VIII turniej Bartosz 2009

19 września w Tarnobrzegu, w hali OSiR Wisła odbędzie się VIII edycja Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2009”.
Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie – INTEGRACJA natomiast współorganizatorem: OSiR Wisła w Tarnobrzegu , PZSN- Start w Warszawie, PZK, FiTS w Warszawie, Fitness Authority z Gdańska.

Patronat Honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Jan Dziubiński , natomiast Gościem Honorowym będzie Ryszard Fornalczyk – 4krotny mistrz paraolimpijski w podnoszeniu ciężarów.

Bartosz jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc. Jako jedyny w Polsce wpisany jest do kalendarza imprez dwóch związków: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku, Bartosz odbywa się w Tarnobrzegu w Hali Widowiskowo Sportowej „OSIR Wisła”. Nazwa natomiast nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta.

Gośćmi naszego turnieju m.in. byli: Katarzyna Rogowiec – dwukrotna Mistrzyni paraolimpijska z Turynu w narciarstwie klasycznym, Dorota Galińska – Mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym, Kamil Majek – dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce, Arkadiusz Szyderski – vice -Mistrz Świata w kulturystyce, Łukasz Klejnberg – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu, Paweł Pachnik – najsilniejszy człowiek „Lata z Radiem” w konkurencji Strong Men, Mariusz Pudzianowski – pięciokrotny Mistrz Świata w konkurencji Strong Men.

W pokazach specjalnych dla publiczności podziwiać będziemy : Studio Tańca i Ruchu FRAM- profesjonalne pokazy układów tanecznych oraz  Krystiana Herbe -uczestnika drugiej edycji programu Mam Talent, medalistę Mistrzostw Polski w pokazie trialu rowerowego jakiego jeszcze w Tarnobrzegu nie było!