nie rozwiąże się przez zwężanie kluczowych ulic, najlepszym przykładem jest ul. Wyszyńskiego, jazda po której stała się bardzo niebezpieczna. W przypadku ul. Kwiatkowskiego prawdopodobnie będzie podobnie. Dodatkowo moim zdaniem płynność ruchu w tym newralgicznym miejscu Tarnobrzega ulegnie tylko pogorszeniu. "Dość tego" prezydencie Dariuszu Bożek.
" Mazowiecka Wspólnota Samorządowa wraz z ruchem
Bezpartyjni Samorządowcy, Stowarzyszeniem "Stop korkom" oraz wieloma
innymi organizacjami lokalnymi prowadzi od dłuższego czasu protest przeciwko
polityce transportowej miasta. Ostatnie propozycje władz Warszawy takie jak
wprowadzenie Strefy Tempo 30, Strefy Czystego Transportu (SCT) czy Strefy
Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) budzą nasz niepokój a często
sprzeciw. W wyniku takich działań praktycznie codziennie Zarząd Dróg Miejskich
likwiduje kolejne miejsca parkingowe. Takie projekty wraz z dokonywanym
permanentnym blokowaniem ulic przez ich zwężanie i budowanie na nich sztucznych
przeszkód nie pozostawia wątpliwości. Władze miasta prowadzą konsekwentną
politykę eliminacji transportu samochodowego oraz mają zamiar pozbawić nas
prawa posiadania samochodu. Jesteśmy przekonani, że większość warszawiaków nie
popiera takich rozwiązań".
https://iochota.pl/artykul/dlaczego-w-warszawie/1432979
Załączniki
W-wa.jpg
W-wa.jpg (38.79 KiB) Przejrzano 5992 razy

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-07-2023 11:23

Tydzień temu pisałem w tygodniówce o planowanych wydatkach na dokumentacje projektowe, w tym dokumentację na budowę stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Temat okazał się dyskusyjny, a radni przyjęli poprawkę Kamila Kalinki wykreślającą wydatki na dokumentację na ten obiekt.

Ile to miało kosztować, jakie pojawiały się argumenty w dyskusji - informacje w poniżej linkowanym tekście:

https://www.tarnobrzeg.info/2023/07/02/ ... obrzeskim/

Obrazek

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 02-07-2023 12:43

A ja byłbym za.

I od razu skoro inne zawody mają różnego rodzaju profity to proponuję:
1. 50 proc. zniżki za parkowanie jachtu dla byłych pracowników/ich dzieci, którzy legitymują się 25 latami pracy w byłej kopalni SIARKOPOLU
2. 75 proc. zniżki za parkowanie jachtu dla byłych pracowników/ich dzieci, którzy legitymują się 50 latami pracy w byłej kopalni SIARKOPOLU.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

deemek
Posty: 1
Rejestracja: 04-07-2023 21:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: deemek » 04-07-2023 21:43

Kto mi powie kto buduje garaże koło kościoła na Św.Barbary. Gdzie można dostać jakieś info kiedy i za ile będą do sprzedania

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 05-07-2023 05:50

Garaże buduje gość z Tarnobrzega, garaże mają być na wynajem, nie słyszałem nic o sprzedaży. Ogłoszenie pewnie pojawi się w 2024 r na tarnobrzeg.info. Najlepiej podjedź zapytaj.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-07-2023 23:06

W ramach ciekawostki wrzucę, że Google zakwestionował tę podstronę jako treści o charakterze seksualnym, tylko dla dorosłych. Zakładam, że razi ich obrazek z syrenką :)

Roman90
Posty: 100
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 07-07-2023 08:37

Coś wiadomo o przetargu na drogi z polskiego ładu? Już trochę czasu minęło od pierwszej próby a ceny nie maleją.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-07-2023 15:05

Tyle wiadomo, że oprócz rezygnacji z Bema pewnie rezygnujemy również z Waryńskiego.

Niemal dwa miesiące temu była mowa, że drugi przetarg powinien być w ciągu 1,5 miesiąca, czyli jest lekka obsuwa względem planów.

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 09-07-2023 20:40

IBR Rzeszów w bloku na Św. Barbary ma 1/3 lokali mieszkalnych zajętą.

