Mastalerz do Senatu

Dopiero mieliśmy wybory, a tu już na 12 września szykują się następne. Wybory uzupełniające do Senatu RP mają wyłonić następcę wybranego do Parlamentu Europejskiego senatora Mieczysława Janowskiego. Wybierać będzie nie całe Podkarpacie, a jedynie okręg 22 obejmujący powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów i Tarnobrzeg.

Kandydatów można zgłaszać do 3-go sierpnia, jednak kilku zdążyło się już ujawnić:
PO – Zbigniew Rynasiewicz – Leżajsk
LPR – Józef Maziarz – Kolbuszowa
Kazimierz Jaworski – Chmielnik, popierany przez PiS
SLD – Karol Wąsowicz Rzeszów
PSL – Aleksander Bentkowski
SdPL – Norbert Mastalerz – Tarnobrzeg
Samoobrona – Zbigniew Szafraniec

Kandydatów wystawi również PLD, ROB, UW, PPN, PPP, RChL-N „Nadzieja”. Czy potraficie rozszyfrować wszystkie te skróty?

Dla Mastalerza to dobra szansa by o sobie przypomnieć. Po jego odwołaniu z funkcji wicemarszałka Podkapacia zdradzone SLD zapowiadało, że nie ma dla Norberta powrotu do RUCH-u (widać kto dobiera tam pracowników). W ostatniej chwili Mastalerz zrezygnował również z kandydowania na prezesa K.S. Siarka. Dobry wynik w wyborach mógłby mu zapewnić miejsce w senacie najwyżej na 13 miesięcy, ale zwiększałby szanse na manadat poselski w przyszłym parlamencie.
Stronę internetową www.mastalerz.vel.pl chyba za wcześnie chwaliłem, od dłuższego czasu jest w przebudowie, a jedyną atrakcją są wyskakujące reklamy.

Wracając do wyborów uzupełniających – będą kosztować ponad 1 milion złotych. Nie można wykluczyć, że nowi senatorowie będą urzędować tylko do wiosny, albo i jeszcze krócej.