Poseł Dariusz Kłeczek porzucił PiS!

Poseł Ziemi Tarnobrzeskiej, Dariusz Kłeczek jest wśród założycieli nowego ugrupowania konserwatywnego, skupionego wokół marszałka Sejmu – Marka Jurka. Po przegranym głosowaniu w sprawie zapisania w konstytucji ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia, kilkoro posłów PiS zapowiadało potrzebę zmian – od dziś sprawa jest jasna: Marek Jurek, Małgorzata Bartyzel, Marian Piłka, Artur Zawisza i Dariusz Kłeczek to pierwsi posłowie z nowej partii konserwatywnej.

Cele nowej partii, która według pierwszych sondaży może uzyskać poparcie większe niż zdjednoczone siły lewicy i demokratów.pl, to promocja cywilizacji życia, wzmacnianie pozycji Polski w Europie i działania na rzecz chrześcijańskiego charakteru współpracy europejskiej.

Pomimo ostatnich nieporozumień założyciele nowej partii zapowiadają współpracę z Prawem i Sprawiedliwością, traktowanym jako naturalny, najbliższy partner programowy. Deklarują również poparcie dla działań istniejącej koalicji rządowej. Według Marka Jurka z powstającą grupą rozmawia wielu posłów zainteresowanych nową inicjatywą. Według posła Zawiszy, bliskie jest utworzenie klubu parlamentarnego (wymaga to minimum 15 posłów).