5 medali dla tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg

Tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg po raz kolejny odnoszą sukces i wracają z Indywidualnych Mistrzostw Polski regularnie od 2007 roku z 5 medalami (3 srebrne i 2 brązowe).

We Władysławowie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo,w których brało udział 9 zawodników i zawodniczek IKS Tarnobrzeg.

Ekipę z Tarnobrzega prowadzoną przez trenera Jacka Lachora, tworzyli zawodnicy grający na stojąco Tomasz Rusinowski, Karolina Pęk i zawodnicy na wózkach Emilia Kotarska, Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rajmund Zięba, Piotr Sokalski, Mateusz Walski, Michał Zienkiewicz.

200 zawodników z całej Polski walczyło o medale w turnieju indywidualnym w poszczególnych klasach startowych oraz w deblu i w mikście. W pierwszym dniu zawodów Karolina Pęk (tegoroczna Drużynowa Mistrzyni Polski) w klasie startowej 9 zdobyła srebrny medal. W walce o złoty medal uległa 1:3 bardziej doświadczonej i utytułowanej koleżance z Reprezentacji Polski Małgorzacie Grzelak-Jankowskiej. Był to rewanż za przegraną Grzelak-Jankowskiej z naszą zawodniczką w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W drugim dniu zawodów kolejne medale stały się zdobyczą zawodników na wózkach. 

W singlu w klasie startowej 4, Krzysztof Żyłka,w półfinale wygrał 3:2 (wszystkie sety na przewagi) z kolegą klubowym Maciejem Nalepką(indywidualnym Mistrzem Polski z 2010 roku). Natomiast w finale przegrał po zaciętej walce 2:3 z Rafałem Lisem ze Startu Siedlce. Maciej Nalepka w pojedynku o brązowy medal zdecydowanie pokonał 3:0 Sławomira Przybysza ze Startu Skierniewice. Para deblowa na wózkach Krzysztof Żyłka / Macieje Nalepka po pokonaniu debli, ze Skierniewic Sławomir Przybysz/Marek Popłoński i z Kalisza Jan Karolczak/Andrzej Grygiel zdobyła medal srebrny, w finale w walce o złoto uległa 1:3 po emocjonującym pojedynku parze deblowej z Siedlec Rafał Lis/Dariusz Rzewuski. Piąty medal tego dnia dla IKS Tarnobrzeg, koloru brązowego, zdobył mikst Emilia Kotarska/Krzysztof Żyłka który w półfinale przegrał po zaciętym pojedynku z mikstem z Białegostoku Barbara Barszcz/Rafał Czuper,a w pojedynku o brąz pokonali mikst z Gdańska Barbara Rompa/Sławomir Wierzba.

W klasie startowej 2 tetra najlepiej z zawodników z IKS Tarnobrzeg zaprezentował się Rajmund Zięba zajmując w zawodach 4 miejsce. Emilia Kotarska w singlu zajęła miejsce 5-6 a mikst Macieje Nalepka/ Karolina Pęk miejsce 5-8 i niewiele brakowało by zrobili ogromną sensacje wchodząc do ? turnieju, strefy medalowej lecz po świetnympojedynku ulegli 2:3 (w piątym secie 10:12) parze z Wejherowa.Teudany występ w mistrzostwach we Władysławowie, to kolejnetegoroczne sukcesy tenisistów stołowych z Tarnobrzega, po zdobyciuDrużynowego Mistrzostwa Polski i 3 cennych brązowych medali wMiędzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch i Holandii oraz 4miejsca w Słowenii, dowodzi, że warto nam pomagać i w nasinwestować.

Przypomnijmy, że to już 68 medal zdobytyw ciągu 5,5 roku przez zawodników IKS-u Tarnobrzeg a 28 medalprzywieziony z Mistrzostw Polski.

Chciałbympodziękować serdecznie za pomoc UrzędowiMiasta Tarnobrzeg, Urzędowi Marszałkowskiemuoraz Naszym sponsoromZakładowiObrotu Towarowego „Siarkopol”w Tarnobrzegu, FirmąSeltari Intopz Tarnobrzegu oraz Aksedoz Warszawy.Bez waszej pomocy nie byłoby również tych sukcesów.

Dziękujeserdecznie trenerowi JackowiLachorowiza włożoną pracę i trud w dążeniu do uzyskiwania jaknajlepszych wyników w rywalizacji sportowej, wolontariuszom zapomoc, zawodnikom za walkę, emocjonujące chwile i nasz wspólnysukces. Dobra atmosfera w klubie, praca działaczy, trenera dajedoskonałe efekty i przyczynia się do promocji Tarnobrzega w kraju ipo za jego granicami. Teraz trójka naszych zawodników, będąca wReprezentacjiPolskiMaciejeNalepka, Krzysztof Żyłka iKarolina Pęk,walczy obecnie w Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach tegokraju o przepustki, awans doIgrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012. Trzymajmyza nich kciuki ?powiedziałprezesIKS TarnobrzegRajmundZięba.