Po wygranej z drugą drużyną Bogdanki Łęczna

W sobotę 4 czerwca piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali 2-0 drużynę rezerw Bogdanki Łęczna. Było to już 12 zwycięstwo Siarkowców przed własną publicznością w tym sezonie.

Obydwie bramki zdobył z rzutów karnych (w 26 i 34 minucie) Piotr Mazurkiewicz.

– Przeciwnik był bardzo wymagający. Goście grali bardzo dobrze i piłkarsko zaprezentowali się lepiej od nas. My graliśmy przede wszystkim skutecznie i dlatego wygraliśmy. Cały mecz graliśmy dziś pięcioma młodzieżowcami ? mówił po meczu trener Siarki Adam Mażysz.

– Mecz na pewno podobał się kibicom. Nie byliśmy faworytem tego pojedynku, ale pokazaliśmy się z dobrej strony i byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki. Na początku spotkania stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji i gdyby udało się którąś z nich wykorzystać byłaby realna szansa na punkty ? mówił trener gości Mirosław Rosowski.

Po 27 kolejkach rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi Siarka zajmuje trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 50 punktów i bilansem bramek 57-24. Bogdanka II Łęczna jest 12. Piłkarze tej drużyny do tej pory zdobyli 32 punkty i o punkt wyprzedzają ?pierwszą pod kreską? Stal Mielec.

Drużyny Siarki i Bogdanki II wybiegły na boisko w następującym składach:

Siarka: Ćwiczak ? Bażant, Beszczyński, Jakubiec, Stępień ? Kuranty, Łukawski, Lipiec, Rożek ? Mazurkiewicz, Kwieciński

Bogdanka II – Kowalik ? Klajda, Mroziński, Stefaniuk, Kazimierczak – Rusiecki, Iwanicki, Kraśkiewicz, Zielony – Szymanek, Stachyra.