Minął rok działalności IKS

Minął rok czasu od powstania Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg.

Rok temu 4 października 2004 roku powołano do życia nowe Stowarzyszenie, które postawiło sobie bardzo szczytny i ambitny cel, jakim jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych ruchowo poprzez uprawianie sportu oraz działalność społeczną na rzecz tych osób…

Stowarzyszenie liczy przeszło 50 członków zarówno sprawnych jak i niepełnosprawnych osób. Trenerzy i działacze IKS-u to bardzo doświadczeni ludzie. W klubie działają trzy integracyjne sekcje: tenisa stołowego, podnoszenia ciężarów i pływania.

Pierwszy rok działalności był bardzo pracowity i owocny w sukcesy. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu udało się zorganizować m.in. I Otwarte Mistrzostwa Tarnobrzega w Wieloboju Ciężarowym o Puchar Prezydenta Tarnobrzega w kategorii kobiet i mężczyzn czy w Trójboju Siłowym oraz Turniej w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych.

– To nie koniec naszych działań, tuż przed wakacjami organizowałem z moimi przyjaciółmi po raz czwarty akcję społeczną „Akcje Bezpieczne Wakacje – Stop Bezmyślnym Skokom na Głowę do Wody”. Jej celem było uświadomienie młodym ludziom o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nieprzemyślany skok do wody, który może skończyć się śmiercią, albo trwałym kalectwem do końca życia. Zapoznajemy osoby niepełnosprawne z ich prawami, pomagamy w rozwiązywaniu bardzo trudnych problemów, o jakich zwykły człowiek nie ma pojęcia. Doradzamy na przykład przy wyborze odpowiedniego wózka inwalidzkiego oraz jak likwidować bariery w domu niepełnosprawnego, w firmie, sklepach. Akcja „Bariery Tarnobrzega” to też dzieło ludzi z IKS-u. Ponad 100 zdjęć barier architektonicznych, które straszą w Tarnobrzegu tych z czasów „komuny” (nieprzejezdne skrzyżowania, wysokie krawężniki) i te modernizacje z nowych czasów, „buble” nowoprzebudowanych chodników i podjazdów – mówi prezes IKS Radek Zięba.

Ponadto w czerwcu zawodnicy IKS odnieśli sukces, zdobywając medale na Mistrzostwach Podkarpacia w Iwoniczu Zdroju i Polski w Kielcach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Mistrzostwach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Tych osiągnięć nie było by bez pomocy sponsorów m. in. firmy Seltar, Seriusz, Tares Motor, oraz Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu i innych mniejszych wspierających stowarzyszenie.

W planach są kolejne wyjazdy sportowe. Już w następny weekend zawodnicy pojadą do Puław na Międzynarodowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, a w listopadzie na Puchar Polski w Skierniewicach, w obu imprezach są duże szanse na dobre lokaty.
Już niedługo stowarzyszenie wyremontuje swoją siedzibę przy ulicy Targowej 4, w której członkowie będą pełnili dyżury, co ułatwi funkcjonowanie klubu i kontakt z tymi, którzy chcieliby zasilić szeregi IKS Tarnobrzeg.

Szukamy też innych sponsorów, którzy tak potrzebnymi finansami wsparliby nasze działania. A naprawdę warto!!!!!!! Sukcesy takich zawodników jak Wicemistrz Świata i Mistrz Europy Krzysztof Wrona, siostry Iza i Monika Gajda czy młody Tomasz Rusinowski w Tenisie mówią same za siebie – mówi prezes Zięba.

Uwaga!
IKS OGŁASZA NABÓR OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO DO SEKCJI PŁYWANIA, TENISA
STOŁOWEGO ORAZ PODNOSZENIA CIĘŻARÓW.
IKS TARNOBRZEG ZAPRASZA NIEPEŁNOSPRAWNE RUCHOWO DZIEWCZYNY, KOBIETY DO
SEKCJI TENISA STOŁOWEGO!!!!!!!!

IKS Tarnobrzeg poszukuje dwóch wolontariuszy na wyjazd na Międzynarodowy
Turniej Tenisa Stołowego do Puław 14-16 października do pomocy zawodnikom
niepełnosprawnym. Jedzenie i nocleg zapewnione. Kontakt 505491600 gg6820648

Informację nadesłał Radek Zięba