Sanockie sukcesy IKS Tarnobrzeg

Znakomicie podczas Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego ( zdobywając 6 medali) zaprezentowali się młodzi ciężarowcy IKS Tarnobrzeg prowadzeni przez trenera Jana Drykę. Zawody rozegrane zostały w Sanoku. W stawce 32 zawodników i zawodniczek debiutująca w zawodach tej rangi Agnieszka Trześniowska w kategorii do 58 kg wynikiem 60 kg w dwuboju (rwanie 25 kg + podrzut 35 kg) zdobyła złoty medal.

——————————-
Złoty krążek wywalczyła w Sanoku również jej koleżanka klubowa Justyna Gil, która nie miała sobie równych w kategorii do 69 kg. Jej wynik w dwuboju to 80 kg (rwanie 35 kg + podrzut 45 kg).
Trzeci złoty medal w dwuboju dla IKS zdobył w kategorii +100 kg Paweł Korona – wynik 225 kg (rwanie 100 kg + 125 podrzut), wygrał zdecydowanie i wywalczył minimum na Mistrzostwa Polski do lat 20.

Trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobył Artur Szlęzak, uzyskując wynik 175 kg (rwanie 80 kg + podrzut 95 kg).

Medale z sanockich mistrzostw przywieźli również juniorzy. w kategorii 85 kg wywalczył Michał Marzec – wynik 155 kg (rwanie 70 kg + 85 kg), a Dawid Kostkiewicz w tej samej kategorii uzyskując wynik 125 kg, zdobył brązowy medal. Wszyscy zawodnicy trenują na siłowni OSIR-u w Tarnobrzegu.

Przypomnijmy, ze IKS Tarnobrzeg (istnieje od 1,5 roku) posiada 6 integracyjnych sekcji sportowych, w których trenują sprawni i niepełnosprawni (tenis stołowy, pływanie, wyścigi na wózkach oraz sporty siłowe).
W trzech sekcjach sportów siłowych tj. podnoszenia ciężarów, trójboju siłowego, wyciskania sztangi leżąc trenuje 12 zawodników (min. Krzysztof Wrona Mistrz Europy z 2004 i 2005 r.) i 4 zawodniczki.