Sukces tenisistów stołowych na wózkach

W Puławach odbył się VI Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego „Puławy 2009”, w którym wzięło udział ponad 50 uczestników, poruszających się na wózkach po urazach rdzenia kręgowego.

W sportowej rywalizacji w kategorii paraplegia, tetraplegia oprócz zawodników i zawodniczek z Polski brała udział liczna grupa uczestników z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Kolejny udany występ odniosła ekipa IKS Tarnobrzeg.

Emilia Kotarska IKS Tarnobrzeg w kategorii paraplegia kobiet po razkolejny wygrała rywalizację wśród kobiet i powtórzyła sukces zubiegłych lat.

W kategorii paraplegia mężczyzn odnieśliśmy podwójny sukces. Turniejwygrał już nie pierwszy raz Krzysztofa Żyłka a drugie miejsce zająłMaciej Nalepka.

Natomiast w kategorii tetraplegia mężczyzn pod nieobecnośćkontuzjowanego Radka Zięby (zwycięzcy z 2007, 2008 roku) wysokieczwarte miejsce zajął Michał Zienkiewicz a piąte miejsce Piotr Sokalski.

Gratulacje dla zawodników. Kolejny turniej i kolejny raz potwierdzamy,że tenisiści stołowi na wózkach IKS Tarnobrzeg są jedni z najlepszych wkraju w tej dyscyplinie sportowej. Powiększamy swój dorobek medalowy okolejne 3 krążki. To już zdobyty 47 medal w ciągu 4 lat startów wzawodach krajowych i międzynarodowych przez tenisistów stołowychnaszego klubu. W tym roku czeka nas jeszcze występ w Pucharze Polski13-15 listopada w Cetniewie, gdzie jedziemy walczyć o jak najlepszemiejsce w grach indywidualnych open i turnieju drużynowym. – powiedziałprezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba