Tenisiści IKS Tarnobrzeg zdobyli brąz dla Polski

Ogromny sukces. Brązowy medal Polskiej Drużyny na wózkach w grupie IV w składzie Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg, Rafał Lis Start Siedlce, Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg w prestiżowym Turnieju Międzynarodowy Polish Open Cetniewo 2008. Polacy wygrali z Ukrainą 3:0 i z Włochami 3:0, przegrali z Niemcami 0:3 i Słowakami 1:3 i zajęli III miejsce.

Jest to 23 medal jaki zdobyli tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg w ciągu trzech lat. Zdobyliśmy 11 medali w Mistrzostwach Polski i 12 medali w turniejach międzynarodowych i krajowych. Nasi zawodnicy w tych zawodach wystąpili również w turnieju open i w grach singlowych w poszczególnych grupach.

Maciek Nalepka w swoim debiucie, po zaciętej walce poległ w rozgrywkach grupowych 0:3 ze Słowakiem, 2:3 z Ukraińcem i Holendrem. Natomiast Krzysiek Żyłka po wyjściu z grupy znalazł się w najlepszej ósemce lecz w wyniku dolegliwości zdrowotnych, które uniemożliwiły mu normalną walkę, przegrał z Niemcem Burkhardtem Wernerem 3:1 o wejście do najlepszej czwórki i zajął miejsce 5-6. Ma na swym koncie 555 punktów rankingowych a Maciek zdobył pierwsze 45 punktów w swojej karierze. Natomiast Rafał Lis zdobył medal brązowy pokonując przeciwnika Krzyska 3:1. W turnieju wystąpiło 170 zawodników z całego świata.

Wielka szkoda, że z braku finansów w klubie nie reprezentowało naszego kraju wszystkich 6 zawodników IKS Tarnobrzeg zakwalifikowanych do tego prestiżowego turnieju. Była szansa by po raz pierwszy w historii tego turnieju wystąpili zawodnicy tetra i to czterech z naszego klubu Rajmund Zięba, Piotr Sokalski, Michał Zienkiewicz, Paweł Szostak. Te sukcesy są doskonałą promocją Tarnobrzega i woj. Podkarpackiego.