Nowe Przywiśle ma wszystkie 33 mieszkania dostępne w bloku przy ul. 1 Maja - układ poszczególnych mieszkań jest do zobaczenia na stronie - https://noweprzywisle.pl/budynek/


Dzisiaj nad jeziorem rekord frekwencji, korki jak w Warszawie, nerwówka, trąbienie, czerwony autobus nr 6 o dziwo pełny itp. Jestem ciekawy jakie utarg ma miasto z tego weekendu?

Parking nr 5 nad jeziorem w ogóle się nie sprawdza nawet w upalne dni, może gdyby wydłużono plaże, ale czy z praktycznych względów jest to możliwe?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-07-2023 23:16

To chyba rzeczywiście był rekordowy dzień. Nie byłem, ale słyszałem relacje tych co byli.
Mimo, że na wjeździe nie ma już bramek, kolejki po obydwu stronach jedynego wjazdu sięgały godziny oczekiwania. Czas oczekiwania na posiłek dochodził do dwóch godzin, po czym wiele lokali ogłosiło, że wstrzymują przyjmowanie kolejnych zamówień. Nasze nowe parkingi okazały się niewystarczające, w tej sytuacji tolerowano parkowanie w miejscach objętych normalnie zakazem, sprawdzając jednocześnie czy opłaty parkingowe zostały wniesione.

Ciasno robiło się nie tylko na wjeździe, ale i na wyjeździe. Z drugiej strony, osoba z zewnątrz komentowała, że jak na takie warunki był wyjątkowy porządek – ścieżka rowerowa była przejezdna, plażowicze wykazywali się dużą tolerancją i starali się zachowywać w sposób nie przeszkadzający innym, odpady odnoszono do koszy itp. Oby tak dalej.

A Tarnobrzeżanie chyba już wiedzą, że w niedzielę lepiej unikać wyjazdu nad Jezioro samochodem w porach największego ruchu.
Pakiet zdjęć w poniższym tekście.

https://www.tarnobrzeg.info/2023/07/09/ ... m-zdjecia/

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 685
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 09-07-2023 23:46

To należy wyciągnąć wnioski na przyszły weekend bo jak się prognozy sprawdzą to rekord może zostać pobity. Może warto zaangażować służby do sterowania ręcznego ruchem tak aby korek się szybciej rozładował? Przy prawdziwym "najeździe" należy również kierować auta na parkingi trawiaste, te same które działały w tamtym roku. Wtedy spokojnie zmieści się ponad 5 tys. aut w tym samym czasie. Oczywiście, ja nie mam nic przeciwko aby przez każdy wakacyjny weekend, zarówno w sobotę jak i niedzielę, obłożenie wynosiło minimum 5 tys. aut. Niech się jezioro wreszcie zacznie finansować! Walczyć o statystyki z dzisiekszego dnia trzeba.
Więc służby do dzialania!

Ale co się z tym parkingiem nr 5 się nie sprawdziło? Mam rozumieć że pusty był?
Przy maksymalnym wydłużeniu plaży to z tego parkingu będzie ok. 500 metrów do wody. Oczywiście obecnie też tyle jest i podejrzewam że siedzenie w trzcinach zbyt przyjemne nie jest. Do takiego lepszego dostępu to już trzeba liczyć prawie 1 km. Czy dużo, czy mało to zależy od ilości sprzętu jaki się ze sobą niesie. Założenie tego parkingu to zapewne szeroko pojętą obsługa półwyspu a samo parkowanie awaryjnie w dzień taki jak dziś.

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 09-07-2023 23:56

Plażowicze parkowali dzisiaj także za skryżowaniem Turystycznej z Górniczą, tylu ich było. Pewnie się finansowo nie dołożyli, ale swoje przejść musieli.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 10-07-2023 22:05

Dzisiaj mieszkańcy osiedla Zakrzów zwołali konferencję na temat lokalizacji masztu, a sieć Play przesłała oświadczenie. Info i oświadczenie w tekście.

https://www.tarnobrzeg.info/2023/07/10/ ... u-zakrzow/

Wkrótce pewnie poznamy wersję urzędu. Albo i nie.

janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: janektbg » 11-07-2023 10:55

Niekompetencja obecnego urzędu aż poraża...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-07-2023 22:21

No i wersję urzędu poznamy jutro na specjalnej konferencji.

