Siedem złotych medali lekkoatletów z Tarnobrzega!

W dniach 27-28 czerwca 2009 r. odbyły się w Białymstoku XIX Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięło udział trzystu zawodników z kraju i z zagranicy.

Mistrzostwa zostały wzorowo zorganizowane i przebiegały w przyjacielskiej atmosferze. Lekkoatleci z Tarnobrzega zdobyli łącznie siedem złotych medali.

Andrzej Rupala cztery złote medale w skoku w dal, w skoku wzwyż, w trójskoku i w biegu na 100 m przez płotki. Grażyna Rupala dwa złote medale w biegu na 100 i 200 m. Mieczysław Rutyna złoty medal w chodzie na 5000 m. Ponadto Andrzej Rupala został wyróżniony pucharem dla najlepszego zawodnika mistrzostw w biegach krótkich za rezultat uzyskany w biegu na 100 m przez płotki. Bez stadionu lekkoatletycznego Tarnobrzeg stał się potęgą lekkoatletyczną Podkarpacia.