Retrospektywa Bartoszki Film Festival 2007

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne zaprasza na Retrospektywę Bartoszki Film Festival 2007, która to odbędzie się 18 października (godzina 19:00) w tarnobrzeskim Kinie Wisła. Zobaczymy nagrodzone: Miasto ucieczki, reż: Wojciech Kasperski, Edina, reż: Nenad Miković oraz Stiudenta2, rzeszowskiej grupy DDN. Wstęp: 5 zł (w całości przeznaczany na działalność Kina Wisła).

Miasto ucieczki – przez światek kina niezależnego ten film idzie jak burza, zdobywając nagrody na wszelakich festiwalach. Dynamiczna opowieść o tym jak jedno wydarzenie, prokuruje szereg następstw, które następują po sobie (upadające klocki domina). Film oparty na autentycznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w Łodzi po derbowym pojedynku ŁKS oraz Widzewa.

Edina – bałkański kocioł w Polsce, czyli jak różnice kulturowe wpływają na życie zakochanej w Serbie, Bośniaczki o imieniu Edina. Można by rzec, iż jest to Romeo i Julia w słowiańskim wydaniu.

Stiudent2 – dalsza część przygód (już byłego) studenta rzeszowskiej Politechniki, który tym razem musi iść do wojska. Śmieszne, luźne, czyli DDN w całej okazałości.

Zapraszamy. Organizatorzy.