Siarka Tarnobrzeg vs Podlasie Biała Podlaska

W sobotę 2 kwietnia, o godzinie 16.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg po raz pierwszy w rundzie wiosennej zagrają przed własna publicznością. Rywalem Siarkowców będzie drużyna Podlasia Biała Podlaska.

Mecz zapowiada się emocjonująco drużyny Siarki i Podlasia w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi dzielą bowiem jedynie 2 punkty.

Siarka zajmuje obecnie czwartą pozycję z dorobkiem 31 punktów, Podlasie jest natomiast szóste i do tej pory uzbierało 29 punktów.
Siarkowcy w tym sezonie nie przegrali jeszcze na własnym stadionie. W 8 rozegranych meczach odnieśli 7 zwycięstw i raz zremisowali, strzelając w sumie 27 bramek i tracąc jedynie 4. Podlasie na wyjeździe grało do tej pory 8 razy odnosząc 4 zwycięstwa, raz remisując i 3 razy przegrywając.
Zawodnicy tej drużyny strzelili w tych meczach 9 bramek, stracili natomiast 7.

Do tej pory obie drużyny spotkały się na boisku 7 razy. Dwa razy wygrała Siarka, dwa razy Podlasie, trzy mecze zakończyły się remisem. Bilans bramkowy tych spotkań to 9-8 dla Siarki. W Tarnobrzegu obie ekipy ostatni raz rywalizowały ze sobą 10 października 2009 roku. Mecz zakończył się wynikiem 0-0.

W rundzie jesiennej w Białej Podlaskiej drużyny podzieliły się punktami remisując 2-2. Bramki dla Siarki zdobyli Tomasz Walat i Jacek Rożek, natomiast dla Podlasia Damian Guzek i Wojciech Jarzynka.
Trener Siarkowców, Adam Mażysz zapowiada grę o zwycięstwo.

– U siebie zawsze gramy widowiskowo i strzelamy bramki, więc liczymy na komplet punktów. Chcemy pokazać, że wynik z pierwszego meczu rundy wiosennej w Puławach to jedynie ?wypadek przy pracy? ? mówi Adam Mażysz.
Siarkowcy na boisko powinni wybiec w najsilniejszym zestawieniu. Do składu wraca Jakub Kwieciński, który w poprzednim meczu pauzował za żółte kartki.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,95 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,15 zł a za zwycięstwo gości aż 3,30 zł.
Mecz będzie rozgrywany w ramach 18 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległosci instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.

Ceny biletów:
Złoty Kibic – bezpłatnie
normalny – 9 zł, ulgowy – 6 zł
Srebrny Kibic – odpowiednio 4 i 3 zł
Brązowy Kibic – odpowiednio 6 i 4 zł