Co spodziewam się usłyszeć:
- rozpoczęła się kampania wyborcza i wychodzi motywacja polityczna
- nie rozumiem skąd takie reakcje, skąd bezpodstawne zarzuty o korupcję i nepotyzm (straszenie sądem)
- mamy pomysły, będziemy prowadzić rozmowy, bo trzeba rozmawiać
- nic się nie odbędzie wbrew woli mieszkańców
- taką decyzję trzeba było wydać, bo to urzędowy obowiązek
- no i coś jeszcze na Play'a, że najpierw tak, a później inaczej i że pewnych spraw nie da się załatwić z dnia na dzień
Dobrze zgaduję?

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 11-07-2023 23:22

admin pisze:
11-07-2023 22:21
nic się nie odbędzie wbrew woli mieszkańców
Ostatnio mam wrażenie że ten zwrot jest głęboko nadużywany, nie wytniemy drzew i nie zrobimy ścieżek rowerowych, bo mieszkańcy. Nie zrobimy łącznika Skłodowska do Zwierzyniecka bo mieszkańcy ( mimo że będzie bo PDB nie wie co budujemy) nie będzie spalarni w strefie przemysłowej bo mieszkańcy. W ten sposób przykrywają swoją nieudolność w rządzeniu, no i nie musimy wydawać pieniędzy. Niestety ale rządzenie polega na tym że czasem trzeba podjąć mało popularne decyzję wbrew jakiejś grupie społecznej, by dla ogółu było lepiej.
A w sprawie Play'a już poza całym tym zamieszaniem najbardziej razi fakt że dla jednych decyzja urzędnicza wydawana jest w tydzień, a dla innych w maksymalnym czasie który określają przepisy. I wszystko w majestacie prawa.
Tak słabych rzędów jak mamy teraz, śmiem twierdzić nie było jeszcze nigdy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-07-2023 22:04

No i średnio zgadłem.
O dziwo tym razem nie było nic zupełnie o polityce, prezydent zachował się z klasą. Na konferencji zakrzowskiej były ataki personalne, tutaj ad personam nie było nic. Nie było też nic o korupcji i nepotyzmie, chociaż o nierozumieniu chyba coś było.
Rozmowy będą, jutro w Katowicach, a później może i wyżej. Co ciekawe, prezydent chce zaangażować w negocjacje z inwestorem... parlamentarzystów.
A dalej już zgadłem. Wola mieszkańców, obowiązek wydania decyzji i przede wszystkim dużo o Playu, że najpierw tak a później inaczej i że procedury muszą trwać. Były też podobno na bieżąco informacje z miasta do inwestora, była też zmiana planowanej powierzchni dzierżawy ze strony Playa, która wymusiła uruchomienie procedury na nowo.

A na koniec krok w stronę porozumienia, czyli zapowiedź, że kolejny przetarg nie będzie po 2400 zł miesięcznie, ale od 1200 zł miesięcznie, czyli prawie tak jak stawka na os. Sobów.

Cała konferencja tutaj:


Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 14-07-2023 00:42

Posiada ktoś może informację w temacie Dino na Sienkiewicza w Mokrzyszowie? Prąd dociągnięty przeszło miesiąc temu, paczkomat postawiony i cisza.
Z centrali dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,
przykro nam, ale nie udzielamy informacji na temat nowych inwestycji.
Z poważaniem"
Karaś

sruba2004
Posty: 4
Rejestracja: 24-01-2017 13:43

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: sruba2004 » 14-07-2023 08:02

Witam. Mam pytanko co toza budowa lub przebudowa gazowa na warszawskiej? Co za firma to wykonuje?

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 14-07-2023 22:18

Są wyniki Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, otrzymamy:
1.Remont i adaptacja budynku zabytkowej stajni na potrzeby utworzenia świetlicy osiedlowej z zapleczem sportowym na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu - 488 530,00 zł
2. Rewitalizacja w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu - 294 000,00 zł
3. Prace budowlano-konserwatorskie więźby i pokrycia dachowego, elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej przy zabytku – kamienica ul. Sienkiewicza 5 w Tarnobrzegu 166 600,00 zł
4. Prace remontowe zabytkowego budynku dawnej Cesarsko-Królewskiej Wyższej Szkoły Realnej w Tarnobrzegu 500 000,00

ODPOWIEDZ