Sukces Tenisistów Stołowych IKS Tarnobrzeg

W Kaliszu odbyły się INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM. Zawody rozegrane zostały na obiektach Hali Widowiskowo-Sportowej WINIARY ARENA. 
Wśród zawodników i zawodniczek z całej Polski, Tarnobrzeg i woj. Podkarpackie reprezentowała 13 osobowa ekipa IKS Tarnobrzeg, wspomagana przez dwóch trenerów Feliksa Kordysia i Pawła Matysiaka. Rywalizacja odbywała się w grach indywidualnych, deblu i mikście.

Po raz kolejny odnieśliśmy sukces i nie zawiedliśmy na dużej imprezie sportowej, przywożąc 5 medali (złoty, 2 srebrne, 2 brązowe) wywalczonych po ciężkich emocjonujących pojedynkach oraz 2 czwarte miejsca.

W ciągu czterech lat, tylko z Indywidualnych Mistrzostw Polski przywieźliśmy 16 medali a w sumie niepełnosprawni ruchowo tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg zdobyli dla Tarnobrzega 38 medali w ciągu tak krótkiego czasu na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Podziękowania serdeczne Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, Urzędowi Marszałkowskiemu woj. Podkarpackiego, sponsorom Firmie SELTAR z Tarnobrzega, Firmie INTOP z Tarnobrzega, PGNiG z Sandomierza oraz Dyrekcji ZSP nr 1 w Tarnobrzegu.

Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka po raz pierwszy w IMP wystąpili w tej samej klasie startowej (połączona klasa 4-5 wózki).

Maciek przegrał walkę o brązowy medal po pasjonującej walce ze Sławkiem Przybyszem zawodnikiem Startu Skierniewice 2:3. W finale tej grupy Krzysiek spotkał się z Rafałem Lisem Start Siedlce. Przegrywał z nim 3:2, minimalnie w kilku pojedynkach, tu jednak zrewanżował się Rafałowi, wyraźnie pokonał go 3:0 i tym samy został Mistrzem Polski na 2009.

Po raz pierwszy w historii naszego klubu zawodnik grający na stojąco Marek Wala (klasa startowa IX) wywalczył medal i to srebrny w swym debiucie w tak dużej imprezie.

Marek w walce finałowej uległ 3:1 zawodnikowi Startu Siedlce Mariuszowi Matejkowi. Następny medal srebrny zdobyła para deblowa na wózkach Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka. W finale trafili na parę z Poznania Kinowski/Jabłoński. Mecz, który powinni wygrać, po zaciętym pojedynku stojącym na bardzo dobrym poziomie przegrali 2:3 oddając tytuł do naszych Przyjaciół ze Startu Poznań.

Od trzech lat w IMP rozgrywana jest klasa II – tetra (zawodnicy na wózkach najbardziej poszkodowani sprawnościowo, grający z zabandażowaną rakietą) i po raz trzeci medal przywozi Rajmund Zięba. Tylko, aż brązowy, ale wywalczony po ciężkiej walce. Czwarte miejsce w tej klasie zajął Piotr Sokalski, który przegrał pojedynek o brąz z kolegą klubowym Radkiem. Złoty medal wywalczyła Dorota Bucław Start Bielsko-Biała a srebrny debiutant Rafał Czuper z Białegostoku

Piąty medal to brązowy miksta Emilia Kotarska/Krzysztof Żyłka, choć liczyliśmy na zloty medal tak jaj w dwóch poprzednich mistrzostwach. Wygrali pojedynek o brązowy medal z mikstem Startu Szczecin małżeństwem Wandachowicz.

Jestem kolejny raz zadowolony z naszego występu, po raz trzeci z rzędu przywozimy 5 medali, dwa czwarte miejsca i to jest wspaniale wydarzenie. Szkoda innych szans, bo mogło medali być więcej, ale to jest sport a o wyniku decyduje, zdrowie, forma, dyspozycyjność danego dnia. Z tym jednak było rożnie w naszym zespole (kłopoty zdrowotne).
Zawodników na wózkach w klubie mamy bardzo silnych w kraju (w rok w rok po kilka medali) i cieszy też postawa zawodników grających stojąc medalisty Marka Wali i debiutantki 11 letniej Karoliny Pęk, która zagrała to co dzisiaj potrafi, wygrała jeden mecz a w pozostałych walczyła dzielnie. Będzie nam z roku na rok dostarczała wielu miłych wrażeń. Dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę, za wiele miłych chwil, emocje przy stołach.

Dziękuję obu trenerom, którzy nam pomagali na zawodach, trafnie doradzając w wielu sytuacjach. Oni obaj też byli debiutantami na takiej imprezie. Dziękuję wolontariuszom za pomoc oraz sponsorom za wsparcie finansowe naszego wjazdu na te zawody.

Teraz czeka naszych zawodników występ w Międzynarodowym Turnieju  Slovakia Open 2009 – 21-26 kwietnia Piestany (Słowacja) i Międzynarodowym Turnieju  Polish Open 2009 w Cetniewie, gdzie będziemy wałczyć o medale dla Polski i Tarnobrzega – powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

s4
Drużyna IKS Tarnobrzeg

s3
Mistrz Polski Krzysztof Żyłka i IV miejsce Maciej Nalepka

s1
Wicemistrowie debel wozki Nalepka/Żyłka

s2
Brązowy medal tetra wózki Rajmund Zięba i IV miejsce Piotr Sokalski

s5
Brązowy medal mikst wózki Kotarska/Żyłka

Comments are closed.