Złoto dla Tarnobrzega!

Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
Dębica-Tarnów 15-16.03.2008

Zawodnicy tarnobrzeskiego klubu Integracja , jak zwykle nie zawiedli i po raz kolejny przypomnieli, że Tarnobrzeg istnieje również na pływackiej mapie Polski.
Jacek Czech (grupa startowa S3) i Tomasz Goździewski (grupa startowa S10) pokazali, że codzienne poranne treningi na basenie pod czujnym okiem trenera
Krzysztofa Dydo, przynoszą efekty. Jacek Czech zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski, pokonując wszystkich konkurentów na trzech dystansach (50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym).

Jest to kolejny już sukces Jacka, który od kilku lat z każdych mistrzostw wraca z medalami. Tomasz Goździewski zajął wysokie 5 miejsce w swojej grupie i pokazał, że z roku na rok jest coraz lepszy. Na koronnym dla niego dystansie (100m stylem grzbietowym), był 3 pokonując usytuowanych wyżej w rankingu rywali.

Tak dobre wyniki cieszą, tym bardziej, że tarnobrzeżanie pokonują w sportowej rywalizacji nie tylko swoje słabości, ale również konkurentów z całego kraju. Nasza dwójka pływaków na tak dobrych miejscach spośród ponad 90 uczestników z całego kraju to prawdziwy skarb i sława dla Tarnobrzega. Zarówno trener jak i zawodnicy cieszą się z kolejnego sukcesu, jednak już myślą dalej o treningach i
przyszłości. W najbliższym czasie przed Jackiem bardzo ważne zawody:
Eurowaves w Brnie i Puchar Słowacji w Bratysławie. Tomek natomiast koncentruje się na walce o medal na Letnich Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy i już trzymamy za nich kciuki.
Zawodnicy pragną szczególnie podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym ich ciężka praca i sukcesy są możliwe, a więc przede wszystkim trenerowi, kierownictwu OSiR, Władzom Miasta oraz firmie Tares Motor – tarnobrzeskiemu dealerowi Forda za zapewnienie bezpiecznego i bezawaryjnego dotarcia do celu.

Tekst i zdjęcie nadesłał Przemek