Prezydent odebrał promesę

Prezydent Norbert Mastalerz z rąk szefa MSWiA Jerzego Millera odebrał dziś promesę na 1,6 mln zł.

Miasto przeznaczy pieniądze na usuwanie skutków powodzi. 

W siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller uroczyście przekazał promesy dla samorządów poszkodowanych przez ubiegłoroczne powodzie. 

?Wręczając promesy w lutym powiedziałem, że nie są one ostatnimi. Otrzymaliście wówczas 86  mln zł i już wykorzystaliście 1/3 przyznanej kwoty. Pod tym względem jesteście najlepsi w Polsce? ? powiedział do samorządowców minister Jerzy Miller.

Jedną z najwyższych promes (1,6 mln zł) odebrał Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który ?zrewanżował? się ministrowi albumem fotograficznym autorstwa tarnobrzeżan: Małgorzaty Rokoszewskiej i Bogdana Myśliwa ?Powódź 2010?.
– Dziękuję Rządowi Premiera Donalda Tuska za kolejną pomoc, życzę wszystkim, abyśmy takie, tragiczne obrazki oglądali wyłącznie na starych fotografiach ? stwierdził Norbert Mastalerz.

Z 1,6 milionów promesy, za milion złotych sfinansowany będzie remont dróg na osiedlu Sielec (ulice Spółdzielcza i Nowowiejska) oraz Zakrzów (ulice Ceglana, Elektryczna i Wędkarska). Pozostała kwota będzie przeznaczona na oczyszczanie rowów melioracyjnych i odbudowę zniszczonych przepustów.

Była to już trzecia w tym roku promesa, jaką Tarnobrzeg otrzymał na usuwanie skutków kataklizmu. Pierwsza opiewała na sumę 3,3 mln zł, a druga na 2,9 mln zł.

Foto: PUW Rzeszów
Opis do zdjęcia: Obyśmy takie obrazki oglądali tylko na starych zdjęciach ? stwierdził Prezydent Norbert Mastalerz wręczając Ministrowi Jerzemu Millerowi album ?Powódź 2010?