Po meczu nauczyciele-uczniowie

We wtorek o godzinie 1700 na Hali Osir w Tarnobrzegu odbył się mecz siatkówki pomiędzy Nauczycielami a Uczniami. Przed meczem odbył się pokaz akrobatyki sportowej, taneczny i Break Dance. I przyszedł czas na wydarzenie wieczoru mecz…. Mecz w pełnej obsadzie sędziowskiej.

Po przeciwnej stronie siatki stanęła młodość, ambicja wola walki, chęć zwycięstwa (a nawet pewność), po drugiej, młodość… wola walki, i lekka trema (nauczyciele). Nauczyciele zdawali sobie sprawę, że młodzież trenowała cały tydzień i ma ogromny potencjał osobowy do wygrania tego meczu.

Informację i zdjęcia nadesłał robert2211. Dzięki!

Początek pierwszego seta zaczął się trochę nerwowo, po obu stronach, obie drużyny zdobywały punkty po błędach przeciwników, jednak nauczyciele opanowali swoje emocje dość szybko i zaczęli grać mądrze taktycznie wykorzystując złe ustawienie drużyny uczniów.

Wiele punktów przyniosły nauczycielom ataki ze środka i dobra gra wysokiego bloku. To pogrążyło zespół uczniów i oddali bez walki seta zdobywając w nim tylko 12 punktów.

Drugi set miał już inne oblicze, uczniowie wyciągnęli lekcje z pierwszego seta i stawiali skuteczny blok środkowemu atakującemu drużyny nauczycieli, czym trochę zdeprymowali przeciwników. Uczniowie poprawili zagrywkę i atak, ale to nie wystarczyło do osiągnięcia sukcesu.

Gdy doszli nauczycieli do stanu 24:22, tamci wzięli czas i uczniowie po tej przerwie taktycznej zepsuli zagrywkę marnując szansę na wyrównanie wyniku meczu. Na trzeci set obie drużyny weszły w całkowicie odmienionym ustawieniu, ale Nauczyciele kontrolowali cały czas wydarzenia na boisku, w połowie seta nauczyciele grali już z 3 dziewczynami, a po zdobyciu 20 punktu nawet 4.

Po tych zmianach drużyny nauczycieli, na parkiecie u uczniów pojawili się ponownie najsilniejsi atakujący, ale ogranie boiskowe Nauczycielek i ich wysoki poziom siatkarskiej sztuki nie pozwolił uczniom na rozwinięcie skrzydeł. Set zakończył się zwycięstwem Nauczycieli 25:17 a cały mecz 3:0.

Po meczu obie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, które wręczał Prezes KS Siarka Wacław Salamucha i trener tarnobrzeskich siatkarek Andrzej Dróbkowski.

Imprezę zakończyło losowanie gadżetów dla publiczności licznie zgromadzonej na Hali. Losowano między innymi Zestaw Kina Domowego i Rower Górski. Przerwy między setami uatrakcyjniły występy taneczne dziewcząt z Gimnazjum Nr 2 w Tarnobrzegu. Mamy nadzieję, że za rok dojdzie do rewanżu.