Siarka zaprasza na mecz z Tomasovią

Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia o godzinie 17.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg meczem z drużyną Tomasovii Tomaszów Lubelski zainaugurują nowy sezon rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

– Siarka zawsze stawia sobie wysokie cele. Patrząc na nasz skład i ogranie zawodników, nie sposób nie myśleć o awansie. Sportowo na pewno nas na niego stać, natomiast względy ekonomiczne studzą te zapały. Myślę, że wraz z dobrymi wynikami w trakcie sezonu pojawią się również więksi sponsorzy, którzy nam pomogą ? mówi prezes KS Siarka Grzegorz Ciszewski.

Drużyny Siarki i Tomasovi do tej pory spotykały się na boisku 8 razy. Cztery razy wygrała Siarka, dwa razy Tomasovia, 2 mecze zakończyły się remisem. Bilans bramkowy tych spotkań to 9-6 dla Siarki.

– Okres przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie. Jesteśmy po pewnych zmianach w składzie. Odszedł najskuteczniejszy piłkarz minionego sezonu Tomasz Walat i na pewno nie będzie łatwo go zastąpić. Jestem jednak dobrej myśli, bo w springach bardzo dobrze spisywał się nasz nowy zawodnik Tomasz Wolan. Coraz lepiej grają także nasi młodzieżowcy. W pierwszym meczu sezonu każdy chce wypaść jak najlepiej, więc na pewno nie będzie to łatwy mecz. Tomasovia to nieobliczalny zespół, ale u siebie zawsze gramy widowiskowo i strzelamy dużo bramek, więc myślę, że wygramy ten mecz ? mówi trener Siarki Adam Mażysz.

W ubiegłym sezonie Siarkowcy zajęli 3 pozycję w tabeli i byli jedynym zespołem, który na własnym stadionie nie przegrał ani jednego meczu. W 15 spotkaniach rozegranych przy Al. Niepodległości zanotowali bilans 12 zwycięstw i 3 remisów.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,75 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,45 zł a za zwycięstwo gości aż 3,70 zł.