Sukces Tenisistki Stołowej IKS Tarnobrzeg na Turnieju w Briańsku pod Moskwą

W Briańsku pod Moskwą odbył się Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Wystąpili w nim zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Polski i Rosji (Brańska i Moskwy). Wśród zawodniczek wystąpiła zawodniczka IKS Tarnobrzeg Emilia Kotarska, która w kategorii wózki zajęła pierwsze miejsce pokonując wszystkie przeciwniczki po 3:0 w setach. Natomiast w kategorii OPEN kobiet była o krok od podium, zajmując IV miejsce. Jest to ogromny sukces Emilki, która w tym roku w swoim debiucie w Mistrzostwach Polski wywalczyla złoty medal w mikscie.

Natomiast Krzystof Żyłka po zgrupowaniu w Wiśle pod koniec września będzie uczstniczył w następnym zgrupowaniu kadry Polski w Cetniewie.
19-21 pażdziernika najlepsi nasi zawodnicy na wózkach będą brali udział w Międzynarodowym Turnieju w Puławach a od 9 do 11 listopada w Cetniewie odbędzie się Puchar Polski w grach singlowych, mikscie i deblu. Na zawody pojadą najlepsi zawodnicy IKS Tarnobrzeg 4 grający stojąc i 8 na wózkach.
Cieszymy się, że wszyscy na obu tych imprezach wystąpią w nowych strojach (dresach i koszulkach) zakupionych przez sponsora Inters.pl z Krakowa, zajmującego się sprzedażą sprzętu do tenisa stołowego.

Ciesze się bardzo z sukcesów Emilki bo jest to materiał na czołową zawodniczkę w kraju, z powołań Krzyśka na zgrupowania kadry bo trenigi z trenerami kadry będą procentowały na przyszłość. Myśle też, że uczestnictwo Krzyśka jako jedynego reprezentanta Polski na Międzynarodowym Turnieju US OPEN w Chicago w grudniu, będzie doskonałą reklamą dla Naszego klubu i dla niego.
Wspaniale, że pozyskałem sponsora, który nie tylko wyposaży nas w stroje ale otrzymamy też nowe deski i okładziny. Szukamy dalej sponsorów by pomagali na finansowo, bo naprawde warto. Świadczom o tym nasze sukcesy i zdobywane medale na Mistrzostwach Polski i Turniejach Międzynarodowych. Zapraszamy do współpracy i prosimy o pomoc
– powiedział Radek Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg.