Komisja jeziorowa rozpoczęła działalność

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz powołał Komisję do spraw Jeziora Tarnobrzeskiego. Zajmie się ona m.in. wyznaczaniem kierunków zagospodarowania akwenu i wypracowaniem sposobu przejęcia go przez miasto.

Komisja zacznie pracę od podsumowania mijającego sezonu letniego nad jeziorem.

– Musimy wypunktować, co było dobre, a co musimy w poprawić w przyszłym roku. Zaplanujemy także ?jeziorowe? wydatki w nowym budżecie miasta. Co do jednego już nie mamy wątpliwości ? trzeba usprawnić rozwiązania komunikacyjne ?m.in. utworzyć dodatkowy zjazd z Wisłostrady nad jezioro ?
mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

W skład komisji weszli: radni (przedstawiciele wszystkich klubów) Tadeusz Gospodarczyk, Tadeusz Sęk i Waldemar Stępak. Szefowie: PTTK ?Siarkopol? -Piotr Kałdon, OSiR-u ? Adam Strumiński, PZW-Antoni Brudz, WOPR ?Józef Salik oraz Prezydent Norbert Mastalerz, jego zastępca Robert Niedbałowski i szef kancelarii Wojciech Malicki. Stałym gościem komisji jest także przedstawiciel Kopalni Siarki ?Machów? ? Witold Bochyński, a wkrótce dołączy do niej przedstawiciel Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Posiedzenia komisji są jawne, a jej członkowie nie pobierają za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.
– Przed nami wiele pracy i problemów do rozwiązania. Jestem pewien, że wspólnymi siłami w znajdziemy optymalne rozwiązania ? zapowiada Prezydent Norbert Mastalerz.