29 Barbórkowa Drama Teatralna

27 listopada – 11 grudnia 2006 r.
Tarnobrzeski Dom Kultury serdecznie zaprasza na 29 Barbórkową Dramę Teatralną. Gościć będziemy teatry, których spektakle spotykają się zawsze z Państwa zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że proponowany repertuar spotka się również w tym roku z Państwa uznaniem…

TEATR ATENEUM W WARSZAWIE
Scena 61

Matel Visniec
ZATRUDNIMY STAREGO CLOWNA

adaptacja i reżyseria:
Sebastian Chondrokostas
scenografia:
Marcin Stajewski
muzyka:
Urszula Borkowska
pantomima:
Jerzy Winnicki

obsada:
Artur Barciś, Jan Kociniak, Jan Matyjaszkiewicz, Henryk Łapiński

premiera 16.10.2004 r.

Współczesna sztuka rumuńskiego dramaturga i poety mieszkającego na stałe we Francji.
Trzej klowni, niegdyś bardzo popularni, nagle dostają ostatnią w życiu szansę na spełnienie swoich marzeń: Ktoś ich gdzieś zaprasza na casting. Zawzięcie pragną udowodnić, że ciągle są wspaniali i cieszą się życiem. Podejmują desperacką próbę oszukania czasu i losu.
Przedstawienie jest pokazem wszechstronnego kunsztu gry aktorskiej. Błazeństwa, właściwa cyrkowi atmosfera zabawy współistnieją z dramatem ludzi usiłujących wrócić do lat młodości.
Jan Kociniak za rolę Nicolla otrzymał prestiżową nagrodę Feliksa Warszawskiego za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w sezonie 2004/2005!!!

spektakle 27 listopada 2006 r., godz. 17.00 i 19.30

POLSKA SCENA KOMEDIOWA

Marek Rębacz
WIERUSZKA

reżyseria:
Marek Rębacz
muzyka:
Piotr Bańka

prapremiera 21.IV. 2006

obsada:
Anna Gornostaj, Małgorzata Ostrowska – Królikowska
Iwona Kucharzak – Dziuda
Andrzej Grabarczyk, Mirosław Konarowski, Marek Rębacz

Marian Kosela, główny bohater, jak każdy polski emeryt wygrzewa się na słonecznych plażach. Jego syn Janek, chirurg, jakoś wiąże koniec z końcem, choć praca w służbie zdrowia jest nudna i nieźle trzeba się nakombinować, żeby wyjść na swoje. Krysia, jego żona, plącze się po domu ciągnąc za sobą odkurzacz, a i tak jest brudno. Zośka, córka Koseli, lubi sobie – od czasu do czasu – wyskoczyć „w bok”, bo wyszła za mąż z rozsądku. Jeden Mytnik, zięć Koseli nie myśli o niczym innym, tylko o pracy. Wraca właśnie z delegacji na Ukrainę i przywozi ze sobą młodą i piękną Wieruszkę, którą chce ulokować w rodzinie jako pomoc domową…Wydarzenia wymykają się spod kontroli i biegną jak w kalejdoskopie. Kolejne zwroty akcji komplikują sytuacje bohaterów.

spektakle 4 grudnia 2006 r., godz. 17.00 i 20.00

GRUPA RAFAŁA KMITY Z KRAKOWA

Rafał Kmita
AJ WAJ! CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM

reżyseria:
Rafał Kmita
muzyka:
Bolesław Rawski
scenografia:
Elżbieta Wójtowicz – Gularowska
choreografia:
Jarosław Stanek

obsada:
Sonia Bohosiewicz, Wojciech Leonowicz, Piotr Sieklucki, Tadeusz Kwinta, Andrzej Róg

premiera 28.05.2005 r.

Grupa Rafała Kmity zaprasza w fascynującą komediową podróż w świat żydowskiej kultury. Charakterystyczne postacie przenoszą w czas galicyjskich miasteczek, a niezwykle ekspresyjna muzyka Bolesława Rawskiego, tarnobrzeżanina, i wibrujący taniec sprawiają, że spektakl można śmiało nazwać… cymesowym musicalem!
Sukces przedstawienia leży w rzadko już dziś spotykanej zespołowości, a wyobraźnia, talent i wdzięk piątki aktorów godzien jest osobnych analiz.
Spektakl na IX Festiwalu Komedii TALIA nagrodzony za reżyserię (Rafał Kmita) i muzykę (Bolesław Rawski)!!!
spektakl 8 grudnia 2006 r., godz. 18.00

TEATR KOMEDIA W WARSZAWIE

Mike Leigh
PRZYJĘCIE

reżyseria:
Krzysztof Zaleski
scenografia i kostiumy:
Beata Nyczaj

obsada:
Monika Kwiatkowska – Dejczer, AgnieszkaWarchulska, Maria Pakulnis,
Damian Damięcki, Przemysław Sadowski

prapremiera polska 18.05.2005 r.

Komediodramat o problemach małżeńskich. Ona jest kosmetyczką, on pośrednikiem w handlu nieruchomościami. To pierwsza para małżeńska. Nieco starsza od drugiej pary: pielęgniarki i technika komputerowego. Młodsza para odwiedza mieszkanie starszej. Pani domu drobiazgowo przygotowała przyjęcie. Wszyscy znakomicie się bawią, tańczą, piją, uwodzą…Nieoczekiwanie zjawia się kobieta w średnim wieku. Przyjęcie zmienia nastrój…
Pięć znakomicie napisanych ról, misternie skonstruowana akcja, precyzja dialogu to niezaprzeczalne walory sztuki Mike`a Leigh, znanego reżysera brytyjskiego, autora filmów „Życie jest słodkie”, „Nadzy”, „Sekrety i kłamstwa” i „Vera Drake”.

spektakle 11 grudnia 2006r., godz. 17.00 i 20.00

29 Barbórkowej Dramie Teatralnej towarzyszy wystawa:
pt. „TEATR JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO W LATACH 1982 – 2005”
w Galerii TDK od 27 listopada do 31 grudnia br. (eksponaty pochodzą z archiwów: Teatru Ateneum, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie).
Istnieje możliwość zwiedzania wystawy z udziałem przewodnika (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci) w ramach”lekcji teatralnej”.

Szczegółowych informacji na temat wystawy i „lekcji teatralnej” udziela Dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego TDK pokój 56, tel. 015 822 21 10 wew. 24.

Przedsprzedaż biletów od 9 listopada 2006 w godzinach 9.00 – 19.00
Odbiór zarezerwowanych biletów od 13 listopada 2006

Szczegółowe informacje
Dział Organizacji Imprez TDK
tel. 015 822 – 21 – 10 w. 32