Harcerze podzielili się Betlejemskim Światełkiem Pokoju

Zgodnie z wieloletnią tradycją, harcerze przekazali Tarnobrzeżanom Betlejemskie Światełko Pokoju. W poniedziałek, po Mszy Świętej o godzinie 16:00, betlejemski płomień został uroczyście przekazany mieszkańcom i przedstawicielom władz miasta.

Tarnobrzescy harcerze od blisko dziesięciu lat wspólnie z harcerzami z całej Polski odbierają Światełko od przyjaciół z zagranicy i przywożą do naszego miasta. W tym roku przekazanie Światełka odbyło się na Tereni Słowacki.

Braterski krąg wokół harcerskiego ogniska utworzyli biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Dominikanin o.Wojciech Krok (niegdyś w Tarnobrzegu, obecnie w Sandomierzu), ks. Michał Józefczyk, prezydent Norbert Mastalerz, wiceprezydent Iwona Kołek, harcerze i mieszkańcy Tarnobrzega.

– Gorąco zachęcam wszystkich tarnobrzeżan, aby wzięli Betlejemskie Światełko Pokoju do swych domów i przekazywali go swojej rodzinie, przyjaciołom czy sąsiadom. Niech to światełko ogrzeje nasze serca i napełni nas ciepłem i miłością w ten wyjątkowy czas ? powiedział Prezydent Norbert Mastalerz.

Betlejemskie Światło Pokoju jak co roku będzie przekazywane również w kościołach na roratach w Dzień Wigilii.

Fot. Agata Rybka