Zaduszki Poetyckie na starym cmentarzu w Miechocinie

Zgodnie z tarnobrzeską tradycją w dniu Wszystkich Świętych na tarnobrzeskich cmentarzach prowadzona będzie kwesta na rzecz remontu starego cmentarza na miechocińskich Piaskach.

W podziękowaniu dla darczyńców w Dniu Zadusznym (2 listopada, godz. 17:00) na starym miechocińskim cmentarzu odbędą się Zaduszki Poetyckie.

Społeczny Komitet Odnowy Starego Cmentarza w Miechocinie, TarnobrzeskieTowarzystwo Historyczne i Tarnobrzeski Dom Kultury zwracają się zprośba do mieszkańców Tarnobrzega o wsparcie kwesty na odbudowę irenowację starego cmentarza na Piaskach w Miechocinie, która zostanieprzeprowadzona w dniu 1.11.2009 r. na tarnobrzeskich cmentarzach. WDzień Zaduszny, 2 listopada, Organizatorzy kwesty bardzo serdeczniezapraszają wszystkich darczyńców i mieszkańców miasta na zaduszkipoetyckie, które rozpoczną się godz. 17.00 na Cmentarzu na Piaskach.

Spektakl zatytułowany: „Jestem z upływającego czasu…” przygotowałTeatr Słowa działający przy Tarnobrzeskim Domu Kultury. Scenariuszzostał oparty na polskiej poezji od romantyzmu po współczesność.Prezentowane będą m.in. utwory Norwida, Leśmiana, Baczyńskiego,Lieberta, Brandstaettera, Lipskiej i Poświatowskiej.

Scenariusz przygotował Andrzej Wilgosz.
Wystąpią nauczyciele, pedagodzy i instruktorzy teatralni: Jolanta Kociuba,
Agnieszka Nakielska – Dydo, Dariusz Bożek, Krzysztof Czubak, Grzegorz Kociuba i Andrzej Wilgosz.

Serdecznie zapraszamy.