Złoto dla Wrony!

MISTRZ EUROPY 2005 Z KLUBU TARNOBRZESKIEGO.
Złoty medal w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii 52 kg wywalczył na Mistrzostwach Europy w węgierskim Mosonmagyaróvar zawodnik IKS Tarnobrzeg, Krzysztof Wrona. Wyciskając 150 kg obronił tytuł Mistrza Europy z 2004 roku.

Choć jego rekord życiowy to 155 kg z osiągniętego rezultatu aktualny Mistrz Europy jest zadowolony…

Głównym i nieoczekiwanym rywalem okazał się nowy zawodnik z Białorusi, ale naszemu mistrzowi nie zdołał stanąć na drodze do zdobycia złotego krążka.

– Nie obawiałem się białoruskiego konkurenta, ponieważ nigdy wcześniej nie startował na zawodach podobnej rangi i nie był w stanie mi zagrozić. Trzecie miejsce zajął reprezentant Węgier wyciskając 115 kg. Teraz muszę się skupić na przygotowaniu do kolejnych zawodów sportowych, a mianowicie do Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Sztangi, jakie odbędą się w Sztokholmie na początku grudnia. Będę bronił drugiego miejsca, choć nie wykluczam, że powalczę o pierwszą pozycję. – mówi Krzysztof Wrona.

Przypomnijmy, że Krzysztof Wrona to 4 krotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie oraz medalista Mistrzostw Polski w Trójboju siłowym.
Takiego sukcesu nie było by bez ciężkich treningów pod okiem Jana Dryki.

2 listopada Dzień Zaduszny. Wszyscy pamiętamy o swoich bliskich, którzy odeszli. Nie zapomnijmy, też o naszych kolegach, których już nie ma wśród nas, czyli LESZKU DĄBKU wielokrotnym reprezentancie Polski w Koszykówce na Wózkach i ANDRZEJU STĘPNIU.

Radek