Sandomierz: Metal Spirit Ressurection

Rusza 8 edycja europejskiej trasy koncertowej Metal Spirit Ressurection. Gwiazdą tej edycji będzie Rosyjska formacja Blackthorn. U jej boku zagra moskiewska formacja Sinful oraz ukraiński DEF/LIGHT. Piekielną trójkę supportować będzie tarnobrzeski Impervious.

Szykuje się niezwykłe rozpoczęcie ferii zimowych! Organizatorem koncertu jest stowarzyszenie mROCK

Po sześciu latach wściekłej działalności, akcja Metal Spirit Ressurection włącza linie kolejowe do Polski ? kraju z wyjątkowo bogatą historią muzyki. Tym razem Metal Spirit Resurrection występuje pod hasłem ?Devilish triady? a prowadzone będzie przez dwa rosyjskie zespoły ? Sinful i Blackthron, a także przez ukraińskich metalowców Def / Light. Marsz pod nazwą ?Devilish Triady? będzie miał miejsce w jednym ukraińskim i aż ośmiu polskich miastach. Kolejną wyjątkową sprawą ósmej już edycji MSR jest całkowicie żeńska grupa Blackthorn, która zaprezentuje swój najnowszy album ? ?Codex Archaos?.

BLACKTHORN – Moskwa
www.myspace.com/blackthornian
www.facebook.com/pages/Blackthorn/123251601079800
Rosyjska formacja grająca muzykę w stylu symphonic metal. Zespół składa się z pięciu niezwykłych pań. Jedna z wiodących kobiecych formacji na europejskim rynku metalowym.

SINFUL – Moskwa
W ciągu trwającej dekadę historii Sinful stał się jednym z najaktywniejszych zespołów, często koncertującym w poradzieckiej części Europy. Grupa ma na swoim koncie występy na wielu metalowych festiwalach, m.in. METAL HEAD?S MISSION czy METAL CROWD. Na swoim koncie Sinful ma dwa albumy studyjne ? ?Omut? oraz najnowsze dzieło ?The XIIIth Apostole?. Ostatni krążek powstał w słynnym studiu Hertz w Polsce, przy współpracy z Pawłem Jaroszewiczem, perkusistą Vadera i Crionics.
http://www.facebook.com/pages/SINFUL/204779766206657
www.myspace.com/sinfulblack

DEF/LIGHT – Dnepropetrovsk, Black/Death Metal
http://www.myspace.com/deflight
DEF/LIGHT to ukraiński metalowy zespół, który zwykle szufladkowany jest jako jeden z tych, które grają Black/Death Metal. Tak naprawdę nie ma to znaczenia! Najważniejsze jest to, że muzycy pracują uczciwie, nie idąc na kompromis z modą czy ideologiami połączonymi z uległością ludzi -główną ideą jest rozwój wolności. Zespół funkcjonuje od dziewięciu lat, a na ich koncie są już dwa krążki. W ciągu kilku miesięcy powinien pojawić się trzeci pełnoprawny album!

IMPERVIUS – Tarnobrzeg, Black/Death Metal
Historia zespołu Impervious rozpoczęła się 30 stycznia 2010 roku. Zimą 2010 roku członkowie obecnego składu spotkali się na próbie. Skład okazał się na tyle mocny, że granie muzyki ekstremalnej nie stanowiło już przeszkody. Gatunek który obraliśmy jest połączeniem wszystkich najlepszych gatunków metalu: deathu, blacku i thrashu z elementami muzyki filmowej.W nowym składzie, w celu ogrania zaczęliśmy tłuc klasyki metalu typu: Slayer, Vader, Behemoth oraz Metallica. Po krótkim czasie rozpoczęliśmy pracę nad własnym materiałem. Następne miesiące upłynęły na ciężkich, długich intensywnych próbach i 30 października 2010 roku doszło do rozdziewiczenia Impervious na scenie. Okazało się, że scena jest naszym żywiołem, to widać.W styczniu 2011 roku zarejestrowaliśmy nasze pierwsze demo zatytułowane ?Blood Is The Life?.
http://www.facebook.com/Imperviousofficial
http://www.myspace.com/imperviousofficial

13.02.2012 – poniedziałek
Klub LAPIDARIUM
Bilety: 10/15 zł
Przedsprzedaż w klubie
Start: 19.00

Rezerwacje biletów: mrocktbg@gmail.com

Więcej info:
www.mrock.com.pl
http://www.facebook.com/events/182530345180497/