Galeria Bezdomna w Tarnobrzegu

W dniach 13-20 Sierpnia w Tarnobrzegu zostanie otwarta Galeria Bezdomna. Sama Galeria to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego do wystawienia swoich zdjęć.

Specyfiką Galerii Bezdomnej jest brak wstępnych eliminacji. To, co zostanie na wystawie pokazane zależy tylko i wyłącznie od poziomu auto-cenzury wystawiających osób.

Po pierwsze nie dobieramy wystawców: pokazać swoje prace może każdy, kto chce: i fotograficzne gwiazdy, i profesjonaliści, i początkujący fotografowie, studenci i amatorzy. Po drugie nie selekcjonujemy także prac – nie narzucamy tematyki, techniki, formatu i ilości pokazywanych przez autorów fotografii.

Zdjęcia mogą być zarówno oprawione w pozłacane ramy jak i można pokazać „gołe” odbitki przyklejone do ściany. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza. W dniu rozpoczęcia wystawy, tj. 13 sierpnia wszyscy autorzy przychodzą ze zdjęciami i wszelakim sprzętem służącym do ich powieszenia, cokolwiek by to było: młotek i gwoździe, taśma dwustronna i wszelkie inne podobne rzeczy, sznurki, linki itd.

Każdy sam znajduje sobie wolny kawałek ściany (czy podłogi lub sufitu) i za-wiesza swoje prace. Mile widziane są wszelkie niekonwencjonalne sposoby ekspozycji. Kiedy umilknie już stukanie młotków i wszystkie prace już zawisną przychodzi czas na wernisaż. Na umówioną godzinę przybywają wszyscy autorzy i następuje ogólna integracja. Przez cały okres trwania ekspozycji sami autorzy mają pieczę nad wystawą – ustalane są dyżury do pilnowania.

Każdy musi poświęcić trochę czasu na doglądanie prac kolegów i swoich. Ostatniego dnia wystawy robimy zakończenie. Po tym każdy demontuje swoją ekspozycję i zabiera zdjęcia…