Wielkanoc z Bartoszem

W Niedzielę Palmową – 14 kwietnia br. plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu stanie się miejscem spotkania lokalnych a także zaproszonych artystów – rękodzielników. Będzie to też okazja, by mieszkańcy miasta degustowali przygotowane potrawy, w tym wielkanocny żurek przygotowany przez kucharzy restauracji Gustum Hotel Evva.

Nie zabraknie niespodzianki w postaci rogala „Bartosza”, który będzie pojawiał się przy okazji ważnych uroczystości oraz wydarzeń. Pojawią się też bułeczki „Bartoszki”. Pierwsza edycja kiermaszu „Bartosz na Wielkanoc” zostanie okraszona programem artystycznym związanym z kulturą regionu. W programie również konkurs na wykonanie pisanki „Ale jajo” z wykorzystaniem znaków, symboli charakterystycznych dla Tarnobrzega lub kultury lasowiackiej.

Organizatorzy zapraszają stowarzyszenia do włączenia się w to wydarzenie.
Informacje – karty zgłoszeń dla wystawców oraz regulamin do pobrania na stronie Urzędu Miasta w Tarnobrzegu 
www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-kiermaszu-wielkanocnym-bartosz-na-wielkanoc  oraz na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury  http://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2019/03/21/zapraszamy-do-udzialu-w-i-kiermaszu-wielkanocnym-bartosz-na-wielkanoc/