Sukces ciężarowców IKS Tarnobrzeg

W Gorlicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów do lat 16 w Podnoszeniu Ciężarów. Startowały drużyny z Podkarpacia (MKS Gryf Sanok, Stal Łańcut i Lechia Sędziszów, IKS Tarnobrzeg), Małopolski oraz Śląska. Razem wystartowało 40 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z tych okręgów. Drużyna IKS Tarnobrzeg startowała w 7-osobowym składzie reprezentując województwo podkarpackie.

Startem swym nasi ciężarowcy przyczynili się do drużynowego zwycięstwa województwa podkarpackiego w tych zawodach. Pomimo braku bazy treningowej, wbrew „pobożnym życzeniom”, sekcja podnoszenia ciężarów rozwija się – dowody na to powyżej.

Przy okazji pragniemy podziękować naszym sponsorom: Szanowni Państwo,to dzięki Waszej hojności młodzi mieszkańcy Tarnobrzega i okolicznych miejscowości mogą przeżyć sportową przygodę. Dziękujemy – powiedział Jan Dryka, trener tarnobrzeskich ciężarowców.

Wyniki ciężarowców IKS Tarnobrzeg:
– w kat. 50kg – Paweł Szczepański wygrał z wynikiem 37kg w rwaniu i 49kg w podrzucie. Razem w dwuboju 86kg
– w kat. 62kg Michał Sosnowski zajął IV miejsce z wynikiem w dwuboju 110kg (40kg + 70kg)
– w kat. 69kg Kamil Panek zajął III miejsce z wynikiem 75kg (35 + 40)
– w kat. 77kg Mateusz Wilk zajął III miejsce z wynikiem 125kg (55 + 70)
W tej samej kategorii startowali też: Kamil Wolak – IV miejsce z wynikiem 95kg oraz Mateusz Szlęzak, który był VI z wynikiem 80kg (30 +50)
– w kat. +85kg Maciej Kubrak zajął III miejsce z wynikiem 110kg (45 +65)

IKS Tarnobrzeg z medalami – Gorlice

Zwycięska drużyna IKS Tarnobrzeg