Bartosz 2011 z Szymonem Kołeckim

18 września odbędzie się w Tarnobrzegu kolejna edycja Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ?Bartosz 2011?.  Będzie to jubileuszowy, 10 już turniej, który od 2 lat dzięki udziałowi reprezentacji Litwy przybrał range międzynarodową. Gościem honorowym „Bartosza” będzie Szymon Kołecki v-ce mistrz Olimpijski, medalista MŚ i ME w podnoszeniu ciężarów.

W pokazach specjalnych po raz drugi będziemy mogli zobaczyć Krystiana Herbę w jego najnowszym pokazie trialu rowerowego.   

„Bartosz” jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje jedną konkurencję ? wyciskanie sztangi leżąc. Jako jedyny w Polsce wpisany jest do kalendarza imprez dwóch związków: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ?Start? i Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych.

Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku,” Bartosz” odbywa się w Tarnobrzegu ,w Hali Widowiskowo Sportowej ?OSIR Wisła?.  Natomiast nazwa turnieju  nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta.

Gośćmi naszego turnieju byli:
Katarzyna Rogowiec ? dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu w narciarstwie klasycznym,
Dorota Galińska ? mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym,
Kamil Majek ? dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Arkadiusz Szyderski ? srebrny medalista mistrzostw Świata w kulturystyce,
Łukasz Klejnberg ? wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu,
Paweł Pachnik ? najsilniejszy człowiek ?Lata z Radiem? w konkurencji Strong Men,
Mariusz Pudzianowski ? pięciokrotny mistrz Świata w konkurencji Strong Men,
Krystian Herba uczestnik programu” Mam talent” w pokazie trialu rowerowego.