JazzRock: Koncert Żywiołaka w Stalówce

Klub muzyczny JazzRock zaprasza wszystkich w sobotę 4-go kwietnia o godz. 18-tej, na koncert znakomitej grupy Żywiołak. Bilety w przedsprzedaży lub w dniu koncertu, w cenie 15 zł.
Muzyka „Żywiołaka” to wypadkowa takich gatunków muzycznych jak: folk, punk, rockmetal, akustyczne trans-techno czy drum`n`bass. Sięga ona również swymi zastosowaniami po elementy muzyki: dub, nawiązuje do hipnotyki chillout`u czy ambient`u, a oparta jest na brzmieniach zrekonstruowanych instrumentów dawnych, „wynalazków” techniki nowszej, oraz archaicznych i współczesnych technik wokalnych.

Koncert: ŻYWIOŁAK polska muzyka neoludowa”
Słowo Żywiołak ma jednoznacznie oddać energię wykonywanej przez nas muzyki….
„Żywiołak” to wytwór naszych słowiańskich wyobraźni.
„Żywiołak” to muzyka żywiołów….

Zespół Żywiołak powstał na początku stycznia 2005 – początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: „ich troLe”, czy „Kapela ze Wsi Warszawa”, oraz Roberta Wasilewskiego – gitarzysty zespołu „Open Folk”. Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu „Goście z Nizin” i Izabela Byra z zespołu „Detonacja” oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki – frontmen zespołu „Mistik Madżonga” zastąpiony potem przez Macieja Dymka.
Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie „Jadłodajnia Filozoficzna” 8 grudnia 2005.
Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności.

8.I.2006 Żywiołak występuje w studiu TV Lublin przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jako, że debiut zespołu nastąpił w okresie zimowym to kolejnymi krokami zespołu są występy – głównie w klubach muzycznych m.in. Warszawy, Lublina, Łodzi.
Cztery miesiące później zespół otrzymuje nagrodę Grand Prix na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej „Nowa Tradycja” w Warszawie.

Późniejsze nagrody, to nagroda Grand Prix na „Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym” w Starogardzie Gdańskim, oraz pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych „Młode Wilki Rebelia” organizowanym przez warszawski klub „Stodoła”.

Oficjalna strona zespołu:
www.zywiolak.pl

Miejsce: JazzRock
Data: Sobota, 4 kwietnia 2009 r.
Początek: godz. 18:00
Cena biletu: 15zł.